Wybierz miasto:

Biznes, żeby być konkurencyjnym, musi być innowacyjny, dobrze działający i reagujący na zewnętrzne potrzeby. Podobnie uczelnia, aby była atrakcyjna dla studentów, powinna współpracować z otoczeniem biznesowym.

Dzięki takiej kooperacji otrzymujemy gotowy produkt merytoryczny, który możemy zaimplementować w uczelni. Ważna jest aktualna wiedza, która powinna być przekazywana studentom, aby kształcić takie kadry, które będą mogły już w czasie studiów nawiązywać relacje z partnerami biznesowymi na przykład poprzez pracę nad wspólnymi projektami dla klientów partnera biznesowego i rozwiązywanie realnych problemów. Kontakt z partnerami technologicznymi pozwala na wprowadzenie do programu studiów i specjalności zagadnień szczególnie istotnych z punktu widzenia eksperta – czyli właśnie biznesu. Niezwykle cenna jest też współpraca z lokalnymi partnerami, którzy ze względu na bliskość uczelni i szybką ścieżkę decyzyjną mogą praktycznie na bieżąco informować o zmieniających się potrzebach w swojej branży.

Partnerzy technologiczni

Przestrzeń Muzyki

Przestrzeń Muzyki

Stowarzyszenie „Przestrzeń Muzyki" ma na celu wspieranie młodych artystów oraz promocję polskiej sceny muzycznej poprzez organizację koncertów i festiwali. Aktualnie realizuje projekt koncertów GO! On Stage Festival, który ma na celu odkrycie nowych talentów oraz nowych nurtów muzycznych w Polsce. Jury festiwalu, w skład którego wchodzą znani przedstawiciele branży muzycznej, oceniają występy konkursowe i wybierają laureata festiwalu, który otrzyma kontrakt płytowy z Warner Music Poland.

Trisomnia

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa w Łodzi od 1990 roku realizuje swoje cele poprzez organizację różnorodnych zajęć dla podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało się wybudować letni ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy, gdzie odbywają się warsztaty oraz zajęcia rehabilitacyjne. W ramach Stowarzyszenia odbywają się także liczne terapie oraz działają grupy muzyczne i teatralne. Finansowanie większości działań pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Aycom-Criss

Aycom-Criss

Aycom-Criss jest firmą rodzinną, założoną w 1991 r., specjalizującą się w produkcji zaawansowanych elektronicznych urządzeń kosmetologicznych oraz innowacyjnych kosmetyków pod marką CRISS, przeznaczonych dla gabinetów i klinik Beauty. Firma łączy tradycję z nowoczesnością, tworząc produkty, które stawiają ją w awangardzie europejskiego rynku kosmetologicznego.

PAiH

PAiH

Agencja Rozwoju Przemysłu jest jedną z największych instytucji wsparcia dla przedsiębiorców w Polsce. Działa na rzecz rozwoju innowacyjności, eksportu oraz przemysłu w kraju. Jej głównym celem jest wspieranie przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu, a także promocja polskich firm na rynkach zagranicznych. Agencja oferuje szereg programów i dotacji, które mają na celu stymulowanie rozwoju gospodarczego kraju. Dzięki ich działaniom, polscy przedsiębiorcy mają możliwość rozwoju biznesu i konkurowania na światowych rynkach.

Fundacja Instytut Re-Integracji Społecznej

Fundacja Instytut Re-Integracji Społecznej

Fundacja Instytut Re-Integracji Społecznej została powołana do życia w grudniu 2016 roku.
Instytut tworzy międzynarodowe konsorcja multilateralne, dzięki czemu pogłębia spójność Europy oraz propaguje proeuropejskie postawy obywatelskie. Fundacja wspiera wszystkich Młodych Kreatywnych, którzy pragną pogłębiać swoje pasje, głosić publicznie swoje przekonania oraz ulepszać świat, choćby w zarysie ideologicznym.
Fundacja jako cel główny stawia szeroko pojętą edukację kulturowo-artystyczną dzieci, młodzieży oraz dorosłych, głównie w sferze pozaformalnej.

 

Completio

Completio

Wiodący dostawca usług e-fulfillment w Polsce.

Założona w 2017 roku firma Completio, rozwija się dynamicznie, a stawiając na innowacyjność, stała się jednym z najszybciej rozwijających się dostawców usług 3PL w Polsce. Firma oferuje szeroką gamę usług e-fulfillment, logistykę kontraktową, magazynowanie oraz usługi IT. Obsługując już 140 sklepów internetowych i przetwarzając rocznie ponad 2 miliony zamówień, pełni coraz ważniejszą rolę w rozwoju wielu firm. Mimo korzystania z zaawansowanej robotyki, Completio utrzymuje równocześnie działalność pakowania manualnego głęboko spersonalizowanego, co podkreśla zróżnicowane podejście firmy do obsługi coraz bardziej wymagających klientów.

Dadan.pl

Dadan.pl

Dadan.pl to istniejące 19 lat łódzkie biuro tłumaczeń specjalizujące się w obsłudze średnich i dużych firm z branży technologicznej z całego świata. Oferuje zwłaszcza korekty merytoryczne i językowe tłumaczeń trudnych tekstów specjalistycznych i marketingowych z takich dziedzin jak IT, elektronika, motoryzacja. Firma zrealizowała już tysiące projektów i znacząco wpłynęła na rozwój zawodowy ponad 100 tłumaczy i korektorów. Teraz z wielką przyjemnością rozpoczyna współpracę z AHE, dając przyszłym tłumaczom możliwość poznania tajników zawodu i dołączenia do najlepszych.

BRAINSTORM GROUP

BRAINSTORM GROUP

Brainstorm Group to firma rodzinna założona przez Sebastiana Matyniaka, obecnego prezesa zarządu. Wiodąca marka na polskim rynku usług doradztwa biznesowego, strategicznego i szkoleń. Misją firmy jest wspieranie sukcesu swoich Klientów poprzez dostarczanie know-how i innowacyjnych rozwiązań, które wpływają pozytywnie na operacyjną efektywność, transformację wizerunku oraz poprawę wyników finansowych przedsiębiorstwa.
Obsługuje średnie i duże firmy, zrzeszając ponad 1000 klientów z różnych branż w Polsce i Europie. Specjalizuje się w audytach, strategiach, transformacjach Lean i Agile, szkoleniach menedżerskich, handlowych, finansowych, zarządzaniu jakością, badaniach kompetencji i kulturze organizacyjnej.

MemoQ

MemoQ

MemoQ jest wiodącym środowiskiem tłumaczeniowym i systemem TMS dostarczającym najwyższej jakości rozwiązania dla branży tłumaczeniowej od 2004 r. MemoQ jest zaangażowany w dostarczanie innowacji poprzez różnorodne rozwiązania, które wspierają setki tysięcy przedsiębiorstw, firm tłumaczeniowych i tłumaczy niezależnych na całym świecie. Mając na uwadze zarówno prostotę, jak i efektywność procesów tłumaczeniowych, MemoQ wykorzystuje łatwość obsługi, współpracę i interoperacyjność w jednym kompleksowym rozwiązaniu.

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. J. Korczaka w Łodzi

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. J. Korczaka w Łodzi

Wszystkie oddziały szkoły są oddziałami integracyjnymi. Na lekcjach uczniowie pracują w maksymalnie 20-osobowych klasach lub grupach (języki obce, informatyka, chemia, fizyka, biologia) pod opieką dwóch nauczycieli – nauczyciela przedmiotu i pedagoga specjalnego. Szkoła zapewnia opiekę specjalistów: logopedy, rehabilitanta, pedagoga, psychologa, terapeuty.  Najważniejszy dla szkoły jest uczeń i jego potrzeby. Każdy uczeń realizuje program edukacyjny na miarę swoich możliwości.

Szkoła:
- stwarza warunki  i atmosferę, aby zarówno uczniowie zdrowi jak i niepełnosprawni znaleźli w niej dla siebie miejsce,
- kładzie nacisk na stosowanie metod aktywizujących uczniów (praca metodą projektów, realizacja projektów unijnych),
- umożliwia nauczycielom opracowanie autorskich programów, 
- pracuje nad rozwojem, udoskonalając koncepcje programowe i organizację zajęć,
- zapewnia zajęcia w budynku pozbawionym barier architektonicznych i przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Scanfil Poland Sp. z o.o. Oddział w Sieradzu

Scanfil Poland Sp. z o.o. Oddział w Sieradzu

Scanfil Poland Sp. z o.o. Oddział w Sieradzu to największa fabryka w Grupie Scanfil. To międzynarodowy producent kontraktowy i dostawca systemów dla branży elektronicznej z 40-letnim doświadczeniem. W 2017 roku firma uzyskała zezwolenie na działalność w Podstrefie Sieradz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Kompleks 6. W ramach zezwolenia rozbudowano zakład o powierzchni 8500 m2 przy ul. Wojska Polskiego. Obecnie firma zatrudnia ok. 1500 osób. Klientami firmy są światowe koncerny, dla których realizują  szeroki zakres usług. Od projektowania przez produkcję i zaopatrzenie w materiały, po rozwiązania logistyczne. Scanfil działana w obszarach elektroniki, mechaniki i integracji systemów.

Hotel Tobaco

Hotel Tobaco

Hotel Tobaco to butikowy obiekt w centrum Łodzi. Hotel powstał w dawnej fabryce wełny, która po wojnie stała się siedzibą Wytwórni Papierosów. Tobaco to połączenie surowości industrialnej architektury z energetyzującymi, designerskimi wnętrzami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Zabytkowy charakter czyni nas obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Łodzi.

Polish Journal of Cosmetology

Polish Journal of Cosmetology

Kwartalnik Polish Journal of Cosmetology jest czasopismem recenzowanym o charakterze naukowym. Publikuje artykuły przeglądowe i prace oryginalne na temat fizycznych, chemicznych i biologicznych aspektów kosmetologii oraz dziedzin pokrewnych takich jak dermatologia, immunologia, mikrobiologia, chemia i sensoryka. W czasopiśmie przedstawiane są także artykuły prezentujące firmy kosmetyczne, ich osiągnięcia technologiczne, produkty i zabiegi kosmetyczne.
Kwartalnik skierowany jest do osób zaangażowanych w badania naukowe z zakresu interdyscyplinarnie traktowanej kosmetologii oraz do praktyków - kosmetologów, lekarzy dermatologów, producentów przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

MK Management

MK Management

Zarządzanie to nasza pasja...
Firma MK MANAGEMENT istnieje od 2011 roku, ale nasza historia sięga roku 2000, kiedy to rozpoczęliśmy przedsiębiorczość. Jesteśmy małą firmą o ogromnym potencjale i szerokim zakresie działalności. Specjalizujemy się w zarządzaniu w różnych dziedzinach przemysłu, jesteśmy również autoryzowanym dystrybutorem regionalnym marki Staropolanka oraz producentem chemii dla przemysłu. Ponadto, działamy również w branży motoryzacyjnej. Współpracujemy zarówno z dużymi korporacjami, jak i lokalnymi firmami oraz klientami indywidualnymi zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Dzięki naszym usługom i produktom najwyższej jakości, indywidualnemu podejściu do klienta oraz elastyczności, firma stale rozwija się, osiągając coraz lepsze wyniki z roku na rok.
Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z studentami AHE, którzy w przyszłości staną się kadrą zarządzającą. Jako firma, która śledzi trendy rozwoju zarządzania i ekonomii, pragniemy zdobywać nowe doświadczenia oraz wiedzę w profesjonalnym środowisku akademickim na najwyższym poziomie, które tworzą kadra oraz partnerzy technologiczni Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Raben Logistics Polska

Raben Logistics Polska

Raben Logistics Polska, największa spółka Grupy, oferuje usługi z zakresu dystrybucji krajowej, międzynarodowej oraz kompleksowej obsługi logistycznej, a także frachtu morskiego i lotniczego.
Nasze zasoby to ok. 3800 pracowników, zróżnicowane i nowoczesne magazyny o pow. ok. 560 tys. m2 i 5000 nowoczesnych środków transportu do dyspozycji.
Doświadczony i zaangażowany zespół pracowników, nakierowany jest na wymianę doświadczeń oraz wspólne osiąganie celów. Jednym z nich jest wspieranie klientów w ich działaniach oraz opieka nad całym procesem logistycznym.
Raben to stabilna organizacja, niezależna od zmian na rynkach kapitałowych. Rodzinny charakter pozwala na szybkie podejmowanie decyzji, jak również budowanie długookresowych planów rozwoju.
Nasza firma cały czas się rozwija, doskonaląc swoje procedury i inwestując w nowoczesne technologie. Mamy świadomość, że inwestycje w sieć transportową oraz infrastrukturę magazynową, łączą się nierozerwalnie z działaniami mającymi na celu optymalizację procesów oraz systemów informatycznych, co przekłada się na wysokiej jakości serwis.

 

Szkoła Podstawowa nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 im. I Armii Wojska Polskiego w Konstantynowie Łódzkim już od ponad 55 lat jest miejscem przyjaznym, bezpiecznym, otwartym na potrzeby uczniów i wspierającym ich wszechstronny rozwój. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas 1-8  korzystają z dobrze wyposażonych sal przedmiotowych, nowoczesnej sali terapeutycznej oraz bogatego zaplecza sportowego obejmującego dwie sale gimnastyczne oraz  przyszkolny Orlik i zewnętrzną siłownie, a także plac zabaw.
Grono pedagogiczne to kadra posiadająca wysokie kompetencje zawodowe, otwarta na pomysły i potrzeby młodych ludzi. Nauczyciele współpracują z uczniami i ich rodzicami, tworząc zwartą społeczność w duchu tolerancji i poszanowania tradycji.
Dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi korzystają ze wsparcia pedagoga, psychologa szkolnego, logopedy, terapeutów pedagogicznych. Wszyscy uczniowie mogą brać udział i rozwijać swoje pasje w przedmiotowych kołach zainteresowań oraz innych zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie naszej szkoły startują w konkursach, turniejach oraz zawodach na szczeblach gminnym, powiatowym, ogólnopolskim osiągając wysokie wyniki.
Wizytówką szkoły są liczne innowacje pedagogiczne wprowadzone przez nauczycieli dla uczniów na różnych etapach edukacji i dzieci przedszkolnych.
Szkoła, stawiając na innowacyjność, kreatywność w edukacji i wychowaniu, bierze udział w licznych projektach lokalnych i ogólnopolskich, chętnie współpracuje z różnorodnymi instytucjami aby urozmaić i poszerzać ofertę edukacyjną oraz inspirować młodych ludzi.

 

2DM Creative

2DM Creative

2DM Creative to marketing digitalowy „pod jednym, łódzkim dachem”. 40-osobowa agencja reklamowa towarzyszy marce podczas całego procesu komunikacji lub tylko na wybranym etapie. Zajmuje się strategią i planowaniem, projektowaniem graficznym, realizacją sesji i nagrań video, tworzeniem stron i sklepów, obsługą social media, content marketingiem, kampaniami płatnymi, copywritingiem, influencer marketingiem oraz analizą i raportowaniem. Tworzą i produkują sami – nie zlecają zewnętrznie.

Hkozera.Music

HKozera.music

Hkozera.Music jest firmą prowadzoną przez Huberta Kozerę. Od wielu lat działa w szeroko pojętej branży rozrywkowej i zajmuje się:

 • menedżmentem zespołów,
 • organizacją tras koncertowych,
 • kompleksową produkcją koncertów i wydarzeń masowych
 • projektowaniem i produkcją eventów firmowych
 • promocją muzyki w mediach konwencjonalnych oraz w mediach społecznościowych.

 

ALL4JETS– We are all for you, not only for jets

ALL4JETS – We are all for you, not only for jets

ALL4JETS powstało w 2013 roku jako certyfikowana Organizacja Szkoleniowa w zakresie obsługi technicznej statków powietrznych EASA Part-147. W 2014 roku postanowiliśmy dalej rozwijać portfolio usług i obecnie oferujemy szeroki zakres usług serwisowych i zdatności do lotu dla takich klientów jak linie lotnicze, MRO, OEM i indywidualni inżynierowie i mechanicy.

ALL4JETS oferuje obecnie swoje usługi w różnych obszarach przemysłu lotniczego, takich jak szkolenia dla personelu obsługi technicznej oraz szkolenia dla inżynierów, pilotów i personelu pokładowego, usługi ciągłej zdatności do lotu, usługi obsługi statków powietrznych, modyfikacje statków powietrznych i doradztwo lotnicze. Naszą misją jest aktywny rozwój naszych usług na światowym rynku lotniczym.

ALL4JETS uruchomił również swoje dwie spółki zależne: FLYER AVIATION i 4THRUST. Obie firmy oferują usługi pod własnymi markami. FLYER AVIATION oferuje części zamienne, a także odrębną markę AOGTOOLS zajmującą się sprzedażą i wypożyczalnia narzędzi do obsługi technicznej, a 4THRUST oferuje usługi boroskopii i inne usługi związane z silnikami i ich konserwacją, a także obsługą techniczną.

 Strefa Kreatywności Agencja Eventowa

Strefa Kreatywności Agencja Eventowa

Witaj w świecie wyjątkowych chwil i wydarzeń! Jesteśmy pasjonatami tworzenia wydarzeń, kompleksowej realizacji i zdejmowania obowiązków z głów.

Nasza oferta obejmuje wydarzenia dla firm, takie jak:

 • Jubileusze
 • Otwarcie nowej siedziby firmy
 • Emocjonujące wyjazdy integracyjne
 • Magiczne spotkania świąteczne
 • Pikniki Rodzinne
 • Akcje CSR i ESG
 • Konferencje i Targi

To, co nas wyróżnia, to nasza pasja do kreowania, dbania o szczegóły i wysoka jakość. Zapraszamy do Strefy Kreatywności - tam, gdzie śmiałe idee zmieniają się w rzeczywistość!

Smart Gift – wyjątkowe prezenty w kreatywnym wydaniu

Smart Gift – wyjątkowe prezenty w kreatywnym wydaniu

Marka Smart Gift to nasza odpowiedź na oferowanie firmom prezentów, które nie tylko rozwijają relacje z klientami i pracownikami, ale także dbają o naszą planetę i kreatywnie zaskakują obdarowanych.

Wykorzystujemy naturalne materiały, takie jak kraftowe opakowania i recyklingowe dodatki, aby zapewnić kompleksowe i ekologiczne rozwiązania. Dbamy o każdy szczegół, od estetyki opakowań po jakość zawartości, aby każdy „Smart Gift” był wyjątkowym dziełem sztuki.

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres prezentów personalizowanych, z logo:

 • okolicznościowe (na święta, jubileusz, otwarcie siedziby, zakończony projekt) – onboardingowe
 • konferencyjne
 • z okazji narodzin dziecka
 • dla dzieci pracowników i klientów

Smart Gift, to nie tylko same prezenty, ale także ich pełna obsługa, którą warto w pełni oddać w nasze ręce, by uwolnić czas swój i swojego zespołu.

Problem z Głowy - platforma z specjalistami od zdrowia psychicznego i rozwoju

Problem z Głowy - platforma z specjalistami od zdrowia psychicznego i rozwoju

Dzięki platformie problemzglowy.com masz dostęp do najlepszych specjalistów od zdrowia psychicznego i rozwoju z całej Polski.

Zadbaj o siebie indywidualnie oraz o zespół w Twojej firmie.

Czujesz, że potrzebujesz pomocy psychologicznej? Wsparcia mentorskiego? Sesji z dobrym coachem? U nas znajdziesz specjalistów, z którymi odbędziesz konsultacje na żywo i online. Nie ograniczaj się lokalnie – oferta jest dostępna dla osób z całej Polski.

- 100% dyskrecji, zaufanie, zaangażowanie.

Problem z Głowy to platforma, która łączy osoby szukające pomocy psychologicznej ze specjalistami. Znajdziesz tu: szkolenia otwarte, psychologię dla dzieci i dorosłych, coachów, trenerów mentalnych, psychoterapeutów i psychiatrów.

Z nami poprawisz jakość swojego życia osobistego, rodzinnego, a nawet zaplanujesz ścieżkę kariery. Wspieramy osoby borykające się z traumą, depresją, zaburzeniami.

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

 Pro Progressio

Pro Progressio


Pro Progressio jest organizacją zajmującą się rozwojem sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu (BSS). W ramach głównej działalności prowadzi Klub Pro Progressio zrzeszający firmy będące liderami rynku w tym sektorze i jego otoczeniu, wydajemy profesjonalne media branżowe, publikujemy tematyczne i inwestycyjne raporty oraz organizujemy merytoryczne wydarzenia. W ramach działalności eventowej Pro Progressio realizuje śniadania biznesowe, cykl konferencji BSS Tour, doroczne BSS Forum oraz Galę Outsourcing Stars, podczas której odbywa się finał konkursu Outsourcing Stars i nagradzanie najszybciej rozwijających się firm i instytucji z sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu.

MPR Labs

MPR Labs

MPR Labs to firma, która pomaga producentom z całego świata spełnić wymagania prawne, legalnie zgłosić i sprzedawać kosmetyki na rynkach europejskich. MPR Labs składa się z dwóch oddziałów: siedziby w Piasecznie skupiającym się na kwestiach regulacyjnych i dokumentacyjnych oraz laboratorium w Łodzi, wykonującym badania kosmetyków oraz obsługującym klientów. Kluczowym zasobem jest bliska współpraca i kontakt z 22 jednostkami naukowymi z Polski. Firma wykonuje usługi dla przedsiębiorców z całego z całego świata, w m.in. z Jordanii, Wielkiej Brytanii, Chin, Korei Południowej, Brazylii czy ZEA. Do najpopularniejszych usług należą: tworzenie Raportów Oceny Bezpieczeństwa Produktów Kosmetycznych, tworzenie ocen toksykologicznych, badania czystości mikrobiologicznej zgodnie z zgodnie z PN-EN ISO 17516:2014, testy konserwacji zgodnie z PN-EN ISO 11930:2019-03, badania stabilności mas kosmetycznych, badania mikrobiomu czy badania skuteczności przeciwdrobnoustrojowej.

MPR Labs bierze również udział w wielu projektach badawczo-rozwojowych mających za zadanie opracować innowacyjną formę kosmetyczną lub zaprojektować nowy proces badawczy. Jako jedno z niewielu laboratorium w Polsce jest w stanie realizować badania skuteczności pracy urządzeń do dezynfekcji zgodnie z normą PN-EN 17272:2020-10.

Areszt Śledczy w Łodzi

Areszt Śledczy w Łodzi

Areszt Śledczy w Łodzi jest dużą jednostką penitencjarną przeznaczoną do wykonywania tymczasowego aresztowania wobec osadzonych mężczyzn, przebywają w nim także skazani i ukarani mężczyźni, wobec których toczą się postępowania bez stosowania tymczasowego aresztu. Nominalna pojemność jednostki wynosi 1062 miejsca, natomiast czasowa pojemność jednostki została ustalona na 795 miejsc zakwaterowania. Na terenie jednego z oddziałów funkcjonuje Ośrodek Diagnostyczny, w którym na podstawie art. 83 § 1 Kodeksu Karnego Wykonawczego przeprowadza się badania psychologiczne, a także psychiatryczne osadzonym, celem określenia dalszych warunków odbywania kary.

Areszt Śledczy w Łodzi oddano do użytku w 1964 roku. Powierzchnia jednostki wynosi około 5,5 ha. Składa się on na terenie ścisłym Aresztu z trzech pawilonów mieszkalnych, budynku administracji, zaplecza gospodarczego (warsztatów, pralni, kuchni, magazynów) oraz poza terenem ścisłym z budynku kotłowni, budynku Centralnej Składnicy Magazynowej CZSW wraz z siedzibą Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi.

Hutchinson Institute

Hutchinson Institute

Od 2004 wspieramy naszych Partnerów biznesowych w rozwoju kompetencji językowych i biznesowych. Nasi trenerzy to eksperci, praktycy biznesu o międzynarodowym doświadczeniu.

Oferujemy programy w ramach idei Human-Relation-Organisation, która dotyczy obszarów:

 • Managerskich
 • Sprzedażowych
 • Cross Culture
 • Wellbeing

Zapraszamy do akademii językowych MBE Master of Business English oraz BDA Business Deutsch Akademie

Wejdź z nami na nowy poziom rozwoju!

Quality in everything we do.

Zakład Karny w Sieradzu

Zakład Karny w Sieradzu

Zakład Karny w Sieradzu wraz z Oddziałem Zewnętrznym może pomieścić 776 osadzonych mężczyzn. Zakład Karny w Sieradzu jest jednostką typu zamkniętego z oddziałami typu półotwartego, dla młodocianych i odbywających karę po raz pierwszy oraz aresztu śledczego. Oddział Zewnętrzny podległy Zakładowi Karnemu w Sieradzu pełni funkcję zakładu karnego półotwartego i otwartego dla pierwszy raz odbywających karę pozbawienia wolności. W wyodrębnionym oddziale terapeutycznym przebywają osoby z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzone umysłowo . Służbę w sieradzkim więzieniu na dzień dzisiejszy pełni 245 funkcjonariuszy. Zatrudnieni są również pracownicy cywilni. Podczas odbywania kary osadzeni mogą korzystać z biblioteki, świetlic i zewnętrznych siłowni, Świetlica centralna pełni także funkcję kaplicy. Przy udziale instytucji lokalnych organizowane są dla nich imprezy kulturalno-sportowe. Organizowane są również zajęcia przeciwdziałające alkoholizmowi i aktywizujące zawodowo.

Opieka medyczna świadczona jest przez zatrudnionych w ambulatorium lekarzy i pielęgniarki. Izba chorych dysponuje 8 miejscami dla chorych.

Zakład jest otwarty na współpracę w zakresie zatrudnienia skazanych przez zewnętrzne podmioty gospodarcze. Współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi, które zatrudniają osadzonych zarówno wewnątrz jednostki jak i na swoim terenie. Największym kontrahentem jest Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe.

EDBAD - pracownia doradczo-badawcza

EDBAD - pracownia doradczo-badawcza

Agencja badawcza EDBAD od 2012 roku realizuje badania dla podmiotów komercyjnych i publicznych. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów badawczych zarówno o zasięgu lokalnym, wojewódzkim, jak i ogólnopolskim.

Na terenie każdego województwa posiadamy koordynatora regionalnego i tym samym mamy rozbudowaną sieć ankieterską.

Oferujemy pełny zakres usług badawczych zarówno badań ilościowych, jak i jakościowych.

Wykonujemy badania, a także koordynujemy pracę podległych nam pracowników.

Na każdym etapie badania zawsze dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb naszych klientów, a badania prowadzone są w sposób zgodny z zasadami poprawności metodologicznej i etycznej. Dysponujemy zapleczem analitycznym do badań ilościowych i jakościowych.

Możemy wspomóc podmioty w tworzeniu narzędzi, analizach, raportowaniu, realizacji terenowej.

Janssen Cosmetics

Janssen Cosmetics

Niemiecka firma Janssen Cosmetics od ponad 25 lat z sukcesem realizuje wizję niezwykle skutecznej i innowacyjnej pielęgnacji skóry. W 1990 roku, założyciel firmy, Walther Janssen rozpoczął skrupulatną selekcję składników aktywnych, które zapewniają więcej niż tylko powierzchowną pielęgnację skóry. Symbioza farmaceutycznych i kosmetycznych substancji czynnych, do dzisiaj stanowi podstawę filozofii Janssen Cosmetics. Firma łączy prawdziwe piękno z naukowo potwierdzoną pielęgnacją skóry. Tylko taki rodzaj hybrydy jest w stanie zagwarantować widoczne rezultaty i efektywne rozwiązania w kwestii pielęgnacji i terapii skóry. Dzięki ścisłej współpracy z cenionymi dermatologami i wiodącymi laboratoriami badawczymi, udało się stworzyć system pielęgnacji, który doskonale odpowiada na zróżnicowane potrzeby skóry. Każda linia kosmeceutyków oparta jest na innej koncepcji składników aktywnych. Dzięki temu uzyskujemy pielęgnację idealnie dopasowaną do różnych typów i kondycji skóry. Tylko takie spersonalizowane podejście gwarantuje osiągnięcie niemal natychmiastowych i długotrwałych efektów w pielęgnacji skóry. Firma Janssen Cosmetics przywiązuje najwyższą wagę do jakości i bezpieczeństwa. Wszystkie produkty posiadają znak jakości „Made in Germany” oraz certyfikat TÜV. Janssen Cosmetics jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. kilkukrotnie „Prix de l’Innovation” w Paryżu, Spa Diamond Award w Niemczech czy „Innowacje LNE” w Polsce. Firma od 1990 roku z pasją działa w imię piękna. Sprawia, że ludzie czują się piękni w ponad 85 krajach! Importerem Janssen Cosmetics w Polsce jest firma Vista Sp. z o.o., z siedzibą w Rzeszowie.

mops

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli

Pomoc społeczna jako instytucja polityki społecznej państwa ma na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

Zadaniem pomocy społecznej jest zapobieganie trudnym sytuacjom przez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji ze środowiskiem.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli świadczy wieloaspektową pomoc na rzecz integracji mieszkańców naszego miasta i wzrostu jakości ich życia.

Oferuje spójny system pomocy socjalnej w tym pracę socjalną ukierunkowaną na obywatela, wspierającą, zachęcającą i skoncentrowaną na rozwiązaniu problemu.

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi (WUP) jest jednostką samorządu województwa łódzkiego.

Do jego zadań należy m.in. określanie i koordynowanie regionalnej polityki rynku pracy, podział posiadanych środków Funduszu Pracy na działania na rzecz promocji zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich i aktywizacji bezrobotnych, opracowywanie analiz i statystyk dotyczących rynku pracy województwa łódzkiego i badanie popytu na pracę oraz monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych.

Poradnictwo zawodowe i informacja zawodowa. Pośrednictwo pracyUrząd koordynuje i świadczy usługi poradnictwa i informacji zawodowej, organizuje międzynarodowe pośrednictwo pracy w ramach sieci EURES, koordynuje system zabezpieczenia społecznego, prowadzi rejestry instytucji szkoleniowych i agencji zatrudnienia oraz wydaje certyfikaty o dokonaniu wpisu.

Regionalne programy aktywizujące rynek pracy Wojewódzki Urząd Pracy jest również organizatorem i inicjatorem regionalnych programów, które mają na celu tworzenie nowych miejsc pracy oraz łagodzenie skutków bezrobocia. Współdziała także z Wojewódzką Radą Rynku Pracy w określaniu i realizacji regionalnej polityki pracy.

Europejski Fundusz SpołecznyUrząd odgrywa dużą rolę w zakresie wdrażania i realizacji zadań finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wpływających na aktywizację wojewódzkiego rynku pracy.

Siedziby w Łodzi i województwieDziałalność Wojewódzkiego Urzędu Pracy jest prowadzona w Łodzi oraz Oddziałach w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.

10th Floor Spa&Wellness

10th Floor Spa&Wellness

10th Floor - to strefa Wellness na 10 piętrze hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. W ofercie znajduje się szeroki wybór masaży, rytuałów i zabiegów upiększających. W menu figurują propozycje relaksacyjne jak i nowoczesne zabiegi poprawiające urodę. Kompleks posiada 4 gabinety odnowy biologicznej, a zaraz obok znajduje się hotelowa strefa Health Club - basen, sauny, jacuzzi oraz siłownia.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi to placówka resocjalizacyjna dla dziewcząt w wieku od 12 do 18 lat. Wychowanki kierowane są do ośrodka wychowawczego na podstawie postanowienia sądu rodzinnego.

W naszej placówce wychowanki kształcą się na poziomie szkoły podstawowej - klasy 6,7 i 8 oraz na poziomie szkoły branżowej I stopnia w klasach 1, 2 i 3, w zawodach kucharz i krawiec. Obydwie szkoły są na terenie naszej placówki. Po zajęciach szkolnych zapewniamy naszym wychowankom liczne zajęcia resocjalizacyjne, sportowe, plastyczne, kosmetyczne, turystyczne.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Zgodnie z ustawą z dnia 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców (Dz.U. z 2018 r. poz. 648 ze zm.) Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stoi na straży praw mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców, w szczególności poszanowania zasady wolności działalności gospodarczej, pogłębiania zaufania przedsiębiorców do władzy publicznej, bezstronności i równego traktowania, zrównoważonego rozwoju oraz zasady uczciwej konkurencji i poszanowania dobrych obyczajów oraz słusznych interesów przedsiębiorców.

Do zadań Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców należy przede wszystkim:

 • opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących interesów mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz zasad wykonywania działalności gospodarczej;
 • pomoc w organizacji mediacji między przedsiębiorcami a administracją;
 • współpraca z organizacjami pozarządowymi, społecznymi i zawodowymi, których celem jest ochrona praw przedsiębiorców z sektora MŚP;
 • działalność edukacyjna i informacyjna w zakresie wykonywania działalności gospodarczej w Polsce, w szczególności w dziedzinie przedsiębiorczości oraz prawa gospodarczego.

Jednocześnie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców może zwracać się do właściwych organów, organizacji lub instytucji publicznych z ocenami i wnioskami o podjęcie działań zmierzających do zapewnienia skutecznej ochrony praw przedsiębiorców oraz usprawnienia trybu załatwiania spraw w tym zakresie.

 

Dom Dziecka

Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi

Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi to miejsce, które powstało w naszym mieście w 1946 roku i istnieje nieprzerwanie do dziś. Instytucja rozwijała się na przestrzeni lat. Dziś posiada 3 placówki, które zajmują się szeroko pojętym wychowaniem i edukacją małych dzieci oraz pomocą dla małoletnich mam. Główna siedziba Domu znajduje się przy ul. Drużynowej 3/5, a pod jego skrzydłami działają dwie filie Dom przy ul. Lnianej 9 oraz Dom przy ul. Zbocze 2a.

JPG Trening i Konsultacje

JPG Trening i konsultacje

Firma JPG Trening i konsultacje w swojej działalności mocno korzysta z zasad i technik pedagogicznych. Dzięki zaawansowanym metodom dydaktycznym, ich szkolenia i konsultacje są nie tylko profesjonalne, ale także skuteczne i angażujące dla uczestników.

Zespół firmy składa się z wykwalifikowanych pedagogów i trenerów, którzy posiadają głęboką wiedzę na temat procesów uczenia się i doskonalenia umiejętności. Wykorzystując różnorodne metody nauczania, takie jak symulacje, studia przypadków, gry dydaktyczne czy interaktywne ćwiczenia, firma pomaga swoim klientom zdobywać wiedzę i umiejętności w sposób przystępny i efektywny.

JPG Trening i Konsultacje nie tylko dostarcza wiedzy, ale również motywuje uczestników do aktywnego uczestnictwa w procesie szkoleniowym. W ten sposób wspomaga rozwój kompetencji i umiejętności, które mogą być skutecznie wykorzystane w praktyce zawodowej i życiu osobistym.

XXIX Liceum Ogólnokształcące im. hm Janka Bytnara „Rudego”

XXIX Liceum Ogólnokształcące im. hm Janka Bytnara „Rudego”

XXIX Liceum Ogólnokształcące im. hm Janka Bytnara „Rudego” zwane „Bytnarówką” to szkoła z tradycją. W rankingu Perspektyw od kilku lat szkoła wyróżniana jest srebrną tarczą. Jest to efekt wysokiej zdawalności egzaminów maturalnych. Kadrę szkoły stanowią nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem, życzliwi i przyjaźni uczniom. Działalność edukacyjna szkoły polega na łączeniu tradycyjnych metod nauczania z nowoczesnymi rozwiązaniami dydaktycznymi. Bytnarówka nieustannie się rozwija, podąża za aktualnymi potrzebami rynku pracy, dbając o wysoki poziom nauczania.

Twoja Odnowa

Twoja Odnowa

Klinika Twoja Odnowa oferuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz medycyny Dalekiego Wschodu. Według specjalistów najważniejsze jest podejście holistyczne. Łączą efektywne metody upiększające medycyny zachodniej i wschodniej by zwiększyć prawdopodobieństwo trafności i efektywności oferowanych zabiegów. W ofercie kliniki znajdują się również szkolenia dla lekarzy i kosmetologów.

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi jest największą instytucją kultury (skupiającą 58 fili) oraz największą siecią biblioteczną w Polsce. Organizujemy wydarzenia kulturalne, popularyzujemy kulturę czytania, edukujemy i wykorzystujemy nowe media. Stwarzamy przestrzeń dla działalności naszych czytelników i wspieramy inicjatywy oddolne, ponieważ biblioteka jest w naszym założeniu miejscem integrującym lokalną społeczność. 

Nowoczesne i estetyczne wnętrza bibliotek zachęcają czytelników do spędzania w nich wolnego czasu. Dzięki informatyzacji bibliotek istnieje możliwość do skorzystania w nich z komputerów, internetu, wifi.
Dostępne w filiach są bezpłatne usługi: Legimi, Empik Go. Filie organizują dla okolicznych mieszkańców różnego rodzaju warsztaty, zajęcia edukacyjne, spotkania sąsiedzkie. Ich rozmieszczenie na mapie Łodzi umożliwia wszystkim chętnym znalezienie przestrzeni do spędzania czasu w swojej okolicy.  

Biblioteka ma otwarty, wolnościowy i publiczny charakter, są miejscem spotkań i dialogu również dla innych instytucji kultury, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji, a także oddolnych inicjatyw społecznych. 

Korzystanie z Biblioteki jest całkowicie bezpłatne, wystarczy posiadać kartę biblioteczną Fiszkę, którą można założyć w każdej filii.

www.biblioteka.lodz.pl

partner

Basecamp

Prywatne Akademiki BaseCamp oferują polskim i zagranicznym studentom nowoczesne, w pełni wyposażone pokoje, niesamowite wspólne przestrzenie, w tym siłownię, kino, wspólne kuchnie oraz pomieszczenia co-workingowe. Zespół Base Camp'u zapewnia wsparcie oraz pomoc całodobową. Akademik oragaznizuje także liczne wydarzenia społeczne mające na celu integrację jego mieszkańców.

Ceny pokoi zawierają stałą opłatę za media (wodę, ogrzewanie, prąd, WiFi).

Akademiki BaseCamp na terenie Łodzi:

1. Basecamp Łódź Rewolucji znajduje się w centrum miasta, 5 minut spacerem od Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W jego ofercie znajdziemy pokoje jednoosobowe oraz dwuosobowe różniące się wielkością metrażu. Wszystkie pokoje posiadają własną, oddzielną łazienkę, aneks kuchenny ze zlewozmywakiem, płytą grzewczą i lodówką.

2. Basecamp Łódź Rembielińskiego znajduje się obok Politechniki Łodzkiej i Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Wszystkie pokoje są prywatne z łazienkami, a większość posiada własny aneks kuchenny z lodówką, kuchenką mikrofalową, zlewozmywakiem i płytą grzejną.

 

partner

Art of Manners

Założycielką i głównym trenerem szkoły Art of Manners jest dr Joanna Modrzyńska, która od ponad 2 dekad specjalizuje się w tematyce związanej z etykietą w biznesie, protokołem dyplomatycznym i dobrymi manierami. Podczas szkoleń prowadzonych w Art of Manners Joanna Modrzyńska dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem akademickim oraz wiedzą praktyczną zdobytą podczas licznych szkoleń i spotkań seminaryjnych m.in. w International School of Protocol and Diplomacy w Brukseli, Minding Manners School w Londynie, United Nations Institute for Training and Research w Genewie i Akademii Dyplomatycznej w Warszawie. Efektem bogatego doświadczenia jest również książka „Protokół dyplomatyczny, etykieta i zasady savoir-vivre'u” wydana przed Wydawnictwo Wolters Kluwer w 2014, 2016 i 2021 roku.

partner

XV LO w Łodzi

XV LO od ponad 100 lat jest wpisane w mapę edukacyjną Łodzi, umiejętnie łączymy tradycję z nowoczesnością. Przede wszystkim jesteśmy szkołą przyjaźnie wymagającą, w naszej szkole znajdzie się miejsce dla każdego ucznia.
W szkole obecnie realizujemy 2 projekty unijne,  w ramach programu Erasmus+. Jeden z nich to projekt młodzieżowy realizowany w partnerstwie z Niemcami, Hiszpanią i Włochami, a drugi to mobilności edukacyjne dla nauczycieli.
Szkoła stale współpracuje z instytucjami takimi jak m. in. Wydział Prawa i Administracji UŁ, Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centrum Krwiodawstwa.

partner

Polski Instytut Montessori (PIM)

Naszym głównym celem jest propagowanie najlepszych wzorców pedagogiki Dr Marii Montessori. Wierzymy,  że zajęcia z praktykami tej metody dostarczą przyszłym pedagogom wielu użytecznych informacji do pracy w placówkach tak montessoriańskich, jak i nie montessoriańskich.

Metoda Montessori zakłada uczenie dzieci: kreatywnego samodzielnego myślenia, samodzielnego podejmowania decyzji, współpracy z innymi, rozwiązywania konfliktów metodą pokojową. Uczy poprzez doświadczanie i samodzielne działanie, gdzie nauczyciel jest towarzyszem dziecka w tym procesie. W dzisiejszym, bardzo zmiennym i niepewnym świecie, samodzielność, kreatywność i wychowanie do pokoju jawią się jako najlepsze narzędzia przygotowujące dzieci do dorosłego życia.

 • Nasze szkolenia spełniają najwyższe światowe standardy.
 • Instruktorzy to osoby z co najmniej 10 letnim doświadczeniem pracy z dziećmi.
 • Posiadamy własną bazę lokalową.
 • Prowadzimy szkolenia zdalne, hybrydowe i stacjonarne.
 • Od 2008 roku wykształciliśmy blisko 3 000 nauczycieli Montessori w Polsce.
 • Organizujemy międzynarodowe konferencje Montessori od 2010 roku.
 • Posiadamy 92 ośrodki praktyk, do których słuchacze są zapraszani do współpracy.

Tworzymy twórcze środowisko dla nauczycieli Montessori. Cenimy ciekawość, twórczość, niezależność, jasność i precyzję oraz dociekliwość myślenia, uznanie niejednoznaczności, umiejętność rozwiązywania problemów, zarządzania czasem, poszukiwanie źródeł wiedzy oraz zaangażowanie.

partner

Zespół Licealno-Sportowy w Aleksandrowie Łódzkim

Zespół Licealno-Sportowy w Aleksandrowie Łódzkim to placówka, która powstała w 1945 roku. W jej skład wchodzą aktualnie: Szkoła Mistrzostwa Sportowego-Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Bursa szkolna.

Posiadamy zarówno klasy mistrzostwa sportowego (koszykówka kobiet, lekkoatletyka, pływanie), klasę sportową (piłka nożna) oraz klasy kształcenia ogólnego. Naszą misją jest łączenie nauki oraz sportu. Jesteśmy placówką nastawioną na wszechstronny rozwój naszych uczniów – nie tylko sportowy.
Współpracujemy z okolicznymi stowarzyszeniami – MKS Aleksandrów, UKS Basket, TP „Olimpijczyk”, TS „Sokół”.

Aktywnie włączamy się w akcje charytatywne „Szlachetna Paczka”, przygotowujemy prezenty dla osób z niepełnosprawnościami, wspieramy okoliczne domy dziecka. Organizujemy cykliczne eventy – Konferencję Sportową, Dzień Lingwistyki.

partner

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi powstało 1 września 2021 r. na podstawie uchwały nr XXXIV/450/21 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 27 sierpnia 2021 r.

W skład Centrum wchodzi:

 • Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi wraz z wchodzącą w jego skład Szkołą Policealną Nr 2 SWŁ im. Marii Skłodowskiej – Curie w Łodzi, Samorządową Szkołą Policealną w Łodzi;
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi;
 • Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi;
 • Kolegium Pracowników Służb Społecznych.

Wyżej wymienione szkoły oraz placówki realizują wspólne działania w zakresie rozwoju edukacji, a także kompleksowego wsparcia szkół i placówek oświatowych, organizacji i prowadzenia sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli oraz wspierania procesu kształcenia i doskonalenia pracy nauczycieli.

Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza

Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne TĘCZA jest niepubliczną, specjalistyczną placówką edukacyjną stworzoną w 2012 roku przez Fundację Dzieciom POMAGAJ. Mieści się w miejscowości Wolica pod Kaliszem. Pod swoją opieką ma 60 wychowanków w wieku od 3 do 25 roku życia z głęboką niepełnosprawnością intelektualną lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym autyzmem. Oferuje zajęcia zarówno w formie zespołowej (odziały przedszkolne, zespoły rewalidacyjno-wychowawcze, zespoły edukacyjno-terapeutyczne), jak i formie indywidualnej w domu.

Specjalizuje się w kształceniu i rehabilitacji osób z Kalisza oraz powiatów ościennych. Ośrodek o powierzchni 2000 m.kw. położony jest w pięknej okolicy wśród łąk i lasów na 4 ha działce. Dysponuje 14 salami dydaktycznymi, dwoma salami rehabilitacyjnymi, dwoma salami do integracji sensorycznej, salą doświadczania świata, zabiegów fizjoterapeutycznych, figlolandem oraz gabinetami do zajęć specjalistycznych i indywidualnych m.in. psychologa, pedagoga, tyflopedagoga, dogoterapii, arteterapii, hydroterapii, muzykoterapii.

kamień milowy logo

Łódzka Fundacja Rehabilitacji „Kamień Milowy’’

Łódzka Fundacja Rehabilitacji „Kamień Milowy’’ od początku swego powstania w 2011 roku stawia sobie za cel niesienie różnorodnej pomocy i opieki osobom w każdym wieku, i z różnymi potrzebami zdrowotnymi, w tym dotkniętych niepełnosprawnością.  Dążymy do tego, aby poprawić jakość ich życia i funkcjonowanie w środowisku, dlatego też nasze działania koncentrują się na ochronie zdrowia, rehabilitacji, aktywizacji zawodowej i społecznej. Jesteśmy organizacją aktywnie działającą na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy mieszkańców miasta Łodzi oraz województwa (m.in. są to dzieci, osoby niepełnosprawne, starsze, zagrożone wykluczeniem społecznym, dotknięte ubóstwem) i bierzemy czynny udział w wielu wydarzeniach organizowanych lokalnie, mających na celu zwiększenie integracji społecznej ludności regionu. Stale organizujemy liczne spotkania, imprezy okolicznościowe, festyny, akcje, konsultacje ze specjalistami, rehabilitacje. Zgodnie z ideą i koncepcją przedsiębiorczości społecznej realizowane przez naszą Fundację cele społeczne są traktowane priorytetowo. Fundacja obejmuje opieką społeczność lokalną, która z racji swojego stanu zdrowia, niepełnosprawności, wieku, zagrożona jest wykluczeniem społecznym i ekonomicznym. Objęcie opieką i zintensyfikowaną terapią różnych grup społecznych przyczynia się do integracji międzypokoleniowej podopiecznych oraz umożliwia im optymalny rozwój umiejętności, a także poprawę funkcjonowania w wielu sferach życia.

Przedszkole Miejskie nr 33 w Łodzi

Przedszkole Miejskie nr 33 w Łodzi

Przedszkole Miejskie nr 33 w Łodzi przy ul. Zielnej 5 rozpoczęło swoją działalność 70 lat temu.
Placówka położona jest między dwoma parkami – im. Szarych Szeregów i Helenowskim, dzięki temu wychowankowie mają możliwość korzystania z częstych spacerów i wycieczek.
Kadrę przedszkolną stanowią nauczycielki wychowania przedszkolnego, logopeda, psycholog, nauczyciel wspomagający oraz nauczyciel zajęć korekcyjnych.
Przedszkole dba o wysoki poziom kształcenia, jest otwarte na nowości, a także na współpracę m.in. z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi w zakresie praktyk studenckich i wymiany doświadczeń.
Wychowankowie są laureatami licznych konkursów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym w obszarach: plastycznym, wokalnym, recytatorskim i teatralnym.
Na terenie przedszkola i często poza nim odbywa się wiele imprez o charakterze rodzinnym: pikniki, wspólne wigilie, choinka, rozgrywki sportowe, Dzień Babci i Dziadka i inne.
Nade wszystko przedszkole ceni zaangażowanie w życie placówki rodziców swoich małych pociech.
Więcej na stronie www.pm33.pl

Szkoła Podstawowa nr 54 w Łodzi

Szkoła Podstawowa nr 54 w Łodzi

Celem nadrzędnym Szkoły Podstawowej nr 54 jest harmonijny i wszechstronny rozwój ucznia na wszystkich etapach edukacji. Każde dziecko w szkole jest najważniejszą i niepowtarzalną indywidualnością. Tu każdy uczeń czuje się bezpieczny i doceniony, może oczekiwać pomocy i akceptacji ze strony nauczycieli i rówieśników.
Szkoła od wielu lat aktywnie współpracuje z kierunkiem pedagogika oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Umożliwia studentom realizację praktyk, czynnie uczestniczy w promocji uczelni, biorąc udział w filmach promocyjnych. Od wielu lat jest partnerem studenckiego projektu LEARN, CREATE, EXPLORE! i umożliwia naszym zagranicznym studentom z programu wymiany Erasmus+ prowadzenie na terenie szkoły warsztatów z edukacji międzykulturowej i językowej dla uczniów klas 1–3.

K&M Sport Event Group

K&M Sport Event Group

K&M Sport Event Group to nowa agencja menadżersko – eventowa na rynku polskim. Jej zadaniem jest wspieranie zawodników, jak również trenerów w budowaniu swoich karier. Agencja menadżerska specjalizuje się również w opiece nad rozwojem kariery sportowej najmłodszych zawodników. Swoim podopiecznym zapewnia pełną obsługę i opiekę w kwestiach transferowych i kontraktowych. Pomaga także w organizacji życia pozasportowego, tak by zawodnicy mogli skupić się na rzeczy dla nich najważniejszej – grze w piłkę nożną.
Zajmuje się też organizacją eventów sportowych czy organizuje dla swoich klientów spersonalizowane wyjazdy na wyjątkowe wydarzenia sportowe (mecze piłkarskie, wyścigi F1, zawody jeździeckie itp.).

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Edukacji Innowacyjnej w Łodzi

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Edukacji Innowacyjnej w Łodzi

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Edukacji Innowacyjnej jest niepubliczną szkołą podstawową, gdzie każde dziecko ma możliwość indywidualnego rozwoju poprzez odkrywanie i rozwijanie swoich zdolności. Podsycanie dziecięcej pasji poznawczej oraz ciekawości świata sprawia, że każdy z uczniów chce tu wracać, a codzienna nauka nie jest męcząca.

Nauczanie w MSPEI w Łodzi prowadzimy w oparciu o podstawę programową MEN oraz autorskie programy wzbogacone o Europejskie Standardy Edukacyjne.

Szkoła podstawowa obejmuje wiekowo dzieci znajdujące się w okresie najdynamiczniejszego rozwoju. Jest jednym z najważniejszych miejsc w życiu młodego człowieka. Połączenie procesu wychowawczego z procesem dydaktycznym buduje postawę, nawyki i system wartości."

Jurajska Izba Gospodarcza

Jurajska Izba Gospodarcza

Jurajska Izba Gospodarcza to organizacja samorządu gospodarczego. Reprezentuje interesy zrzeszonych w niej ponad 250 przedsiębiorców wobec organów państwowych, organów samorządu terytorialnego oraz innych instytucji, których funkcjonowanie wywiera wpływ na warunki działalności zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Izba kształtuje i upowszechnia zasady etyki w działalności gospodarczej, opracowuje
i doskonali normy rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym.

Szpital Specjalistyczny w Brzezinach

Szpital Specjalistyczny w Brzezinach

Szpital Specjalistyczny w Brzezinach to placówka z ponad 140-letnią tradycją. To jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych w regionie łódzkim. Dysponuje ponad 180 miejscami dla pacjentów w dziewięciu oddziałach, między innymi: chorób wewnętrznych (z neurologią i kardiologią), chirurgii (ogólnej, onkologicznej, urazowo-ortopedycznej), ginekologiczno-położniczym, pediatryczno-neonatologicznym.
W 2014 r. rozbudowano i całkowicie wyremontowano jeden ze szpitalnych gmachów, gdzie utworzono i wyposażono w nowoczesny sprzęt: blok operacyjny, Oddział Dziennej Chemioterapii i pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Chorób Jelit.
Szpital wykonuje wszystkie badania diagnostyczne i laboratoryjne, oferując nie tylko leczenie w szpitalu, ale także porady lekarzy specjalistów, pracujących w wielospecjalistycznej przychodni lekarskiej. W przychodni pacjentów przyjmują lekarze kilkunastu specjalności: chirurdzy, neurolodzy, pulmonolodzy, ortopedzi i traumatolodzy, położnicy i ginekolodzy, reumatolodzy, dermatolodzy i wenerolodzy, okuliści, kardiolodzy, stomatolodzy. Można tu również wykonać wszystkie badania laboratoryjne i diagnostyczne, korzystając także ze sprzętu, którym dysponuje szpital.
Uzupełnieniem struktury jest Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, gdzie pacjenci są prowadzeni przez lekarzy medycyny rodzinnej, internistów i pediatrów.
Porodówka szpitala jest bardzo wysoko oceniana z roku na rok w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku zajmując 1. miejsce w województwie łódzki i 8 miejsce w Polsce.

Międzynarodowe Przedszkole Edukacji Innowacyjnej w Łodzi

Międzynarodowe Przedszkole Edukacji Innowacyjnej w Łodzi

Międzynarodowe Przedszkole Edukacji Innowacyjnej „Tęczowy Świat Dziecka” to miejsce, w którym współpracują ze sobą trzy  równoprawne podmioty: dziecko, rodzice i nauczyciel.  Kreatywni nauczyciele stwarzają dzieciom bezpieczne warunki wszechstronnego rozwoju w sferze społecznej, emocjonalnej, poznawczej i twórczej. Gościmy dzieci różnej narodowości, które w małych grupach stawiają pierwsze kroki do samodzielnego rozwoju. Przedszkole mieści się w dogodnej lokalizacji w samym centrum Łodzi.

Hatrans Logistics

Hatrans Logistics

Firma Hatrans została założona w 1989 roku. To rodzinna firma promująca rozwój usług logistycznych.

Jej atutem jest:

 • 30 lat doświadczenia,
 • doskonała lokalizacja w Europie Środkowej i Polsce centralnej,
 • rozpoznawalność marki na rynku: polskim, europejskim i chińskim,
 • wysoko wykwalifikowana kadra,
 • nowocześnie wyposażone centrum logistyczne,
 • pełna gama usług celnych.
Akademia dla biznesu

Akademia dla biznesu

Akademia dla biznesu powstała z pasji do wiedzy oraz wiary w moc doświadczenia. Bo to właśnie chcemy przekazać prowadząc szkolenia dla firm i naszych klientów. Lata pracy pozwoliły nam nie tylko zdobyć doświadczenie, ale przede wszystkim poznać potrzeby i charakterystykę rynku pracy. Same wielokrotnie brałyśmy udział w szkoleniach, które okazywały się atrakcyjne tylko z nazwy.

Akademia dla biznesu to coś więcej niż tylko doradztwo, szkolenia dla firm czy wykłady eksperckie. Tworzymy ofertę, która odpowiada na realne potrzeby naszych klientów oraz rynku. Przekazujemy wiedzę, a nie tylko puste slogany. Głównym celem Akademii dla biznesu jest kreowanie nowych kompetencji i przygotowanie pracowników do zmierzenia się z realiami podejmowanej pracy.

Dwumiesięcznik Kosmetologia Estetyczna

Dwumiesięcznik Kosmetologia Estetyczna

Dwumiesięcznik Kosmetologia Estetyczna to jedyne spopularyzowane na polskim rynku beauty czasopismo o charakterze popularno-naukowym. Od 2012 roku, dzięki starannie dobieranej tematyce i szerokiemu gronu ekspertów, stała się obowiązkową lekturę wśród profesjonalistów oraz klientów gabinetów kosmetologicznych. Niemałe grono czytelników stanowią studenci oraz kadra nauczycielska.  Na łamach KE poruszane są tematy z dziedzin: kosmetologii, dermatologii, zabiegów estetycznych, podologii, trychologii, dietetyki, makijażu permanentnego, chemii, onkokosmetologii, aparatury, marketingu oraz prawa i zarządzania. Równolegle do Kosmetologii Estetycznej, od 2020 roku, ukazuje się dwumiesięcznik Aesthetic Cosmetology and Medicine (ACM), w którym publikowane są recenzowane artykuły naukowe również w języku angielskim.

SensiVR

SensiVR

SensiVR to rozwiązanie zapewniające edukację i terapię sensoryczną dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Jest to idealne rozwiązanie dla dziecięcych terapeutów i fizjoterapeutów, umożliwiając zdalne monitorowanie postępów pacjentów podczas ćwiczeń rehabilitacji sensomotorycznej i profilaktyki zdrowia psychicznego. Wszystko to przy użyciu innowacyjnych technologii wirtualnej rzeczywistości i neurofeedbacku.
SensiVR obniża koszty dokumentacji sensomotorycznej i wyposażenia sal integracji sensorycznej. Zwiększa liczbę terapeutów oraz rehabilitantów podczas zajęć rewalidacyjnych, co pozwala jednocześnie objąć terapią większą liczbę dzieci w tym samym czasie.

 

4Experience Sp. z o.o.

4Experience Sp. z o.o.

4Experience sp. z o.o. to polski 60-osobowy zespół złożony z doświadczonych, samodzielnych ekspertów i inżynierów oprogramowania, który dostarcza dedykowane rozwiązania dla firm w obszarze wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Oferujemy kompleksowe rozwiązania i usługi programistyczne na wszystkie dostępne urządzenia i platformy VR i AR.  Klientami firmy są m.in. takie firmy jak: Ford, Tauron, Polska Grupa Górnicza, Strabag, Network Rail, DPD i wiele innych. Posiadamy swoje biura w Polsce (Bielsko-Biała) i USA. Cenimy sobie ścisłą współpracę z naszymi Partnerami i Klientami, kładziemy bardzo duży nacisk na komunikację i zaangażowanie.

Titu Edukacja

Titu Edukacja

Titu Edukacja prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, kadry dydaktycznej na uczelniach wyższych, uczniów oraz ich rodziców.
Zakres szkoleń to rozwój kompetencji kluczowych oraz sprawne zarządzanie projektami edukacyjnymi.
Rozwijamy programy umiejętności oraz poprawy wyników nauczania poprzez umiejętne wdrażanie przepisów ustaw edukacyjnych. Inspirujemy jak  zadbać o dobrostan uczących się i nauczających z umiejętnością przeciwdziałania cyberprzemocy i budowania odporności psychicznej ucznia i nauczyciela.
Dużo czasu poświęcamy autoprezentacji biznesowej podczas wystąpień publicznych czy zarządzaniu stresem, bowiem celem nadrzędnym jest wprowadzenie do edukacji metod aktywizujących w nauce stacjonarnej i online.
Jesteśmy fanami edukacji i wierzymy, że można prowadzić ją w sposób efektywny z pełnym szacunkiem dla każdego człowieka.

 

GS Animation - studio animacji

GS Animation - studio animacji

Grupa Smacznego to jedno z najbardziej aktywnych i innowacyjnych studiów animacji w Polsce. Specjalizuje się w animacji 2D, rozwija własne autorskie projekty, a także realizuje filmy na zlecenia. Oryginalne projekty Grupy Smacznego, takie jak „Mami Fatale”, „Endover Groove", „Basia” i  „Lucy and the Silver Spies” są wysoko cenione na europejskim rynku ze względu na oryginalny design i kreatywny plan rozbudowania marki na wielu platformach. Od 2016 roku Grupa Smacznego prowadzi warsztaty dla profesjonalistów jako Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Toon Boom.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, to numer 1 w Europie, lider rynku AGD w wielu regionach i krajach. 
Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach ludzi: naszych konsumentów, partnerów biznesowych, dostawców i pracowników. Dzięki naszym wyjątkowym markom, wysokiej jakości AGD i doskonałym rozwiązaniom poprawiamy jakość życia ludzi w domach na całym świecie.
W Polsce posiadamy sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce.

 

GroMar - Power of e-learning

GroMar - Power of e-learning

GroMar istnieje na rynku już od 1999r. W tym czasie z małej rodzinnej firmy stał się organizacją liczacą już ponad 100 osób. Tworzymy interdyscyplinarny zespół ekspertów, pasjonatów i praktyków. W tym nie tylko największy zespół IT, developerów i testerów. Ale także potężny dział multimedialny. Mamy cały zespół grafików, scenarzystów, redaktorów i specjalistów od rozwiązań e-learningowych. Nasza firma to ludzie. Ludzie którzy łączą zróżnicowane kompetencje i doświadczenia, ale wiedzą jak z sukcesem tworzyć nawet najbardziej wymagające projekty. Mamy bogate i wszechstronne doświadczenie w tworzeniu cyfrowych rozwiązań dla edukacji. Realizujemy projekty dla dużych i cenionych firm zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.

Specjalizujemy się w e-learningu, dostarczamy platformy edukacyjne i szkolenia multimedialne. Zarówno dla biznesu i wsparcia rozwoju przedsiębiorstw, ale także dla wsparcia procesów nauczania w szkołach czy uczelniach. Jako GroMar tak naprawdę podejmujemy każde wyzwanie związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji: VR, AR, modele i animacje 2D i 3D, zdjęcia i filmy 360°.

Kielecki Teatr Tańca

Kielecki Teatr Tańca

Kielecki Teatr Tańca powstał w 1995 r. Od początku istnienia prowadzony wspólnie przez Elżbietę  i Grzegorza Pańtaków . W 2004 r. Teatr powołany został jako miejska instytucja kultury. W 2013 r. został miejską instytucją artystyczną, wpisaną do rejestru Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncepcja Teatru opiera się na budowaniu wszechstronnego stylistycznie zespołu wykonawczego. Teatr prezentuje spektakle pochodzące z różnych stylów i estetyk ruchowych, głównie tańca jazzowego i współczesnego. Spektakle KTT były prezentowane również za granicą (Niemcy, Ukraina, Czechy, USA, Belgia, Francja, Japonia, Izrael, Chiny). Zespół angażował się do działań w koprodukcjach (m.in. z Operą Wrocławską, Teatrem Niederbayern w Niemczech, Operą Izraelską, TVP, TVN, POLSAT). W 2013 r. Kielecki Teatr Tańca zrealizował i przeniósł na swoją scenę słynny spektakl Święto wiosny z muzyką Igora Strawińskiego w choreograficznej wersji Angelina Preljocaja. Na podstawie spektaklu został zrealizowany film w technologii 3D i 2D z emisją w TVP 2. KTT jest laureatem nagród, m.in. Świętokrzyskiej Nagrody Kultury (2014), nagrody miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury (2011) oraz za wkład w promocję i rozwój Kielc (2010), czy nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego W Labiryntach Sztuki w kategorii Świętokrzyska Instytucja Kultury Roku 2006. W roku 2009 film muzyczno-baletowy pt. Siedem Bram Jerozolimy z muzyką Krzysztofa Pendereckiego z udziałem baletu KTT otrzymał nominację do nagrody telewizyjnej w USA. W 2011 r. Instytucja została wyróżniona Dyplomem MKiDN za „wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa wielkiego kompozytora, którego dzieło stanowi Fundament Polskiej Kultury” (nagroda za realizację widowiska taneczno-muzycznego Chopin4 ). Za wybitne zasługi dla kultury tanecznej instytucja otrzymała nagrodę ZASP „Terpsychorę” (2019). Od 2020 r. Kielecki Teatr Tańca jest operatorem  programu Przestrzenie Sztuki ,rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego oraz przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Elżbieta i Grzegorz Pańtakowie są inicjatorami i autorami programu w województwie świętokrzyskim.

Szkoła tańca JAST

Szkoła Tańca Jast

Od trzydziestu lat nieustannie realizujemy nasz główny cel, którym jest propagowanie aktywnego spędzania czasu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zarażając ich pasją do tańca, akrobatyki i musicalu. Szkoła Tańca JAST została założona w roku 1989 przez Bogusławę i Zbigniewa Zasadów– tancerzy klasy Mistrzowskiej, twórców kultury, pedagogów i trenerów, odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Szkoła Tańca JAST jest placówką oświatową zarejestrowaną w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Od roku 2019 działamy pod marką ARTIA Akademia Artystyczna. Przez ponad 30 lat szkoląc ponad 70 000 tysięcy tancerzy oraz akrobatów, opracowaliśmy autorski program kształcenia, który obejmuje kompleksowy rozwój naszych podopiecznych. Wśród naszych wychowanków mamy ponad 100 medalistów mistrzów Polski oraz kilkudziesięciu medalistów Mistrzów Europy i Świata w różnych stylach tanecznych. Jako instruktorzy Akademii Artystycznej Artia jesteśmy zespołem. Dzielimy się swoją wiedzą i korzystamy z niej, ucząc się od siebie nawzajem. Jakość prowadzonych przez nas zajęć jest na wysokim poziomie dzięki cyklicznym szkoleniom naszych instruktorów. Prowadzimy zajęcia w usystematyzowany sposób - jesteśmy pewni, że rozwój jest sztuką!
Organizujemy niezapomniane imprezy artystyczne (Turnieje Tańca od ogólnopolskich po Mistrzostwa Europy i Świata, spektakle oraz pokazy tańca). Współpracujemy z Polskim Związkiem Tańca zrzeszającym tancerzy z całej Polski, a także International Dance Organization.

Cyrek Digital

Cyrek Digital

Tworzymy strony, aplikacje i sklepy internetowe oraz dostarczamy kompleksowe i przebojowe rozwiązania w zakresie marketingu internetowego. Wspieramy cyfrowe debiuty oraz transformacje największych firm. Wiemy jak zbudować trwały związek marki z konsumentem w nowych mediach i realizujemy projekty, w których Internet i media społecznościowe stają się sednem działań marketingowych.

Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa

Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa

Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, jako jedna z największych regionalnych instytucji otoczenia biznesu, od 1990 roku wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, dając impuls do rozwoju przedsiębiorczości. Instytucja zrzesza już prawie 400 sprawdzonych firm reprezentujących cały przekrój branż. ŁIPH jest także członkiem Krajowej Izby Gospodarczej umożliwiając tą drogą prezentację interesów przedsiębiorców na forum ogólnopolskim.

W naszym serwisie, obok prezentacji działalności Izby, znajdziecie Państwo wiele interesujących ofert współpracy zagranicznej i krajowej, a także cenne informacje z życia gospodarczego kraju i województwa łódzkiego, które mogą okazać się przydatne w działalności Państwa firmy. Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa to także projekty dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie biznesu.

Pracownia Boom na Flow

Pracownia Boom na Flow

Wspieramy w zmianach firmy, instytucje i osoby prywatne. Realizujemy szkolenia, warsztaty, sesje coachingowe związane z rozwojem kompetencji społecznych i osobistych. Pracujemy w zgodzie z ideą evidence-based. Nasze działania opieramy na empirycznie zweryfikowanej, rzetelnej wiedzy psychologicznej. 

 Go2USA to agencja Summer Work and Travel.

Go2USA - agencja Summer Work and Travel

Go2USA to agencja Summer Work and Travel.
Wysyła studentów do USA od 1992 roku, ma biura w Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu z biurem głównym w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 49. Go2USA posiada mnóstwo ciekawych ofert pracy, wśród których królują restauracje, sklepy i hotele w kurortach nadmorskich, kurortach górskich, nad Wielkimi Jeziorami oraz parki rozrywki.
W swojej pracy wykorzystujemy bogatą praktykę w obsłudze osób wyjeżdżających do USA i osobiste doświadczenia z licznych pobytów w tym kraju.
Mamy niesamowicie wysoką skuteczność przyznawanych wiz J-1 naszym studentom (gwarantujemy wieloetapowy trening przygotowujący  do rozmowy z konsulem).
Obsługę prowadzimy w językach: ukraińskim, polskim, angielskim, rosyjskim.

Fundacja Przędzalnia Sztuki

Fundacja Przędzalnia Sztuki

Fundacja Przędzalnia Sztuki jest młodą prężnie rozwijającą się organizacją założoną przez dwie artystki: Ewę Żochowską i Natalię Kalisz – Patelak, które równolegle do własnej twórczości artystycznej aktywnie działają w zakresie edukacji kulturalnej. W tym kontekście sztukę pojmują jako narzędzie komunikacji międzyludzkiej. Fundacja organizuje wydarzenia społeczno – artystyczne i edukacyjno – integracyjne, warsztaty artystyczne oraz wspólnie z mieszkańcami i łódzkimi artystami realizuje instalacje i akcje artystyczne w przestrzeni miejskiej. Współpracuje z placówkami kulturalno – oświatowymi, innymi organizacjami pozarządowymi, artystkami i artystami na terenie Łodzi (w szczególności Księżego Młyna) jak również całej Polski.
 

Zielony by Synergia

Zielony by Synergia

Synergia Hub - Sp. z o.o. sp.k. to nieruchomościowy biznes z pasją.
To więcej niż Centrum Biznesowe - to społeczność, w centrum której jest człowiek-miasto-natura i ich wzajemne relacje.

 

DoubleTree by Hilton Hotel Łódź

DoubleTree by Hilton Hotel Łódź

DoubleTree by Hilton Łódź to pierwszy hotel marki zlokalizowany w Polsce. Wyjątkowy klimat, który staramy się tworzyć dla naszych Gości, powstał z inspiracji filmową historią Łąkowej 29. Pod tym adresem, przed laty, mieściła się słynna Wytwórnia Filmów Fabularnych, a jej spuścizna do dziś definiuje unikalny charakter tego miejsca.
Hotel był wielokrotnie doceniany w ogólnopolskich i międzynarodowych plebiscytach zarówno w kategorii event venue (obiekt posiada największy potencjał konferencyjno-wystawienniczy w Łodzi – prawie 5000 mkw.) oraz jako miejsce wyróżniające się najwyższym poziomem świadczonych usług.
Nasz zespół tworzy zgrana grupa ludzi, która pracuje na wspólny sukces. Elastyczne podejście oraz doświadczenie przy odważnych realizacjach sprawiają, że trudno sobie wyobrazić rzeczy, które byłyby dla nas niemożliwe.
Nasza gościnność, dbałość o zaspokajanie potrzeb Gości, wykwalifikowany personel, powitanie ciepłym ciasteczkiem „The Cookie” to dopiero początek niezapomnianej historii…
Możemy tworzyć ją razem. Zapraszamy do współpracy!

 

 

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi jest placówką, która sprawuje stacjonarną opiekę zdrowotną nad mieszkańcami województwa łódzkiego w zakresie leczenia gruźlicy, chorób płuc i alergii układu oddechowego, chorób neurologicznych, w tym udarów, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji pulmonologicznej, rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz leczenia chorób wewnętrznych, jak również realizuje na terenie województwa łódzkiego specjalistyczną opiekę ambulatoryjną, dotyczącą w szczególności gruźlicy, chorób płuc oraz alergii układu oddechowego.
 

Laparo Sp. z o.o.

Laparo Sp. z o.o.

Laparo Sp. z o.o. jest firmą działającą na styku technologii i medycyny. Dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania zaprojektowane, aby prowadzić cyfrową rewolucję w edukacji medycznej. Każdą chwilę poświęca na poszerzanie oferty, aby lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby środowiska chirurgicznego. Trzy filary firmy to ludzie, jakość i technologia. Dogłębne badania rynku, zorientowanie na potrzeby i podejście Human-To-Human wnoszą specjalistyczną wiedzę i empatię do całego procesu projektowania i produkcji Laparo. Firma szanuje swoich partnerów akademickich i handlowych, z którymi dział badawczo-rozwojowy Laparo współpracuje przy tworzeniu nowych produktów. Celem firmy jest podniesienie poziomu obsługi medycznej dlatego też pomagają rozwijać umiejętności niezbędne dla studentów i chirurgów w zakresie symulacji medycznej. W portfolio Laparo można znaleźć różnorodne symulatory medyczne do chirurgii małoinwazyjnej oraz ogólnej (laparoskopii, laparotomii) a także akcesoria uzupełniające, które pomagają doskonalić umiejętności przyszłych chirurgów.
     

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki

ICZMP jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka składa się z dwóch części: Ginekologiczno-Położniczej oraz Pediatrycznej. Jest wiodącym ośrodkiem referencyjnym perinatologicznym, ginekologicznym i pediatrycznym. Ze względu na swój wielodyscyplinarny charakter, zapewnia wszechstronną opiekę nad kobietami w ciąży powikłanej cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca, czy infekcjami. W Instytucie diagnozowane i leczone są najtrudniejsze przypadki patologii ginekologicznych. W tej unikalnej placówce, sprawującej opiekę nad matką i dzieckiem do 18 roku życia, reprezentowany jest pełen wachlarz specjalności lekarskich. Rocznie przyjmowanych jest ponad 40 tysięcy pacjentów. Instytut prowadzi szeroką i dynamiczną działalność naukową oraz dydaktyczno-szkoleniową.
 

CoSpot

CoSpot to inspirująca przestrzeń do pracy, która charakteryzuje się niepowtarzalną atmosferą i społecznością, którą tworzy wśród freelancerów i firm. CoSpot to nie tylko przestrzeń biurowa i miejsce do pracy, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce. Każdego dnia staramy się być lepsi niż wczoraj. Zapraszamy na Zachodnią 70 na pyszną kawę i pracę w wyjątkowym biurze.

 

Vienna House Andel`s Łódź

Vienna House Andel`s Łódź

Hotel Vienna House Andel’s Lodz robi wrażenie pod każdym względem – wyróżnia się zabytkową fasadą z czerwonej cegły oraz doskonałą lokalizacją. Obiekt mieści się w budynku dawnego zakładu tkackiego na terenie Manufaktury, największego w mieście centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego. Unikalną architekturę hotelu cechuje umiejętne połączenie kolorów i formy, designu i materiałów, ciepła i gościnności.
Vienna House to nie tylko hotele – to miejsca przepełnione energią, własną historią i przygodami oraz charyzmą pracujących tam osób.
Pracownicy hoteli Vienna House to ludzie, dla których gościnność jest prawdziwą pasją. Gościnność to bardzo ważna, osobista kwestia – wiąże się w dużej mierze z naturalnością i swobodą bycia sobą, umożliwieniem gościom zaznania prawdziwej radości.
Jesteśmy ekspertami w wielu dziedzinach, ale nie we wszystkim. Jakie są Twoje mocne strony? Czy jest coś, co jest Twoją pasją i sprawia Ci szczególną przyjemność? Wnieś coś wyjątkowego do Vienna House i rozwijaj z nami swój potencjał.

Teatr Wielki w Łodzi

Teatr Wielki w Łodzi

Teatr Wielki w Łodzi jest artystycznym kontynuatorem powstałej w 1954 Opery Łódzkiej.
W gmachu przy placu Dąbrowskiego zainicjował swoją działalność 19 stycznia 1967 r. To największa pod względem wielkości scena operowa w regionie, druga po względem wielkości w Polsce i jedna z największych w Europie z widownią dla 1074 widzów. Należy do  najnowocześniej wyposażonych scen teatralnych w Polsce.

 

Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi to jedna z największych placówek ochrony zdrowia w regionie łódzkim. Organem założycielskim jednostki jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Od ponad dekady w Szpitalu zachodzą intensywne zmiany i dokonywane są działania, mające na celu udoskonalenie procesu leczenia pacjentów na wszystkich poziomach – tak, by mieszkańcy województwa łódzkiego mogli być leczeni według standardów i w warunkach nieodbiegających od norm europejskich, a nawet światowych.

Misją Centrum jest zapewnienie nowoczesnych standardów profilaktyki, promocji zdrowia oraz diagnostyki i skojarzonego leczenia nowotworów, z jednoczesną troską o ciągłe dążenie do podnoszenia jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych w zakresie wielu specjalizacji. Pacjenci mają zagwarantowaną kompleksową opiekę medyczną, świadczoną przez pracowników o najwyższych kwalifikacjach, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu leczniczego i w oparciu o wciąż modernizowaną infrastrukturę.

Teatr Muzyczny w Łodzi

Teatr Muzyczny w Łodzi

Teatr Muzyczny w Łodzi jest najstarszą powojenną sceną tego typu w Polsce. W swojej historii wystawił ponad 200 premier, w tym musicale, operetki, rewie, bajki muzyczne i musicale dla dzieci. Były to zarówno dzieła polskich, jak i zagranicznych twórców, w tym takie przeboje światowych scen, jak: Miss Saigon Nędznicy czy Jesus Christ Superstar.

Swoje cele i zadania Teatr realizuje również poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej w dziedzinie teatru, promocję kultury teatralnej, prowadzenie zawodowego zespołu teatralnego oraz tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi twórczości i talentów artystycznych.

Z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi Teatr od lat współpracuje w zakresie organizacji praktyk studenckich, m.in. dla młodych adeptów sztuki tanecznej.

 

Dziennik Łódzki

„Dziennik Łódzki"

Dziennik Łódzki objął patronat nad kierunkiem dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dziennik Łódzki jest największą gazetą województwa łódzkiego. Ukazuje się sześć razy w tygodniu już od  1884 roku. W ramach współpracy dziennikarze gazety prowadzą zajęcia ze studentami. Odbywają się one w Uczelni oraz w redakcji Dziennika Łódzkiego. Pod okiem doświadczonych dziennikarzy studenci uczą się praktycznego warsztatu dziennikarskiego. Taki model kształcenia pozwala poprzez działanie zweryfikować posiadaną przez studentów wiedzę i umiejętności. Studenci mogą również realizować praktyki studenckie w siedzibie „Dziennika Łódzkiego”. Ponadto redaktorzy gazety mają możliwość na bieżąco doskonalić program kształcenia.

InterSynergy

InterSynergy - kreatywny software house z Łodzi. Od kilkunastu lat zatrudniając najlepszych programistów realizujemy cyfrowe rozwiązania dla biznesu, aplikacje, sklepy i witryny internetowe. Cechuje nas twórcze podejście do wymagań klientów i elastyczne podejście do realizacji projektów. Synergia tych dwóch cech pozwala nam dostarczać funkcjonalne i bezpieczne rozwiązania dla przedsiębiorstw z wielu branż, z głównym udziałem farmaceutycznej, finansowej, IoT czy edukacyjnej.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu gwarantujemy najbardziej efektywne rozwiązania, jakość i technologię. Mamy przyjemność współpracować w długoterminowych projektach z klientami z całego świata.

Le Polish Bureau

Le Polish Bureau

Le Polish Bureau | AHE Le Polish Bureau to założony w 2011 roku technologiczny oddział interaktywnej firmy produkcyjnej UNIT9, posiadającej swoje oddziały w Londynie, Nowym Jorku, Los Angeles i Szanghaju. Firma specjalizuje się w wykorzystaniu innowacyjnych technologii w realizacji globalnych kampanii reklamowych dla największych na świecie agencji i ich klientów, a także produktów. Dzisiaj Le Polish Bureau ma na swoim koncie kilkadziesiąt zrealizowanych projektów dla takich marek jak Disney, Google, Hugo Boss, OnePlus, Nike i Nissan. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, machine learning, aplikacje mobilne, web development i storytelling to główne obszary działalności firmy. Le Polish Bureau wykorzystuje możliwości, które dają najnowsze technologie do realizacji projektów wykraczających poza tradycyjne ramy, zarówno kreatywne, jak i funkcjonalne. Firma zatrudnia obecnie ponad czterdzieści osób. Wśród nich są programiści, project managerowie, designerzy, dyrektorzy kreatywni, HR, operacje, oraz dział marketingu. Od 2020 roku zespół powiększył się o dział New Business, oferta Le Polish Bureau skierowana jest przede wszystkich do klientów korporacyjnych i start-up’ów. Od początku działalności w Polsce, Le Polish Bureau aktywnie angażuje się w projekty wspierające studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Zarówno poprzez udział w programach stażów i praktyk, konferencjach, wydarzeniach technologicznych oraz festiwalach filmowych, jak i realizację autorskich projektów. Firma daje młodym ludziom, rozpoczynającym zawodową karierę, okazję do zdobycia praktycznej wiedzy poprzez udział w realizowanych projektach oraz możliwość poznania ciekawych technologii, które dopiero pojawiają się na rynku. Le Polish Bureau jest m.in organizatorem pierwszego w Polsce festiwalu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości UNIT9 VR Challenge. Dwie pierwsze edycje tego festiwalu poprzedzone były m.in zajęciami dla studentów wydziału FTiMS Politechniki Łódzkiej.

 

Grupa Molo - centrum rekreacyjno-konferencyjne

Grupa Molo - centrum rekreacyjno-konferencyjne

Grupa Molo zajmuje się świadczeniem usług hotelarskich , konferencyjnych oraz Spa&Wellness. Spółka z sukcesem inwestuje w branżę hotelarsko – konferencyjną tworząc w Polsce sieć obiektów biznesowych i wypoczynkowych. Lokalizacje i różnorodność obiektów gwarantują kompleksowość i dostępność oferowanych usług dla naszych Klientów.


W skład grupy wchodzą trzy obiekty położone w centralnej Polsce:

 • Hotel MAGELLAN*** – Bronisławów , centralna Polska, nad Zalewem Sulejowskim
 • MOLO – Centrum Konferencyjno Rekreacyjne – Smardzewice, centralna Polska, nad Zalewem Sulejowskim
 • Hostel MOLO – Łódź

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży zapewniamy profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie.
Na tej współpracy najbardziej skorzystają oczywiście studenci, którzy w ramach tej współpracy  w obiketach Grupy Molo odbędą ciekawe zajęcia praktyczne. Podczas tych zajęć, studenci poznają tajniki działaności wszystkich działów w obrębie grupy hotelowej, takich jak: obiekty economy, standard i premium. Od recepcji po spa& wellness, studenci poznają mechanizmy zarządzania oraz budowanie strategii marketingowych w praktyce.

Centrum Medyczne Renoma Łódź - Nowoczesna Medycyna

Centrum Medyczne Renoma Łódź - Nowoczesna Medycyna

Centrum Medyczne Renoma to podmiot medyczny zlokalizowany w centrum Łodzi, dla którego wartością nadrzędną jest zdrowie pacjenta. Przychodnia posiada bardzo szeroki wachlarz usług medycznych- zarówno w ramach kontraktów z NFZ, jak również komercyjnych. W ofercie proponuje pacjentom świadczenia zdrowotne m.in. w zakresie:

 • poradni podstawowej opieki zdrowotnej,
 • poradni chirurgii ogólnej,
 • poradni deramtologiczno-wenerologicznej,
 • poradni okulistycznej,
 • poradni laryngologicznej,
 • poradni ginekologiczno - położniczej,
 • poradni medycyny pracy i badań dla kierowców,
 • poradni rehabilitacyjnej,
 • poradni psychologicznej,
 • poradnia medycyny laserowej,
 • edukacji przedporodowej i szkoły rodzenia.

Przychodnia wykonuje badania diagnostyczne z zakresu USG, tomografii komputerowej oka OCT, perymetrii komputerowej (pole widzenia), testów psychotechnicznych i kompleksowych badań laboratoryjnych.
Najważniejszym celem Centrum Medycznego Renoma jest zapewnienie pacjentom wysokiej jakości kompleksowej opieki zdrowotnej. W przychodni zatrudnieni są jedni z najlepszych specjalistów w Polsce, a świadczenia realizowane nowoczesnym sprzętem medycznym.

 

APLAN MEDIA

Aplan Media

Firma Aplan Media to profesjonalne i innowacyjne przedsiębiorstwo zajmujące się marketingiem internetowym. Specjalizuje się w tworzeniu spersonalizowanych strategii reklamowych.
Aplan Media oferuje szeroką gamę usług, obejmujących m.in. projektowanie stron internetowych, optymalizację SEO, zarządzanie kampaniami Google Ads oraz prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Zespół ekspertów firmy doskonale zna najnowsze trendy i narzędzia marketingowe, co pozwala im dostosować strategię do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

 

Przedszkole w Zgierzu Mały Domek

Przedszkole w Zgierzu Mały Domek

Przedszkola Mały domek to miejsca stworzone z miłości do dzieci, gdzie prostota, umiar, kontakt z naturą, ale nade wszystko zaufanie do dziecka to nadrzędne wartości. Mały Domek to w tej chwili sześć oddziałów, położonych w dwóch lokalizacjach w Zgierzu, prowadzonych elementami pedagogiki Marii Montessori oraz w nurcie edukacji leśnej i ekologicznej. Przedszkola Mały Domek należą do placówek edukacyjnych MEN i realizują podstawę programową przewidzianą dla przedszkoli. Jest to dla punkt wyjścia do dalszych eksploracji różnych dziedzin wiedzy. Stawiamy na indywidualny rozwój dziecka, dlatego, każde z nich zachęcane jest do rozwijania różnych obszarów swojej osobowości w swoim własnym tempie i w zgodzie ze swoim temperamentem. Wzmacniamy rozwój dzieci i ich zainteresowania również poprzez bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Zapewniamy również wczesną diagnozę logopedyczną i psychologiczną. Ponadto organizujemy dla naszych Milusińskich wycieczki do muzeów, teatrów i kin, wyjazdy na basen, do zoo, czy do parków, pikniki dla dzieci, wycieczki wyjazdowe do ciekawych miejsc w całej Polsce. Atutem placówki jest doskonale zaaranżowana przestrzeń z materiałów o najwyższej jakości. Znając potrzeby dzieci tworzymy optymalne warunki do pracy i skupienia: wnętrze spokojne, wykończone naturalnymi materiałami, bez nadmiaru rozpraszających ozdób i agresywnych czy tandetnych dekoracji. Dajemy dzieciom szansę współtworzyć swoje przedszkolne otoczenie, aby czuły się w nim swojsko i bezpiecznie. Mamy własny zagospodarowany ogródek, a bliskość lasu sprzyja spędzaniu czasu na łonie natury z dala od zgiełku miasta.

Więcej szczegółów na www.malydomekzgierz.pl oraz na profilach Facebook przedszkola- Przedszkole Mały Domek oraz Przedszkole Mały Domek Filia.

 Inwenta Sp. z o.o.

Inwenta Sp. z o.o.

Inwenta to firma doradztwa personalnego, która od ponad 15 lat wspiera biznes w realizacji projektów HR. Jesteśmy prekursorem interim management w Polsce, specjalizujemy się w projektach rekrutacyjnych, assessment centre, ocenach 360˚ i diagnozie on-line. Realizujemy zaawansowane usługi HR oraz szkolenia.
Inwenta to również profesjonalny partner w rekrutacji i budowaniu kariery, propagujący ideę równego dostępu do rynku pracy dla wszystkich. Naszą specjalizacją jest interim management oraz pomoc kandydatom w odnajdywaniu się na wymagającym i zmiennym rynku pracy.
Łączymy ludzi z pasją. Zapewniamy profesjonalne rozwiązania HR, które podnoszą efektywność kapitału ludzkiego w organizacjach. Zespół Inwenta tworzą konsultanci posiadający bogate doświadczenie w realizacji projektów HR dla polskich i międzynarodowych firm.
Inwenta jest strategicznym partnerem Stowarzyszenia Interim Managers (SIM) oraz członkiem Międzynarodowej sieci firm executive search Searchnet International (SNI).

APM Grupa Sp. z o.o.

APM Grupa Sp. z o.o.

Jesteśmy firmą szkoleniowo-doradczą, specjalizującą się w rozwiązywaniu problemów i potrzeb naszych Klientów na drodze szkoleń, warsztatów, coachingu, a także usług doradczych i konsultingowych.

Do edukacji podchodzimy nieszablonowo. Staramy się tworzyć szkolenia, na których nie można się nudzić. Nietypowe zadania aktywizujące wszystkich uczestników, to jeden z naszych znaków rozpoznawczych.

Projekty dedykowane dla konkretnych firm i organizacji dają możliwość budowy niepowtarzalnych programów szkoleń, na przykład takich z udziałem zwierząt.
Nie lubimy ograniczeń i dlatego naszą miłość do szkoleń łączymy z pasją jaką jest podróżowanie. Naszą działalność prowadzimy na terenie całego kraju.

Jako członek Polskiej Izby Firm Szkoleniowych jesteśmy zobowiązani do przestrzegania Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS.

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli samorządu województwa łódzkiego. Od 1989 r. funkcjonuje na łódzkim rynku oświatowym, kontynuując tradycje Instytutu Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych oraz Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Naszym nadrzędnym celem jest wspomaganie placówek oświatowych poprzez:

 • świadczenie usług edukacyjnych dla nauczycieli, kadry kierowniczej oświaty, pracowników systemu doskonalenia i doradztwa, nadzoru pedagogicznego i samorządu terytorialnego na najwyższym poziomie, zapewniającym każdemu klientowi naszej placówki satysfakcję i wsparcie w jego rozwoju zawodowym;
 • prowadzenie działań na rzecz integracji lokalnego środowiska oświatowego poprzez inicjowanie wymiany doświadczeń i upowszechnianie nowatorskich inicjatyw nauczycieli.

Nasze działania podejmujemy w ścisłej współpracy z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

Nasze certyfikaty:

 • Akredytacja Łódzkiego Kuratora Oświaty (czerwiec 2005 r.);
 • Certyfikat ISO 9001 (od maja 2007 r.);
 • Klasyfikacja WODN jako jednostki szkoleniowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

Salve - sieć placówek medycznych

Salve - sieć placówek medycznych

Salve to pięć przychodni na terenie całej Łodzi oraz szpital – wszystkie placówki świadczą usługi w ramach kontraktu z NFZ jak i komercyjne. Placówki Salve są w pełni przystosowane i zawsze gotowe do niesienia pomocy pacjentom, w najszerszym zakresie opieki medycznej – od profilaktyki, przez diagnostykę, opiekę specjalistyczną, aż po leczenie szpitalne.
W SALVE pracuje ponad 400 lekarzy wszystkich specjalności.
Pacjenci Salve doceniają:

 • łatwy i szybki dostęp do lekarzy, wizyt i  badań
 • łatwy sposób rejestracji (telefonicznie, on-line i bezpośrednio w przychodni)
 • dogodną lokalizację placówek na terenie całej Łodzi
 • szeroki zakres usług i kompleksowość leczenia


 

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi jest nowoczesną placówką medyczną zapewniającą pacjentom kompleksową opiekę poprzez udzielanie świadczeń w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, szeroką diagnostykę oraz leczenie szpitalne zgodne z aktualnymi standardami medycznymi. W skład struktury organizacyjnej Centrum wchodzą: Szpital dr K. Jonschera przy ul. Milionowej 14, Przychodnia Lecznicza przy ul. Leczniczej 6, Przychodnia Lecznicza - Filia przy ul. Zarzewskiej 56/58 oraz Szpital dr H. Jordana - Przychodnia Przyszpitalna i Ośrodek Świadczeń Całodobowych przy ul. Przyrodniczej 7/9. Każdego roku w Centrum hospitalizowanych jest ponad 10 tysięcy chorych, udzielanych jest ponad 61 tysięcy porad ambulatoryjnych, a podstawową opieką zdrowotną obejmujemy 13,5 tysiąca mieszkańców Łodzi i okolic. Szpital podlega ustawicznym procesom akredytacyjnym stale dążąc do podnoszenia jakości świadczonych usług. Doświadczony i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników oraz nowoczesna infrastruktura zapewniają naszym pacjentom komfortowe i bezpieczne warunki leczenia oraz szybki powrót do zdrowia

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima

Pałac Młodzieży w Łodzi jest znany wielu pokoleniom łodzian i choć ma swoje lata, wciąż jest młody duchem i nie brakuje tu oferty pełnej świeżych pomysłów, realizowanych w 10 aktywnościach: nauka, śpiew, taniec, muzyka, plastyka, teatr, film, fotografia i tv, sport i rekreacja, wolontariat, integracja. Niezmiennie od 1952 r. drzwi placówki otwarte są dla dzieci, młodzieży i dorosłych pragnących czas wolny wykorzystać na rozwój osobowości, talentów, zainteresowań jak również na twórczą zabawę.
Nadany nam przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” codziennie nas motywuje do budzenia w uczestnikach zajęć pasji, kształtowania i rozwijania wszechstronnych uzdolnień i talentów oraz budowania postaw otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka.
Poprzez różnorodne inicjatywy, jak i stałe działania chcemy wspierać ludzi ciekawych świata, zachęcać do otwartości na wyzwania, kształtować świadomych odbiorców działań edukacyjnych oraz wydarzeń artystyczno-kulturalnych i sportowych. Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi jest miejscem przyjaznym, w którym uczestnicy chętnie rozwijają swoje zainteresowania i aktywnie uczestniczą w życiu społecznym.
ZAJRZYJ NA CHWILĘ ! ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ!

 

Fabryka Sztuki w Łodzi

Fabryka Sztuki w Łodzi – KULTUROZNAWSTWO, grafika, taniec, politologia
to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX-wiecznych fabryk . Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta Łodzi.

Działania Fabryki Sztuki koncentrują się wokół edukacji kulturalnej i artystycznej, teatru, sztuk wizualnych oraz muzyki. Fabryka realizuje cykliczne autorskie projekty edukacyjne i artystyczne, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Łodzi; organizuje wykłady i spotkania z artystami i czołowymi ekspertami w dziedzinie kultury i sztuki, seminaria, warsztaty, spektakle, koncerty i projekcje.

www.fabrykasztuki.org // www.artinkubator.com

Study in Lodz | Studiuję w Łodzi

Study in Lodz | Studiuję w Łodzi

Dlaczego warto?
Sprawdź na www.studyinlodz.com.pl/studiuje-w-lodzi/dlaczego-lodz

ZNTK – Radom Sp. z o.o.

ZNTK – Radom Sp. z o.o.

Jest wiodącym producentem kompleksowej gamy elementów armatury hamulcowej dla rynku kolejowego oraz renomowanym OE-mowskim dostawcą usług kooperacyjnych w zakresie obróbki metalu. Doświadczenie i sukces firmy oparte są na ponad 130-letniej tradycji. To ZNTK – Radom od 1887 roku wspiera polski rynek kolejowy, stając się jego niekwestionowanym liderem w zakresie elementów mechanicznych do taboru kolejowego.

Arvato Polska

Arvato Polska

Arvato Supply Chain Solutions jest innowacyjnym i wiodącym międzynarodowym dostawcą usług w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw. W Polsce istnieje od 1994 roku. Firma świadczy usługi obejmujące one stop e-commerce, logistykę omnichannel i retail oraz logistykę healthcare, które wspierane są przez najnowocześniejsze technologie IT. Zespół Arvato SCS liczy ponad 2200 osób, działa w 12 lokalizacjach, w 3 regionach w Polsce: poznańskim, łódzkim i mazowieckim.

#Wysyłamy pozytywne emocje - wierzymy, że nasza praca niesie wartość, którą doceniają nasi partnerzy i ich klienci.

Express Ilustrowany

„Express Ilustrowany"

„Express Ilustrowany" – największa gazeta w Łodzi i jeden z największych dzienników lokalnych w Polsce. Ukazuje się od 2 sierpnia 1923 roku. Początkowo był pismem ogólnopolskim, po II wojnie światowej stał się dziennikiem regionalnym. To najchętniej czytana gazeta w Łodzi. Znajdziemy tu teksty związane z życiem aglomeracji łódzkiej i jej mieszkańców.

Centrum Zajęć Pozaszkolnych „Szkoły Alfa i Omega”

Centrum Zajęć Pozaszkolnych „Szkoły Alfa i Omega” to miejsce odkrywania talentów związanych nie tylko z naukami ścisłymi. Od dziesięciu lat placówka wspiera dzieci oraz młodzież w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań w zakresie logiczno-matematycznego myślenia, grafiki komputerowej i animacji, szachów, robotyki, elektroniki, mechatroniki. Wpisana do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem 131884. W ramach doskonalenia nauczycieli prowadzi także Centrum Certyfikacji i Kształcenia Zawodowego, gdzie wszyscy chętni mogą zdobywać kompetencje w zakresie wykorzystywania w edukacji nowych technologii, w tym aktywizujących metod nauczania.

 

Powiat zgierski

Powiat zgierski przyciąga różnorodnością. Dzięki 9 gminom wchodzącym w jego skład, są na tym terenie zarówno samorządy bardzo dobrze rozwinięte gospodarczo, jak Stryków czy Aleksandrów Łódzki, rolniczo jak choćby gmina Głowno, jak i te przyciągające bogactwem walorów przyrodniczych np. licznymi rezerwatami przyrody, jak w przypadku gminy Zgierz. Biegnące przez powiat zgierski szlaki komunikacyjne ułatwiają rozwój gospodarczy powiatu, ale także istotnie wpływają na wzrost liczby turystów. Położenie naszego regionu w centrum Polski jest wyjątkowe w skali całego kraju, ze względu na usytuowanie na naszym terenie skrzyżowania dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich A1 i A2. Nasz powiat cechuje także różnorodność gospodarcza. Na terenach wiejskich rozwija się rolnictwo, hodowla zwierząt oraz sadownictwo. W Bratoszewicach (gmina Stryków) odbywają się największe branżowe imprezy w regionie „Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych” i „Targi Rolne w Sercu Polski”. Miasto Głowno znane jest z produkowanych tu wysokiej jakości wyrobów bieliźniarskich i cukierniczych. W Strykowie dominuje logistyka i dystrybucja, w Aleksandrowie Łódzkim przemysł kosmetyczny, włókienniczy i elektro-energetyczny, w Ozorkowie ceramiczny, odzieżowy, medyczny i mleczarski, w Parzęczewie alkoholowy i uprawa owoców. Z kolei zgierski przemysł tworzą firmy reprezentujące m.in. branże: tekstylną, metalową, chemiczną, poligraficzną. To wszystko pokazuje, że powiat zgierski to atrakcyjne miejsce dla potencjalnych inwestorów, ale i osób chcących zamieszkać w naszej "małej ojczyźnie".

Agencja Hetman PR & Media Relations

Agencja Hetman PR & Media Relations

Agencja Hetman PR & Media Relations to zespół profesjonalistów, którzy od lat zajmują się komunikacją i budowaniem wizerunku. Hetman realizował projekty dla klientów z różnych branż, od korporacji, po instytucje kultury.
Agencja tworzy i wdraża optymalne strategie marketingowe i public relations dla różnych podmiotów. Pomaga wyznaczyć realny cel komunikacyjny i dobrać odpowiednie narzędzia do jego realizacji. Reaguje dynamicznie i dopasowuje się do potrzeb klienta.
Hetman PR opracowuje kierunki działań, tworzy i kolportuje komunikaty prasowe, organizuje wydarzenia medialne, zajmuje się copywritingiem, prowadzi także biura prasowe.

www.hetman.pro

Łódzka Organizacja Turystyczna

Łódzka Organizacja Turystyczna

Stowarzyszenie firm branży turystycznej, z udziałem Miasta Łodzi oraz łódzkich instytucji kultury mające na celu zarządzanie i promocję turystyczną Łodzi jako miasta atrakcyjnego turystycznie. Swoją misję realizuje między innymi poprzez kampanie promocyjne, wizyty studyjne dziennikarzy, blogerów touroperatorów, agencji eventowych, produkcję wydawnictw i materiałów promocyjnych, prowadzenie informacji turystycznej  wraz z punktem sprzedaży pamiątek (Piotrkowska 28) czy prowadzenie wielojęzycznego portalu turystycznego Miasta pod adresem www.lodz.travel. W strukturze ŁOT działa również Łódź Convention Bureau – wyspecjalizowana jednostka do promocji łódzkiego sektora MICE, a od 2020 roku wdrażany będzie również projekt Łódzkiej Karty Mieszkańca i Turysty.

www.lodz.travel

SEVEN event group

SEVEN event group

Seven event group to bezpośredni wykonawca eventów integracyjnych, imprez tematycznych, spotkań firmowych, konferencji i jubileuszy. To zespół specjalistów z branży eventowej - kreatywnych ludzi, którzy uwielbiają nowe wyzwania. Firma stawia na oryginalność, innowacyjność, a przede wszystkim jakość przeprowadzanych wydarzeń. Celem firmy jest dostarczanie Klientom niezapomnianych wrażeń. Seven to miejsce w którym pasja i hobby łączą się z doświadczeniem, a liczne projekty i przeprowadzone przedsięwzięcia jednogłośnie potwierdzają profesjonalizm firmy.

www.seven.info.pl

Media Press Łódź - Drukarnia Cyfrowa i Wielkoformatowa

Media Press Łódź - Drukarnia Cyfrowa i Wielkoformatowa

Nowoczesna drukarnia oferująca wydruki w technice cyfrowej, solwentowej oraz offsetowej. Dowolny nakład oraz format, dodatkowy kolor (w tym złoty, srebrny albo biały), elektroniczny chip na wydruku – to tylko część wszechstronnej oferty firmy. Media Press to jedyna w Łodzi drukarnia z bankiem zdjęć tego miasta, autorstwa Pawła Augustyniaka. Firma tworzy niepowtarzalne fototapety, plakaty, wydruki na płótnach i kalendarze na potrzeby działań marketingowych oraz wizerunkowych swoich klientów. Misją Media Press, realizowaną od 2004 roku, jest wspieranie twórców w całym procesie twórczym – od pomysłu do realizacji.

www.media-press.com.pl

Straż Miejska w Łodzi

Straż Miejska w Łodzi

Straż Miejska w Łodzi powołana jest do ochrony porządku publicznego na terenie Miasta Łodzi. Spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw człowieka.
Jesteśmy umundurowaną formacją, której działalność jest nieodzownym elementem organizmu miejskiego - jesteśmy z Mieszkańcami i dla Mieszkańców. Szerokie spectrum zadań, jakie realizujemy w przestrzeni miejskiej sprawia, że dużą wagę przywiązujemy do poziomu wyszkolenia naszych funkcjonariuszy. Dążymy nieustannie do pogłębiania współpracy również ze środowiskiem akademickim, gdzie możemy odnaleźć nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również pozyskać przyszłych kandydatów do pracy w naszej formacji.

www.strazmiejska.lodz.pl

Exaco

Exaco

Kim jesteśmy?
Tego nie da się napisać w kilku zdaniach. Przede wszystkim jesteśmy zgranym zespołem, który tworzą doświadczone osoby, ale co najważniejsze pasjonujące się najnowszymi technologiami. Doskonale wiemy, że ludzie mogą żyć bez firmy, ale firma bez ludzi już nie. Dlatego tak skrupulatnie dobieramy nowych pracowników i skupiamy się na tym, by każdy z nas był wyjątkowy, ale jednocześnie mamy wspólnie jeden cel - wytwarzać naprawdę dobry soft.

Co robimy?
Krótko mówiąc robimy to co umiemy najlepiej, czyli dostarczamy wysokiej jakości oprogramowanie skierowane do klientów detalicznych i biznesowych. Nigdy nie byliśmy tylko zwykłym dostawcą, ale przede wszystkim byliśmy partnerem oferującym wiedzę i doświadczenie naszym klientom. Działamy głównie dla sektora retail, a ogromne know-how, które nasi ludzie pozyskali w dziesiątkach projektów wykorzystujemy w nowych realizacjach i robimy to naprawdę dobrze. W sumie zawsze możecie nas sprawdzić i sami się przekonać jak to u nas wygląda.

www.exaco.pl

Liki Mobile

Liki od 2013 roku tworzy oprogramowanie oraz aplikacje webowe i mobilne. Pracujemy zwinnie często w oparciu o Scrum. Własny dział UX/UI odpowiada za badanie preferencji użytkowników, a następnie za zaprojektowanie user friendly aplikacji. Ponad 60 programistów frontend i backend, którzy używają najnowszych technologii od React.js, przez Swift, czy Kotlin po Java. Poza biurem w Łodzi, Liki posiada także oddziały w Krakowie i Gdańsku, które dynamicznie się rozwijają. W marcu 2020 roku powstał IoT lab, w ramach którego embedded inżynierowie budują różne prototypy. Główne specjalizacje to: HealthCare, Telecom, Logistyka.

Digital Workforce Sp.z o.o.

Digital Workforce Sp. z o.o.

To zaufany doradca i wiodący na świecie niezależny dostawca usług inteligentnej automatyzacji na skalę przemysłową. Jego klientami są największe instytucje finansowe, jak banki czy firmy ubezpieczeniowe, a także firmy produkcyjne, logistyczne, centra usług wspólnych, instytucje rządowe i szpitale. Digital Workforce przeprowadza pełną analizę procesów biznesowych. Pomaga w zbudowaniu struktur wokół RPA i IPA. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie chcą przejmować obowiązków związanych z późniejszą obsługą pracowników cyfrowych, firma posiada platformę w chmurze, dzięki której utrzymuje zautomatyzowane procesy i implementuje zmiany. Wprowadza również własne, innowacyjne rozwiązania, takie jak SAP Automation Creator czy Roboshore. Założona w 2015 roku, firma Digital Workforce zatrudnia obecnie ponad 240 specjalistów IPA w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii.

www.digitalworkforce.com

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

Przemieszczaj się szybko, komfortowo i bez ograniczeń - wybierz lotnisko położone w samym sercu Polski a my zadbamy o to, abyś na każdym etapie podróży czuł się bezpiecznie. Korzystaj z dogodnej infrastruktury, nowoczesnych rozwiązań oraz profesjonalnej i zawsze chętnej do pomocy obsługi. Port Lotniczy Łódź oferuje swoim pasażerom możliwość skorzystania z nowoczesnego Terminala, zrobienia zakupów w sklepach wolnocłowych oraz skorzystania z usług gastronomicznych. Poznaj port lotniczy w Łodzi i ciesz się zaletami komunikacji na najwyższym poziomie.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta znajduje się w dogodnej lokalizacji i jest położony w odległości 6 kilometrów od centrum Łodzi, niedaleko skrzyżowania autostrad A1 oraz A2. Pasażerowie lotniska mogą tu dotrzeć samochodem oraz łódzką komunikacją miejską (liniami nr 65A i 65B). Autobusy zawożą podróżujących bezpośrednio przed wejście do terminala.

Port Lotniczy Łódź jest w pełni certyfikowanym agentem obsługi ładunków, w tym przesyłek DGR. Urząd celny na lotnisku działa całodobowo.

Jesteśmy trzecim co do wielkości lotniskiem cargo w Polsce pod względem wolumenu odprawionych przesyłek.

www.airport.lodz.pl

Radio Łódź

Radio Łódź

Radio Łódź to najstarsza rozgłośnia radiowa w Łodzi. Od 85 lat jest blisko mieszkańców Łodzi, informując o wydarzeniach z miasta i regionu. Atuty Radia to różnorodna ramówka programowa, szybka i rzetelna informacja.

Dziennikarze Radia Łódź prowadzą na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna warsztaty z pracowni radiowej. Zajęcia częściowo odbywają się w siedzibie Radia. Studenci w praktycznym działaniu zdobywają umiejętność pracy z mikrofonem, tworzenia newsów radiowych, poznają specyfikę pracy dziennikarza radiowego. Mają też możliwość odbycia praktyk studenckich w radiu.

MPK

MPK Łódź

MPK Łódź to jeden z najważniejszych i największych operatorów komunikacji miejskiej w Polsce. Od ponad 70 lat dostarcza mieszkańcom Łodzi i okolic kompleksowe i niezawodne usługi transportowe.
MPK Łódź stale dba o rozwój swojej floty, inwestując w nowoczesne pojazdy o niskiej emisji, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.
MPK Łódź posiada też liczne programy i inicjatywy promujące ekologiczne podejście do transportu, takie jak współpraca z rowerowym systemem miejskim, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych czy działania promujące korzystanie z transportu publicznego.
Dzięki swojej długiej historii, profesjonalizmowi i zaangażowaniu w rozwój transportu publicznego, MPK Łódź jest wiarygodnym partnerem dla mieszkańców miasta, zapewniając im nie tylko szybkie i bezpieczne podróże, ale także przyczyniając się do zmniejszenia ruchu samochodowego i ochrony środowiska naturalnego.

 

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi podpisała porozumienie z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego z siedzibą w Łodzi.
Celem porozumienia jest między innymi lepsze dostosowanie programów kształcenia do potrzeb i wymagań rynku pracy oraz pogłębienie współpracy pomiędzy instytucjami środowiska edukacyjnego, której efektem będzie m.in. doskonalenie sposobu kształcenia kadr, w taki sposób, aby wiedza teoretyczna przekładała się na praktyczne umiejętności jej wykorzystania, co zwiększy szanse absolwentów różnych typów szkół, w tym szkół wyższych na uzyskanie zatrudnienia zgodnego z ich predyspozycjami i umiejętnościami.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj