Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
prof. nadzw. dr hab. Bartoszko Leokadia
Prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W latach 2008-2012 dziekan Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi.
Poza pracą dydaktyczną czynnie uczestniczy w życiu artystycznym. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików, w obecnej kadencji pełni funkcję prezesa. Urodzona w Wilnie w 1943 roku.
prof. nadzw. dr hab. Dul-Ledwosińska Elżbieta
Profil na portalu "Nauka polska"
Dziekan kierunku grafika, profesor nadzw. w katedrze sztuk pięknych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Specjalność grafika cyfrowa. Prowadzi pracownię grafiki warsztatowej na Wydziale Artystycznym oraz zajęcia z obszaru sztuk wizualnych dla studentów Wydziału Humanistycznego i programu Erasmus+. Z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym współpracuje od 2007 r. prowadząc zajęcia na platformie e-learningowej. Jako dydaktyk i pracownik merytoryczny bierze udział w projektach międzynarodowych, których celem jest popularyzacja sztuki oraz edukacja z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.
Dorobek w zakresie grafiki artystycznej, udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą (European Biennal Competition for Graphic Art, Brugge, Belgium, International Biennale of Engraving and New Images of Sarcelles, France, International Exhibition of Small Form Electrographic Art, Budapest, Hungary, Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Łódź, Biennale Grafiki Cyfrowej, Gdynia).
Absolwentka Wydziału Grafiki Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP), specjalność grafika warsztatowa. (Dyplom w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka. Doktorat w 2008 r. i habilitacja w 2018 r. na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.
W 2020 r. otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w dziedzinie szkolnictwo artystyczne nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dziekan kierunku grafika, czytaj więcej...
prof. nadzw. dr hab. Gawlikowska-Łabęcka Elżbieta
Profil na portalu "Nauka polska"
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1965 -1971. Dr hab. na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie prowadzi struktury wizualne na kierunku Grafika. Zajmuje się problematyką związaną z działaniami w przestrzeni i grafiką.
Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach grafiki: między innymi w Międzynarodowych Biennale i Triennale Grafiki w Krakowie, Międzynarodowych Triennale Grafiki Kolor w Grafice w Toruniu, Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach, Międzynarodowym Triennale Grafiki Imprint w Warszawie, Międzynarodowych Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni, Międzynarodowym Triennale Małe Formy Grafiki w Łodzi, oraz zagranicą w międzynarodowych biennale/triennale grafiki w Niemczech, Hiszpanii, Anglii, we Włoszech, Finlandii, na Litwie, w USA, Korei, Francji, Grecji, Holandii, Chorwacji, Macedonii i Szwecji.
Brała udział w wystawach grupowych sztuki abstrakcyjnej, konstruktywistycznej i konkretnej w Holandii (Amersfoort), Niemczech (Dülmen, Wiligrad, Görlitz, Bonn, Hünfeld, Kleinsassen, Bamberg), Austrii (Gmunden, Wiedeń), Francji (Paryż), Hiszpanii (Aranjuez) oraz indywidualnych: w ostatnim okresie w galerii GKG – Gesellschaft für Kunst und Gestaltung w Bonn, w Galerii Prezydenckiej w Pałacu Branickich w Warszawie, w Galerii 261 w ASP w Łodzi, Europäisches Zentrum der Kunste Hellerau w Dreźnie.
Prace m. in. w zbiorach: Mondriaanhuis Museum voor Constructieve en Concrete Kunst w Amersfoort w Holandii, Museum Modern Art w Hünfeld w Niemczech, Center of Study for Constructive Art w Calgary w Kanadzie, Museo Civico Ala Ponzone w Cremonie we Włoszech, w kolekcji Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Vilnius Graphic Art Center w Wlnie na Litwie, Splitgraphic Collection w Splicie w Chorwacji, Tama Art University Museum w Tokio w Japonii, w Kolekcji Grafiki Współczesnej Imprint w Warszawie, w Kolekcji Galerii 261 w ASP w Łodzi, w Kolekcji Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, w kolekcji Accademia d’ Arte di Pisa we Włoszech.
W 2020 r. otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w dziedzinie szkolnictwo artystyczne nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji:
Wirualne Muzeum Współczenej Grafiki 2014 - www.icondata.triennial.cracow.pl/pl
dr hab. Chmielewski Łukasz
dr hab. Chrapowicka Aleksandra Maria
Aleksandra Chrapowicka urodzona w Łodzi, ukończyła grafikę warsztatową w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi - dyplom z litografii, następnie studia na specjalności - film animowany i efekty specjalne na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wyniki w nauce w roku akademickim 1997/1998. W 2009 roku obrona pracy doktorskiej w zakresie sztuk filmowych – Film Animowany – PWSFTv i Teatralna w Łodzi. Od 2010 roku współpracuje z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.
Od 1998 roku – asystent przy przedmiocie Film Animowany w PWSFTv i Teatralnej w Łodzi , od marca 2011 roku adiunkt.
Prowadzenie warsztatów filmu animowanego w szkołach artystycznych – Eksjo – Szwecja -1998 rok , Turku , Finlandia 1999 rok, Guardiaqrele, Włochy -2004, ESAD – Matosinhos koło Porto – Portugalia 2011, Kouvola – Finlandia 2011, Academia Bella Arte Macerata – Włochy 2012
Dorobek filmowy:
Filmy animowane ilustrujące koncerty muzyki poważnej dla dzieci i młodzieży w filharmoniach;
Od 2006 roku do czerwca 2011 współpraca z Filharmonią Łódzką przy realizacji koncertów dla dzieci "Spotkanie z Nutką" – prezentacje multimedialne.
dr hab. Herbik Marek
dr Koszałkowski Zbigniew
Od 2018 roku wykłada grafikę wydawniczą i typografię w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku grafika.
Dziesiątki projektów graficznych, katalogów, reklam, plakatów dla muzeów, galerii, firm m.in. Alvaretti, Alles, Celestynka, Centrum Handlowe Ptak, Eurostep, Eldar, Dresso, Fagum Stomil, Jason Mackenzie, Nokton, Narodowe Centrum Kultury, Manta, Monnari, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Telimena, Termall, Textil Medium, Bank PBG, Polfa Pabianice, Prasa łódzka – Polska Press, Fabryka mebli Piotrków, Fagum Stomil, Pollena Ewa, Wonlok, Welet.
Identyfikacje i loga – projekty dla wielu firm m.in.
Eldar, Monnari, Termal, Tufi, TuTam – Agencja Reklamy Radia Łódź, Ansa, Altex, Alena, Bożenka, Edora, Exe, Gorsenia, Kartonoplastyka, Opus Film, Polfinans, Polwool, Remed, Standar, Telimena, Proscenium Teatru Jaracza, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Klub Siódemki, Sub Sole, Niezależni RP, Jesteśmy, Nawa św. Krzysztofa, Niezależni RP, CEA, TON (Towarzystwo Oświaty Niezależnej).
Projekty czasopism, periodyków m.in.
„Kalejdoskop”, „Bestseler”, „Sens”, „Tygiel Kultury”, „Ten Ton”
Bezdebitowe: „Nawa św. Krzysztofa”, „Jesteśmy”, „Litery”.
Książki
Dr Zbigniew Koszałkowski zaprojektował około 70 książek. W latach 2016–2018 seria książek dla Narodowego Centrum Kultury: Strajk studentów w Łodzi styczeń–luty 1881 r. pod redakcją Krzysztofa Lesiakowskiego; W trybach systemu – z dziejów łódzkiej opozycji studenckiej w latach 1968–1989; Stenogramy. Zapis negocjacji studentów z przedstawicielami rządu PRL w czasie strajku łódzkich uczelni w 1981 roku.
dr Jarmoliński Bartłomiej
dr Jurecki Krzysztof
Krytyk, historyk oraz kurator sztuki, doktor nauk humanistycznych. Magisterium i doktorat na UJ w Krakowie. Członek honorowy Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. W drugiej połowie lat 80. XX w. związany z „Kulturą zrzuty” – niezależnym ruchem artystycznym. Autor licznych publikacji na temat fotografii i historii sztuki. Zainteresowany jest głównie historią fotografii i filmu awangardowego, ale także historią grafiki i malarstwa polskiego po II wojnie światowej, zwłaszcza w jego wersji fotorealistycznej.
Prowadzi blog o fotografii i sztuce: https://jureckifoto.blogspot.com/.
Informacje o autorze:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Jurecki
https://omniekrzysztofjurecki.blogspot.com/
Książki, teksty, artykuły
Autor kilku książek z zakresu historii: Fotografia polska lat 80., Łódź 1989; (wraz z K. Makowskim) Słowo o fotografii, Łódź 2003; Poszukiwanie sensu fotografii. Rozmowy o sztuce, Łódź 2008; Czas fotografii, Września 2009.
Jest autorem haseł z zakresu historii fotografii do 30. tomu Wielkiej encyklopedii PWN, wielu sylwetek artystycznych na portalu Instytutu Adama Mickiewicza Culture.pl, w tym tekstu o całej historii fotografii polskiej do 1990 r. https://culture.pl/pl/artykul/historia-fotografii-polskiej-do-roku-1990. Jest też autorem istotnego tekstu historycznego Polish Photography 1939–1969, w: European History of Photography 1969–1969, (ed. V. Macek, Central European House of Photography, Bratislava 2014).
Swoje teksty publikował od 1987 r. m.in. w takich czasopismach, jak: „Arteon”, „Art&Business”, „Format” (od 1990 r. do chwili obecnej), „Fotografia” (1987–1989), „Krytyka Literacka”, „Obieg”, „Obscura”, „Projekt”, „Student”. W latach 1990–2014 był stałym współpracownikiem czasopisma „Exit”, w latach 2000–2010 – „Kwartalnika Fotografia”. W latach 1985–2005 pracował w Muzeum Sztuki w Łodzi jako adiunkt w Dziale Grafiki (1994–1998), a od 1998 r. był kierownikiem Działu Fotografii i Technik Wizualnych. W latach 2007–2017 współpracował z Galerią Sztuki Wozownia w Toruniu, w której zrealizował kilkanaście wystaw. Od 2011 r. współpracuje z Ośrodkiem Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Wykładowca
W latach 1992–1993 uczył filozofii sztuki oraz prowadził seminarium dyplomowe w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie. W latach 1997–2010 był wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (licencjat z zakresu fotografii) oraz ASP w Poznaniu (1994–1996) oraz ASP w Łodzi, gdzie prowadził historię grafiki i seminarium dyplomowe (1994–2005). Od 2005 do 2018 r. był wykładowcą w WSSiP w Łodzi (historia sztuki i historia fotografii). Od 2018 wykładowca w Katedrze Fotografii PWSFTviT w Łodzi.
Najważniejsze wystawy (wybór)
Członek jury
Jest przewodniczącym i członkiem jury w wielu konkursach fotograficznych, krajowych i międzynarodowych. Od 2002 r. jako przewodniczący jury ocenia prace w cyklicznym międzynarodowym konkursie Cyfrowej Fotokreacji „Cyberfoto” w Częstochowie, a także w Piotrkowskim Biennale Sztuki (od 2011).
Od 2006 r. uczestniczy jako recenzent w Portfolio Review Miesiąca Fotografii w Bratysławie.
Krytyk/promotor twórczości
Krzysztof Jurecki w dużej mierze przyczynił się do wylansowania i zwiększenia znaczenia na scenie sztuki polskiej szeregu ważnych dziś postaci, takich jak: Zbigniew Libera, grupa Łódź Kaliska, Grzegorz Przyborek, Aleksandra Mańczak, Zofia Rydet, Józef Szymańczyk, Magda Hueckel, Jerzy Lewczyński, Zdzisław Beksiński (fotografia), Edward Łazikowski, Krzysztof J. Cichosz, Marek Rogulski, Zygmunt Rytka, Jan G. Issaieff (malarstwo), Ireneusz Zjeżdżałka, Andrzej Różycki, Adam Rzepecki, Grzegorz Zygier, Andrzej J. Lech, Keymo, Tomasz Michałowski, Tomasz Sobieraj (fotografia), Magdalena Samborska, Leszek Żurek, Sylwia Kowalczyk, Piotr Kosiński, Krzysztof Ligęza. W zakresie malarstwa ceni i propaguje twórczość: Magdy Moskwy, Małgorzaty Wielek-Mandreli i Beaty Białeckiej.
Stypendia i nagrody
MKiDN
2007
2016
Nagroda artystyczna Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego im. Waldemara Kućki, 2006.
W latach 2011–2016 ekspert w dziedzinie sztuk wizualnych Wydziału Kultury UM w Łodzi.
dr Makary Borys
Urodzony w 1977 roku artysta wizualny. Zajmuje się sztuką konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. Do swoich działań wykorzystuje głównie fotografię, ale tworzy również instalacje. Coraz częściej sięga też po video. Obronił doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którego promotorem był prof. Grzegorz Przyborek. Absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Fotografii mody uczył się u Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą, m. in. na indywidualnej wystawie w paryskiej galerii Claude-Samuel, oraz na wystawie zbiorowej FOTOFEVER w Musee du Louvre oraz galerii NUE. Pokazywał również prace na indywidualnej wystawie w La Maison de la Photographie w Lille oraz zbiorowej wystawie w Lille Grand Palais. Uczestniczył w festiwalach WeArt w Barcelonie oraz Photo Independent w Los Angeles. Od 2012 roku otrzymał liczne nagrody na międzynarodowych konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym medale na Prix de la Photographie Paris - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Publikował na łamach wielu magazynów fotograficznych, w tym “Secret Behaviour” czy “contra doc!”.
Lista wystaw:
Wystawy indywidualne:
2019 - „2460376”, FOTO-GEN / Wrocław
2019 - „2460376”, Galeria Imaginarium / Łódź
2017 - "Connection, They were" / La Maison de la Photographie / Lille, Francja
2017 - "Le factice" / Lille Grand Palais / Lille, Francja
2017 - "Unseen dialogues" / Andel's Art Gallery / Kraków
2016 - "Le factice", Galeria Skałeczna^5/ Kraków
2016 - "They were, Connection, Polish misia", Galerie Claude Samuel / Paryż, Francja
2015 - "Polish Misia", Galeria Marchołt / Katowice
2015 - "They were", NEY Gallery / Warszawa
2014 - "Polish misia / Lick your teddy", Galeria Ptapty / Poznań
2014 - "Borys Makary", Galeria Nizio Interior / Warszawa
2014 - "Polish misia / Lick your teddy", Galeria Imaginarium / Łódź
2014 - "Polish misia / Lick your teddy", Galeria Prodesign / Kraków
2013 - "Carpe diem", Galeria FF / Łódź
2013 - "Borys Makary", Galeria Prodesign / Kraków
2012 - "Carpe diem", Galeria Pauza / Kraków
Wystawy grupowe:
2018 – „El cuerpo reinterpretado”, NUE Galerie / Walencja, Hiszpania
2015 - "Fragile: The Body Project vol. 4", Otwarta Prcownia / Kraków
2015 - "Mglista strefa", MONA INNER SPACES, Museum of contemporary art / Poznań
2015 - "Focus On Fashion: Only One" / Cracow Fashion Week, Kraków
2014 - "Fotofever" Photography Art Fair, Carrousel du Louvre / Paryż, Francja
2014 - "WeArt Festival" / Barcelona, Hiszpania
2014 - "American Aperture Awards", Photo Independent Art Fair / Los Angeles, USA
2014 - "Portret zbiorowy". Galeria Floriańska 22 / Kraków
2013 - "NUE.1", NUE Galerie / Paryż, Francja
2013 - "Nieoczywiste 2013", Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / Poznań
2012 - "Look on Fashion", Galeria Imaginarium / Łódź
2012 - "Look on Fashion", Andel's Hotel / Łódź
2012 - "SPACE, SPACE experimental", Galeria "Bunkier Sztuki" / Kraków
2012 - "End of the year exhibition", Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / Poznań
2011 - "Bielsko-Biała 2011", Galeria B&B / Bielsko-Biała
2010 - "Women diva", Pałac Pod Baranami / Kraków
dr Pawęzowska Patrycja
Zajmuje się fotografią kreacyjną i dokumentalną, video art, instalacją, eksperymentem artystycznym. Wyraża się w kategoriach szeroko rozumianego portretu. W 2018 roku obroniła pracę doktorską pt. Tożsamość Obrazu w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a w 2019 roku na podstawie pracy doktorskiej wydała książkę z zakresu teorii fotografii pt. Tożsamość obrazu w której zastanawia się nad zasadnością wykonywania obrazu fotograficznego. Omawia szereg zagadnień związanych z fotografią, definiuje pojęcie obrazu, tożsamości, osoby pozującej.
Rozbiera na części proces sesji fotograficznej spoglądając na fotografa i osobę fotografowaną.
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Laureatka wielu konkursów min: 2014 Nominacja do Nagrody Lucie Award (Oskar Fotograficzny) za video art Citizens, International Photography Awards competition (IPA), Stany Zjednoczone, 2016 I miejsce Best Cinematography dla Śledztwo. The Inquest, We Like’Em Short Film Festival, Oregon, Stany Zjednoczone, 2017 I
miejsce, Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej, Cyberfoto, Częstochowa, Polska.
www.patrycjapawezowska.com
https://anna66.carbonmade.com
dr Pilarski Wojciech
Urodzony w 1957 r. w Łodzi.
Studia na Wydziale Artystycznym w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (obecnie Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi) w latach 2005-2010. Dyplom w Pracowni Projektowania Systemów Identyfikacji Graficznej prof. Jerzego Trelińskiego (2008); aneks w Pracowni Grafiki Warsztatowej dr Adama Olejniczaka.
Dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem w pracowni Grafiki Warsztatowej dr Adama Olejniczaka. W czasie studiów asystent prof. Andrzeja Mariana Bartczaka w pracowni Grafiki Warsztatowej na kierunku Grafika AHE w Łodzi.
Od 2010 r. zatrudniony w Katedrze Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym AHE, gdzie prowadzi pracownię Grafiki Warsztatowej oraz zajęcia na platformie e-learningowej Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego.
Autor wystaw indywidualnych w 2012 r. (w Łodzi, Wodzisławiu Śl. i na Łotwie - Rezekne)
W latach 2007-2008 jego prace prezentowane były m.in. na wystawach zbiorowych w Patio Centrum Sztuki, Carte Blanche i łódzkiej Manufakturze.
Ważniejsze wystawy zbiorowe: "Piątek w centrum uwagi" (2006 r.), "Fabryka Fotografii" (2007 r.), Internetowe Biennale Młodej Sztuki "Dyplom - początek drogi" (2011 r.), Wystawa wykładowców kierunku Grafika Patio 2014; Galeria Patio 2, AHE Łódź (2014 r.), Dom Literatury Łódź, Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki filia "Karolew" Łódź, Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Górna im. Władysława Stanisława Reymonta, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź ( 2015r.)
mgr Gosławski Piotr
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi (obecnie Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi), kierunek Informatyka ze spec. Grafika komputerowa.
Grafiką komputerową zajmuje się od 10 lat. Jest to jego zawód oraz pasja. Zdobył szerokie doświadczenie w zakresie projektowania zarówno na potrzeby druku, jak i na potrzeby internetu oraz urządzeń multimedialnych.
Doświadczenie zawodowe:
BRANDING:
• budowanie świadomości marki
• kreacja wizerunku
• projekty identyfikacji wizualnej
• materiały reklamowe
WEBDESING:
• projekty graficzne i front-endy serwisów internetowych z pełną responsywnością na
urządzenia mobilne
eCOMMERCE:
• funkcjonalne sklepy internetowe
UX/ UI:
• interfejsy programów natywnych
• serwisy i aplikacje na urządzenia mobilne (na systemy IOS oraz Android), zgodne
z zasadami usability
DRUK:
• skład tekstu
• publikacje
• grafika wielkoformatowa
VIDEO:
• case study
• video prezentacje
• web video
„Projektowanie jest dla mnie narzędziem, dzięki któremu mam możliwość wizualnie przedstawić oczekiwania klienta. Od kilku lat współpracuję zarówno z firmami, jak i osobami prywatnymi. Realizuję projekty o szerokiej gamie tematycznej – od medycyny, przed edukację, aż po budownictwo. Każdy zlecony projekt jest dla mnie wyzwaniem, w którym pozostawiam cząstkę siebie. Tworzone przeze mnie strony internetowe są realizowanee zgodnie z najnowocześniejszymi trendami. Zajmuję się także prowadzeniem kampanii na portalach społecznościowych. Wychodząc z założenia, że człowiek stojący w miejscu cofa się, w chwili obecnej rozwijam swoje umiejętności z zakresu animacji oraz montażu i udźwiękowienia filmów. Przygotowuję
w tym zakresie krótkie spoty reklamowe, animuję prezentacje oraz elementy tworzonych przeze mnie stron www.
Moją drugą – obok projektowania graficznego – pasją jest fotografia. Rozbudowuję swój warsztat poprzez śledzenie nowości z zakresu tej tematyki, ukierunkowując się na fotografię produktową oraz portretową.”
Biegle posługuję się następującymi programami:
• Adobe Photoshop
• Adobe Illustrator
• Adobe InDesign
• Adobe Edge Animate
• Adobe Flash (Animate CC 2015)
• Adobe After Effects
• Adobe Premiere Pro
• Corel Draw
Podstawy znajomości:
• HTML 5
• CSS
• Java Script
• jQary
W celu obejrzenia części moich projektów, zapraszam na stronę prowadzonej przeze mnie firmy: www.nonformat.pl
mgr Kosiec Małgorzata
mgr Piechowiak Piotr
Urodzony w 1957 roku w Łodzi, absolwent XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego. Studia artystyczne w latach 1977-1983 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego)
na Wydziale Grafiki, gdzie obronił dyplom w Pracowni Graficznego Projektowania Przestrzeni pod kierunkiem prof. Stanisława Łabęckiego oraz aneks w Pracowni Grafiki Warsztatowej –Technik Metalowych prof. Leszka Rózgi.
W latach 2008-2010, odbył kwalifikacyjne studia podyplomowe na Politechnice Łódzkiej w dziedzinie informatyki, w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych/DMCS/ na Wydziale EEIiA (w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego).
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Specjalizuje się w projektowaniu w dziedzinie grafiki użytkowej, twórca projektów w zakresie identyfikacji graficznej, grafiki wydawniczej i informacji wizualnej.
Obecnie nauczyciel i wykładowca grafiki komputerowej i informatyki w Instytucie Postepowania Twórczego. W Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Artystycznym - kierunku grafika, prowadzi pracownię Podstaw Grafiki Projektowej oraz zajęcia na platformie e-learningowej Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego.
mgr Sobczak Szymon
mgr Zbierski Piotr
mgr inż. Kulbicki Piotr
Urodzony w Łodzi w 1983 roku. Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ w 2008.
W 2010 ukończone studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego, współfinansowane ze środków
UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Informatyki SWSPiZ.
Od 2008 roku instruktor w pracowni Informatyki i Edytorów Obrazu na Wydziale Sztuk Wizualnych.
infolinia: 42 631 58 00 | e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl |