Wybierz miasto:

BEZPŁATNE STUDIA

PEDAGOGIKA MEDIALNA Z ELEMENTAMI PROGRAMOWANIA - nowa specjalność na kierunku pedagogika (profil praktyczny, studia I stopnia)

Specjalność „Pedagogika medialna z elementami programowania” doskonale wpisuję się Regionalną Strategię Innowacji dla Wielkopolski na lata 2015-2020. „Pedagogika medialna z elementami programowania” jest odpowiedzią na zmieniające się warunki społeczno-gospodarcze,  oraz zapotrzebowanie na specjalistów umiejętnie wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne oraz kompetencje programistyczne w pracy zawodowej. Pedagogika medialna jako dziedzina o charakterze interdyscyplinarnym, kształtuje kompetencje z zakresu: metodyki kształcenia medialnego, wiedzy o mediach i mechanizmach ich oddziaływania, projektowania i tworzenia komunikatów medialnych przy zastosowaniu odpowiednich technologii, posługiwania się narzędziami medialnymi i stosownym do tego sprzętem, segregowania informacji i krytycznego ich odbioru.

W ramach specjalności: „Pedagogika medialna z elementami programowania” student zostanie wyposażony w podstawową wiedzę filozoficzną, socjologiczną, psychologiczną i pedagogiczną umożliwiającą rozumienie społeczno-kulturowych kontekstów pedagogiki medialnej. Ponadto uzyska wiedzę niezbędną do podjęcia pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem współczesnych mediów poprzez realizację między innymi takich przedmiotów jak: Psychologiczne aspekty mediów, Psychologia Internetu, Komunikacja i wizualizacja, Etyczne i prawne aspekty mediów, Cyberzagrożenia, Sieciowe źródła informacji, Kultura i sztuka, Radio i media audialne, Telewizja i realizacja wideo, Grafika komputerowa i fotografia, Książka i prasa  oraz  Podstawy programowania. Absolwent będzie posiadał kompetencje z zakresu pozyskiwania, organizowania, oceny informacji oraz prowadzenia szkoleń w zakresie poszukiwania i trafności doboru źródeł informacji. Mocną stroną absolwenta będzie praktyczne posługiwanie się mediami i technologiami informacyjnymi, jako narzędziami pracy intelektualnej oraz samorozwoju. Ponadto absolwent zyska wiedzę i umiejętności z podstaw programowania i kodowania. Absolwent specjalności „Pedagogika medialna z elementami programowania” może podjąć pracę w instytucjach kulturalno-oświatowych w charakterze specjalisty: ds. wykorzystania i wdrażania technologii informacyjnej w procesach edukacyjnych, e-learningu; ds. organizacji szkolnych i pozaszkolnych centrów informacyjno-dydaktycznych, ds. marketingu i budowania wizerunku instytucji oświatowej; w obszarze technologii informacyjnej i edukacji medialnej – jako wykładowca i konsultant w centrach kształcenia ustawicznego i wirtualnych centrach edukacyjnych; w firmach komercyjnych, państwowych i samorządowych w charakterze specjalisty tworzącego i zarządzającego serwerem wirtualnym; w środkach masowego przekazu, redakcjach prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz mediach elektronicznych, wydawnictwach medialnych, w organizacjach zajmujących się realizacją i projektowaniem systemów nowoczesnej edukacji na odległość.

 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj