Wybierz miasto:
Dodane przez Anonim (niezweryfikowany) -

Warsztat i broszurka „Epikur drogowskazem do szczęścia” stanowią efekt pracy studentek realizujących projekt „Co to znaczy żyć po epikurejsku?” w ramach przedmiotu „Podstawy filozofii” (prowadzonego przez dr Ołenę Łucyszynę). Autorki warsztatu to studentki pedagogiki: Agnieszka Jabłońska, Agnieszka Kochanowska, Anna Różańska, Ewa Wojciechowska-Dygudaj.

Warsztat, był skierowany do młodzieży gimnazjalnej, która w swoim życiu doznała dużo rozczarowań. Zajęcia odbyły się w  Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych  Hufców Pracy w Dobieszkowie: http://www.ckiw-dobieszkow.ohp.pl/archiwum/2016/artykuly/epikur.php.

 

pedagogika w łodzi


Celem warsztatu, było zachęcenie wychowanków Centrum – poprzez przedstawienie recepty na życie szczęśliwe starożytnego filozofa Epikura – do zastanowienia się nad swoim życiem i drogą do szczęścia. Podczas warsztatu ukazano w prawdziwym świetle etykę Epikura oraz obalono stereotypy utożsamiające poglądy etyczne Epikura i epikurejski sposób życia z wulgarnym hedonizmem. Uczestnicy warsztatu dostrzegli, że rady Epikura są słuszne oraz aktualne dla współczesnych ludzi, a Epikura możemy uznać za naszego przyjaciela.

pedagogika w ahe

 

Zgodzili się z Epikurem co do wyższości przyjemności duchowych nad cielesnymi, doniosłego znaczenia w naszym życiu przyjaźni i zdobywania wiedzy, konieczności zastanowienia się nad konsekwencjami naszych działań i dokonywania rozsądnych wyborów. Zakończeniem warsztatu było ćwiczenie, podczas którego uczestnicy, zainspirowani myślą Epikurem, musieli dokonać rozróżnienia zachowań zgodnych i niezgodnych z etyką epikurejską.

pedagogika w ahe w łodzi


 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj