Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta nowoczesna specjalność pozwoli zdobyć kompleksową wiedzę i umiejętności w zakresie funkcjonowania systemu podatkowego i administracji skarbowej, kontroli i zwalczania przestępczości ekonomicznej, odpowiedzialności za przestępstwa i wykroczenia skarbowe, przebiegu postępowania podatkowego, egzekucji zobowiązań podatkowych oraz podstaw rachunkowości. Specjalność dedykowana osobom chcącym związać swoje życie zawodowe z podatkami, administracją skarbową, celną, walką z przestępczością ekonomiczną, a także osobom, które chcą prowadzić własną działalność gospodarczą.
Prezentowana specjalność jest unikatowa w polskim systemie szkolnictwa wyższego.
Celem teoretycznym specjalności jest pogłębienie wiedzy i umiejętności nabytych podczas realizowania specjalności „Bezpieczeństwo portów lotniczych i łańcucha dostaw” na studiach pierwszego stopnia. Niemniej jednak tą specjalność mogą wybrać również studenci, którzy nie ukończyli części podstawowej, bowiem mogą nadrobić to w ramach realizacji zajęć dodatkowych. Pozwoli to nadrobić najważniejsze zagadnienia z prawa lotniczego, bezpieczeństwa (SAFETY)- zapewnienie i utrzymanie bezpieczeństwa ruchu lotniczego, bezpieczeństwa (SECURITY) – zapewnienie i utrzymanie bezpieczeństwa cywilnego oraz ochrony łańcucha dostaw (security manager) – zapewnienie i utrzymanie bezpiecznego łańcucha dostaw przez osoby odpowiedzialne za ochronę.
Program specjalności nakierowany jest na osiągnięcie przez studenta unikatowej poszerzonej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z obszarów podstawowych, w szczególności takich jak:
ale również tych dotyczących problemów obecnych z jakimi zmierza się lotnictwo tj. z pandemią COVID-19:
Absolwenci znajdą zatrudnienie jako specjaliści do spraw bezpieczeństwa w portach lotniczych i instytucjach, przedsiębiorstwach powiązanych z transportem pasażerskim, nie tylko w lotnictwie, ale i również w międzynarodowych przedsiębiorstwach funkcjonujących w obszarze szeroko pojętej logistyki, na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem zaopatrzenia i transportu towarów.
Istotny jest również jeden fakt, iż absolwent przedmiotowej specjalności będzie mógł pracować jako pracownik obsługi centrów i portów lotniczych, a także jako obsługa pasażerów podczas lotów (steward/stewardessa).
Dzięki tak szerokim możliwością jakim daje opisywana specjalność, student będzie mógł z powodzeniem szukać pracy w przedsiębiorstwach zarządzających lotniskami, na publicznych oraz prywatnych lotniskach, w instytucjach państwowych zajmujących się ogólnie rozumianym bezpieczeństwem. Z taką wiedzą, w połączeniu z umiejętnościami komunikacyjnymi, student poradzi sobie również np. na stanowisku rzecznika prasowego lotniska – absolwent tej specjalności ma przed sobą wiele możliwości!
Specjalność oferowana dla studentów, którzy chcą poznać zagadnienia związane z zarządzaniem ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństa, przestępczością komputerową, z wojną hybrydową, walką informacyjną. Student pozna metody i narzędzia informatyczne niezbędne do zabezpieczenia środowiska pracy w firmie oraz jak analizować ryzyko zagrożeń cyfrowych.
Zdobędzie wiedzę z zakresu bezpieczeństwo aplikacji internetowych, systemów komputerowych oraz aplikacji mobilnych. Pozyska informacje o zagrożeniach w globalnej sieci www, poczta, media społecznościowe.
Wartością dodaną tej specjalności jest pozyskanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa inwestycyjnego obejmującego, różnego rodzaju instrumenty finansowe, forex, kryptowalty, MLM, piramidy finansowe.
Student pozna również zasady informatyki śledczej, w tym zasad poruszania się w tzw. czarnym Internecie.
Dzięki studiom na tej specjalności absolwent uzyska szeroką wiedzę z zakresu: postępowania dowodowego, czynności dowodowych, taktyki przeprowadzania przesłuchań, metodyki działań śledczych, oględzin miejsc zbrodni czy zabezpieczeń dochodzeniowo-śledczych. Wiedza i umiejętność przeprowadzania dowodów w kombinacji z dogłębną wiedzą praktyczną pozyskaną od specjalistów w tej dziedzinie spowodują, że absolwent naszej filii będzie lepiej wykwalifikowanym adeptem służb mundurowych.
Specjalność będzie prowadzona wyłącznie przez ekspertów: czynni zawodowo prokuratorzy, adwokaci, funkcjonariusze policji, funkcjonariusze urzędów skarbowych.
infolinia: 42 631 58 00 | e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl |