Wybierz miasto:
Dodane przez kskowronska -

Serdecznie zapraszamy na IV edycję debaty Kobiety w świecie nauki, sztuki i strukturach samorządowych - blaski i cienie, która odbędzie się w  studio radiowo-telewizyjnym Arterion dnia 6 marca 2023 roku o godz. 14.30. Spotkanie będzie transmitowane online na Facebooku, kanale YouTube oraz głównej stronie internetowej AHE w Łodzi.

Wybitne przedstawicielki świata nauki, sztuki i polityki będą poszukiwały odpowiedzi na pytania:
- jaka jest współczesna kobieta?
- co ją inspiruje do tworzenia?
- jak współczesna kobieta radzi sobie w świecie nauki?
- jak funkcjonuje w sferze publicznej, w polityce?
- z jakimi wyzwaniami mierzą się współczesne kobiety?

Celem spotkania będzie przybliżenie studentom oraz mieszkańcom Łodzi codziennych wyzwań, z którymi mierzą się badaczki - kobiety funkcjonujące w środowisku naukowym, artystki oraz działaczki samorządowe i kobiety związane z polityką.
Prelegentki podzielą się z widownią własnymi doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem w różnych strukturach: akademickich, samorządowych oraz artystycznych, nie zabraknie także pytań ze strony publiczności.
Debatę poprowadzi mgr Oktawia Ewa Braniewicz, Rzecznik Akademicki AHE w Łodzi oraz wykładowczyni na kierunkach politologia i prawo.

debata kobiet


Prelegentki:

  • dr Izabela Florczak - doktor nauk prawnych; adiunkt w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego; Pełnomocniczka Dziekana Wydziału Prawa i Administracji ds. współpracy międzynarodowej i projektów; Zastępczyni Kierownika Centrum Studiów Migracyjnych UŁ; radca prawny; Współzałożycielka i Współkoordynatorka Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE; kierowniczka i wykonawczyni licznych projektów naukowych (w tym międzynarodowych); autorka i współautorka ponad 50 publikacji naukowych.
  • Roksana Kularska-Król - doktor sztuki; ukończyła Akademię  Sztuk  Pięknych w Łodzi w roku 2007 otrzymując dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Dwa aneksy do dyplomu wykonała w Pracowni Fotografii prof. Leokadii Bartoszko i w Pracowni Rysunku prof. Zdzisława Olejniczaka. W 2021 r. obroniła doktorat na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pod kierunkiem prof. Tomasza Sikorskiego. Zajmuje się malarstwem, fotografią, wideo oraz ilustracją. Tworzy także projekcje do spektakli teatralnych. W 2007 roku otrzymała nominację do nagrody na najlepszy dyplom roku ASP w Łodzi. Otrzymała wyróżnienie w konkursie „Piękna Płytka Poszukiwana", a projekt prezentowany był na wystawie „Ceramika do kwadratu" w ramach Festiwalu Łódź Design 2010. Wraz z mężem Sebastianem tworzy duet artystyczny robosexi. Obszary ich działań to: obiekt, instalacja, video, performance. W roku 2014 i 2022 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017, 2020). Członkini grupy artystek Frakcja oraz Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja.
  • Celina Maciejewska - Rzecznik ds. Seniorów w Urzędzie Miasta Łodzi. Współtwórczyni fundacji Subvenio i Telefonu Życzliwości. Zajmuje się  edukacją cyfrową osób dojrzałych, jest propagatorką idei uczenia się przez całe życie, społeczniczką, wolontariuszką. Od 2018 r. pełni funkcję Rzecznika ds. Seniorów w łódzkim Urzędzie Miasta. Twórczyni wielu inicjatyw poprawiających jakość życia osób dojrzałych. Wspiera oddolne inicjatywy senioralne i międzypokoleniowe w okresie koncepcji i inkubacji. Jest przekonana, że dojrzali mają duże zasoby, ale nie zawsze społeczeństwo jest gotowe, aby te zasoby wykorzystać.

Prowadząca:

Oktawia Ewa BraniewiczOktawia Ewa Braniewicz – wykładowczyni Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Sekretarz Centrum Studiów Migracyjnych UŁ i współpracowniczka Komitetu Badań nad Migracjami PAN – Sekcji badań nad imigracją do Polski. Uczestniczka ponad 70 konferencji naukowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, autorka licznych publikacji z zakresu Praw Człowieka, prawa międzynarodowego, politologii oraz stosunków międzynarodowych.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj