Wybierz miasto:

Od zawsze słyszysz, że masz podejście do dzieci? Lubisz spędzać czas z najmłodszymi, a najmłodsi lubią Ciebie? Myślisz o pracy, polegającej na edukacji wczesnoszkolnej lub przedszkolnej? W takim razie studia pedagogiczne na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna są stworzone właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z ofertą AHE i sprawdź, jakie kompetencje mogą uzyskać studenci kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Dlaczego pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w AHE to najlepszy wybór?

  • Zmniejszona liczba zjazdów w siedzibie Uczelni – wykłady stricte akademickie są częściowo wspomagane przez platformę zdalnego nauczania. Pozostałe kształcenie –ćwiczenia, warsztaty, laboratoria odbywają się w bezpośrednim kontakcie z dydaktykiem.

  • Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zapewnią Ci przygotowanie pedagogiczne, dające uprawnienia do pracy na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Naszych studentów kształcimy w dwóch blokach. Pierwszy z nich to podstawy edukacji małego i młodszego dziecka, drugi zaś, to zajęcia warsztatowe i praktyczne w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz sprawowania opieki w przedszkolu i szkole.

  • Studiując pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, dowiesz się o współczesnych problemach pedagogiki i psychologii. Dzięki temu, pracując na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego będziesz w stanie skutecznie pomagać dzieciom, znajdować skuteczne rozwiązania ich trudności oraz zapobiegać problemom. Staniesz się prawdziwym specjalistą od wspierania rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.
  • Na co dzień pracujesz? A może studiujesz dziennie inny kierunek? Żaden problem! W AHE podjąć możesz zarówno studia dzienne, jak i zaoczne. Na studiach niestacjonarnych oferujemy zmniejszoną liczbę zjazdów w siedzibie uczelni – dzięki temu możesz połączyć studiowanie pedagogiki z pracą lub ze studiami na innym kierunku. Co więcej, wykłady stricte akademickie są częściowo wspomagane przez platformę zdalnego nauczania. Pozostałe kształcenie – ćwiczenia, warsztaty, laboratoria odbywają się w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym.

Perspektywy zatrudnienia

  • szkoły podstawowe publiczne i niepubliczne (klasy I-III; klasy integracyjne; nauczanie indywidualne)
  • przedszkola publiczne i niepubliczne, Kluby Malucha
  • alternatywne formy edukacji przedszkolnej
  • domy małego dziecka
  • szkolne oddziały przyszpitalne
  • szkoły sanatoryjne
FAQ
Czy do studiowania pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej potrzebne są specjalne kwalifikacje lub przedmioty na poziomie szkoły średniej?

Nie, aby rozpocząć studia na tym kierunku, nie są wymagane specjalne kwalifikacje czy przedmioty na poziomie szkoły średniej. Ważne jest jednak zainteresowanie pracą z dziećmi oraz chęć rozwijania kompetencji w zakresie edukacji i wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. 

Jakie są główne przedmioty na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?

Studenci uczą się psychologii rozwojowej dziecka, metodyki nauczania i wychowania w przedszkolu oraz na początkowych etapach edukacji szkolnej, pedagogiki specjalnej, podstaw dydaktyki ogólnej, a także wielu przedmiotów praktycznych przygotowujących do pracy z dziećmi. 

Tak, program studiów zazwyczaj obejmuje praktyki zawodowe w przedszkolach, szkołach podstawowych lub innych placówkach edukacyjnych, co pozwala studentom zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy z dziećmi. 

Jakie cechy są ważne dla przyszłego nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego?

Empatia, cierpliwość, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, umiejętność organizacji pracy własnej i pracy z grupą dzieci, a także pasja do nauczania i wychowania są istotne dla osób planujących pracę w tym zawodzie. 

Czy studia przygotowują do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych?

Tak, program na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zawiera kursy z zakresu pedagogiki specjalnej, które przygotowują do pracy z dziećmi o różnorodnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych. 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj