Wybierz miasto:
STUDENCI DEBIUTUJĄ W ŁÓDZKICH MEDIACH

Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej – Bartek Feretycki i Jarek Kocemba, którzy biorą udział w uruchomionym w tym roku akademickim pilotażowo programie mentorskim, mają już za sobą pierwsze wyzwania dziennikarskie.

Debata w TVP3

We wtorek (28 marca 2017 r.) Jarek i Bartek byli gośćmi programu Łodzią po Regionie. Wzięli udział w debacie na temat zawodu dziennikarza.

 

dziennikarstwo w ahe

Link do materiału TVP Łódź - http://lodz.tvp.pl/29691773/debata-tvp3-lodz-i-radia-lodz-28032017

 

dziennikarstwo w ahe

 

 

Publikacja w Dzienniku Łódzkim

Bartek i Jarek pisali już wcześniej do studenckiej gazety „Głos Akademii” i do „Kurtyny” (gazeta wydawana w ramach Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych)). Teraz przyszła pora na debiut w Dzienniku Łódzkim. W piątkowym (31 marca 2017 r.) dodatku Kocham Łódź ukazał się obszerny materiał ich autorstwa o red. Wojciechu Słodkowskim. Studenci, przygotowując się do napisania artykułu, spotkali się z wieloma osobami, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami o red. Słodkowskim.

 

dziennikarstwo w ahe

 

dziennikarstwo w ahe

 

Bartłomiej Feretycki w rozmowie z Jackiem Grudniem prodziekanem kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Jarosław Kocemba podczas wywiadu z Jerzym Witaszczykiem z Dziennika Łódzkiego, Jarosław Kocemba w rozmowie z Wiceprezydentem Łodzi Tomaszem Trelą, Wywiad z Bartkiem Pawlakiem dziennikarzem PAP-u, wychowankiem Wojtka Słodkowskiego, Wywiad z Magdą Zalewską dziennikarką TVP Łódź, Jarosław Kocemba w rozmowie z Wiceprezydentem Łodzi Tomaszem Trelą
PROGRAM MENTORSKI NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA


Od roku akademickiego 2017/18 ruszamy z pierwszą edycją programu mentorskiego skierowanego do wyróżniających się studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Program mentorski ma na celu zaktywizowanie studentów, rozwijanie ich potencjału w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego, stworzenie możliwości spojrzenia na przyszłą karierę zawodową z różnych perspektyw, nauczenie nieszablonowego myślenia i działania.

Student ma możliwość zdefiniowania swoich potrzeb i dążeń w sferze zawodowej. Kolejny krok to stworzenie planu działania, dopasowanego do wymogów rynku pracy. Student będzie rozwijał swoje umiejętności i kompetencje pod okiem Mentora, z którym będzie pracował indywidualnie. Mentor będzie oceniał jego postępy i motywował do dalszej pracy.  


Mentorami w programie są dziennikarze łódzkich mediów, wielu spośród nich to absolwenci dziennikarstwa AHE w Łodzi. To osoby, które odniosły sukces w zawodzie. To eksperci, którzy będą służyć wsparciem, dzielić się swoją wiedzą doświadczeniem zawodowym. Ich zadaniem jest inspirowanie studenta, wskazywanie sposobów rozwijania pasji dziennikarskich.


Student, dzięki współpracy z Mentorem, otrzyma kompetencje z wielu obszarów związanych z komunikacją społeczną i dziennikarstwem, nawiąże kontakt ze środowiskiem zawodowym, poszerzy swoją wiedzę na temat rynku mediów polskich, a przede wszystkim dostanie możliwość zafunkcjonowania na rynku pracy i realizowania kreatywnych projektów, które zbudują jego portfolio.Program mentorski to:

 •  wzajemnie zaufanie, zrozumienie, empatia
 •  inspirowanie i stymulowanie rozwoju osobowego i zawodowego
 • budowanie wiary we własne możliwości
 • wyznaczenie sobie celów zawodowych i znalezienie sposobu na ich realizację
 • motywowanie do realizacji postawionych sobie celów
 • partnerska relacja między mentorem i studentem
 • rozwijanie się poprzez korzystanie z doświadczenia mentora
 • odkrywanie i rozwijanie potencjału studenta
 • zdobycie kompetencji i umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej
 • pomoc w planowaniu sukcesu zawodowego
 • zawiązanie ważnych znajomości zawodowych
 • poznanie specyfiki pracy mediów
 • pierwsze doświadczenie w pracy zawodowej
 • większa szansa na sukces

Chcesz maksymalnie wykorzystać okres studiów, zdobyć doświadczenie, rozwinąć umiejętności i kompetencje dziennikarskie – zgłoś się do programu mentorskiego.

W tym roku akademickim uruchomiliśmy pilotażowo program mentorski.

Zostali nim objęci studenci:

 

Michał Granosik (student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej AHE w Łodzi)

dziennikarstwo w ahe

 

Bartłomiej Feretecki (student II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej AHE w Łodzi)

dziennikarstwo w ahe

 

 

Jarosław Kocemba (student II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej AHE w Łodzi)

dziennikarstwo w ahe

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj