Wybierz miasto:

PROBLEMATYKA KIERUNKU

W trakcie studiów poznasz możliwości zastosowania metody mediacji w sytuacjach sporów rodzinnych, konfliktów, które występują w grupach rówieśniczych, szkołach, zakładach pracy, między pracodawcami a związkami zawodowymi, w środowiskach lokalnych. Nasi praktycy przygotują Cię do pracy w roli mediatora rodzinnego, społecznego. Nauczysz się prowadzenia mediacji rodzinnych, rozwodowych, małżeńskich oraz mediacji społecznych. Studia podyplomowe realizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem Mediatorów Porozumienie.

ODBIORCY

Studia podyplomowe mediacje społeczne i rodzinne kierujemy do osób, które chcą zawodowo zająć się mediacjami rodzinnymi oraz mediacjami społecznymi. Jeśli należysz do psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, asystentów rodzinnych, kuratorów rodzinnych społecznych i zawodowych, prawników i chcesz poszerzyć swoje kompetencje, te studia będą dla Ciebie idealnym wyborem. Program studiów kierowany jest także do każdego, kto posiada wykształcenie wyższe i chciałby uzyskać wiedzę o konfliktach oraz nabyć umiejętności mediacyjne.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

W programie studiów podyplomowych mediacje społeczne i rodzinne znajdziesz przedmioty, takie jak:

  • mediacje w polskim prawie rodzinnym, cywilnym, karnym,
  • psychologiczne aspekty kryzysu i konfliktu,
  • warsztat komunikacji werbalnej i niewerbalnej,
  • elementy systemowej teorii rodzin,
  • prawa i obowiązki mediatora,
  • organizacja mediacji z zastosowaniem specjalistycznych metod, technik,
  • zasady i strategie postępowania mediacyjnego,
  • trening umiejętności praktycznych w zakresie mediacji.

KORZYŚCI

W trakcie studiów nauczysz się rozwiązywania konfliktów, komunikacji w konflikcie i prowadzenia procesu mediacyjnego, co można wykorzystywać w różnych dziedzinach i obszarach związanych z wykonywaną przez siebie pracą. Współpraca ze Stowarzyszeniem Mediatorów Porozumienie pozwoli Ci poznać praktyczną stronę mediacji rodzinnych i społecznych. Umiejętności nabyte w czasie studiów podyplomowych mogą stanowić dla Ciebie podstawę do ubiegania się o wpis na listy stałych mediatorów sądowych. Najlepsi absolwenci otrzymają rekomendacje Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej do Sądu Okręgowego w Łodzi.

CZAS TRWANIA

2 semestry – 210 godzin

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj