Wybierz miasto:

Opinie studentów i absolwentów – motywacja i inspiracja dla Akademii

O tym jak studiuje się w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej najwięcej mogą powiedzieć nasi studenci i absolwenci. To ich opinie są dla nas najważniejszą informacją i wskazówką.

Pozytywne opinie zawsze cieszą najbardziej. Jesteśmy jednak otwarci na różne uwagi i sugestie, ponieważ pomagają nam  one w rozwoju uczelni. Dzięki informacji zwrotnej od studentów i absolwentów wiemy, jakie działania powinniśmy podejmować, aby studia na Akademii były ciekawe, efektywne i kreatywne.

Jestem studentką dwóch kierunków na AHE: dziennikarstwa i filologii angielskiej. Bardzo sobie cenię, lata spędzone na uczelni. Dały mi one możliwość rozwijania mojej pasji jaką jest pisanie, a także możliwość pracy zawodowej w obszarze, który naprawdę mnie interesuje – projektów międzynarodowych” – mówi studentka Magdalena Tomczak. „Udział w dodatkowych projektach pozwolił mi nabrać praktyki i w pewien sposób określić, co chciałabym robić w przyszłości. To co mnie zaskoczyło, kiedy rozpoczynałam tutaj studia, a z czym nie spotkałam się na innych uczelniach, to zajęcia prowadzone metodą projektową i warsztatową. Mimo, iż osobiście nie przepadam za projektami, uważam, że to naprawdę dobry sposób aby zaktywizować studenta, zachęcić go do pracy. To także doskonała metoda, aby rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Wrażenie robi również baza lokalowa i zaplecze sprzętowe, które moim zdaniem jest trochę za mało wykorzystane w czasie zajęć dydaktycznych, zwłaszcza doskonale wyposażony „Arterion”. Studenci mają również możliwość pracy czy odbycia praktyk w strukturach Akademii. Poszczególne działy bardzo często szukają studentów, którzy chcieliby pracować w tzw. gorących okresach lub na przykład „odpracować” zaległości w czesnym”.
A tak o studiach w Akademii mówi Magdalena Stolińska:Jestem studentką trzeciego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na specjalizacji Dziennikarz radia, prasy i telewizji. Wybrałam tę uczelnię, ponieważ pomaga mi ona rozwijać moje pasje i zainteresowania, a zajęcia, które się w niej odbywają nie są jedynie zwykłą teorią. AHE pozwala wykazać się swoim studentom, angażując ich w różne projekty, ćwiczenia i tzw. zadania w terenie.  Jestem bardzo zadowolona z możliwości uczenia się metodą projektową. To doskonały pomysł na to, by słuchacze mogli poznać swój kierunek od strony praktycznej, przybliżyć fach, do jakiego się przyuczają. Jako studentka Akademii z zadowoleniem potwierdzam, że można bawić się nauką, łączyć przyjemne z pożytecznym! Zajęcia zaplanowane na kierunku DZiKS dostarczają mi wiele radości, satysfakcji, a przede wszystkim pokazują, na czym polega prawdziwa praca dziennikarzy”.

W Akademii studiują również Anastasia, Kristina i Christina z Ukrainy, które do zajęć na swoich artystycznych kierunkach podchodzą bardzo poważnie i emocjonalnie. Są przecież przyszłymi artystkami i wrażliwa dusza jest w ich przypadku niezbędna!

Jestem bardzo wdzięczna Bogu i rodzinie za możliwość studiowania w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Kocham to, co robię! Dzięki nauce w Akademii mogę się rozwijaćwyznaje Anastasia, studentka tańca.
Na tym samym kierunku studiuje także Kristina: "Jako studentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, zaczęłam patrzeć na swój zawód inaczej, każdego dnia coraz bardziej kocham to co robię."
"AHE to dla mnie  spokojne miejsce, w którym mogę uczyć się tego, co mi się podoba, bez jednej minuty spędzonej na próżno. Nowi znajomi, którzy dostarczają nowych doświadczeń i inspiracji, dodają Ci pewności siebie. Nauczyciele, którzy pracują tu - pracują z miłością. AHE to dla mnie powiew czegoś nowego, świeżego. Tu jest życie! " - wyznaje z kolei Christina, studentka Grafiki.

Mamy nadzieję, że powyższe opinie będą dla Was inspiracją w wyborze studiów na naszej uczelni. Serdecznie zapraszamy! …a ponieważ chwalenia się nigdy nie za dużo – zachęcamy do dalszej lektury, a także na nasz profil na facebook'u

Ada Wieczorek, studentka produkcji i realizacji muzyki

Produkcja i realizacja muzyki to wyjątkowa specjalność na wyjątkowej uczelni. Uczymy się niezbędnej teorii, ale przede wszystkim poznajemy wymagania i realia branży, dowiadujemy się jak im sprostać. Studia są skonstruowane tak, by absolwent był wykształcony w dziedzinie szeroko pojętej kultury, ale przede wszystkim, by był gotowy do wykonywania zawodu. Wreszcie znalazłam studia dla siebie!"
Kaja Szulc-Nweke, absolwentka Kulturoznawstwa, specjalność menedżer kultury:

Studia na AHE to czas mile przeze mnie wspominany: wiele projektów integrujących studentów i działań kreatywnych pobudzających myślenie, organizowanie koncertów, wystaw, akcji…
Izabela Porębska, absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, studentka Filologii polskiej:

Dlaczego AHE? Bo studia, które pozwalają realizować własne pasje to najlepsza inwestycja w przyszłość.
Jeśli chcesz rozwijać umiejętności twórczego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów, realizując jednocześnie profesjonalne dziennikarskie lub piarowe projekty, koniecznie studiuj w Naszej Akademii.
Paweł Anioł, student Pielęgniarstwa:

W AHE znalazłem się przez przypadek. Jest to pierwsza prywatna uczelnia w moim życiu. Czy różni się od innych? Na pewno tak. Każdy wykładowca jest dostępny dla studenta, terminy egzaminów są ustalane z korzyścią dla studenta, cała ekipa jest miła, przyjaźnie nastawiona. Kompetentni wykładowcy, profesjonalnie wyposażone sale do ćwiczeń, logiczny tok nauczania. Brałem udział w wielu akcjach, które organizował Samorząd Studencki i Uczelnia - miło je wspominam. Uczelnia pozwoliła mi spełnić moje marzenie – wydała moją bajkę, która pomoże wielu chorym dzieciom. Studiowanie w AHE to był i zaszczyt, i wspaniała przygoda, którą polecam każdemu.
Katarzyna Zielińska, absolwentka Administracji, studentka Politologii:

Studenci Akademii od I roku studiów mają przedmiot „Działania Twórcze”, na który składa się wykład (historia, myśl filozoficzna, idea, nauka) i ćwiczenia (realizują projekty, wdrażają w rzeczywistość twórcze pomysły). Zajęcia odbywają się w innowacyjny sposób: dominuje dyskusja, polemika w grupie i z wykładowcą, twórcze działanie, pomysłowość, kreatywność. Niemal wszystkie przedmioty składają się z wykładu, ćwiczeń i projektu. Tu nauczysz się, jak działać kreatywnie zarówno sam, jak i w zespole.
Adam Zgid, student Transportu:

Studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej pozwoliły mi uwierzyć, że postawione życiowe cele są do osiągnięcia i zrealizowania. Studia w Akademii znacznie poszerzyły moje horyzonty i wszystkim niezdecydowanym mogę powiedzieć: studiujcie, bo naprawdę warto.
Artur Adam Lisowski, absolwent kulturoznawstwa

Chciałbym podziękować za te 3 lata wspólenej podróży przez zakamarki kulturoznawstwa.
W spośób szczególny chciałbym podziękować Pani Monice Kamieńskiej za bycie dla nas wzorem osoby szczerze przepełnionej kulturą i pasją, za kreatywne projekty i cenne rozmowy o życiu.
Zdecydowanie AHE jest miejscem niezwykłym z gronem dydaktyków i profesorów, którzy dzięki swojej pracy i determinacji stają się źródłem motywacji i inspiracji na dalszej drodze.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj