Wybierz miasto:
RODZAJ STUDIÓWFORMACZAS TRWANIA
  • I stopnia (licencjackie)
  • stacjonarne (dzienne)
  • niestacjonarne (zaoczne)
  • 3 lata (studia licencjackie)

W 2022 r. kierunek kosmetologia został odznaczony prestiżowym certyfikatem w ogólnopolskim konkursie ,,Studia z Przyszłością", a także Certyfikatem Nadzwyczajnym „Lider Jakości Kształcenia", za zdobycie największej liczby punktów rankingowych.

Kosmetologia jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin interdyscyplinarnych, która już teraz uważana jest za jeden z najbardziej prestiżowych kierunków. Z roku na rok jej znaczenie w świecie nauki wzrasta, a wraz z nim wzrasta ranga zawodu kosmetologa.

Podczas trzyletniego toku studiów licencjackich, studenci kosmetologii zdobywają niezbędną wiedzę z dziedziny dermatologii, anatomii, fizjologii, medycyny estetycznej, chemii ogólnej i kosmetycznej, receptury kosmetycznej, biochemii, fizjoterapii i in. Poznają oni również najnowsze trendy z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej oraz leczniczej. Studenci zapoznają się z nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym w klinikach kosmetologicznych oraz w gabinetach medycyny estetycznej. Są oni również przygotowywani do  wykonywania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych odnoszących się do:

  • kosmetologii pielęgnacyjnej,
  • kosmetologii leczniczej,
  • kosmetologii upiększającej,
  • wizażu.

Kosmetologia zajmuje się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci. Jest ona ściśle związana z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Choć wskazane tu różnice pomiędzy kierunkiem lekarskim a kosmetologicznym dotyczą istotnych sfer, warto też wiedzieć, że po bliższym przyjrzeniu się specyfice zajęć i programowi, studia kosmetologiczne bardzo przypominają studia medyczne!

Podczas gdy medycyna służy leczeniu chorób, opracowywaniu sposobów ochrony zdrowia, kosmetologia związana jest z pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Działania kosmetologów mają na celu zwiększenie atrakcyjności fizycznej, uzyskanie zdrowego wyglądu oraz unikanie efektów starzenia się i zmian chorobowych skóry. Kosmetologia zajmuje się przywracaniem oraz zwiększaniem za pomocą środków kosmetologicznych (sprzętu i preparatów) atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj