Wybierz miasto:

ambasador logo

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na ludzi kreatywnych, innowacyjnych w działaniu, ludzi z pasją. Pozwala na wydobycie potencjału, który zachwyca otoczenie, mobilizuje do aktywnego i twórczego działania. To nasza wizytówka

 

Viktoriia Paliichuk

absolwentka tańca, specjalność tancerz-choreograf

Absolwentka studiów licencjackich specjalności tancerz – choreograf w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika tańca w naszej uczelni. Wszechstronny tancerz. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach, festiwalach i mistrzostwach. Laureatka licznych nagród w konkursach tanecznych. Jak mówi: „Taniec – to moja energia, moja siła, moje życie. W tańcu mogę pokazać swoją wyjątkowość, przekazać uczucia, emocje, przeżyć określoną historię. Zaczęłam profesjonalnie tańczyć we wczesnym dzieciństwie i już wtedy marzyłam o związaniu całego swojego życia z tą sztuką.”

Tomasz Ryś

absolwent tańca, specjalność tancerz-choreograf

Do Łodzi przeprowadził się w 2019 roku, żeby studiować w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku taniec, specjalność tancerz-choreograf. Tańczyć zaczął w trzeciej klasie gimnazjum. W liceum uczęszczał na warsztaty do Street Dance Academy we Wrocławiu. Trenował taniec współczesny i hip-hop.
Co dały mu studia w naszej uczelni?
Przez trzy lata nauki udało mi się zdobyć duże doświadczenie. Brałem udział w wielu projektach komercyjnych i teatralnych, ale najważniejszymi z nich była możliwość wystąpienia w trzech spektaklach baletowych w Teatrze Wielkim w Łodzi. Zatańczyłem też w spektaklu „Miss Saigon” w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Wszystkie propozycje udziału w spektaklach otrzymałem dzięki dydaktykom z uczelni. Każdorazowo dawało mi to ogrom motywacji do dalszego rozwoju i ciężkiej pracy.

Ewa Grześ

absolwentka pedagogiki, specjalność: doradztwo zawodowe i personalne z elementami mentoringu biznesowego

Absolwentka naszej pedagogiki, przedsiębiorca, współwłaściciel rodzinnej firmy handlowej w branży żywności ogólnospożywczej i prozdrowotnej. Od roku 2020 dydaktyk AHE w Łodzi – Filia w Trzciance.
Jak mów: Studia na AHE pomogły mi poszerzyć wiedzę i praktykę w dziedzinie wychowania człowieka, zarówno dziecka, osoby młodej jak i dorosłego. Studia rozwinęły moją pasję, którą zawsze było nauczanie. Dzięki nowym umiejętnościom nauczyłam się lepiej prowadzić naszą firmę rodzinną, zwłaszcza w obszarze zarządzania ludźmi.

Aleksandra Lach

absolwentka filologii polskiej, specjalność reklama i komunikacja kreatywna

Absolwentka filologii polskiej pierwszego stopnia oraz studentka tego kierunku na studiach magisterskich w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. O studiach w uczelni mówi: „Ukończenie filologii polskiej pozwoliło mi poszerzyć znajomość literatury, zarówno z zakresu klasyki polskiej jak i literatury zagranicznej, a także wzmocnić kompetencje językowe. Specjalizacja reklama i komunikacja kreatywna pozwoliła mi na poznanie niezbędnych narzędzi do prowadzeniu skutecznej komunikacji w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Od 4 lat pracuję na stanowisku bibliotekarza w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, gdzie wykorzystuję wiedzę zdobytą na studiach. Jestem inicjatorką wielu akcji promujących literaturę i czytelnictwo”. Aleksandra jest także autorką tomu poezji pt. „Alter ego”, który wydała pod kierunkiem dr Doroty Eichstaedt.

Zbigniew Gerasik

absolwent turystyki i rekreacji, specjalność: marketing i organizacja usług turystycznych

Specjalista w branży IT. Twórca największego w Polsce brokera w branży usług kurierskich (Polska Korporacja Wydawców i Dystrybutorów). Ukończył wiele kursów z dziedziny informatyki, pedagogiki, analityki. Od 2010 roku aktywnie działa w kilku spółkach z branży developerskiej. Właściciel zabytkowego pałacu w Sochaczewie oraz prezes Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza. Kreator kultury i turystyki na terenie ziemi sochaczewskiej. Co dały mu studia w naszej Akademii: Dzięki nauce w AHE wiele projektów z realizowanych przedmiotów wdrożyłem w życie na terenie ziemi sochaczewskiej.

Jarosław Nabywaniec

absolwent kierunku informatyka, specjalność: sieci komputerowe

Z wykształcenia mechanik automatyki przemysłowej oraz inż. informatyki. W 2022 roku ukończył studia I stopnia na kierunku informatyka w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi filia Świdnica. Co dały mu studia w naszej uczelni: Dzięki nim poszerzyłem spektrum zainteresowań i jednocześnie uzyskałem tytuł inżyniera, który daje mi wiele możliwości uzyskania dobrej pracy lub awansu w obecnym miejscu zatrudnienia.

Joanna Brzózka

absolwentka pedagogiki, specjalność: pedagogika zdrowia z dietetyką

Prowadzi pracownię florystyczną. W kręgu jej zainteresowań jest praca socjalna. Angażuje się w pomoc osobom wykluczonym społecznie, zwłaszcza tych, którzy dotknięci są kryzysem bezdomności. Organizuje dla nich ciepłe posiłki, pomaga w przygotowywaniu namiastki świąt w ogrzewalni dla bezdomnych.
O studiach w AHE mów: Pozytywnie mnie zaskoczyły. Dzięki nim mam większą pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Najważniejszą cechą AHE jest to, że pozwala rozwijać się swoim studentom i pozwala patrzeć za horyzont. W każdym podejmowanym działaniu wspierają mnie wykładowcy oraz władze uczelni, co dodaje skrzydeł, a wsparcie jest nie tylko słowne, ale też w działaniu.

Wiesław Dudek

kulturoznawstwo, specjalność: kreatywny producent i menedżer kultury

Polski tancerz baletowy, pedagog i choreograf. Fundator oraz Prezes „Fundacji Duch Tańca Wiesława Dudka”. Ukończył Państwową Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi. Występował na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi, w Stuttgart Ballet, i w Staatsballet w Berlinie. Jest członkiem jury konkursów baletowych w Polsce i na świecie. Jest pomysłodawcą i reżyserem polsko-japońskiego projektu „Młody Duch Tańca”. Laureat wielu nagród i odznaczeń.
Jak mówi: Akademia dała mi nowe spojrzenie na zarządzanie instytucjami kultury i nie tylko. A tego mi właśnie brakowało. Pomimo, iż od kilku lat organizuję wydarzenia kulturalne w Polsce i Japonii, okazało się, że moja wiedza nie była doskonała, dlatego wybór kierunku kulturoznawstwa był strzałem w dziesiątkę.

Anna Cieślak

absolwentka tańca, specjalność tancerz-choreograf

Przygodę z tańcem zaczęła w wieku 4 lat, więc można powiedzieć, że tańczy niemal od zawsze. Studiowała w AHE jednocześnie na dwóch kierunkach: na filologii germańskiej i tańcu, na którym doskonaliła swoje umiejętności taneczne i choreograficzne. Bardzo przydały jej się one podczas prezentacji autorskiej choreografii „Czarny wiatr”, za którą została uhonorowana stypendium Ministra Edukacji i Nauki.
O kształceniu na kierunku taniec mówi: Podczas studiów otworzyłam się na nowe gatunki tańca, których dotąd nie znałam. Kadra akademicka dobrze przygotowała mnie do pracy zawodowej, dzięki czemu w trakcie studiów spełniałam się już jako instruktor i choreograf. Skończyłam z wyróżnieniem studia pierwszego stopnia. Obecnie planuję kontynuację nauki na drugim stopniu w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Adam Owczarz

Absolwent pielęgniarstwa

O wyborze studiów w AHE mówi: Długo szukałem swojej drogi, aż trafiłem na pielęgniarstwo. Każdy z dydaktyków, z którymi miałem do czynienia, przekazał mi cenne wskazówki i podzielił się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, które jest szczególnie istotne dla osób początkujących w tym zawodzie.

Stanisław Dąbkowski

absolwent kierunku informatyka, specjalność: technologie programowania

Od 2004 roku na emigracji. Od 5 lat zatrudniony na stanowiskach kierownika ds. wdrożenia w IBM, a później jako Product Owner w ramach organizacji Service Excellence w Kyndryl, gdzie zarządza rozwojem aplikacji używanej przez ponad 40 tyś. użytkowników i wspierającej biznes o przychodach dwóch miliardów dolarów rocznie. Dodatkowo zarządza globalnym programem badania poziomu satysfakcji konsumentów w dziedzinie projektów ad-hoc.
O studiach w AHE mówi:
Dały mi one możliwość poznania wielu języków programowania i ich zastosowania do rozwoju różnego rodzaju aplikacji. Dzięki temu jest mi łatwiej rozmawiać o wyzwaniach, jakie stawiam przed moim zespołem, a także brać aktywny udział w kształtowaniu strategii dla środowiska technologicznego korporacji. Studia pozwoliły mi także ugruntować wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, a także odkryć pasję do elektroniki i robotyki.

Agnieszka Grzejda

absolwentka kierunku taniec, specjalność pedagogika tańca

Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Od ponad 10 lat opiekun artystyczny i choreograf Formacji Artystycznej FreakShow, której celem jest artystyczne kształcenie dzieci i młodzieży, udział w wydarzeniach tanecznych w kraju i zagranicą. Organizatorka, reżyserka, choreograf licznych spektakli, warsztatów, konkursów tanecznych i muzycznych. Laureatka wielu nagród. Stypendystka Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Dlaczego studia w AHE?
Studia otworzyły zupełnie nowy etap w mojej działalności artystycznej. Dzięki uczelni nie tylko pogłębiłam swoją wiedzę z dziedziny tańca i choreografii, ale przede wszystkim zaczęłam patrzeć na taniec jako dziedzinę kształcenia akademickiego. Podczas studiów poznałam wybitnych pedagogów, którzy stali się dla mnie źródłem ogromnej wiedzy oraz inspiracją do dalszej nauki oraz podejmowania kolejnych artystycznych wyzwań.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj