Wybierz miasto:

ambasador logo

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na ludzi kreatywnych, innowacyjnych w działaniu, ludzi z pasją. Pozwala na wydobycie potencjału, który zachwyca otoczenie, mobilizuje do aktywnego i twórczego działania. To nasza wizytówka

 

Solomiya Buzhenko

Tancerka oraz trenerka klubu sportowego. Absolwentka studiów licencjackich specjalności tancerz-choreograf w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika tańca w naszej uczelni.

O swojej pasji i studiach mówi: „Taniec pojawił się w moim życiu w wieku 3,5 lat. Od tego momentu nie wyobrażam sobie swojego życie bez tej niesamowitej sztuki. Miłość ta zaczęła się od tańca towarzyskiego, a późnej rozwinęła się w tańcu współczesnym oraz w tańcu klasycznym. Dzięki Akademii rozwinęłam się jako tancerz, jako choreograf oraz jako pedagog. Bardzo dziękuję dydaktykom za bezgraniczne wsparcie”.

Piotr Maślanko

Absolwent pielęgniarstwa

Zawodowo przedsiębiorca oraz praktyk z zakresu technologii informatycznych w medycynie. W swoim dorobku posiada wiele prac dotyczących zastosowań technik teleinformatycznych w medycynie. Pierwsze publikacje pojawiły się na międzynarodowej konferencji organizowanej wspólnie z Instytutem Medycyny Wsi w Lublinie w 2008 roku. Zawodowo pełni funkcje dyrektora medycznego/członka zarządu w globalnej firmie ANA-MED produkującej sprzęt medyczny. Konsultant zachodnich rynków w Chińskiej Firmie AOLIKE Ltd., zajmującej się projektowaniem oraz produkcją sprzętu i aparatury medycznej.

W ramach swoich obowiązków uczestniczy w projektowaniu oraz akceptowaniu projektów związanych z budową i wyposażeniem obiektów medycznych, telemedycyną oraz sprzętem medycznym. Obecnie konsultuje wyposażenie i aranżację szpitala w Erbil w Iraku oraz w Multan w Pakistanie.

Monika Pezała

Absolwentka pedagogiki w Filii w Trzciance

Miłośniczka zwierząt, podróży i nauki. Aktywistka społeczna, założycielka fundacji „Pan Jeżyk”. W trakcie studiów zdobyła wiedzę teoretyczną, praktyczne umiejętności, nauczyła się publicznych wystąpień.

O swojej edukacje mówi: „Chłonęłam każdy z wykładów, udowadniając sobie, że jestem na właściwym miejscu. Dzięki Uczelni rozwinęłam skrzydła i poczułam wiatr w żaglach”.

Michał Wajzer

Absolwent kierunku kulturoznawstwo

Współzałożyciel Teatru Nowego w Olsztynie, który jest pierwszym teatrem impresaryjnym w tym mieście. Zawodowo przez większość dotychczasowego życia związany był z handlem. W międzyczasie rozwijał swoje pasje w dziedzinie kultury wysokiej. W 2018 roku był nominowany za swoją działalność do nagrody Olsztynianin Roku.

Mateusz Zbigniew Suchan

Absolwent kierunku pedagogika w Filii w Wodzisławiu Śląskim

Aktor, reżyser teatralny, terapeuta zajęciowy, współzałożyciel i prowadzący rybnickiego teatru młodzieżowego „Na Pół”, absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Zawodowo ściśle związany z szeroko pojętą sztuką teatralną. Przeprowadził setki warsztatów teatralnych, wokalnych, komunikacyjnych i ruchowych na terenie całego Śląska z grupami w każdym wieku. Wyreżyserował między innymi: Męczeństwo Piotra Oheya S. Mrożka, koncert piosenki aktorskiej i poetyckiej Z Niejednej Półki!. Jako aktor grał w Bajkach La Fontaine’a w autorskim opracowaniu, Opowieści Wigilijnej C. Dickensa, Alicji w Krainie Czarów i innych.

Marian Cynarski

Absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Filii w Sieradzu

Zawodowy kierowca z doświadczeniem w wielu zagranicznych firmach. W roku 2018 rozpoczął dalszą edukację w Filii w Sieradzu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, specjalność: prewencja i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa. Ukończył studia I i II stopnia.

O swoim życiu akademickim mówi: „Moja przygoda z AHE dała mi drugą szansę życiową, sprawdzenia własnych sił w osiągnięciu celu, a dodatkowo spełniła moje marzenie o własnej wartości i edukacji. Przez cały okres edukacyjny otrzymywałem stypendium Rektora, co dawało mi nie tylko pomoc finansową, ale także czułem się dowartościowany za mój wkład w naukę. Od samego początku uczestniczyłem czynnie w życiu akademickim, byłem aktywny w kole naukowym i Samorządzie Studenckim, gdzie mogłem realizować swoje pasje i angażować się w różnorodne programy. Dodatkowo od samego początku pełniłem funkcję starosty. AHE jest wspaniałą uczelnią z profesjonalną kadrą wykładowców, dzięki którym każdy chętny może zdobyć odpowiednie wykształcenie”.

Maria Syryńska

Absolwentka filologii obcej, specjalizacji filologia angielska

Uczestniczka projektu „Creative Writing”. W 2021 roku miała okazję współtworzyć interaktywny kryminał, pozwalający czytelnikom na wybranie mordercy wedle wskazówek, które zebrali na przestrzeni książki. Zajmuje się nie tylko pisaniem opowiadań, ale także tworzeniem ilustracji i okładek do książek. Wraz z grupą redaktorów, grafików, informatyków, korektorów oraz pisarzy współtworzy portal mający na celu rozpowszechnić polskie opowiadania i dać szansę młodym ludziom na sprawdzenie się w rolach, które ich interesują.

O swoich studiach mówi: „Studiowanie na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej było dla mnie czystą przyjemnością. Przyjazna atmosfera oraz przedmioty dostosowane do potrzeb studenta pozwoliły mi połączyć przyjemne z pożytecznym. Filologia angielska na specjalizacji translatorsko-biznesowej rozwinęła moją znajomość języka pod kątem praktycznym, co obecnie bardzo przydaje mi się w moim zawodzie”.

Marcin Grąbkowski

Absolwent filologii angielskiej i psychologii.

O swoich studiach i pracy zawodowej mówi: „Wiedzę z obu tych kierunków od lat wykorzystuje w swojej aktywności zawodowej oraz hobbystycznej. Przez 12 lat zawodowo pracowałem w branży IT. Hobbystycznie prowadziłem szkolenia w takich dziedzinach jak strzelectwo sportowe, bezpieczeństwo osobiste czy też szeroko pojęta psychologia. Język angielski okazał się kluczem do bram świata wiedzy, natomiast psychologia pozwala lepiej rozumieć świat wokół i przez to tworzyć takie szkolenia, które dają właściwe wskazówki jak poruszać się w otaczającym nas świecie”.

Maciej Szlagowski

Ukończył kierunek turystyka i rekreacja

Jego pasją jest PR, fotografia kulinarna i recenzowanie dań. Podjęcie studiów na kierunku turystyka i rekreacja o specjalizacji zarządzanie branżą HoReCa na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi pozwoliło mu na poszerzenie wiedzy z zakresu hotelarstwa i branży HoReCa. W trakcie studiów poznał wiele ciekawych osób z całego świata, co pozwoliło mu zrozumieć różnorodność kultur i relacji międzyludzkich.

Jak sam mówi: „Jestem przekonany, że praca i zaangażowanie, które włożyłem w studia, przyczynią się do mojego dalszego sukcesu zawodowego i samorozwoju. Moje osiągnięcia i nagrody, takie jak stypendia Rektora AHE w Łodzi dla najlepszych studentów, są dla mnie nie tylko dowodem uznania, ale także motywacją do dalszego działania. Wierzę, że ciężka praca, konsekwencja i zaangażowanie to kluczowe czynniki sukcesu w każdej dziedzinie”.

Karolina Nessing

Absolwentka studiów pedagogicznych I stopnia o specjalnościach edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz pedagogika resocjalizacyjna, absolwentka studiów pedagogicznych II stopnia o specjalnościach pedagogika resocjalizacyjna z terapią oraz terapia pedagogiczna

Oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, kurator społeczny w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, wiceprezes Stowarzyszenia „Czyń dobro”, społecznik, założyciel i przewodnicząca Studenckiego Koła Pedagogiki Resocjalizacyjnej De Iure.

O swoich studiach mówi: „Studia w AHE umożliwiły mi przede wszystkim rozwój naukowy, w tym prowadzenie prac badawczych związanych z oddziaływaniem resocjalizacyjnym w różnych obszarach zaburzonego funkcjonowania społecznego oraz możliwość organizacji i uczestnictwa w konferencjach naukowych, jak również publikacji artykułów. Ponadto na uwagę zwraca fakt wysoce wykwalifikowanej kadry dydaktycznej wodzisławskiej Filii AHE, która nie tylko uposażyła mnie w niezbędną wiedzę, ale stanowiła wsparcie mentorskie we wszelkich podejmowanych działaniach naukowych”.

Justyna Kłąb

Instruktorka tańca

W 2020 roku rozpoczęła edukację w AHE na kierunku taniec na Wydziale Artystycznym, gdzie mogła poszerzać wiedzę choreograficzną oraz rozwijać umiejętności z technik tańca. Studiując na Akademii, uczestniczyła w spektaklach i koncertach. Przygotowane przez nią prace choreograficzne były wystawiane w wielu miejscach w Łodzi, jak i poza nią. Współpracowała z tancerzami oraz pedagogami znanymi w wielkim świecie tańca, takimi jak Natalia Iwaniec, Iwona Olszowska. Jako tancerka brała udział w wielu projektach w Polsce. W 2023 roku wystąpiła w roli solisty na deskach Kieleckiego Teatru Tańca. Pracowała nad choreografiami wystawianymi w 2022 roku m.in. podczas Wieczoru Tańca na Akademii Muzycznej. W trakcie przeglądu prac przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Artystyczne Poruszeni wystąpiła w miniaturze choreograficznej według choreografii Katarzyny Najder.

W trakcie edukacji podjęła pracę instruktora tańca. Tworząc choreografie w technice tańca jazzowego oraz współczesnego, przygotowuje grupy tancerzy do startowania w pokazach i zawodach. W 2023 roku jej choreografia została wystawiona na Mistrzostwach Polski IDO, zajmując IV miejsce.

Grzegorz Bartczak

Absolwent kierunku pedagogika

Po 20 latach pracy w wiodącej agencji reklamowej zdecydował się rozstać z tą branżą. Ukończył edukację w zakresie opieki medycznej i zaczął pracować z osobami chorymi psychicznie i z deficytami umysłowymi. Aby lepiej wykonywać swoją pracę i być bardziej pomocnym podopiecznym, rozpoczął studia pedagogiczne na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

O swoich studiach i pracy mówi: „Miałem również bardzo przyjazną grupę kolegów i koleżanek. Pomimo że w niektórych przypadkach dzieliła nas duża różnica wieku i bagaż doświadczeń życiowych, udało nam się stworzyć atmosferę wzajemnego zaufania i wsparcia w pokonywaniu wyzwań związanych ze studiami. Wiedzę i umiejętności, zdobyte w ramach studiów, mogę każdego dnia wykorzystywać w pracy w 5 Domu Pomocy Społecznej w Łodzi, który jest przeznaczony dla osób trwale i przewlekle chorych psychicznie. Moi podopieczni są zróżnicowani wiekowo. Są wśród nich osoby młode (trzydziestolatki) i osoby starsze (po osiemdziesiątce). Każdego z nich traktuję podmiotowo, do każdego podchodzę w sposób indywidualny. W każdym widzę przede wszystkim człowieka”.

Elwira Sibiga-Gärtner

Trenerka wokalna

Z pasji wokalistka koncertująca na małych i dużych scenach z zespołem EL of B, którego jest współzałożycielką. Występowała w spektaklach i koncertach Intermedialnego Teatru Muzycznego Blustrada oraz wielu innych formacji, trenerka wokalna.

Na co dzień mocno związana z lokalną kulturą, zarządza Gminnym Centrum Kultury i Biblioteką w świętokrzyskiej miejscowości Gowarczów.

Prywatnie mama dwójki małych dzieci. Miłośniczka natury i włoskiej kuchni.

Artur Lisowski

Absolwent kierunku politologia

Dzięki studiowaniu na Akademii połączył aktywność zawodową z zainteresowaniami naukowymi. Zawodowo od lat związany jest z bankowością, nowymi technologiami i płatnościami bezgotówkowymi. Miał okazję pełnić funkcję Customer Service Executive w jednym z czołowych banków w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Polski objął stanowisko Project Managera i podjął się stworzenia nowego departamentu ds. nowych rozwiązań dla klientów premium z sektora Global Sales & Verticals w firmie będącej europejskim numerem 1 oraz czwartą co do wielkości firmą na świecie w sektorze płatności bezgotówkowych.

O przygodzie z uczelnią mówi: „W mojej karierze zawodowej z całą pewnością wartością dodaną było nieprzerwane kontynuowanie studiów na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, począwszy od bliskiego mojemu sercu kulturoznawstwa poprzez politologię łączoną równolegle z prawem. Realizowanie swoich pasji oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji i kompetencji wraz z naukową ciekawością poznawczą stały się moim codziennym motorem napędowym”.

Aldona Krygowska

Absolwentka pedagogiki Filii w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Uwielbia piesze wędrówki, taniec, dobrą książkę. Pracuje jako terapeutka zajęciowa w Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Gorlickiej ELEOS w Gładyszowie. Poszukiwała studiów, które pozwolą jej być lepiej przygotowaną do pracy z podopiecznymi i tak zawędrowała do AHE w Jaśle.

Aktywnie uczestniczy w życiu uczelni. Jak sama mówi: „Wiem także, iż na licencjacie nie poprzestanę. Na zajęciach poszerzyłam swoją wiedzę, zdobyłam nowe umiejętności. Od trzech lat pełnię funkcję starosty roku, byłam też wiceprzewodniczącą Rady Studentów, mam stypendium rektora. Jestem członkiem i skarbnikiem Koła Naukowego Kreatywni Pedagodzy. Brałam udział w ogólnopolskiej konferencji Współczesne wyzwania i dylematy systemu pomocy społecznej w Polsce – ujęcie interdyscyplinarne, występując z referatem na temat: Wsparcie osób z niepełnosprawnością, wykluczonych i zagrożonych marginalizacją”.

Tomasz Sikora

Absolwent kierunku informatyka, specjalność: programowanie. Student studiów magisterskich

Aktualnie również dydaktyk AHE. Programista i informatyk, którego największą motywacją jest zamiłowanie do tworzenia, eksplorowania i rozwiązywania problemów. Codziennie staje przed nowymi wyzwaniami, które sprawiają, że rozwija się jako profesjonalista. Inspirują go nowe technologie, dynamiczny charakter branży informatycznej i możliwość wpływania na świat poprzez innowacje technologiczne.

O studiach i karierze zawodowej mówi: „Studia dały mi szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności w obszarze programowania, systemów komputerowych i analizy danych. W miarę rozwoju swojej kariery zainteresowałem się konkretnymi dziedzinami informatyki. Zdecydowałem się na specjalizację w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego”.

Agnieszka Winnik

Absolwenta kierunku filologia polska, specjalność architektura informacji

Od ponad dziesięciu lat angażuje się w realizację lokalnych projektów edukacyjnych, społecznych i historycznych. Działa w stowarzyszeniach, współpracuje z fundacjami i szkołami. Jest prezeską Stowarzyszenia „Nasze Horyzonty”, przedstawicielką Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi „Pozytywna Wioska”, członkinią stowarzyszenia „Twórcza Dolina”, byłą członkinią Stowarzyszenia Artylerii Dawnej „Arsenał”. Ścieżka zawodowa Agnieszki na początku była związana z bankowością, pośrednictwem w obrocie nieruchomościami oraz księgowością. Jednak, jak sama mówi, studia zmotywowały ją do skoku na głęboką wodę i całkowitej zmiany w obszarze zawodowym. Aktualnie pracuje w agencji PR, gdzie wreszcie może dać upust swojej kreatywności.

O swoich studiach mówi: „Studia filologiczne ze specjalnością architektura informacji to pakiet narzędzi i umiejętności niezbędnych na rynku pracy w zawodach związanych z posługiwaniem się słowem i tworzeniem treści. Atutem programu nauczania w AHE jest holistyczne podejście do kwestii budowania świadomości własnego ja i odkrywania własnego systemu wartości. Warsztaty były dla mnie przygotowaniem do głębokiej, filozoficznej refleksji i świadomej pracy nad własną karierą”.

Viktoriia Paliichuk

absolwentka tańca, specjalność tancerz-choreograf

Absolwentka studiów licencjackich specjalności tancerz – choreograf w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika tańca w naszej uczelni. Wszechstronny tancerz. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach, festiwalach i mistrzostwach. Laureatka licznych nagród w konkursach tanecznych. Jak mówi: „Taniec – to moja energia, moja siła, moje życie. W tańcu mogę pokazać swoją wyjątkowość, przekazać uczucia, emocje, przeżyć określoną historię. Zaczęłam profesjonalnie tańczyć we wczesnym dzieciństwie i już wtedy marzyłam o związaniu całego swojego życia z tą sztuką.”

Tomasz Ryś

absolwent tańca, specjalność tancerz-choreograf

Do Łodzi przeprowadził się w 2019 roku, żeby studiować w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku taniec, specjalność tancerz-choreograf. Tańczyć zaczął w trzeciej klasie gimnazjum. W liceum uczęszczał na warsztaty do Street Dance Academy we Wrocławiu. Trenował taniec współczesny i hip-hop.
Co dały mu studia w naszej uczelni?
Przez trzy lata nauki udało mi się zdobyć duże doświadczenie. Brałem udział w wielu projektach komercyjnych i teatralnych, ale najważniejszymi z nich była możliwość wystąpienia w trzech spektaklach baletowych w Teatrze Wielkim w Łodzi. Zatańczyłem też w spektaklu „Miss Saigon” w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Wszystkie propozycje udziału w spektaklach otrzymałem dzięki dydaktykom z uczelni. Każdorazowo dawało mi to ogrom motywacji do dalszego rozwoju i ciężkiej pracy.

Ewa Grześ

absolwentka pedagogiki, specjalność: doradztwo zawodowe i personalne z elementami mentoringu biznesowego

Absolwentka naszej pedagogiki, przedsiębiorca, współwłaściciel rodzinnej firmy handlowej w branży żywności ogólnospożywczej i prozdrowotnej. Od roku 2020 dydaktyk AHE w Łodzi – Filia w Trzciance.
Jak mów: Studia na AHE pomogły mi poszerzyć wiedzę i praktykę w dziedzinie wychowania człowieka, zarówno dziecka, osoby młodej jak i dorosłego. Studia rozwinęły moją pasję, którą zawsze było nauczanie. Dzięki nowym umiejętnościom nauczyłam się lepiej prowadzić naszą firmę rodzinną, zwłaszcza w obszarze zarządzania ludźmi.

Aleksandra Lach

absolwentka filologii polskiej, specjalność reklama i komunikacja kreatywna

Absolwentka filologii polskiej pierwszego stopnia oraz studentka tego kierunku na studiach magisterskich w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. O studiach w uczelni mówi: „Ukończenie filologii polskiej pozwoliło mi poszerzyć znajomość literatury, zarówno z zakresu klasyki polskiej jak i literatury zagranicznej, a także wzmocnić kompetencje językowe. Specjalizacja reklama i komunikacja kreatywna pozwoliła mi na poznanie niezbędnych narzędzi do prowadzeniu skutecznej komunikacji w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Od 4 lat pracuję na stanowisku bibliotekarza w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, gdzie wykorzystuję wiedzę zdobytą na studiach. Jestem inicjatorką wielu akcji promujących literaturę i czytelnictwo”. Aleksandra jest także autorką tomu poezji pt. „Alter ego”, który wydała pod kierunkiem dr Doroty Eichstaedt.

Zbigniew Gerasik

absolwent turystyki i rekreacji, specjalność: marketing i organizacja usług turystycznych

Specjalista w branży IT. Twórca największego w Polsce brokera w branży usług kurierskich (Polska Korporacja Wydawców i Dystrybutorów). Ukończył wiele kursów z dziedziny informatyki, pedagogiki, analityki. Od 2010 roku aktywnie działa w kilku spółkach z branży developerskiej. Właściciel zabytkowego pałacu w Sochaczewie oraz prezes Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza. Kreator kultury i turystyki na terenie ziemi sochaczewskiej. Co dały mu studia w naszej Akademii: Dzięki nauce w AHE wiele projektów z realizowanych przedmiotów wdrożyłem w życie na terenie ziemi sochaczewskiej.

Jarosław Nabywaniec

absolwent kierunku informatyka, specjalność: sieci komputerowe

Z wykształcenia mechanik automatyki przemysłowej oraz inż. informatyki. W 2022 roku ukończył studia I stopnia na kierunku informatyka w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi filia Świdnica. Co dały mu studia w naszej uczelni: Dzięki nim poszerzyłem spektrum zainteresowań i jednocześnie uzyskałem tytuł inżyniera, który daje mi wiele możliwości uzyskania dobrej pracy lub awansu w obecnym miejscu zatrudnienia.

Joanna Brzózka

absolwentka pedagogiki, specjalność: pedagogika zdrowia z dietetyką

Prowadzi pracownię florystyczną. W kręgu jej zainteresowań jest praca socjalna. Angażuje się w pomoc osobom wykluczonym społecznie, zwłaszcza tych, którzy dotknięci są kryzysem bezdomności. Organizuje dla nich ciepłe posiłki, pomaga w przygotowywaniu namiastki świąt w ogrzewalni dla bezdomnych.
O studiach w AHE mów: Pozytywnie mnie zaskoczyły. Dzięki nim mam większą pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Najważniejszą cechą AHE jest to, że pozwala rozwijać się swoim studentom i pozwala patrzeć za horyzont. W każdym podejmowanym działaniu wspierają mnie wykładowcy oraz władze uczelni, co dodaje skrzydeł, a wsparcie jest nie tylko słowne, ale też w działaniu.

Wiesław Dudek

kulturoznawstwo, specjalność: kreatywny producent i menedżer kultury

Polski tancerz baletowy, pedagog i choreograf. Fundator oraz Prezes „Fundacji Duch Tańca Wiesława Dudka”. Ukończył Państwową Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi. Występował na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi, w Stuttgart Ballet, i w Staatsballet w Berlinie. Jest członkiem jury konkursów baletowych w Polsce i na świecie. Jest pomysłodawcą i reżyserem polsko-japońskiego projektu „Młody Duch Tańca”. Laureat wielu nagród i odznaczeń.
Jak mówi: Akademia dała mi nowe spojrzenie na zarządzanie instytucjami kultury i nie tylko. A tego mi właśnie brakowało. Pomimo, iż od kilku lat organizuję wydarzenia kulturalne w Polsce i Japonii, okazało się, że moja wiedza nie była doskonała, dlatego wybór kierunku kulturoznawstwa był strzałem w dziesiątkę.

Anna Cieślak

absolwentka tańca, specjalność tancerz-choreograf

Przygodę z tańcem zaczęła w wieku 4 lat, więc można powiedzieć, że tańczy niemal od zawsze. Studiowała w AHE jednocześnie na dwóch kierunkach: na filologii germańskiej i tańcu, na którym doskonaliła swoje umiejętności taneczne i choreograficzne. Bardzo przydały jej się one podczas prezentacji autorskiej choreografii „Czarny wiatr”, za którą została uhonorowana stypendium Ministra Edukacji i Nauki.
O kształceniu na kierunku taniec mówi: Podczas studiów otworzyłam się na nowe gatunki tańca, których dotąd nie znałam. Kadra akademicka dobrze przygotowała mnie do pracy zawodowej, dzięki czemu w trakcie studiów spełniałam się już jako instruktor i choreograf. Skończyłam z wyróżnieniem studia pierwszego stopnia. Obecnie planuję kontynuację nauki na drugim stopniu w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Adam Owczarz

Absolwent pielęgniarstwa

O wyborze studiów w AHE mówi: Długo szukałem swojej drogi, aż trafiłem na pielęgniarstwo. Każdy z dydaktyków, z którymi miałem do czynienia, przekazał mi cenne wskazówki i podzielił się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, które jest szczególnie istotne dla osób początkujących w tym zawodzie.

Stanisław Dąbkowski

absolwent kierunku informatyka, specjalność: technologie programowania

Od 2004 roku na emigracji. Od 5 lat zatrudniony na stanowiskach kierownika ds. wdrożenia w IBM, a później jako Product Owner w ramach organizacji Service Excellence w Kyndryl, gdzie zarządza rozwojem aplikacji używanej przez ponad 40 tyś. użytkowników i wspierającej biznes o przychodach dwóch miliardów dolarów rocznie. Dodatkowo zarządza globalnym programem badania poziomu satysfakcji konsumentów w dziedzinie projektów ad-hoc.
O studiach w AHE mówi:
Dały mi one możliwość poznania wielu języków programowania i ich zastosowania do rozwoju różnego rodzaju aplikacji. Dzięki temu jest mi łatwiej rozmawiać o wyzwaniach, jakie stawiam przed moim zespołem, a także brać aktywny udział w kształtowaniu strategii dla środowiska technologicznego korporacji. Studia pozwoliły mi także ugruntować wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, a także odkryć pasję do elektroniki i robotyki.

Agnieszka Grzejda

absolwentka kierunku taniec, specjalność pedagogika tańca

Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Od ponad 10 lat opiekun artystyczny i choreograf Formacji Artystycznej FreakShow, której celem jest artystyczne kształcenie dzieci i młodzieży, udział w wydarzeniach tanecznych w kraju i zagranicą. Organizatorka, reżyserka, choreograf licznych spektakli, warsztatów, konkursów tanecznych i muzycznych. Laureatka wielu nagród. Stypendystka Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Dlaczego studia w AHE?
Studia otworzyły zupełnie nowy etap w mojej działalności artystycznej. Dzięki uczelni nie tylko pogłębiłam swoją wiedzę z dziedziny tańca i choreografii, ale przede wszystkim zaczęłam patrzeć na taniec jako dziedzinę kształcenia akademickiego. Podczas studiów poznałam wybitnych pedagogów, którzy stali się dla mnie źródłem ogromnej wiedzy oraz inspiracją do dalszej nauki oraz podejmowania kolejnych artystycznych wyzwań.

VIOLETTA MARIA ALM

absolwentka kierunku ekonomia, specjalność: audyt wewnętrzny i kontrola

Pani Wioletta Maria Alm od roku 2003 mieszka w Szwecji , w Stockholmie. Od 9 lat pracuje w urzędzie miejskim jednej z dzielnic /gmin Stockholmu - Nacka jako urzędnik państwowy.
W roku 2012 rozpoczęła prace jako ekonom w dziale zajmującym się wszystkimi państwowymi przedszkolami, szkołami podstawowymi oraz gimnazjalnymi należących gminy Nacka.
Obroty roczne działu sięgały 2,3 miliarda SEK. Wraz z 4 tysiącami zatrudnionych osób oraz odpowiedzialnością za ok 12 tysięcy dzieci i uczniów, Nacka należy do jednych z wiodących gmin na terenie Szwecji.
Po podjęciu nauki na Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi w roku 2019 przeniosła się do działu Natur och Trafiknämnden ( Zarządu dróg i parków gminy Nacka) gdzie do września 2020 roku pracowała na stanowisku finansiell controller i odpowiadała za rozliczenia roczne tego działu. Od dnia 7 października 2020 roku, dzięki swoim dyrektorom i współpracownikom, podjęła prace - również w gminie Nacka jako business i projekt controller i odpowiada za projekty i inwestycje budowlane (które w gminie totalnie sięgają ok 1,3 miliarda SEK)  oraz za ekonomiczne rozliczenia zarządu dróg i parków.
Oprócz codziennych zajęć w pracy, Pani Wioletta Alm prowadzi małe biuro księgowe w którym  rozlicza wszystkie formy mniejszych przedsiębiorstw ze średnim rocznym obrotem 2-6 mln SEK. Celem Pani Woletty jest możliwość wszechstronnego kształcenia się zarówno w dużym, jak i mniejszym przedsiębiorstwie. Prowadzenie biura rachunkowego wymusza znajomość  przepisów skarbowych w stosunku do mniejszych przedsiębiorstw, bo znajomość zmieniających się przepisów skarbowych i rachunkowych stanowi podstawę odpowiedniego wykonywana zawodu.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi dala mi pewność siebie i potwierdziła, iż moje kompetencje są wystarczające aby odważyć się i zrobić duży krok w kierunku realizacji moich marzeń i ambicji. Nauczyła mnie myśleć niekonwencjonalnie i kreatywnie, wierzyć w siebie i bez końca dyskutować o ekonomii i rozwiązaniach, które mogą przyczynić się do usprawnienia procesów w mojej organizacji. W trakcie mojej 3 letniej nauki, dwukrotnie awansowałam. Jestem postrzegana przez współpracowników i szefów jako osoba, która nie boi się wypowiadać nawet na najtrudniejsze tematy, opowiada się za uczciwością i prawda oraz jest kompetentna i profesjonalna. Wymaga dużo od innych i od siebie.
Przekonałam się, iż kontrola zarządcza i management to bardzo skomplikowany proces, jednak są one nieodłączne w procesie zarzadzania organizacja i dają jej większe gwarancje odniesienia sukcesu. Zasoby ludzkie i kompetencje ludzi to filary dobrej organizacji. Bez udziału profesjonalistów nie ma w dzisiejszych czasach mowy o odniesieniu sukcesu.
Dlatego też sama podjęłam decyzje o kontynuowaniu nauki na Akademii Humanistyczno- ekonomicznej i zdobyciu tytułu magistra na Wydziale Zarządzania (II stopnia), na kierunku kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny.


Pomimo ogromu prac zawodowych, podnoszenia własnych umiejętności i kwalifikacji na Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej, Pani Wioletta jest mamą pięciorga wspaniałych dzieci.

MONIKA CIUPA

absolwentka kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: media firmowe i komunikacja wizerunkowa

Prasa, radio, telewizja, szeroko rozumiane media – od czasów gimnazjum interesowała mnie ta tematyka i chciałam poznać tajniki pracy w branży medialnej. Okazało się, że Łódź stała się dla mnie studencką ziemią obiecaną, gdzie mogłam zacząć spełniać swoje marzenia.

Dzięki AHE dostałam możliwość sprawdzenia swoich sił i umiejętności w praktyce.
W liceum przyjechałam do Łodzi na ulicę Narutowicza podczas wycieczki do Filharmonii oraz TVP3. Będąc w telewizji, pomyślałam, że fajnie by było kiedyś móc tam wejść na dłużej i popracować z nimi. Podpatrzeć jak tworzy się telewizję na poziomie lokalnym, aby iść
w przyszłości, zacząć być może w niej pracować.

Studia w Łodzi dały mi taką możliwość i bywałam w tym budynku kilka razy w tygodniu. Zdobywałam doświadczenie dziennikarskie, współtworząc reportaże oraz prowadząc studencki program „Akademik”.

Branża medialna to nie tylko telewizja, ale także prasa i radio. Dzięki uczelni zobaczyłam, jak powstaje „Dziennik Łódzki” a warsztat redaktora szkoliłam pisząc do „Głosu Akademii” oraz gazety festiwalowej „Kurtyna”. Zostało jeszcze radio, które wspominam z jeszcze większym sentymentem. W radiu odbywałam praktyki studenckie. Dziennikarze z rozgłośni „Nasze Radio 104,7 fm” nauczyli mnie pracy pod presją czasu i zwrócili uwagę na to, jak ważna jest dykcja i praca nad emisją głosu.

Teraz jestem absolwentką Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, ale nie pożegnałam się z uczelnią. Już podczas studiów zaczęłam współpracować z działem marketingu AHE. Dzięki temu powstało wiele produkcji takich jak „AHE news TV”, film „Łódź Akademicka”. Ludzie pracujący w tym dziale uświadomili mi, że media to także marketing. Nauczyłam się więc jak tworzyć strategie kampanii reklamowych oraz jak
je realizować. Dzięki AHE zdobyłam wiele praktycznych umiejętności, poznałam dziesiątki cudownych ludzi, ale przede wszystkim uwierzyłam, że mogę spełniać swoje marzenia,
bo mam wokół siebie przyjaciół, którzy mi w tym pomogą.

MARZENA OSTROWSKA

absolwentka kierunku kulturoznawstwo, specjalność: kreatywny producent i menedżer kultury

Mieszanka pasji, marzeń, doświadczenia i ambicji. Wielkie serce, zawsze chętna do pomocy, szczera i pracowita. Przez 15 lat doświadczenia zawodowego w branży kulturalnej poznała
w pracy ciemną i jasną stronę̨ mocy, co , jak mówi, bardzo ją fascynuje i mobilizuje do dalszej pracy. Skutecznie realizuje powierzone zadania, jest dynamiczna, otwarta na nowe wyzwania, kreatywna i zaangażowana. Charakteryzuje ją sumienność i dokładność, jak również̇ komunikatywność, spostrzegawczość i wielozadaniowość́. Od 7 lat jest związana
 z warszawskim Teatrem Kwadrat im. E. Dziewońskiego, gdzie zorganizowała ponad 300 spektakli w całej Polsce przejeżdżając przy tym ponad 100 000 km.

Przeczytała setki sztuk i uczestniczyła przy produkcji spektakli teatru, w tym samodzielnie wyprodukowała dwa tytuły. Od roku jest odpowiedzialna za platformę VOD Teatru Kwadrat. Zanim trafiła do teatru pracowała w firmie eBilet gdzie organizowała i nadzorowała imprezy w zakresie kontroli wejść, opasowania i sprzedaży biletów m. in: Life Festiwal Oświęcim (2 edycje), Koncert Zespołu Queen na Stadionie we Wrocławiu, Mecze Koszykówki w Ergo Arenie w Gdańsku, Piknik Country w Mrągowie (2 edycje).

Na swojej drodze spotkała wielu pozytywnych ludzi, którzy wiele ciepła wnieśli w jej życie. Poznała też osoby, które wylały jej kubeł zimnej wody na głowę, ale wszystkie te doświadczenia pozwoliły jej dotrzeć do miejsca, w którym jest i robić to co lubi z wielką pasją, wciąż poszerzając swoje kwalifikacje.

Prywatnie szczęśliwa mama i żona. Lubi angażować się w akcje charytatywne. Jest autorką bajki dla dzieci i realizatorką projektu „Bajki NieZapominajki” dla Fundacji Mam Marzenie. Co roku wspiera akcję Szlachetna Paczka, w roku 2020 zaangażowana w akcję Podaruj Święta Seniorom we współpracy z Fundacją PSiK. Od dzieciństwa pasjonatka Francji i wszystkiego co francuskie - podróży, zwłaszcza na Lazurowe Wybrzeże, kuchni, muzyki i filmów, szczególnie w reżyserii Luca Bessona, zwłaszcza „Wielki Błękit”. Lubi tworzyć strony internetowe. Swoje predyspozycje odnalazła kilka lat temu, pracując jeszcze w poprzedniej firmie, gdzie była odpowiedzialna m.in. za stronę internetową, a odpowiedzialność była wielka, bo był to portal sprzedaży biletów na imprezy kulturalne. Zaczynała od kursu "HTML dla zielonych" i tak odkryła w sobie pasję do programowania. Początkowo tworzyła strony internetowe dla siebie i znajomych, ucząc się na własnych błędach i odkrywając coraz więcej tajników html'a już nie tylko dla zielonych. Nadszedł czas, że strony zaczęła tworzyć komercyjnie, co okazało się bardzo przydatne w dobie pandemii, kiedy zaczęła tworzyć strony, które ułatwiają widzom dostęp do kultury.

W Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi mogła rozwinąć i połączyć swoje pasje, a przy trybie nauki on-line pogodziła studia z pracą zawodową i obowiązkami dom

KORNELIA DZIUBA

absolwentka kierunku turystyka i rekreacja, specjalność: zarządzanie w branży HoReKa

Odkąd pamiętam nie lubiłam się nudzić, starałam się być jak najbardziej aktywna społecznie, biorąc udział w wolontariacie w Domu Opieki Społecznej, w przedszkolu, oraz WOŚP.
Należałam do harcerstwa, caritasu, wciąż aktywnie działam w ochotniczej straży pożarnej.
W szkole udzielałam się w gazetce, teatrze, chórze, zajęciach z taekwondo, oraz byłam przewodniczącą szkoły.
Zawsze interesowała mnie turystyka oraz hotelarstwo dlatego wybrałam taki kierunek, chociaż do AHE trafiłam przypadkiem, nie żałuję tego, ponieważ rozwinęłam się tutaj kreatywnie, dzięki praktycznym zajęciom mam mnóstwo pomysłów na nowe projekty, oraz przez mobilizację zyskałam stypendium rektora.
Dzięki studenckim praktykom zawodowym wiele się nauczyłam o mojej branży, poznałam dużo ciekawych osób, oraz zaproponowano mi stała pracę.

GRZEGORZ BROŻEK

absolwent kierunku taniec, specjalność: pedagogika tańca

Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu i podjął pracę w Operze Nova w Bydgoszczy jako tancerz koryfej by w 2009 roku otrzymać promocję na solistę baletu. W 2012 Rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu jako solista baletu. Dwa lata później podjął pracę w Teatrze Wielkim w Łodzi na stanowisku tancerz koryfej.

Już będąc uczniem szkoły baletowej uczestniczył w spektaklach baletowych i koncertach. Jako tancerz brał udział w wielu przedstawieniach operowych, operetkowych, musicalowych w wielu miejscach w Polsce.

W 2018 roku rozpoczął naukę w AHE na wydziale artystycznym kierunku taniec, który pozwolił mu rozwinąć się w charakterze choreografa realizując różne projekty i miniatury choreograficzne docenione i nagrodzone wielokrotnie  przez Ministra Edukacji Szkolnictwa Wyższego.
Zadebiutował jako choreograf na gali baletowej Teatru Wielkiego w Łodzi [29.04.2018] duetem „Tango” do muzyki R. Favela. Choreograf i asystent reżysera Light Move Festival 2018 oraz 2019 w Łodzi dla tancerzy i solistów Teatru Wielkiego w Łodzi.
Od września 2018 do czerwca 2019 roku pełnił funkcję asystenta kierownika baletu w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Kreował wiele pierwszoplanowych ról takich jak:

 • Maurice z „Chopin w Nohant” chor. M. Zajączkowski,
 • Diabełek z baletu „Pan Twardowski” chor. M. Zajączkowski,
 • Szewczyk w „Kot w butach” chor. Z. Rudnicka,
 • Książę, Przyjaciel w „Kopciuszek” chor. I. Runowska,
 • Kot Brzyduś w „Kot w butach” chor. Violetta Suska,
 • Lorenzo w „Don kichot” chor. Aleksander Polubentsev,
 • Macocha w „Kopciuszek” chor. G. Madia,
 • Zucker w „Ziemia Obiecana” chor. Gray Veredon.

Osiągnięcia i nagrody:

 • II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego w Gdańsku
 • 2019/2020 stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tańca
 • 2019/2020 stypendium Rektora AHE w Łodzi dla najlepszych studentów.
 • 2020/2021 stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tańca
 • 2020/2021 stypendium Rektora AHE w Łodzi dla najlepszych studentów.

Dzięki Akademii pogłębiłem wiedzę dotyczącą tańca nie tylko pod względem pedagogicznym ale również jako choreograf. Kierunek taniec tchnął we mnie nowe życie i sposób postrzegania tańca. Każdy projekt choreograficzny, który zrealizowałem podczas mojej trzyletniej edukacji na tym kierunku mobilizował mnie do poszukiwania i poruszania różnych tematów, które mógłbym przedstawić za pomocą ruchu. Kierunek Taniec na Akademii pozwolił mi poznać samego siebie i realizować własne projekty choreograficzne nie tylko na scenie ale w różnych przestrzeniach otwartych. Akademia wskazała mi drogę do kreatywności dzięki której spełniam swoje marzenia dotyczące mojego zawodowego życia.
Wszystko to również dzięki wspaniałym dydaktykom i przede wszystkim dzięki Dziekanowi kierunku taniec Dr. Alexadr Azarkevitch Prof. AHE, który przelewa swoją pasję tańca na studentów.

BEATA PROROK

Kierunek pielęgniarstwo - studentka studiów magisterskich

Specjalistka pielęgniarstwa w dziedzinie opieki paliatywnej. Związana z uczelnią także jako wykładowca. Od kilku lat prowadzi wykłady na studiach licencjackich dla studentów pielęgniarstwa  z   zakresu opieki paliatywnej. Prowadzi także wykłady na kursach i specjalizacjach dla pielęgniarek z zakresu opieki paliatywnej.
„Akademia dała mi możliwość rozwoju... zostania wykładowcą...bo ktoś zauważył moją wiedzę i umiejętności praktyczne, zaangażowanie w pracę...”
Większość lat pracy to praca w hospicjach domowych i stacjonarnych, zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi. Posiada 25- letni staż w zawodzie pielęgniarki, w tym 20 lat pracy z chorymi dziećmi. Pielęgniarka Roku Województwa Łódzkiego w plebiscycie Hipokrates Roku 2019. Medycyna paliatywna to ten dział medycyny, z którym jest związana od 2007 r.
„….Choć wiem, że każdy człowiek, którego spotykam jako pacjenta odejdzie…..nie mogę Mu powiedzieć „wszystko będzie dobrze”- bo tak nie będzie….”to słowa Pani Beaty.
Jej motto:
„Jeśli naprawdę chcemy pomóc umierającemu, aby dobrze przeżył swoją śmierć, to najlepszym, co możemy zrobić, jest pełne spokoju i czułości towarzyszenie mu”.

 

„Wspaniała pielęgniarka, oddana swojej pracy , pełna empatii i  100% profesjonalizmu. Jednocześnie kobieta, z którą można o wszystkim porozmawiać. Dziękuję, że mogłam Cię poznać, uczyć się od Ciebie, że mnie nie oceniałaś, nie krytykowałaś….po prostu wspierałaś
w bardzo trudnym momencie jakim jest narodzenie się dziecka bardzo chorego. Dziękuję
za wszystko”.


„Pani Beatka, nasza wieloletnia pielęgniarka z hospicjum. Zawsze pomocna, nie tylko jako pielęgniarka , ale jak dobra ciocia. Umiejąca nie tylko zbadać chore dziecko, ale też przytulić i porozmawiać jak koleżanka. Gdy dziecko chorowało naprawdę się martwiła”.

„Pani Beatka jest bardzo sympatyczną i zawsze pomocną osobą. Zawsze można na Panią liczyć o każdej porze i godzinie. Już nie ma takich osób. Kiedy pełniła Pani dyżur to nigdy nie bałam się zadzwonić, byłam zawsze dobrze zrozumiana i zaopatrzona medycznie. Jest Pani kochana. Zawsze będę pamiętać o Pani”.

„Pani Beata Prorok jest osobą niezwykle ciepłą, miłą, sympatyczną, pomocną, rozumiejącą drugiego człowieka. Jest delikatna i wyrozumiała dla dzieci, dla dzieci niepełnosprawnych. Zawsze cierpliwie i delikatnie wszystko robi, czasem i zapłakała jak ciężko szło wkłucie. Nigdy na rodziców nie podniosła głosu, zawsze starała się jasno i wyraźnie wytłumaczyć wszystko, służyła radą. Pani Beatka jest pielęgniarką z wielkiego powołania, o wielkim sercu, pielęgniarką, która kocha to co robi, a robi wszystko z delikatnością, miłością i poświęceniem. Miałam bardzo częsty kontakt z Panią Beatką, bo nasza córcia podlegała pod Hospicjum Gajusz i Pani Beatka tam była koordynatorem pielęgniarek i  bardzo często przyjeżdżała. Zawsze uśmiechnięta bez względu na porę.
Uważam Panią Beatkę za wzór do naśladowania i należy  się pochwałą za jej poświęcenie i za to co robi, a robi od serca i z miłością”.

Dlatego chcę się dzielić tą wiedzą z młodszymi... uczyć ich empatii i dobrej pracy w tych czasach gdzie szacunek dla naszego zawodu jest średni...Bardzo dziękuję wszystkim za docenienie mnie.....

KATARZYNA SZEWCZUK

absolwentka kierunku kulturoznawstwo

Współzałożycielka Czerwonej Szpilki, organizacji wspierającej kobiety.
Od 2008 roku związana jest z marką Betterware i odnosi sukcesy w marketingu sieciowym. Od roku pracuje w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, które jest jednym z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej.
Długo nie mogła odnaleźć kierunku, jaki chciałaby studiować, aż koleżanka powiedziała jej o Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i możliwości studiowania on-line. Ze względu na życie, jakie prowadzi, i mnóstwo codziennych obowiązków ta opcja wydała się idealna.
Kierunek kulturoznawstwo, który wybrała, okazał się strzałem w 10, w końcu zdobywała wiedzę zgodną z jej zainteresowaniami, ponieważ to pasjonatka podróży i kultury, nastawiona na zdobywanie nowych doświadczeń.

KAROLINA URBANIAK

absolwentka kierunku zarządzanie

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie podczas swojej edukacji występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz uczestniczyła w konkursach baletowych i choreograficznych.
Od pięciu sezonów jest związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie zadebiutowała w spektaklu Carmina Burana w roli Chorej Dziewczyny.
Zatańczyła rolę Mariny w spektaklu Grek Zorba w choreografii L.Massine.
Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku zarządzanie, co pozwala jej na co dzień łączyć różne pasje.

ALEKSANDRA GAWIN

absolwentka filologii obcej

Praktykę zawodową zdobywałam w trakcie studiów na stażu w Agencji Celnej, jednocześnie zapoznając się z etykietą biznesową. Uczelnia dała mi perspektywę znalezienia dobrej pracy, zdobyłam kompetencje, które stworzyły mi szansę na wszechstronny rozwój i kształtowanie własnej osobowości. Kolejne lata to doświadczenie zdobywane w sprzedaży bezpośredniej, czego finałem stała się własna działalność, kreowanie i organizacja eventów, wdrażanie nowoczesnych technologii na rynek polski, gier tematycznych, scenariuszy, organizowanie konferencji, co z powodzeniem wdrażam od wielu lat wraz z pełnym pasji i energii teamem Seven event group.
Prowadzenie agencji eventowej to z pewnością ogromne pole do twórczego działania. Kreatywność to główna cecha naszej branży. Niewątpliwie posługujemy się sztuką nietypowego oraz efektywnego rozwiązywania zadań i problemów, znajdując nieoczywiste rozwiązania. Doradzamy, przedstawiamy koncepcję eventu, dbając o najmniejsze detale wydarzenia.

LAURA KOROLCZUK

absolwentka kierunku taniec

Przygodę z tańcem zaczęłam od najmłodszych lat, zawsze go uwielbiałam! Ukończyłam Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Przyjechałam do Łodzi, by rozpocząć pracę w Teatrze Wielkim i zdecydowałam się na studia, aby się dokształcić. W 2015 roku podjęłam studia w AHE na kierunku taniec, specjalność pedagogika tańca. Wspominam cudownie ten czas, rodzinną atmosferę i wyjątkowe traktowanie, które sprawiły, że te 3 lata zleciały jak jeden dzień.

ANDRZEJ MACIEJEWSKI

absolwent kierunku pedagogika

14 lat doświadczenia w pracy jako trener, coach i mentor. Ekspert przywództwa i rozwoju osobistego. Dyrektor wykonawczy The John Maxwell Team, międzynarodowej organizacji zrzeszającej trenerów przywództwa, coachów i mówców. Certyfikowany trener, mówca, coach The John Maxwell Team. Bezpośredni uczeń Johna Maxwella. Facylitator procesów rozwojowych.
Został wybrany do John Maxwell Team Poland jako członek zespołu kształtującego trenerów przywództwa w Polsce. Szkoli zespoły, liderów, inspiruje do działania. Prowadzi warsztaty z przywództwa, zarządzania zespołem, negocjacji, pracy w zespole i rozwiązywania konfliktów. Przeszedł całą ścieżkę trenerską w Society of NLP (Orlando, USA) u Richarda Bandlera – twórcy programowania neurolingwistycznego. Jest trenerem metody Transforming Communication, której uczył się bezpośrednio u jej twórcy Richarda Bolstada, pozwalającej na rozwój nieagresywnej komunikacji i porozumienia zarówno w biznesie, jak i życiu prywatnym. Łącząc różne metody działania, daje uczestnikom swoich szkoleń wiedzę, którą mogą natychmiast stosować. Pracuje na bazie case study uczestników, tworząc rozwiązania bezpośrednio na przykładzie klienta.
Absolwent (studiów magisterskich) Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku pedagogika, specjalność doradztwo zawodowe i personalne.
Jak mówi, pierwsze szlify związane ze swoją karierą zawodową jako trener, mówca i mentor zdobył w murach tej uczelni, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Studentów. Rozwijał się jako lider. Reprezentował następnie studentów w Międzyuczelnianym Ogólnopolskim Niezależnym Stowarzyszeniu Studentów Uczelni Niepaństwowych, sprawując funkcję członka Rady Wykonawczej.

MARTYNA WIŚNIEWSKA

studentka kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Ku mojemu zaskoczeniu pierwszy rok studiów okazał się bardzo intensywny. Wszystko zaczęło się od wyjazdu do elektrowni węglowej w Połańcu. Tam uczestniczyłam w spotkaniu z pracownikami działu komunikacji. Niedługo po tym pojechałam na plener dziennikarski do Ciechocinka. I jak się okazało, bardzo polubiłam pracę reportera.
Jestem częścią teamu AHE News Tv. To uczelniany serwis informacyjny, który niedawno miał już trzecie wydanie. Oprócz tego pracuję dla działu marketingu uczelni – współtworzę newsletter dla pracowników AHE. Cząstkę siebie podarowałam również dla „Głosu Akademii”. Wraz z koleżanką z roku napisałyśmy reportaż dotyczący kierunku taniec na naszej Akademii.
Lubię pomagać, dlatego też wolontariat odgrywa dużą rolę w moim życiu. To nie tylko ciągłe akcje i zbiórki żywności. To historia o nas samych. Polski Czerwony Krzyż dał mi więcej niż się spodziewałam i za to jestem ogromnie wdzięczna.

PIOTR PODGÓRSKI

absolwent kierunku psychologia

Szczęśliwy mąż. Animator i działacz społeczny. Twórca i wykonawca. Nadrzędna zasada – nie krzywdzić. Miłośnik wszelkiego stworzenia. Wraz z Żoną posiadacz dwóch psów. Wegetarianin. Od 1986 roku zaangażowany w działalność organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością. Współtwórca wspólnoty Pankracki w ramach ruchu Wiara i Światło. Współzałożyciel Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przystanek Betlejem”, a od 2002 roku kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystanek Betlejem”. Inicjator i współinicjator działań ukierunkowanych na szeroko rozumianą integrację. Współinicjator i organizator odbywającej się od 2007 roku cyklicznej imprezy Małopolskie Zawody Wspinaczkowe im. Jurka Gizy. Ponadto autor piosenek i założyciel zespołu YesKiezSirumem krążącego w nurtach poetyckiego folku, Indie rocka, poezji śpiewanej. W swoich działaniach łączy swoje pasje na rzecz dbałości o podnoszenie wartości człowieka. Kawał prywatnego i zawodowego życia dzieli z satysfakcją z niepełnosprawnymi przyjaciółmi.
Niepełnosprawność to nie tylko walka. Możemy sprawiać, by stała się przygodą. Czasami trudną, ale jednak przygodą.

MARTA SOŁTYS

absolwentka kierunku taniec

Swoją edukację taneczną rozpoczęłam w wieku dziewięciu lat w Łódzkiej Państwowej Szkole Baletowej. Brałam udział w wielu przedstawieniach Teatru Wielkiego w Łodzi. Przez 10 lat byłam związana z międzynarodową grupą artystyczną Vertigo, z którą występowałam na scenach polskich i zagranicznych. Jestem autorką projektu skierowanego do kobiet „Warsztaty kobiecości – sexy dance”, za który zostałam odznaczona angielską nagrodą Award from Minister of Mental Health.
Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku taniec, specjalność pedagogika tańca oraz drugiego stopnia na kierunku pedagogika, specjalnoś pedagogiki tańca i choreografia na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, które pozwoliły mi rozwinąć się jako tancerz i pedagog.
Każdą, nawet najdłuższą podróż zaczyna ten pierwszy krok… Tym krokiem była decyzja o podjęciu nauki na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku taniec.
Właśnie to zapoczątkowało rozwój tak naprawdę w każdej sferze mojego życia. Czas spędzony na uczelni owocuje do dzisiaj. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna dała mi mocne podwaliny pod dalszy rozwój. To miejsce pomogło mi odkryć mój potencjał. Oprócz wiedzy, którą zdobyłam, otrzymałam wsparcie i zasoby, aby móc rozwijać się dalej jako pedagog, tancerz oraz człowiek. Jak mawiał Wojciech Śliwerski „należy uczniów uczyć nie co mają myśleć, ale jak mają myśleć”.

PAWEŁ OLEJNIK

absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia w Sieradzu to było połączenie moich pasji z pracą zawodową. Od 15 lat pełnię służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, a także działam jako strażak ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej.
Studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne , specjalność zarządzanie kryzysowe to było świetne uzupełnienie mojej praktycznej wiedzy, jaką zdobyłem przez lata pracy zawodowej. Ale studia w AHE to nie tylko wiedza stricte związana z ratownictwem i funkcjonowaniem administracji, ale też zagadnienia społeczne, psychologiczne i zajęcia z kreatywności. Tę wiedzę i doświadczenie wykorzystuję również w pracy z zuchami i harcerzami, ponieważ prowadzę w Sieradzu Gromadę Zuchową ZHP. Praca z dziećmi to radość, ale też ogromne wyzwanie, które daje mi satysfakcję.
Dalszą edukację na studiach magisterskich planują również kontynuować na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w AHE Sieradz.
Mam nadzieję, że studia magisterskie pomogą mi w dalszej karierze zawodowej.

LESZEK MAŁOLEPSZY

absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne spec. zarządzanie kryzysowe dały mi dużą satysfakcję oraz możliwość poznania i kontaktów z licznym gronem kreatywnych osób. Brałem udział w ciekawych zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych, czasem nawet trudnych, ale warto było.
Po ukończeniu studiów licencjackich mam możliwość uzyskania kolejnych awansów w pracy. Wybrany kierunek otwiera mi drzwi do podjęcia nauki w Szkole Chorążych, a w przyszłości w Szkole Oficerskiej. Ponadto mam możliwość awansu na kolejne wyższe stopnie służbowe, takie jak inspektor ds. obronnych i ochronnych. Umiejętności zdobyte podczas nauki zostaną wykorzystane w rozwiązywaniu rożnego rodzaju sytuacji kryzysowych występujących w zakładzie karnym. Mam nadzieję, że dzięki umiejętności przewidzenia oznak zbliżającego się kryzysu moje działania spowodują, że tych sytuacji będzie jak najmniej.

MICHAŁ FIGURA

absolwent kierunku politologia

Od urodzenia przyrodnik, od 1999 roku zaangażowany w badania i ochronę dużych drapieżników w Polsce. Ukończył politologię ze specjalizacją z bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego na Wydziale Humanistycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a swoją pracę dyplomową poświęcił rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych pomiędzy ludźmi i wilkami. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Zajmuje się monitoringiem wilka, rysia i niedźwiedzia, a także edukacją przyrodniczą. Jest współautorem artykułów naukowych i ekspertyz z zakresu teriologii i ornitologii.

Mąż, ojciec, strażak ochotnik.

GINTAUTAS POTOCKAS

absolwent kierunku taniec

Od najmłodszych lat jestem związany z tańcem, to moja pasja i praca. Po ukończeniu Wileńskiej Państwowej Szkoły Baletowej rozpocząłem pracę w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu w Wilnie. Obecnie tańczę jako pierwszy solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Podczas swojej kariery miałem przyjemność występować na scenach wielu teatrów na świecie i tańczyć tytułowe role. Współpracowałem z wieloma wybitnymi pedagogami baletu i choreografami, którzy ukształtowali moją osobowość artystyczną. „Podjęcie studiów na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi dało mi dużą wiedzę i przygotowało do pracy jako pedagog tańca. Aktualnie jestem wykładowcą na naszej uczelni. Mam ogromną satysfakcję z możliwości przekazywania swojej wiedzy i doświadczenia moim studentom”.

DANIEL JANIAK

absolwent kierunku kulturoznawstwo, obecnie student grafiki

Zdaniem Daniela Janiaka studia poszerzyły jego horyzonty, podwyższyły kompetencje i umiejętności, stały się swojego rodzaju preludium do sukcesów w pracy i w działalności oraz początkiem czegoś nowego, lepszego i większego. Stały się także inspiracją do nowych inicjatyw i pomysłów oraz przyczyniły się do zrealizowania planów i marzeń.
W czasie studiów Daniel Janiak startował w wyborach samorządowych. Liczne umiejętności, które zdobył właśnie na studiach, pozwoliły mu na samodzielne przygotowanie i poprowadzenie swojej kampanii wyborczej, która była oceniana jako bardzo profesjonalna, kreatywna i pozytywna. Świadczy o tym doskonały wynik oraz zdobycie mandatu. W mieście, w którym startował, czyli Sochaczewie, była to pierwsza tego typu kampania.
Studia przyczyniły się również do jego sukcesów w pracy. Jako pracownik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie mógł wykorzystać to wszystko, czego nauczył się na studiach. Jak sam przyznaje, sukcesy te nie byłyby możliwe bez studiów na kierunku kulturoznawstwo, dlatego nie wyobrażał sobie, że może przerwać tę drogę.
Obecnie student grafiki (oczywiście również w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi), który doskonale realizuje się na tym kierunku, wyróżniając się spośród innych studentów swoim zaangażowaniem oraz kreatywnością. Studia stworzyły dla niego nowe możliwości, z których potrafi umiejętnie korzystać. Są kontynuacją tego wszystkiego, czego nauczył się na studiach licencjackich.
To, co najbardziej docenia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, to bardzo nowatorskie i indywidualne podejście do studentów, ich predyspozycji i możliwości, wyzwalanie potencjału oraz przede wszystkim kreatywności. Ta ostatnia cecha, czyli kreatywność, to jego bardzo mocna strona, która podczas jego całej drogi edukacyjnej często była niedoceniona, a wręcz hamowana. Studia nauczyły go, jak kreatywnie myśleć, działać i tworzyć.
Prowadzący audycje radiowe, konferansjer, muzyk grający w filmach, serialach oraz reklamach, grafik, artysta, miłośnik sportu i podróży, radny Powiatu Sochaczewskiego, przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki, wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, członek Komisji Rewizyjnej.
„Człowiek orkiestra”, animator i uczestnik wielu akcji – społecznych, patriotycznych, charytatywnych, rozrywkowych. Prezes Stowarzyszenia „Sochaczew – Daj się Ponieść”, pomysłodawca wielu wygranych projektów w Budżecie Obywatelskim (park linowy w Sochaczewie, Powiatowe Kino Letnie, angielski za darmo dla mieszkańców Sochaczewa, powiatowe siłownie zewnętrzne), kreatywny człowiek, który po prostu musi działać.
Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.: „Najlepszy projekt studencki”, „Animator Kultury 2015, 2016, 2017”, czy konkursu „Student z pasją”.
Obecnie student grafiki oraz absolwent kulturoznawstwa w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Twórca popularnego kanału na YouTube „Szukam Roboty” (15 700 subskrypcji, blisko 8 milionów odtworzeń). Właściciel firmy Fabryka Pomysłów (usługi reklamowe, promocyjne, graficzne) oraz Clover Trans (usługi transportowe).
Współorganizator wielu festiwali, imprez kulturalnych, historycznych i sportowych, odbywających się na terenie Sochaczewa i okolic, pomysłodawca, współtwórca i współorganizator Sochaczewskiego Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”, członek Komitetu Stowarzyszenia Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków oraz spiker zawodów sportowych, współtwórca wielu publikacji, autor plakatów, grafik, wystaw.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj