Wybierz miasto:
Rodzaj studiów:
  • I stopnia (licencjackie)
Forma:
  • stacjonarne
  • niestacjonarne (zaoczne)
Czas trwania:
  • 3 lata

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiada uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku taniec  Wydziału Artystycznego. Uprawnienia nadało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po pozytywnej opinii Państwowej Komisji Akredytacyjnej. 
Studia na kierunku taniec prowadzone są od października 2011 roku w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym).

Pomysłodawcą i twórcą kierunku taniec na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi był dr Alexandr Azarkevitch, prof. AHE.

Kierunek adresowany jest do osób, które tańczą w formacjach tańca nowoczesnego, towarzyskiego, zespołach pieśni i tańca, teatrach tańca, uprawiają gimnastykę artystyczną, taniec na lodzie; ukończyli niepaństwowe lub ogólnokształcące szkoły baletowe i ogniska baletowe, a także prowadzących zajęcia taneczne, kulturotwórcze i artystyczne oraz osób mających zdolności taneczno-choreograficzno-pedagogiczne. Zapraszamy wszystkich, których pasją jest taniec, choreografia i pedagogika tańca, a także tych, którzy chcieliby swoje zainteresowania wzbogacić nie tylko o profesjonalną wiedzę praktyczną, a także teoretyczną. Zajęcia praktyczne i teoretyczne na kierunku: Taniec prowadzą znawcy tematyki: choreolodzy, teatrolodzy, muzykolodzy, znani tancerze i choreografowie oraz reżyserzy.

Po ukończeniu kierunku taniec na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi otrzymasz dyplom licencjata i możesz pracować jako:

  • tancerz w profesjonalnych teatrach tańca, zespołach tanecznych, teatrach muzycznych i musicalowych w kraju i za granicą;
  • choreograf teatralny oraz zespołów tańca;
  • pedagog tańca w szkołach tańca, ogniskach i szkołach baletowych, w placówkach kulturalno-oświatowych i oświatowo-wychowawczych.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiada doświadczoną kadrę dydaktyczną oraz zaplecze w postaci sal baletowych wraz z wyposażeniem do kształcenia w tym zakresie.

Anna Głowacka - absolwentka kierunku taniec (od sezonu artystycznego 2012/2013 tancerka Teatru Muzycznego w Łodzi):

Tańczyć mogą oczywiście wszyscy, jednak tancerzami zostają tylko nieliczni. Podążając za marzeniami wybrałam Kierunek Taniec na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, bowiem jest to miejsce, które – poprzez zróżnicowany program studiów oraz dzięki doskonale wykwalifikowanej kadrze – pozwala uzyskać przygotowanie teoretyczno-praktyczne tancerza jak i choreografa oraz tytuł zawodowy. Samodyscyplina oraz solidna praca w ciągu 3 lat studiów zaowocowała najpiękniejszą nagrodą jaką mogłam dotychczas otrzymać, czyli pracą w zespole baletowym Teatru Muzycznego w Łodzi.

 

 

www.ahe.lodz.pl/taniec
Polub naszą stronę! www.facebook.com/ahetaniec

 

 

 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj