Wybierz miasto:
Dodane przez jborowska -

Joanna Porayska, studentka kierunku grafika otrzymała stypendium naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego, który już osiemnasty raz nagrodził studentów z regionu łódzkiego za znaczące osiągnięcia na polu nauki. W tegorocznej edycji w kategorii „student” wpłynęło 45 wniosków złożonych przez 6 uczelni.
Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego z rąk marszałek Joanny Skrzydlewskiej zostało wręczone w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii WŁ w Łodzi.

Kim jest Joanna?

To utalentowana plastyczka specjalizująca się w technikach scenograficznych – projektantka ubioru oraz krawiec. Odniosła wiele sukcesów w branży modowej. Ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Centrum Kształcenia Praktycznego. Obecnie jest studentką kierunku grafika w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na specjalności komunikacja wizualna i multimedia.

Joanna ma imponujące osiągnięcia, takie jak stypendium Prezesa Rady Ministrów czy tytuł najlepszej słuchaczki roku 2015/2016 na MSKPU. Jest dwukrotną stypendystką AHE w Łodzi w latach 2022 i 2023. Pracowała jako graficzka odzieżowa w renomowanej firmie z odzieżą gotycką w Europie. Pasjonuje się także grafiką komputerową, designem wzorów powierzchniowych oraz modą alternatywną.

Jej wolny czas wypełniają również prace retuszowe i projekty graficzne dla branży modowej. Jest autorką projektu „Program Naprawy Miasta”, opublikowanego na łamach „WhiteMad Magazine”, oraz prelegentką na międzynarodowej konferencji o prawie autorskim CopyCamp 2017. Ponadto Joanna jest wykładowczynią projektowania graficznego oraz prowadzi własną działalność jako grafik i retuszerka w IT Fashion.

Dzięki zaangażowaniu, talentowi i pasji do mody zdobywa coraz większe uznanie w świecie projektowania ubioru i grafiki komputerowej. Jej prace cechuje oryginalność, precyzja i niebanalne podejście do mody, co sprawia, że jest cenioną specjalistką w swojej dziedzinie.

Foto: Tomasz Grala

Obrazy galerii
Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego przyznane studentce grafiki
Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego przyznane studentce grafiki
Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego przyznane studentce grafiki

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj