Wybierz miasto:

Studia z poradnictwa żywieniowego i dietetycznego

Zdrowy tryb życia opierający się zarówno na zajęciach sportowo-ruchowych, jak i odpowiedniej diecie to ostatnio bardzo popularny temat. Jeśli chcesz pracować w zakładach opieki zdrowotnej, klubach sportowych lub po prostu poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dietetyki, sprawdź studia I stopnia na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Program studiów to połączenie podstawowej wiedzy z ciekawymi zajęciami praktycznymi

 

Czego dokładnie dotyczy specjalność poradnictwo żywieniowe?

Na tej specjalności przygotujemy Cię do efektywnego wdrażania zasad zdrowego żywienia oraz stylu życia dla młodzieży i dorosłych. Poznasz również podstawy diagnostyki przyczyn i skutków zaburzeń odżywiania. Zdobędziesz niezbędne umiejętności do wykonywania pełnej diagnostyki dietetycznej. Będziesz potrafił rozpoznać i skorygować sposób żywienia u osób z nieprawidłową masą ciała (niedożywionych czy z nadwagą/otyłością) oraz dobrać odpowiedni plan odżywiania z uwzględnieniem stanu zdrowia, szczególnie różnych stanów chorobowych. Poznasz zasady i podstawy fizjologiczne dietetyki pediatrycznej oraz zasady żywienia kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Nauczymy Cię zasad i metodologii przygotowywania prawidłowo skomponowanych posiłków i komponowania kompletnych diet w żywieniu indywidualnym i zbiorowym.

 

Zajęcia praktyczne na dietetyce

Studia żywieniowe to specjalność, która dostarczy Ci konkretnych narzędzi do pracy jako specjalista w tym zakresie. Nauczymy Cię udzielać kompleksowych, profesjonalnych porad żywieniowo-dietetycznych. Czekają na Ciebie specjalistyczne przedmioty, takie jak: zachowania żywieniowe, metodologia oceny sposobu żywienia, poradnictwo dietetyczne, dietetyka praktyczna i diety niekonwencjonalne, pracownia żywienia. Posiadamy odpowiednie zaplecze oraz świetnych praktyków, którzy pomogą Ci w rozwoju Twoich kompetencji dietetycznych.

 

Praca po specjalności poradnictwo żywieniowe

Na tych studiach zdobędziesz umiejętności, które w przyszłości pozwolą Ci bez problemu odnaleźć się na rynku pracy. Zatrudnienia możesz szukać w:

Perspektywy zatrudnienia

  • zakładach opieki zdrowotnej
  • zakładach żywienia zbiorowego
  • klubach fitness, siłowniach
  • instytucjach zajmujących się edukacją żywieniową

Możesz także otworzyć własną działalność gospodarczą w obszarze poradnictwa żywieniowo-dietetycznego

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj