Wybierz miasto:

Studenckie Koło Naukowe

Koło naukowe prowadzi mgr Justyna Wolter, która specjalizuje się w dziedzinie profilowania kryminalistycznego, we współpracy z dr Natalią Piórczyńską-Krawczyńską.

Profilowanie kryminalistyczne, inaczej profilowanie sprawców przestępstw, to proces analizy informacji o przestępstwach i przestrzeni zbrodni w celu stworzenia psychologicznego, behawioralnego i demograficznego portretu potencjalnego sprawcy. Pisarze powieści kryminalnych często wykorzystują tę technikę jako narzędzie do konstruowania postaci przestępców w swoich powieściach.

Profilowanie kryminalistyczne umożliwia tworzenie przekonujących i równocześnie złożonych  postaci, których rozwój obrazuje psychologiczne tło działania przestępców. Wykorzystanie analitycznej wiedzy, której ono dostarcza, pomaga w skonstruowaniu wiarygodnej i angażującej czytelnika fabuły, nie tylko kryminalnej.

Na pierwszych spotkaniach będziemy się przyglądać motywom działania przestępców, ich zachowaniom i wpływowi środowiska na ich decyzje. To fascynujące badanie daje unikalny wgląd w mroczne i zagadkowe obszary ludzkiej psychiki.

 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj