Wybierz miasto:
Milena Krawczyńska
Milena Krawczyńska

Po studiach zaczęłam pracę jako instruktor tańca. Umiejętności szlifowałam pod okiem specjalistów w Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Obecnie mieszkam w Łodzi, jestem współwłaścicielką marki Fit and Jump (produkujemy trampoliny do fitnessu, posiadamy swoje kluby fitness, szkolimy instruktorów), zabawne jest to, że firma mieści się przy tej samej ulicy co AHE :) Także wspomnienia mnie nie opuszczają. Jestem również prezenterką telewizyjną stacji muzycznej 4FUN.TV. Razem z siostrą Iloną prowadzimy bloga www.siostryadihd.pl

Kierunek studiów: Kulturoznawstwo
Piotr Krysztofiak
Piotr Krysztofiak

W Radiu Łódź od 2008 roku, wcześniej praktykowałem w radiu na ostatnia literę alfabetu ( Radio Zet)- u boku Andrzeja Kocjana (byłego dziennikarza Radia Łódź). Obecnie najczęściej interweniuję gdy naszym słuchaczom dzieję się coś niedobrego - a winni są temu najczęściej urzędnicy lub samorządowcy... Poza tym często odwiedzam budynek przy Kilińskiego 152 - czyli Prokuraturę Okręgową w Łodzi. Relacjonowałem dla państwa między innymi głośne zabójstwo nastolatka na ulicy Piotrkowskiej, czy śledztwo w sprawie Amber Gold.

Często z mikrofonem odwiedzam podłódzkie miejscowości - Zgierz , Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Stryków i Głowno. Opowiadam o ważnych wydarzeniach w tych miastach.
Jeśli chodzi o wyróżnienia czy nagrody to po 9 latach pracy w Radiu dostałem nagrodę dla najlepszego korespondenta regionalnego w 2015 roku imienia Krzysztofa Michalskiego. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich doceniło mnie za reportaż "Nie Narzekam".
Rok wcześniej w tym samym konkursie zostałem wyróżniony za dwa reportaże.
 

Kierunek studiów: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Renata Zaręba
Renata Zaręba

Na AHE ukończyłam Anglistykę, w ciągu studiów wyjechałam na Wyspy Kanarysjkie w ramach programu Socrates-Erasmus gdzie poznałam przyszłego męża, który jest z Francji. Po studiach wyjechałam do Hiszpanii gdzie zaczęłam pracować jako modelka. Po kilku międzynarodowych kontraktach modelingowych osiedliłam się tymczasowo w Australii  w Sydney gdzie nadal pracuje jako modelka.  Link do mojej strony to : https://renatazareba.com/

Kierunek studiów: Filologia obca
Gintautas Potockas
Gintautas Potockas

Pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Urodzony na Litwie. Absolwent Wileńskiej Szkoły Baletowej. Pracę artystyczną rozpoczął w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu w Wilnie. Następnie tancerz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Współpracował także z Ballet Classic de Paris, Operą Bytomską i Operą Bałtycką. Od 1999 roku jest związany z Teatrem Wielkiem w Łodzi, gdzie zatańczył  wiele partii pierwszoplanowych i solowych. Laureat licznych nagród i wyróżnień. W 2015 roku  za swe osiągnięcia artystyczne został odznaczony  Brązowym  Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kierunek studiów: Taniec
Marta Sołtys
Marta Sołtys

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku taniec. Na co dzień prowadzę zajęcia taneczno - ruchowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dzięki czemu łączę swoje dwie wielkie pasje z życiem zawodowym - taniec i pracę z ludźmi.
Od kilku lat prowadzę swój autorski program " Warsztaty Kobiecości", który odnosi wielkie sukcesy w kraju i za granicą.
Obecnie pracuję nad nowym projektem - zajęcia taneczne dla osób poruszających się na wózkach. Studia w AHE otworzyły przede mną nowe możliwości, dlatego zamierzam kontynuować naukę na tej uczelni by móc dalej poszerzać swoją wiedzę i rozwijać pasję.
 

Kierunek studiów: Taniec
Luiza Ganczarska
Luiza Ganczarska

"Już przed rozpoczęciem nauki w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, moje życie obracało się wokół muzyki. Komponuję, nagrywam nowe utwory, piszę teksty i staram nie rozstawać się ze sceną. Stawiam na solowe projekty i zbieram materiał na płytę. Jestem w trakcie pracy nad singlem - aranżacja, tekst i ogólna koncepcja czekają na nagrania ścieżek audio i teledysku. Udzielam się również w rockowym zespole BLANT na pozycji frontmana."
 

Kierunek studiów: Kulturoznawstwo
Jakub Przywara
Jakub Przywara

"Moją wielką pasją są podróże. Niedawno wróciłem z ciekawej podróży do Indii. Dotarłem tam najniebiezpieczniejszą drogą na świecie –Kargungla"

Kierunek studiów: Transport
Jacek Zimnik
Jacek Zimnik

Jestem dziennikarzem, redaktorem programu publicystycznego. Pracuję w TV Superstacja od 2006 roku.
Uważam, że telewizja powinna być jak najbliżej odbiorcy. Nie boję się trudnych tematów.
W interaktywnym programie "Bez Ograniczeń" w którym zawsze można liczyć na gorące dyskusje, komentuję bieżące wydarzenia polityczne z kraju i ze świata.  
Jestem absolwentem Akademi Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi. Kierunek politologia specjalność dyplomacja i stosunki międzynarodowe

Kierunek studiów: Politologia
Robert Jastrzębski
Robert Jastrzębski

„Bycie wydawcą faktów to coś więcej niż praca. To pasja, która wpływa na całe moje życie. Przygotowywanie programu, który przedstawia milionom widzów najważniejsze wydarzenia dni wciąga jak narkotyk”

Kierunek studiów: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Michał Florczyk
Michał Florczyk

„Wylądowałem na środku Morza Śródziemnego, na Malcie. Pracuję tam spokojnie jako NOC Engineer”
 

Kierunek studiów: Informatyka
Paulina Piechol
Paulina Piechol

„Jestem wiceprezesem zarządu spółki deweloperskiej na rynku energii odnawialnej, aktywnie uczestniczę w rozwoju kilku projektów start-upowych. Byłam szefową sztabu kampanii wyborczej jednego z kandydatów na prezydenta miasta. Teraz przygotowuję  się do wydania swojej pierwszej książki”

Kierunek studiów: Filologia polska
Grażyna Kozak
Grażyna Kozak

"Wiele lat pracowałam w zawodzie pielęgniarki w bardzo trudnym, ale dajacym dużą satysfakcję osobistą oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Aktualnie jestem adiunktem na kierunku pielęgniarstwo na AHE w Łodzi i tu spełniam zawodowe marzenia, kocham to co robię"

Kierunek studiów: Pielęgniarstwo
Rafał Nowakowski
Rafał Nowakowski

"Pracuję w stolicy Małopolski jako tłumacz języka angielskiego. Zdobyłem wojskowe uprawnienia egzaminatora języka angielskiego. Dzisiaj sprawdzam "moich" żołnierzy, czego nauczyli się na kursach językowych"

Kierunek studiów: Filologia obca
Barbara Sołga
Barbara Sołga

"Pracuję w Gimnazjum Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym i dodatkowo prowadzę własną działalność gospodarczą- Szkołę Językową Profit. Zostałam nominowana w konkursie NOWIN Kobieta Przedsiębiorcza"

Kierunek studiów:
Stanisław Kaniorski
Stanisław Kaniorski

„Prowadzę własną firmę SKANBHP, która obsługuję  około 50 firm. Zatrudniamy ponad 100 osób”

Kierunek studiów:
Dawid Rogalski
Dawid Rogalski

„ Jestem specjalistą ds. edukacji ekologicznej i promocji firmy w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Oprócz pracy zawodowej  realizuję się artystycznie, piszę wiersze i stale publikuję felietony na portal www.ki24.info”

Kierunek studiów: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Krzysztof Piatczyc
Krzysztof Piatczyc

„Jestem egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Na co dzień uczę języka angielskiego”

Kierunek studiów: Filologia obca
Adam Nawrocki
Adam Nawrocki

„Pracuję jako muzykoterapeuta. Postawiłem na karierę muzyczną, zakładając zespół muzyczny Kamikaze”

Kierunek studiów: Administracja
Aleksandra Grabowska
Aleksandra Grabowska

„Pracowałam w wielu szkołach, dużych, małych, prywatnych i publicznych. Dużo podróżowałam, przejechałam całą Europę, nie miałam problemu z podjęciem pracy ze względu na perfekcyjną znajomość języka”
 

Kierunek studiów: Filologia obca
Zbigniew Dróżdż
Zbigniew Dróżdż

„Założyłem własną firmę transportową. To duża inwestycja, rozwijamy się i zwiększamy zatrudnienie”

Kierunek studiów: Zarządzanie
Urszula Dubicka-Mazurczyk
Urszula Dubicka-Mazurczyk

„Pracuję w Ośrodku Pomocy Społecznej. Kierownictwo mnie docenia i wierzy w moją wiedzę i kompetencje”

Kierunek studiów: Pedagogika
Agnieszka Kubiak
Agnieszka Kubiak

„Od lat pracuję w zawodzie, realizuję się jako socjoterapeutka, pedagog, lektor języka angielskiego. W międzyczasie zostałam twarzą holenderskiej firmy kosmetycznej”
 

Kierunek studiów: Pedagogika
Adam Banasiak
Adam Banasiak

„Pracuję w zawodzie, uczę języka angielskiego w szkołach i instytucjach edukacyjnych. Jestem także tłumaczem”

Kierunek studiów: Filologia obca