Wybierz miasto:

ambasador logo

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na ludzi kreatywnych, innowacyjnych w działaniu, ludzi z pasją. Pozwala na wydobycie potencjału, który zachwyca otoczenie, mobilizuje do aktywnego i twórczego działania. To nasza wizytówka

 

KATARZYNA SZEWCZUK

absolwentka kierunku kulturoznawstwo

Współzałożycielka Czerwonej Szpilki, organizacji wspierającej kobiety.
Od 2008 roku związana jest z marką Betterware i odnosi sukcesy w marketingu sieciowym. Od roku pracuje w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, które jest jednym z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej.
Długo nie mogła odnaleźć kierunku, jaki chciałaby studiować, aż koleżanka powiedziała jej o Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i możliwości studiowania on-line. Ze względu na życie, jakie prowadzi, i mnóstwo codziennych obowiązków ta opcja wydała się idealna.
Kierunek kulturoznawstwo, który wybrała, okazał się strzałem w 10, w końcu zdobywała wiedzę zgodną z jej zainteresowaniami, ponieważ to pasjonatka podróży i kultury, nastawiona na zdobywanie nowych doświadczeń.

KAROLINA URBANIAK

absolwentka kierunku zarządzanie

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie podczas swojej edukacji występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz uczestniczyła w konkursach baletowych i choreograficznych.
Od pięciu sezonów jest związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie zadebiutowała w spektaklu Carmina Burana w roli Chorej Dziewczyny.
Zatańczyła rolę Mariny w spektaklu Grek Zorba w choreografii L.Massine.
Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku zarządzanie, co pozwala jej na co dzień łączyć różne pasje.

ALEKSANDRA GAWIN

absolwentka filologii obcej

Praktykę zawodową zdobywałam w trakcie studiów na stażu w Agencji Celnej, jednocześnie zapoznając się z etykietą biznesową. Uczelnia dała mi perspektywę znalezienia dobrej pracy, zdobyłam kompetencje, które stworzyły mi szansę na wszechstronny rozwój i kształtowanie własnej osobowości. Kolejne lata to doświadczenie zdobywane w sprzedaży bezpośredniej, czego finałem stała się własna działalność, kreowanie i organizacja eventów, wdrażanie nowoczesnych technologii na rynek polski, gier tematycznych, scenariuszy, organizowanie konferencji, co z powodzeniem wdrażam od wielu lat wraz z pełnym pasji i energii teamem Seven event group.
Prowadzenie agencji eventowej to z pewnością ogromne pole do twórczego działania. Kreatywność to główna cecha naszej branży. Niewątpliwie posługujemy się sztuką nietypowego oraz efektywnego rozwiązywania zadań i problemów, znajdując nieoczywiste rozwiązania. Doradzamy, przedstawiamy koncepcję eventu, dbając o najmniejsze detale wydarzenia.

LAURA KOROLCZUK

absolwentka kierunku taniec

Przygodę z tańcem zaczęłam od najmłodszych lat, zawsze go uwielbiałam! Ukończyłam Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Przyjechałam do Łodzi, by rozpocząć pracę w Teatrze Wielkim i zdecydowałam się na studia, aby się dokształcić. W 2015 roku podjęłam studia w AHE na kierunku taniec, specjalność pedagogika tańca. Wspominam cudownie ten czas, rodzinną atmosferę i wyjątkowe traktowanie, które sprawiły, że te 3 lata zleciały jak jeden dzień.

ANDRZEJ MACIEJEWSKI

absolwent kierunku pedagogika

14 lat doświadczenia w pracy jako trener, coach i mentor. Ekspert przywództwa i rozwoju osobistego. Dyrektor wykonawczy The John Maxwell Team, międzynarodowej organizacji zrzeszającej trenerów przywództwa, coachów i mówców. Certyfikowany trener, mówca, coach The John Maxwell Team. Bezpośredni uczeń Johna Maxwella. Facylitator procesów rozwojowych.
Został wybrany do John Maxwell Team Poland jako członek zespołu kształtującego trenerów przywództwa w Polsce. Szkoli zespoły, liderów, inspiruje do działania. Prowadzi warsztaty z przywództwa, zarządzania zespołem, negocjacji, pracy w zespole i rozwiązywania konfliktów. Przeszedł całą ścieżkę trenerską w Society of NLP (Orlando, USA) u Richarda Bandlera – twórcy programowania neurolingwistycznego. Jest trenerem metody Transforming Communication, której uczył się bezpośrednio u jej twórcy Richarda Bolstada, pozwalającej na rozwój nieagresywnej komunikacji i porozumienia zarówno w biznesie, jak i życiu prywatnym. Łącząc różne metody działania, daje uczestnikom swoich szkoleń wiedzę, którą mogą natychmiast stosować. Pracuje na bazie case study uczestników, tworząc rozwiązania bezpośrednio na przykładzie klienta.
Absolwent (studiów magisterskich) Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku pedagogika, specjalność doradztwo zawodowe i personalne.
Jak mówi, pierwsze szlify związane ze swoją karierą zawodową jako trener, mówca i mentor zdobył w murach tej uczelni, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Studentów. Rozwijał się jako lider. Reprezentował następnie studentów w Międzyuczelnianym Ogólnopolskim Niezależnym Stowarzyszeniu Studentów Uczelni Niepaństwowych, sprawując funkcję członka Rady Wykonawczej.

MARTYNA WIŚNIEWSKA

studentka kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Ku mojemu zaskoczeniu pierwszy rok studiów okazał się bardzo intensywny. Wszystko zaczęło się od wyjazdu do elektrowni węglowej w Połańcu. Tam uczestniczyłam w spotkaniu z pracownikami działu komunikacji. Niedługo po tym pojechałam na plener dziennikarski do Ciechocinka. I jak się okazało, bardzo polubiłam pracę reportera.
Jestem częścią teamu AHE News Tv. To uczelniany serwis informacyjny, który niedawno miał już trzecie wydanie. Oprócz tego pracuję dla działu marketingu uczelni – współtworzę newsletter dla pracowników AHE. Cząstkę siebie podarowałam również dla „Głosu Akademii”. Wraz z koleżanką z roku napisałyśmy reportaż dotyczący kierunku taniec na naszej Akademii.
Lubię pomagać, dlatego też wolontariat odgrywa dużą rolę w moim życiu. To nie tylko ciągłe akcje i zbiórki żywności. To historia o nas samych. Polski Czerwony Krzyż dał mi więcej niż się spodziewałam i za to jestem ogromnie wdzięczna.

PIOTR PODGÓRSKI

absolwent kierunku psychologia

Szczęśliwy mąż. Animator i działacz społeczny. Twórca i wykonawca. Nadrzędna zasada – nie krzywdzić. Miłośnik wszelkiego stworzenia. Wraz z Żoną posiadacz dwóch psów. Wegetarianin. Od 1986 roku zaangażowany w działalność organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością. Współtwórca wspólnoty Pankracki w ramach ruchu Wiara i Światło. Współzałożyciel Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przystanek Betlejem”, a od 2002 roku kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystanek Betlejem”. Inicjator i współinicjator działań ukierunkowanych na szeroko rozumianą integrację. Współinicjator i organizator odbywającej się od 2007 roku cyklicznej imprezy Małopolskie Zawody Wspinaczkowe im. Jurka Gizy. Ponadto autor piosenek i założyciel zespołu YesKiezSirumem krążącego w nurtach poetyckiego folku, Indie rocka, poezji śpiewanej. W swoich działaniach łączy swoje pasje na rzecz dbałości o podnoszenie wartości człowieka. Kawał prywatnego i zawodowego życia dzieli z satysfakcją z niepełnosprawnymi przyjaciółmi.
Niepełnosprawność to nie tylko walka. Możemy sprawiać, by stała się przygodą. Czasami trudną, ale jednak przygodą.

MARTA SOŁTYS

absolwentka kierunku taniec

Swoją edukację taneczną rozpoczęłam w wieku dziewięciu lat w Łódzkiej Państwowej Szkole Baletowej. Brałam udział w wielu przedstawieniach Teatru Wielkiego w Łodzi. Przez 10 lat byłam związana z międzynarodową grupą artystyczną Vertigo, z którą występowałam na scenach polskich i zagranicznych. Jestem autorką projektu skierowanego do kobiet „Warsztaty kobiecości – sexy dance”, za który zostałam odznaczona angielską nagrodą Award from Minister of Mental Health.
Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku taniec, specjalność pedagogika tańca oraz drugiego stopnia na kierunku pedagogika, specjalnoś pedagogiki tańca i choreografia na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, które pozwoliły mi rozwinąć się jako tancerz i pedagog.
Każdą, nawet najdłuższą podróż zaczyna ten pierwszy krok… Tym krokiem była decyzja o podjęciu nauki na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku taniec.
Właśnie to zapoczątkowało rozwój tak naprawdę w każdej sferze mojego życia. Czas spędzony na uczelni owocuje do dzisiaj. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna dała mi mocne podwaliny pod dalszy rozwój. To miejsce pomogło mi odkryć mój potencjał. Oprócz wiedzy, którą zdobyłam, otrzymałam wsparcie i zasoby, aby móc rozwijać się dalej jako pedagog, tancerz oraz człowiek. Jak mawiał Wojciech Śliwerski „należy uczniów uczyć nie co mają myśleć, ale jak mają myśleć”.

PAWEŁ OLEJNIK

absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia w Sieradzu to było połączenie moich pasji z pracą zawodową. Od 15 lat pełnię służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, a także działam jako strażak ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej.
Studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne , specjalność zarządzanie kryzysowe to było świetne uzupełnienie mojej praktycznej wiedzy, jaką zdobyłem przez lata pracy zawodowej. Ale studia w AHE to nie tylko wiedza stricte związana z ratownictwem i funkcjonowaniem administracji, ale też zagadnienia społeczne, psychologiczne i zajęcia z kreatywności. Tę wiedzę i doświadczenie wykorzystuję również w pracy z zuchami i harcerzami, ponieważ prowadzę w Sieradzu Gromadę Zuchową ZHP. Praca z dziećmi to radość, ale też ogromne wyzwanie, które daje mi satysfakcję.
Dalszą edukację na studiach magisterskich planują również kontynuować na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w AHE Sieradz.
Mam nadzieję, że studia magisterskie pomogą mi w dalszej karierze zawodowej.

LESZEK MAŁOLEPSZY

absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne spec. zarządzanie kryzysowe dały mi dużą satysfakcję oraz możliwość poznania i kontaktów z licznym gronem kreatywnych osób. Brałem udział w ciekawych zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych, czasem nawet trudnych, ale warto było.
Po ukończeniu studiów licencjackich mam możliwość uzyskania kolejnych awansów w pracy. Wybrany kierunek otwiera mi drzwi do podjęcia nauki w Szkole Chorążych, a w przyszłości w Szkole Oficerskiej. Ponadto mam możliwość awansu na kolejne wyższe stopnie służbowe, takie jak inspektor ds. obronnych i ochronnych. Umiejętności zdobyte podczas nauki zostaną wykorzystane w rozwiązywaniu rożnego rodzaju sytuacji kryzysowych występujących w zakładzie karnym. Mam nadzieję, że dzięki umiejętności przewidzenia oznak zbliżającego się kryzysu moje działania spowodują, że tych sytuacji będzie jak najmniej.

MICHAŁ FIGURA

absolwent kierunku politologia

Od urodzenia przyrodnik, od 1999 roku zaangażowany w badania i ochronę dużych drapieżników w Polsce. Ukończył politologię ze specjalizacją z bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego na Wydziale Humanistycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a swoją pracę dyplomową poświęcił rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych pomiędzy ludźmi i wilkami. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Zajmuje się monitoringiem wilka, rysia i niedźwiedzia, a także edukacją przyrodniczą. Jest współautorem artykułów naukowych i ekspertyz z zakresu teriologii i ornitologii.

Mąż, ojciec, strażak ochotnik.

GINTAUTAS POTOCKAS

absolwent kierunku taniec

Od najmłodszych lat jestem związany z tańcem, to moja pasja i praca. Po ukończeniu Wileńskiej Państwowej Szkoły Baletowej rozpocząłem pracę w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu w Wilnie. Obecnie tańczę jako pierwszy solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Podczas swojej kariery miałem przyjemność występować na scenach wielu teatrów na świecie i tańczyć tytułowe role. Współpracowałem z wieloma wybitnymi pedagogami baletu i choreografami, którzy ukształtowali moją osobowość artystyczną. „Podjęcie studiów na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi dało mi dużą wiedzę i przygotowało do pracy jako pedagog tańca. Aktualnie jestem wykładowcą na naszej uczelni. Mam ogromną satysfakcję z możliwości przekazywania swojej wiedzy i doświadczenia moim studentom”.

DANIEL JANIAK

absolwent kierunku kulturoznawstwo, obecnie student grafiki

Zdaniem Daniela Janiaka studia poszerzyły jego horyzonty, podwyższyły kompetencje i umiejętności, stały się swojego rodzaju preludium do sukcesów w pracy i w działalności oraz początkiem czegoś nowego, lepszego i większego. Stały się także inspiracją do nowych inicjatyw i pomysłów oraz przyczyniły się do zrealizowania planów i marzeń.
W czasie studiów Daniel Janiak startował w wyborach samorządowych. Liczne umiejętności, które zdobył właśnie na studiach, pozwoliły mu na samodzielne przygotowanie i poprowadzenie swojej kampanii wyborczej, która była oceniana jako bardzo profesjonalna, kreatywna i pozytywna. Świadczy o tym doskonały wynik oraz zdobycie mandatu. W mieście, w którym startował, czyli Sochaczewie, była to pierwsza tego typu kampania.
Studia przyczyniły się również do jego sukcesów w pracy. Jako pracownik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie mógł wykorzystać to wszystko, czego nauczył się na studiach. Jak sam przyznaje, sukcesy te nie byłyby możliwe bez studiów na kierunku kulturoznawstwo, dlatego nie wyobrażał sobie, że może przerwać tę drogę.
Obecnie student grafiki (oczywiście również w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi), który doskonale realizuje się na tym kierunku, wyróżniając się spośród innych studentów swoim zaangażowaniem oraz kreatywnością. Studia stworzyły dla niego nowe możliwości, z których potrafi umiejętnie korzystać. Są kontynuacją tego wszystkiego, czego nauczył się na studiach licencjackich.
To, co najbardziej docenia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, to bardzo nowatorskie i indywidualne podejście do studentów, ich predyspozycji i możliwości, wyzwalanie potencjału oraz przede wszystkim kreatywności. Ta ostatnia cecha, czyli kreatywność, to jego bardzo mocna strona, która podczas jego całej drogi edukacyjnej często była niedoceniona, a wręcz hamowana. Studia nauczyły go, jak kreatywnie myśleć, działać i tworzyć.
Prowadzący audycje radiowe, konferansjer, muzyk grający w filmach, serialach oraz reklamach, grafik, artysta, miłośnik sportu i podróży, radny Powiatu Sochaczewskiego, przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki, wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, członek Komisji Rewizyjnej.
„Człowiek orkiestra”, animator i uczestnik wielu akcji – społecznych, patriotycznych, charytatywnych, rozrywkowych. Prezes Stowarzyszenia „Sochaczew – Daj się Ponieść”, pomysłodawca wielu wygranych projektów w Budżecie Obywatelskim (park linowy w Sochaczewie, Powiatowe Kino Letnie, angielski za darmo dla mieszkańców Sochaczewa, powiatowe siłownie zewnętrzne), kreatywny człowiek, który po prostu musi działać.
Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.: „Najlepszy projekt studencki”, „Animator Kultury 2015, 2016, 2017”, czy konkursu „Student z pasją”.
Obecnie student grafiki oraz absolwent kulturoznawstwa w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Twórca popularnego kanału na YouTube „Szukam Roboty” (15 700 subskrypcji, blisko 8 milionów odtworzeń). Właściciel firmy Fabryka Pomysłów (usługi reklamowe, promocyjne, graficzne) oraz Clover Trans (usługi transportowe).
Współorganizator wielu festiwali, imprez kulturalnych, historycznych i sportowych, odbywających się na terenie Sochaczewa i okolic, pomysłodawca, współtwórca i współorganizator Sochaczewskiego Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”, członek Komitetu Stowarzyszenia Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków oraz spiker zawodów sportowych, współtwórca wielu publikacji, autor plakatów, grafik, wystaw.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj