Wybierz miasto:
Dodane przez jborowska -

Z dumą informujemy, że interaktywny kryminał, nad którym pracowali studenci I roku filologii angielskiej AHE w Łodzi w ramach koła Creative Writing od października 2020 r., jest już gotowy.

The darker part of night jest efektem dziesięciomiesięcznej pracy pięciu studentów anglistyki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi: Ani, Marii, Karoliny, Weroniki i Maksa.
Cała piątka wyraziła chęć uczestnictwa w studenckim kole Creative writing, które powstało z inicjatywy dziekan kierunku Oli Majchrzak, od kilku lat prowadzącej w Akademii kursy z pisania kreatywnego.
 
Ponieważ był to szczyt pandemii, wszystkie nasze spotkania odbywały się on-line. Spotykaliśmy się regularnie, raz w tygodniu, w chłodne i wietrzne jesienno-zimowe miesiące, a potem jeszcze częściej w słoneczne i ciepłe wiosenne dni. W okresie letnim – bo spotykaliśmy się również latem – nasze spotkania, podobnie jak dni na zewnątrz, wydłużyły się, gdyż zbliżaliśmy się do końca naszej historii i musieliśmy uzgodnić ostatnie kluczowe szczegóły.Interaktywny kryminał studentów filologii obcej już gotowy

Ponieważ był to projekt realizowany przez całą naszą piątkę, zarówno nasze spotkania, toczące się dyskusje, wymiana poglądów, jak i uzgadnianie ostatecznej wersji historii wymagały od nas dużych pokładów cierpliwości. Nierzadko zdarzało się, że mijała kolejna godzina spotkania, a nam nie udało się ustalić niczego konstruktywnego. W dodatku robiliśmy się coraz bardziej głodni i senni, bo nasze spotkania odbywały się późnym wieczorem. Musieliśmy także poszerzyć naszą wiedzę, na przykład o takie aspekty, jak szczegóły związane z rozkładem ciała lub jak długo utrzymuje się w pomieszczeniu zapach marihuany, aby nasza historia była wiarygodna. Niektórzy z nas tak bardzo angażowali się w tworzenie samej historii, że na drugi dzień groziła im utrata części ciała, gdyż zamiast skupiać się na pracy, pochłonięci byli nadal zawiłościami fabuły naszego kryminału. Finalnie na szczęście oprócz Charlotte nie było innych ofiar naszego dzieła.

Wiemy już, czego nie straciliśmy w trakcie pisania kryminału. Co zatem dał nam ten projekt? Przede wszystkim zyskaliśmy możliwość rozwinięcia umiejętności posługiwania się językiem angielskim i pisania. Co jednak najważniejsze, przekonaliśmy się, że praca w grupie może być i faktycznie jest o wiele ciekawsza i bardziej owocna niż praca indywidualna. A zatem to, czego obawialiśmy się najbardziej na samym początku, czyli stworzenia historii nie indywidualnie, ale wspólnie z innymi, okazało się najlepszym elementem całego projektu. Mieliśmy okazję lepiej się poznać i spędzić czas z osobami, które były gotowe nas wysłuchać, zainspirować, podyskutować z nami na ciekawe tematy i pomóc w razie potrzeby. W ten sposób stworzyliśmy relacje, które z pewnością przeżyją nasz kryminał.

A teraz, Drodzy Czytelnicy, zapraszamy Was do lektury naszego kryminału.
Mamy nadzieję, że uda Wam się wskazać mordercę!

Jego elektroniczną wersję znajdziecie poniżej.

 

Pliki do pobrania

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj