Wybierz miasto:

Pędzący postęp technologiczny znacznie wpływa na rynek pracy, w szczególności na obszary związane z grafiką. Coraz więcej firm zajmuje się wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistością. Na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oferujemy studia licencjackie grafika VR i AR, które pozwolą Ci zdobyć kompetencje do obracania się w świecie wirtualnej rzeczywistości. 

Specjalność grafika AR i VR

Specjalność na studiach I stopnia przeznaczona dla osób, które interesują się obszarem grafiki interaktywnej. Nasi praktycy pokażą Ci, jak przekuć kreatywność w jakościowe materiały graficzne. Nauczymy Cię projektować grafiki dopasowane do różnych platform informatycznych. Szczególny nacisk położony jest na przestrzeń wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, realizowanej na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych, takich jak: video wall, infokiosk, tablet, telefon, smart tv. W ofercie studiów znajdziesz wiele przedmiotów specjalistycznych, między innymi: projektowanie grafiki AR/VR, programowanie interaktywnych symulacji, User Experience, fotogrametria i skanowanie, interfejsy haptyczne i multisensoryczne, Motion Capture, Design Thinking – projekt. Warto również dodać, że w 2022 r. specjalność grafika AR i VR otrzymała prestiżowy Certyfikat Akredytacyjny w ogólnopolskim konkursie „Studia z Przyszłością”.
Studia I stopnia grafika posiadają cały pakiet najnowszego oprogramowania graficznego Adobe Creative Cloud. Każdy student otrzymuje imienną licencję na korzystanie z programów Adobe.
Programy wykorzystywane w toku studiów:
- Unity, 
- wybrane programy firmy Autodesk i Adobe (Encoder, Photoshop, Illustrator, AfterEffects, Premiere, Animate.
 
Oprogramowanie wspomagające dla chętnych

  • Avidemux,
  • Audacity,
  • Black,
  • Magic DaVinci Resolve,
  • Blender.

Praca po specjalności grafika VR i AR
Studia licencjackie grafika AR i VR  to możliwość zdobycia kompetencji pożądanych na współczesnym rynku pracy.

Perspektywy zatrudnienia

  • nowoczesnych salonach zajmujących się technologią VR i AR
  • międzynarodowych zespołach graficznych i projektowych agencjach reklamowych
  • organizacjach z szeroko pojętej branży komputerowej
  • obszarach związanych z architekturą i projektowaniem

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj