Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Studia I stopnia
Program kształcenia na studiach pierwszego stopnia na kierunku politologia został tak opracowany, aby w maksymalnym stopniu zaangażować w niego samych studentów. Studenci w sposób aktywny uczestniczą w zajęciach, których znaczna ich część realizowana jest poprzez ćwiczenia, projekty, warsztaty oraz na platformie e-learningowej. Dzięki takiemu modelowi kształcenia, absolwent:
W zależności od wybranej specjalności absolwent pogłębia wiedzę oraz rozwija swoje umiejętności i kompetencje w zakresie interesujących go aspektów dotyczących współczesnego życia politycznego.
Charakterystyka specjalności:
Program tej specjalności powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku pracy determinowane m.in. rozwojem instytucji społeczeństwa obywatelskiego oraz profesjonalizacją funkcjonowania organów administracji publicznej, szczególnie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Tym samym w ostatnim okresie można zauważyć rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie administracji.
Absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w urzędach jednostek samorządu terytorialnego oraz w organizacjach pozarządowych. Znają akty prawne determinujące działalność tych organów oraz wiedzą, jak je stosować. Potrafią rozwiązywać problemy zawodowe, komunikować się z otoczeniem, aktywnie uczestniczą w pracy grupowej, dzięki czemu są predysponowani do sprawowania funkcji kierowniczych (absolwenci studiów II stopnia). Potrafią pisać i oceniać projekty i wnioski grantowe.
Absolwenci są przygotowani zarówno do pracy w jednostkach samorządu terytorialnego, jak i do działalności politycznej na szczeblu samorządowym. Równie dobrze są przygotowani do pracy (i współpracy) w organizacjach pozarządowych.
Ich kompetencje szczególnie pożądane są w:
Absolwenci są również przygotowani merytorycznie do rozpoczęcia działalności politycznej lub bycia doradcami politycznymi.
Specjalność ta stworzona została w odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata z myślą o studentach, którzy planują realizować się zawodowo w strukturach partii politycznych, władzy państwowej i samorządowej oraz nowych mediach i organizacjach społeczeństwa obywatelskiego, takich jak: związki zawodowe, związki pracodawców, organizacje konsumenckie. Specjalność ta ma za zadanie przygotowanie absolwenta do pełnienia roli organizatora e-kampanii politycznych i społecznych. Jej absolwenci mogą zostać pracownikami instytucji i różnych organizacji - profesjonalistami od obsługi życia politycznego. Ponadto, program na tej specjalności został tak skonstruowany aby rozwinąć u studenta potrzebę aktywności politycznej i umiejętności komentowania wydarzeń politycznych.
Specjalność e-polityka i PR w sferze publicznej kształtuje u studenta umiejętność kreowania i zastosowania strategii e-marketingowej i PR na potrzeby instytucji politycznych, partii, polityków, stosowania nowoczesnych technik e-marketingu, reklamy, PR oraz organizacji i przeprowadzania kampanii wyborczych. Nabyte w trakcie studiów kompetencje umożliwiają później absolwentowi skuteczne oddziaływanie na opinię publiczną oraz pozwalają w sposób przekonujący prezentować określone idee i strategie.
Kształcenie odbywa się w formie: wykładów, ćwiczeń, warsztatów metodą projektową oraz w środowisku internetowym, co w rezultacie zapewnia właściwe przygotowanie do zawodu, dzięki czemu absolwent z jednej strony potrafi tworzyć strategie e-marketingowe w kampaniach wyborczych i politycznych, współprowadzić kampanie wyborcze, z drugiej natomiast - dzięki nabytym umiejętnościom potrafi przygotowywać wszelkiego rodzaju teksty informacyjne, wystąpienia, opracowania i raporty.
Specjalność e-polityka i PR w sferze publicznej obejmuje kształcenie w zakresie strategii i organizacji kampanii wyborczej, socjotechniki i psychotechniki propagandy, teorii e-marketingu politycznego, sztuki negocjacji i mediacji, retoryki politycznej, polityki informacyjnej instytucji publicznych, komunikowania publicznego i medialnego, public relations w polityce, a także badania rynku politycznego.
Specjalność e-polityka i PR w sferze publicznej stworzona została m.in. w oparciu o informacje pochodzące z organizacji, stowarzyszeń, partii politycznych, organów administracji państwowej i samorządowej oraz z firm spoza sektora, którzy wskazują, że na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z zakresu e-marketingu politycznego, PR z elementami sztuki medialnej, którzy odpowiadać mają za obustronnie korzystne relacje pomiędzy instytucją a jej otoczeniem.
Absolwent – po uzyskaniu dyplomu – może pracować m.in. w:
Zmieniające się uwarunkowania rynkowe, kulturowe, polityczne w coraz większym stopniu wpływają na działalność wszystkich podmiotów gospodarczych. Przedsiębiorstwa, niezależnie od wielkości i branży, powinny uwzględniać w swoich planach i strategiach rozwojowych aspekty międzynarodowe, w tym specyfikę handlu na rynku europejskim. Umiędzynarodowienie biznesu jest czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie przedsiębiorstwa na każdym jego etapie - od momentu produkcji aż do sprzedaży finalnego produktu lub usługi.
Specjalność handel międzynarodowy i biznes na rynku europejskim jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców na wysokiej klasy specjalistów, którzy potrafią współpracować oraz konkurować z partnerami krajowymi i zagranicznymi, a także posiadają wiedzę na temat funkcjonowania biznesu na rynku UE.
Absolwent specjalności Handel międzynarodowy i biznes na rynku europejskim może znaleźć zatrudnienie w:
Studia przez internet
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi wraz z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym zaprasza na studia na kierunku politologia realizowane za pośrednictwem Platformy Zdalnego Nauczania.
Dowiedz się więcej na stronie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego przejdź na stronę www.puw.pl
infolinia: 42 631 58 00 | e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl |