Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
prof. zw. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba
Profesor Waldemar Wierzba jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. W 1995 r. uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych, a w 2019 r. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi stopień doktora habilitowanego. W latach 1993-2019 prof. Wierzba pełnił wiele funkcji w sektorze ochrony zdrowia. Tworzył m.in. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Biuro Rozliczeń Międzynarodowych oraz Agencję Oceny Technologii Medycznych, której był pierwszym prezesem. Kierował zespołem ponad 400 ekspertów opracowujących koszyk świadczeń gwarantowanych. Od lutego 2018 r. do listopada 2019 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zdrowia MSWiA. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe przekazuje młodszym pokoleniom, pracując jako wykładowca. Jest rektorem Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Od 11 lat jest redaktorem naczelnym magazynu ,,Świat Lekarza”. Opublikował (jako autor i współautor) ponad
160 publikacji naukowych i popularnonaukowych w dziedzinie medycyny i nauk o zdrowiu.
prof. dr hab. n. med. Ireneusz Majsterek
Prof. dr hab. n. med. Ireneusz Majsterek; tytuł profesora nauk medycznych odebrał w 2013 r.
Kierownik MOLecoLAB, Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych, Kierownik Katedry Chemii i Biochemii Medycznej. Przewodniczący Komitetu Naukowego Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego, Bionanopark. Członek Zespołu ds. Innowacji Technologicznych, Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia. Członek Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Rady Naukowej, Komisji ds. Własności Intelektualnych (KWiNT), Prezydium Granty UMed, UMED4Excellencei i wielu innych zespołów opiniujących. Ponadto, członek Rady Ekspertów m.in. Narodowego Centrum Nauki (NCN); Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), Polskiej Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP); Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). Edytor i recenzent licznych, renomowanych czasopism z listy filadelfijskiej. Dorobek obejmuje ponad 400 publikacji naukowych. Odbył liczne zagraniczne staże naukowe m. in. we Francji, w Belgii, Wielkiej Brytanii, a także USA. Ekspert międzynarodowy m.in. Institut National du Cancer, France (INCa); United States-Israel Binational Science Foundation (BSF); Expert Group, Chemical-Biological Radioactive-Nuclear-Defence EDSTAR-CBRN (EG01), European Defence Agency.
dr Zbigniew Tokarski
Profil na portalu "Nauka polska"
Pielęgniarz, pedagog, doktor nauk humanistycznych, instruktor symulacji.
Jeden z pierwszych absolwentów Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi kierunku pedagogika o specjalności Oświata Dorosłych, którą ukończył w 1997 roku (nr dyplomu 30). Studia uzupełniające ukończył na Uniwersytecie Łódzkim na tym samym kierunku o tej samej specjalności pisząc pracę magisterską pod kierunkiem dr Barbary Juraś-Krawczyk.
Rozprawa doktorska napisana została pod kierunkiem prof. dr hab. Olgi Czerniawskiej.
Dorobek naukowy dr. n. hum. Zbigniewa Tokarskiego można podzielić na trzy grupy tematyczne dotyczące:
Jest uczestnikiem wielu konferencji krajowych i międzynarodowych. W swoim dorobku naukowym posiada wiele artykułów w czasopismach naukowych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji, promotorem prac magisterskich i licencjackich.
W latach 2010-2012 pełnił funkcję Prodziekana kierunku.
dr Leszek Zakrzewski
Doktor nauk, zabiegowiec, specjalista zabiegów estetycznych, laseroterapii i kosmetologii medycznej.
Dziekan kierunku kosmetologia na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu AHE w Łodzi. Dyrektor Kliniki Kosmetologii Medycznej i Medycyny Estetycznej Skin Clinic JLDA. Współpracownik Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
Praktyk zabiegów estetycznych i laseroterapii oraz kosmetologii sprzętowej. Twórca specjalności kosmetologia medyczna. Członek European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology. Ukończył Advanced Beauty Therapy Diploma Course w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Posiada wiele certyfikowanych kursów z zakresu laseroterapii, mezoterapii, wypełniaczy oraz szkolenie Basic Techniques in Dermatologic Surgery.
Współpracuje z praktykami medycyny estetycznej i kosmetologii oraz dostawcami preparatów a także prowadzi zajęcia i zabiegi estetyczne m.in. w Korei, Turcji, Litwy, Łotwie, Niemczech, Austrii oraz Wielkiej Brytanii i USA.
Zainteresowania naukowe skupia na etiologii zmian skórnych, laseroterapii, mezoterapii. Interesuje się także wpływem diety na procesy starzenia się skóry oraz zagadnieniami z pogranicza psychologii, dietetyki, kosmetologii i medycyny.
dr n. med. Barbara Chrzan
Doktor nauk medycznych, lekarz, magister filologii germańskiej, członkini Towarzystw naukowych, autorka licznych publikacji, lektor języków obcych i tłumacz.
dr n. med. Piotr Jamrozik
Profil na portalu "Nauka polska"
Doktor nauk medycznych, adiunkt Zakładu Teorii Pielęgniarstwa AHE w Łodzi, z kierunkiem związany od 2010 roku.
Specjalista II st. z Organizacji Ochrony Zdrowia Wojsk,
Specjalista I st. z chorób wewnętrznych.
Pracę zawodową lekarza wykonywał w szpitalu MSW oraz pogotowiu ratunkowym i innych placówkach na terenie Łodzi. W 1995r. odbywa staż naukowy w Akademii Medycznej w Madrycie.
W latach 1998-2002 Prodziekan ds. dydaktycznych Wydziału Lekarskiego WAM w Łodzi.
W 2010 r. po ponad 30 latach służby wojskowej odchodzi do rezerwy. Od 7 lat pracuje na kierunku pielęgniarstwo AHE w Łodzi prowadząc zajęcia z zakresu badania fizykalnego, anatomii, fizjologii i patologii na Wydziale Humanistycznym i biomechaniki na Wydziale Artystycznym. Uczestniczy w konferencjach naukowych mając w dorobku kilkanaście prac naukowych. Interesuje się historią w szerokim tego słowa znaczeniu, również współczesną, obserwując wydarzenia polityczne, kibicuje wszelkim rozgrywkom piłki siatkowej, ostatnio mniej turystyką motoryzacyjną. Lubi wyjazdy zagraniczne do europejskich krajów śródziemnomorskich, stara się uprawiać rekreację ruchową
dr n. med. Bartłomiej Kacprzak
Doktor nauk medycznych. Założyciel Orto Med Sport. Tytan pracy, niepokorny lider i wulkan pomysłów.
Niemożliwe staje się możliwe - to jego motto. W nieustannym kontakcie z pacjentami, dbający o ich szybki powrót do zdrowia i dobre samopoczucie. Jego misją jest edukacja i profilaktyka. Kładzie nacisk na skuteczność leczenia, dlatego przy każdej okazji powtarza: Chciałbym, żeby pacjent przyszedł do mnie tylko raz.
Jak sam mówi: najpierw jestem człowiekiem, potem lekarzem. Jest zwolennikiem holistycznego podejścia do ciała człowieka. Chirurg w ortopedii. Z pasją i dobrymi efektami stosuje leczenie biologiczne – osocze bogatopłytkowe (PRP), kwas hialuronowy, komórki macierzyste, Orthokine.
Doktor Bartłomiej Kacprzak przyjmuje pacjentów w OMS Łódź i Warszawa oraz przeprowadza prywatne operacje w Łodzi, w Centrum Medycznym Księży Młyn. Zainteresowania naukowe skupione są na ortopedii i traumatologii, medycynie sportowej, leczeniu biologicznym. Interesuje się również medycyną holistyczną.
dr n. med. Agnieszka Karp-Majewska
Doktor nauk medycznych Agnieszka Karp-Majewska posiada prawie 20 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku lekarza, specjalizując się w zakresie neurologii. W 2005r. ukończyła staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W tym samym roku podjęła studia doktoranckie w Klinice Neurologii, które zakończyła w 2009r. uzyskując stopień doktora nauk medycznych w specjalności neurologia. Jest wykładowcą neurologii na kilku uczelniach medycznych oraz autorką wielu publikacji naukowych. Na swoim koncie posiada liczne wystąpienia na krajowych i zagranicznych konferencjach, prowadziła także szkolenia z zakresu aktualnych standardów leczenia udarów mózgu wśród lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek oraz dyspozytorów Pogotowia Ratunkowego. Od kilkunastu lat wykonuje badania ultrasonograficzne w neurologii. Uzyskała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu badań tętnic szyjnych i kręgowych oraz wewnątrzczaszkowych. Diagnostykę ultrasonograficzną wykorzystuje również podczas wykonywania małoinwazyjnych zabiegów z zakresu leczenia bólu (zespoły bólowe kręgosłupa, neuralgie, ból w przebiegu zespołu cieśni nadgarstka). Ponadto w swojej codziennej praktyce stosuje również mezoterapię igłową z zastosowaniem leków przeciwbólowych oraz naturalnego kolagenu w leczeniu przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa, neuralgii i wielu innych neurologicznych schorzeń. Ukończyła wiele kursów z zakresu zastosowania toksyny botulinowej w neurologii m.in. leczenie migrenowych bólów głowy, spastyczności poudarowej oraz dystonii. Dorobek naukowy Dr n. med. Agnieszka Karp -Majewska mieści się w dyscyplinie nauk medycznych. Zainteresowania badawcze koncentruje w takich obszarach, jak neurologia, neurochirurgia, neuropsychiatria, neuropsychologia, pediatria, farmakologia i farmakoterapia. Doktor Karp-Majewska brała udział w dwuletnim badaniu naukowym Urzędu Miasta w Łodzi nt. „Skuteczność zapobiegania nawrotom niedokrwiennych udarów mózgu u osób z hiperhomocysteinemią”. Jest autorką licznych publikacji w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych. Brała czynny udział na zjazdach naukowych w Polsce i zagranicą. Dr n. med. Agnieszka Karp-Majewska stale podnosi swoją wiedzę oraz kwalifikacje uczestnicząc w licznych warsztatach, szkoleniach oraz na konferencjach polskich i zagranicznych.
dr n. med. Jolanta Krawczyk
Dr n. med. Jolanta Krawczyk posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zawodowym. Bierze udział w licznych szkoleniach, kursach doskonalących i konferencjach naukowych z zakresu organizacji i zarządzania oraz jakości usług pielęgniarskich.
dr n. med. Agnieszka Łukasiewicz
Dr n. med. Agnieszka Łukaszewicz posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe.
Od 2004r. związana z Wojewódzkim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie, w którym była zatrudniona na stanowisku psychiatry – konsultanta, później jako Zastępca Ordynatora Oddziału Psychiatrycznego II Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim. Od 2010r. pełni funkcję Ordynatora Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia na kursach z „Praktyki klinicznej w psychiatrii”, „Postępowania z osobami
z zaburzeniami psychicznymi”. Jest odpowiedzialna za liczne szkolenia dla diabetologów m.in. „Zwykłe i niezwykłe ‘paranoje”, „Psychoza, zaburzenia osobowości, naturalny stan”, „Aspekty psychologiczne w cukrzycy” „Zastosowanie edukacyjnych i psychologicznych zaleceń PTD w praktyce klinicznej”, „Psychologiczne postępowanie z problemami dotyczącymi rozpoczynania insulinoterapii: przezwyciężanie barier przez pacjenta i lekarza”, „Poznawcze podejście do życia-jako sposób osiągania satysfakcji i zapobieganie wypaleniu”. Doktor Łukaszewicz w latach 2018-2019 prowadziła cykl 7 szkoleń dla lekarzy w ramach programu Fundusze Europejskie: Wiedza, Edukacja, Rozwój. Dr Agnieszka Łukasiewicz jest autorem wielu publikacji w dziedzinie psychiatrii i psychologii.
dr n. med. Agnieszka Renn-Żurek
W 2022 r. przyznana Odznaka Honorowa Ministra Zdrowia „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia”
Doktor nauk medycznych Agnieszka Renn-Żurek posiada doświadczenie zawodowe w obszarze opieki długoterminowej i paliatywnej oraz w zakresie pielęgniarstwa rodzinnego. Pracowała na stanowiskach: instruktora oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, pielęgniarki odcinkowej oddziału chorób wewnętrznych, pielęgniarki opieki długoterminowej domowej, opieki paliatywnej, środowiskowo-rodzinnej oraz w medycynie szkolnej. Pracowała także jako wykładowca u organizatorów kształcenia podyplomowego prowadząc zajęcia na kursach specjalistycznych, kwalifikacyjnych oraz szkoleniach specjalizacyjnych. Pełniła szereg odpowiedzialnych funkcji, m.in. jako kierownik Stacji Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów oraz kierownik kursów kwalifikacyjnych i specjalizacji dla pielęgniarek, zastępca pielęgniarki naczelnej w ZOZ Łódź-Widzew oraz w szpitalu św. Jana Bożego w Łodzi.
dr n. med. Beata Słomska
Dr n. med. Beata Słomska posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zawodowym.
Posiada dyplom specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego oraz epidemiologicznego. Bierze udział w licznych szkoleniach, kursach doskonalących i konferencjach naukowych z zakresu organizacji i zarządzania oraz jakości usług pielęgniarskich.
dr n. o zdr. Grażyna Kozak
Dr nauk o zdrowiu Grażyna Kozak posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zawodowym, w tym ponad 35-letni staż na stanowisku pielęgniarki anestezjologicznej. W swojej karierze zawodowej przeszła przez wszystkie szczeble rozwoju zawodowego od pielęgniarki dyplomowanej, pielęgniarki specjalisty, pielęgniarki koordynującej, pielęgniarki oddziałowej, pielęgniarki naczelnej do asystenta dyrektora ds. pielęgniarstwa. Całe zawodowe życie związane jest z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Świadczy także usługi pielęgniarskie w opiece długoterminowej i POZ. Jest nauczycielem kształcącym także inne grupy zawodowe: technik masażysta, technik higienista stomatologiczny. Pełniła także odpowiedzialną funkcję społeczną Przewodniczącej Sądu ORPiP w Łodzi. Aktywnie działała w obszarze kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz w Towarzystwie Pielęgniarek Anestezjologicznych.
mgr Jadwiga Frontczak
Magister pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego i rodzinnego. Posiada również wieloletnie doświadczenie zawodowe w POZ oraz dydaktyczne w kształceniu przed i podyplomowym. Aktualnie pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej psychiatrycznego oddziału dziennego dla dorosłych w Specjalistycznym Psychiatrycznym ZOZ w Łodzi. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Godności Życia Ludzkiego Humane Vitae.
mgr Magdalena Heinze-Jakubowska
Magister pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Zatrudniona w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
mgr Elżbieta Jarosińska
Magister pielęgniarstwa, instruktor symulacji, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa środowiskowego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej oraz dydaktyczne w kształceniu przed i podyplomowym.
mgr Marzena Kłoszewska
Magister pielęgniarstwa, instruktor symulacji, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej oraz dydaktyczne w kształceniu przed i podpyplomowym. Magister pielęgniarstwa, instruktor symulacji, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej oraz dydaktyczne w kształceniu przed i podyplomowym.
mgr Ewa Lachowicz
Magister Ewa Lachowicz posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pielęgniarskiej w oddziale chorób wewnętrznych. Przez wiele lat pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej oddziału wewnętrznego z pododziałem kardiologii Szpitala MSWiA w Łodzi a od 2015 do 2021 roku pełniła tam funkcję Kierownika Zespołów Pielęgniarskich.
mgr Emilia Mierzejewska
Magister pielęgniarstwa Emilia Mierzejewska posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze pielęgniarstwa oraz zarządzania w ochronie zdrowia. Przez wiele lat pracowała na stanowiskach pielęgniarki, starszej pielęgniarki, pielęgniarki oddziałowej, była również opiekunem staży w oddziale neurologicznym w ramach kształcenia przed i podyplomowego. Aktualnie pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej oddziału neurologicznego w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.
mgr Bernarda Pruś-Dobras
Magister pielęgniarstwa Bernarda Pruś-Dobras posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze pielęgniarstwa oraz w zakresie zarządzania i organizacji placówki medycznej. Przez wiele lat pracowała na stanowiskach pielęgniarskich wszystkich szczebli. Obecnie od 2016 roku pełni funkcję Przełożonej Pielęgniarek Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. Pracuje także jako wykładowca u organizatorów kształcenia podyplomowego prowadząc zajęcia na kursach specjalistycznych, kwalifikacyjnych oraz szkoleniach specjalizacyjnych oraz jako opiekun zajęć stażowych. Pełni również funkcję koordynatora studiów podyplomowych Zarządzanie w ochronie zdrowia prowadzonych przez AHE w Łodzi.
mgr Anna Słoń
Magister pielęgniarstwa, instruktor symulacji, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego oraz w dziedzinie organizacji i zarządzania . Od wielu lat pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze rehabilitacji leczniczej oraz w zakresie pielęgniarstwa internistycznego.
mgr Żaklina Stambrowska-Molska
Magister pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Zatrudniona w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
mgr Zdzisława Walak
Magister pielęgniarstwa, instruktor symulacji, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze opieki długoterminowej, onkologicznej i paliatywnej oraz dydaktyczne w kształceniu przed
i podyplomowym.
mgr Adrianna Wardęcka
Magister pielęgniarstwa. Posiada doświadczenie zawodowe w obszarze POZ oraz Pulmonologii i Rehabilitacji Pulmonologicznej. Zatrudniona w Miejskim Centrum Medycznym im. dr Karola Jonschera.
infolinia: 42 631 58 00 | e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl |