Wybierz miasto:

Od zawsze słyszysz, że masz podejście do dzieci? Lubisz spędzać czas z najmłodszymi, a najmłodsi lubią Ciebie? Myślisz o pracy, polegającej na edukacji wczesnoszkolnej lub przedszkolnej? W takim razie studia pedagogiczne na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna są stworzone właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z ofertą AHE i sprawdź, jakie kompetencje mogą uzyskać studenci kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Dlaczego Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w AHE to najlepszy wybór?

  • Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zapewnią Ci przygotowanie pedagogiczne, dające uprawnienia do pracy na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Naszych studentów kształcimy w dwóch blokach. Pierwszy z nich to podstawy edukacji małego i młodszego dziecka, drugi zaś, to zajęcia warsztatowe i praktyczne w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz sprawowania opieki w przedszkolu i szkole.
  • Studiując pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, dowiesz się o współczesnych problemach pedagogiki i psychologii. Dzięki temu, pracując na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego będziesz w stanie skutecznie pomagać dzieciom, znajdować skuteczne rozwiązania ich trudności oraz zapobiegać problemom. Staniesz się prawdziwym specjalistą od wspierania rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.
  • Na co dzień pracujesz? A może studiujesz dziennie inny kierunek? Żaden problem! W AHE podjąć możesz zarówno studia dzienne, jak i zaoczne. Na studiach niestacjonarnych oferujemy zmniejszoną liczbę zjazdów w siedzibie uczelni – dzięki temu możesz połączyć studiowanie pedagogiki z pracą lub ze studiami na innym kierunku. Co więcej, wykłady stricte akademickie są częściowo wspomagane przez platformę zdalnego nauczania. Pozostałe kształcenie – ćwiczenia, warsztaty, laboratoria odbywają się w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym.

Perspektywy zatrudnienia

  • szkoły podstawowe publiczne i niepubliczne (klasy I-III; klasy integracyjne; nauczanie indywidualne)
  • przedszkola publiczne i niepubliczne, Kluby Malucha
  • alternatywne formy edukacji przedszkolnej
  • domy małego dziecka
  • szkolne oddziały przyszpitalne
  • szkoły sanatoryjne