Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Studia II stopnia
Specjalność przygotowuje artystów do takich działań artystycznych, które skutkują rozwojem kompetencji podmiotowych oraz osobowości artysty. Jest to unikalna specjalność ukierunkowana na przygotowanie do rozumienia sfery sztuki najnowszej, działania w jej obszarze, a także w sferze rozumienia rozwoju człowieka. Dzięki specjalnemu programowi edukacji artysta studiujący tę specjalność uczy się nie tylko tworzenia dzieła sztuki, ale także rozwijania posiadanego potencjału osobowościowego. W toku programu kształcenia wykonywane przez studenta prace prowadzą do tworzenia dzieł sztuki. Stymuluje to proces jego podmiotowej ewolucji. W miarę pracy artystycznej zwiększa on posiadany potencjał sprawczy. Umiejętność stymulowania własnego rozwoju jest kompetencją, którą może być zainteresowanych wielu ludzi, niekoniecznie związanych z zawodem artysty.
Absolwent tej specjalności będzie potrafił stworzyć dzieła i efektywnie umieścić je na rynku sztuki. W ten sposób jego dzieła będą mogły służyć rozwojowi dziedziny, w której będzie aktywny. Tym samym uzyska godną gratyfikację za swoją twórczą, unikatową pracę. Stymuluje to także proces jego ewolucji, czyli rozwijania siebie w kierunku poszerzenia własnego potencjału sprawczego. Dotychczasowe doświadczenia kierunku grafika w AHE w Łodzi potwierdzają, że możliwe jest osiągnięcie tak ambitnych celów, jak opisane wyżej. Koncepcja kształcenia na naszych studiach zapewnia ponadprzeciętne sukcesy studentów, absolwentów i dydaktyków.
Dwóch wykładowców na Wydziale Artystycznym AHE w Łodzi zostało uhonorowanych prestiżowymi medalami Gloria Artis. Są to: dr hab. Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka, prof. AHE, dr hab. Elżbieta Dul-Ledwosińska.
Jeśli jesteś ciekawy świata i chcesz dołączyć do grona ambitnych indywidualności, zapraszamy do studiowania wyjątkowej specjalności artysta – rozwój zawodowo-biznesowy na kierunku grafika.
Wybrane przedmioty:
1. Pracownia: Struktury wizualne – poziom III i IV, dr hab. Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka prof. AHE
2. Techniki cyfrowe – poziom III i IV, dr hab. Aleksandra Chrapowicka
3. Artystyczne wykorzystanie mediów społecznościowych, mgr Marek Zygmunt
4. Wstęp do kreatywności – mgr Izabela Janowska
5. Fotografia progresywna – dr Borys Makary
6. Projektowanie produktu artystycznego na rynek sztuki – mgr Małgorzata Kosiec
7. Projektowanie własnego przedsięwzięcia artystycznego – prof. Zbigniew Dudek
8. Dyplom prowadzony jest przez dowolną osobę spośród kadry uczącej na kierunku grafika na poziomie studiów magisterskich
Opiekun specjalności: dr Krzysztof Jurecki
Kierunek dysponuje całym pakietem najnowszego oprogramowania graficznego Adobe Creative Cloud.
Każdy student otrzymuje imienną licencję na korzystanie z programów Adobie.
W specjalistycznym kształceniu student zapoznaje się z warsztatem grafika-projektanta poprzez realizację konkretnych projektów. Poznaje miary, formaty, gramatykę wizualną, środki wyrazu, zasady kompozycji, typografii, prawidła geometrii; poznaje zagadnienia z zakresu psychofizjologii widzenia, percepcji komunikatu wizualnego, etc. Studia przygotowują przyszłych grafików zarówno do kreatywnego i kompleksowego podejmowania problemów projektowych na stanowiskach samodzielnych projektantów, jak również do pracy w zespole kreatywnym. Absolwenci specjalności nie tylko doskonale sprawdzają się na współczesnym rynku reklamy ale także biorą udział w prestiżowych wystawach.
Studia na specjalności projektowanie graficzne i fotografia przygotują Cię do pracy w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, studiach graficznych, do działań w świecie mediów (prasa, film), w usługach reklamowych dla obszaru techniczno-naukowego (medycyna, laboratoria) oraz przemysłu turystycznego. Nauczymy Cię również, jak zaprojektować własne przedsięwzięcie.
Kreowanie własnej, autorskiej wypowiedzi artystycznej przy pomocy warsztatu fotograficznego to nadrzędny cel zwieńczający proces dydaktyczny na specjalności projektowanie graficzne i fotografia.
Korzystając umiejętnie i świadomie z tego medium, jesteśmy w stanie wykluczyć absorbujące i czasochłonne procesy realizacyjne towarzyszące typowo manualnym warsztatom plastycznym, co w wypadku FOTOGRAFII pozwala w większym zakresie uruchamiać wyobraźnię i więcej czasu poświęcać na twórcze spekulacje intelektualne, a zdobyta wiedza i umiejętności praktyczne mogą w rezultacie zaowocować podjęciem własnej działalności zawodowej.
Aby jak najpełniej wykorzystać potencjał zaklęty w fotografii, AHE wciąż poszerza możliwości sprzętowe, obiektowe i kadrowe.
Przenieśliśmy pracownię fotograficzną do budynku K przy ul. Sterlinga w nowe, lepiej przystosowane do tego celu miejsce. Jest tam wydzielona przestrzeń na atelier, salę wykładową i ciemnię fotograficzną z możliwością urządzenia w przyległym holu galerii do eksponowania bieżących osiągnięć studentów.
Przedmioty:
Dyplom w specjalności projektowanie graficzne i fotografia realizowany jest w jednym z zaproponowanych obszarów.
Kierunek dysponuje całym pakietem najnowszego oprogramowania graficznego Adobe Creative Cloud.
Każdy student otrzymuje imienną licencję na korzystanie z programów Adobie.
Wykładowcy:
dr Zbigniew Koszałkowski – opiekun specjalności
dr hab. Łukasz Chmielewski
dr Borys Makary
dr Patrycja Pawęzowska
mgr Piotr Zbierski
mgr Piotr Piechowiak
infolinia: 42 631 58 00 | e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl |