Wybierz miasto:

Problematyka kierunku

Program kształcenia studiów podyplomowych stworzony jest tak, by uczynić z Ciebie profesjonalistę z zakresu przetwórstwa i zastosowań konopi, zarówno do celów zdrowotnych, jak i przemysłowych. Zajęcia prowadzone są przez najlepszych specjalistów, praktyków i przedsiębiorców w branży konopnej.

Odbiorcy

Studia kierowane są do osób zamierzających rozpocząć działalność w sferze upraw, przetwórstwa i zastosowań konopi. Będą również dobrym wyborem dla Ciebie, jeśli prowadzisz działalność w obszarze upraw, przetwórstwa konopi i chcesz zdobyć nową wiedzę i kompetencje. Program kształcenia odpowiada także na potrzeby producentów, farmaceutów i konsultantów konopnych.

Szczegóły programu

W programie znajdziesz przedmioty, takie jak:

  • rejestracja produktów konopnych,
  • historia i aktywizm konopny,
  • profile terpenowe i składniki czynne,
  • układ endokannabinoidowy,
  • konopie stosowane w układzie nerwowym i odpornościowym,
  • efektywne mikroorganizmy w rolnictwie konopnym,
  • tokenizacja i automatyzacja upraw konopnych.

Korzyści

Zdobędziesz wiedzę niezbędną do zaprojektowania oraz organizacji procesu produkcji w gospodarstwie rolnym, w szczególności nastawionym na konopie. Program kształcenia odpowiada na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku konopnego. Poznasz podstawy uwarunkowań rozwoju biogospodarki, funkcjonowania sektora rolniczego nastawionego na konopie jako roślinę przemysłową. Dzięki zdobytym kompetencjom będziesz gotów do pracy w przemyśle rolno-spożywczym nastawionym na konopie, zakładach i instytucjach zajmujących się obrotem surowców i produktów żywnościowych oraz energetycznych związanych z konopiami, firmach agrokonsultingowych, pozarządowych stowarzyszeniach na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa, a także w administracji rządowej i samorządowej.

Czas trwania

2 semestry (studia hybrydowe)

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj