Wybierz miasto:

SOLA jest akronimem angielskiej nazwy projektu Simple Open Learning Advancements (Proste Nowoczesne Samokształcenie), a jego celem jest sprostanie rosnącym wymaganiom sektora turystycznego we Wspólnocie Europejskiej dzięki zastosowaniu metod teleinformatycznych, treści i kursów opartych na wiedzy. Obecnie, w obszarze turystki nie ma zbyt wielu ofert na rynku oprócz tych w języku angielskim, zarówno w formule kursów on-line jak i metody mieszanej, dotyczących głównych tematów określonych dla projektu SOLA (Podstawy Turystki Zrównoważonej, Zrównoważona Agroturystyka, Zarządzanie Relacjami z Turystyce Zrównoważonej).

W ramach projektu, finansowanego z programu ERASMUS+ (KA2 – Partnerstwa strategiczne Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk), jest opracowywany program szkoleniowy (on-line jak i  w formule mieszane) w wyżej wymienionym zakresie.

Dodatkowo, uczestnicy zostaną przeszkoleni do tworzenia zawartości e-learningowej bez pomocy profesjonalnego zespołu  autorów i do przystosowania dostępnych treści w ramach zasobów otwartych do lokalnych wymogów, jak i do pracy z nimi. Praca metodami opartymi na teleinformatyce jak i dostosowywanie metod nauczania powinny być promowane i upowszechniane.

Projekt SOLA realizuje następujące cele:

Szkolenie dla „trenerów prowadzących zajęcia w klasie”, przeszkolenie w zakresie wykorzystania metod teleinformatycznych i pokrewnych metod nauczania w różnorodnych kontekstach jak i dostosowanie ich do określonych treści.

Wyznaczanie wysokich standardów dla treści e-learningowych, webinariów i nauki w klasie.

Opracowanie treści e-learningowych. Treści te będą spełniały standardy określone przez wszystkich partnerów.

Opracowanie podręczników i poradników dla trenerów do wykorzystania na kursach mieszanych (jak wspomagać proces samokształcenia wśród uczestników).

Zwiększenie mobilności i wymiany międzynarodowej uczestników, ich współpracy oraz komunikacji między organizacjami, wymiana doświadczeń i pomysłów.

Umożliwienie uczestnikom nauki we własnym tempie z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych określonych treści w danym języku.

Opracowanie i wdrożenie wysokiej jakości programów i modułów szkoleniowych w zakresie zrównoważonej turystyki jak i OZE.

Wprowadzenie znaków kompetencji i ECVET/ECTS dla potwierdzenia uzyskanych osiągnięć.

Zaangażowanie sektora turystycznego i głównych interesariuszy (biura pracy, partnerzy społeczni) w projekcie.

Link:
www.sola-project.eu

Koordynator projektu:
Amanda Szukalska
e-mail:aszukalska@ahe.lodz.pl

Opieka merytoryczna:
Marcin Jaźwiec
e-mail:mjazwiec@ahe.lodz.pl

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj