Wybierz miasto:
Dodane przez jborowska - wt., 11/21/2023 - 10:23

Dziekan dyscypliny naukowej grafika, Wydziału Artystycznego AHE w Łodzi zaprasza na wystawę Efekt dalekowzroczności.

Wernisaż odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godz.18:00 w Galerii Monopolis, Łódź ul. Kopcińskiego 60/62

Wystawa obejmuje prace w różnych dyscyplinach – malarstwo, fotografia, grafika, sztuka generatywna, tkanina i ubiór. Tak różnorodne techniki pozwalają na indywidualną i pełną wypowiedź artystyczną, czyniąc wystawę bogatą zarówno w treści, jak i w formie.
Każdy z artystów/artystek porusza się we własnym obszarze i niezależnie od formy, jaką na koniec przybierają prace, elementem łączącym jest potrzeba zwizualizowania rzeczy nieoczywistych dla większości, a oczywistych dla twórców. Trudnością jest przekazanie odbiorcy sposobu, w jakim artyści, kierując się wyobraźnią, intuicją oraz własnym intelektem, doświadczają faktów z życia codziennego i transformują je, posługując się fizyczną materią w sferę wizualnej formy. Nośnikiem znaczeń staje się płaszczyzna płótna, papieru lub przestrzenna materia, jakim jest tkanina.
Wybrane na wystawie działania, procesy wymagały od artystów zdolności przewidywania. Stąd pojawiła się propozycja ujęcia całości dość różnorodnych prac w określeniu ich zbioru jako EFEKT DALEKOWZROCZNOŚCI, który jest kluczem do odbioru prac na wystawie w galerii w Monopolis.

Swoje prace prezentują:
Anna Andrzejewska
Elżbieta Dul-Ledwosińska
Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka
Dorota Herbik
Markek Herbik
Bartłomiej Jarmoliński
Małgorzata Kosiec
Zbigniew Olszyna
Karolina Peek
Michał Walczak

Wystawa otwarta do 10 grudnia 2023
Kurator: Karolina Peek

efekt dalekowzroczności

 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj