Wybierz miasto:

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

15 listopada br. podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Katowicach.

Współpraca ma dotyczyć organizacji i promocji wydarzeń skierowanych do środowiska akademickiego, promowania postaw przedsiębiorczości oraz organizacji staży dla studentów. Izba będzie również przekazywać naszej Uczelni oferty pracy i informacje o podjętych działaniach rekrutacyjnych.

Porozumienie podpisała Dziekan Elżbieta Trojniar w imieniu AHE w Łodzi,
Filia w Wodzisławiu Śląskim. W imieniu IAS Dyrektor mł. Insp. Mariusz Cupiał.

Porozumienie zawarto na czas nieokreślony.

kas

Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach

Szkoła wspiera rodziców w dziedzinie wychowania, jej działalność zmierza do wszechstronnego rozwoju ucznia, mając na uwadze poszanowanie jego wolności, godności i niepowtarzalności, uczy szacunku dla każdego człowieka, tolerancji wobec odmiennych postaw oraz twórczego rozwiązywania problemów, rozwija dociekliwość poznawczą ukierunkowaną na poszukiwanie na świecie dobra, prawdy i piękna, przygotowuje ucznia do realizacji życiowych celów.

 

Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza w Krostoszowicach

 

Świetlica profilaktyczno - wychowawcza, jest publiczną placówką opiekuńczo-wychowawczą wsparcia dziennego, utworzoną w celu wspierania rodzin mających trudności w wypełnianiu swoich zadań opiekuńczo-wychowawczych i udzielania pomocy dzieciom pochodzącym z takich rodzin.
Podstawową działalnością placówki jest terapia dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, ale również ważna jest działalność profilaktyczna mająca na celu integrację wychowanków oraz ich rodzin ze środowiskiem i umiejętność zachowania się w środowisku.

 

Do podstawowych celów świetlicy należy:

  • wspieranie rodzin w sprawowaniu jej podstawowych funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
  • udzielanie pomocy dzieciom pochodzącym z rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, w których rodzice wykorzystując własne środki i możliwości nie są w stanie zapewnić dzieciom właściwej opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych i które wychowują się w warunkach niekorzystnych dla ich prawidłowego rozwoju
  • zapewnienie pomocy rodzinie i dzieciom sprawiającym problemy wychowawcze, zagrożonym demoralizacją, przestępczością lub uzależnieniami,
  • zapewnienie optymalnych warunków rozwoju fizycznego, psychicznego i poznawczego oraz bezpieczeństwa dzieci i stwarzanie możliwości kształtowania zdrowego stylu życia,

Świetlica w realizacji swoich celów i zadań współpracuje z:

  • rodzinami dzieci i ich opiekunami prawnymi,
  • szkołami i innymi placówkami oświatowymi,
  • sądami rodzinnymi,
  • stowarzyszeniami i innymi organizacjami prowadzącymi działalność na rzecz dzieci,
  • innymi osobami i podmiotami działającymi w środowisku lokalnym.

 

Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Wodzisławiu Śląskim

 

Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Wodzisławiu Śl. jest placówką dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym z autyzmem, powołaną w celu realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki nie dłużej niż do 24 roku życia.
Głównym celem Ośrodka jest przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w życiu społecznym, poprzez rozwijanie zainteresowania otoczeniem oraz uzyskiwanie w miarę możliwości niezależności od innych osób w funkcjonowaniu w życiu codziennym, a także realizacja obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i nauki.

 

Fundacja Pasjonaci w Jastrzębiu-Zdroju

 

Pasjonaci prowadzi Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Mali Pasjonaci”. Swoją opieką wychowawczą i dydaktyczną obejmuje ponad 100 dzieci. W żłobku „Mali Pasjonaci” realizujemy projekt Żłobek Małych Pasjonatów – rozwijamy pasje, wspieramy rozwój” , dzięki któremu poprawiamy dostępności do usług opiekuńczo-wychowawczych nad dziećmi do lat 3 dla osób, które w związku z urodzeniem lub wychowaniem dziecka ograniczyły swoją aktywność zawodową i tym samym umożliwiamy im powrót na rynek pracy.

 

Fundacji Pasjonaci jest prowadzenie działalności pożytku publicznego w następującym zakresie:

  1. Oświata, edukacja i wychowanie dzieci i młodzieży.
  2. Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka.
  3. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej dzieci i młodzieży.
  4. Działalność charytatywna na rzecz dzieci i młodzieży oraz rodzin w trudnej sytuacji życiowej.
  5. Działalność w zakresie upowszechniania i popularyzacji kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza w sytuacji materialnej.
  6. Ochrona i promocja zdrowia dzieci i młodzieży, zwłaszcza w trudnej sytuacji życiowej.
  7. Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.
  8. Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza w trudnej sytuacji życiowej.
  9. Upowszechnianie i popularyzacja oraz organizacja wolontariatu.
  10. Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami.
  11. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wśród dzieci i młodzieży.
  12. Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, zwłaszcza w trudnej sytuacji życiowej.
  13. Promocja ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

 

Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim

 

Izba gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim została założona 21 grudnia 2004r. Zrzeszeni członkowie prowadzą różne profile działalności od produkcji po handel i usługi w wielu branżach. Głównym zadaniem Izby jest propagowanie lokalnego patriotyzmu gospodarczego tak abyśmy poszukiwali potrzebnych towarów i usług u swoich sąsiadów, w swoim mieście, w swoim subregionie, województwie, Polsce, Świecie i Chinach a nie w odwrotnej kolejności.
Członkostwo w Izbie daje przedsiębiorcy wiele korzyści:

 

  • Możliwość uczestnictwa w spotkaniach na których nawiązują się kontakty handlowe.
  • Dostęp do aktualnych informacji poprzez mailing wysyłany do członków. To informacje na temat bieżących imprez, spotkań , dostępnych środków i dotacji, ale także wymiana informacji handlowych pomiędzy członkami
  • Promocja członków Izby Gospodarczej na wystawach, targach, w środowisku samorządowym, w kontaktach międzynarodowych i biznesowych.
  • będzie gdzie jesteśmy w pierwszej kolejności promujemy i polecamy swoich członków.

 

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim

 

Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa jednostka, do której głównych zadań należy:

 

  • wspomaganie systemu oświaty poprzez aktywizację społeczną, zawodową i ekonomiczną młodzieży,
  • podejmowanie działań zmierzających do podwyższania kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania,
  • wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i wychowaniu w procesie pracy, w tym organizowanie zatrudnienia oraz organizowanie międzynarodowej współpracy młodzieży.

 

Głównym celem działalności OHP jest stwarzanie, młodzieży w wieku 15 – 25 lat, warunków do prawidłowego rozwoju społecznego i zawodowego – w tym szczególne działania skierowane są do młodzieży defaworyzowanej, dla której wsparcie polega na budowaniu systemu pomocy dla grup najsłabszych, organizowaniu i wspieraniu form wychodzenia z ubóstwa, bezrobocia i patologii społecznych.

Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy i Wspierania Dzieci i Młodzieży „Uskrzydleni”
Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz integracji i rozwoju lokalnego środowiska społecznego, poprzez wspieranie inicjatyw społecznych w następujących obszarach: kultura, oświata, edukacja, ochrona środowiska, prawa człowieka, ochrona zdrowia, rozwój regionalny i lokalny, pomoc społeczna.

 

Wodzisławska Placówka wsparcia Dziennego "Dziupla"

 

Wydział Zamiejscowy podpisał porozumienie w celu nawiązania współpracy z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla”. To miejsce gdzie dziecko, rodzic / opiekun - cała rodzina może uzyskać pomoc i wsparcie. Przedmiotem współpracy jest realizacja wspólnych działań o charakterze naukowo-metodycznym w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz pedagogiki resocjalizacyjnej.

 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach

Celem współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach jest realizacja spotkań z zakresu aktywizacji zawodowej dla studentów Wydziału Zamiejscowego w Wodzisławiu Śląskim Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "PO PROSTU PARTNER"

Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim AHE w  Łodzi współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży "PO PROSTU PARTNER". Stowarzyszenie to stawia sobie za cel pracę na rzecz dzieci ze środowisk zagrożonych patologią, niesienie pomocy i wsparcia emocjonalnego młodym ludziom, promowanie wśród nich zdrowego trybu życia, usamodzielniania się i zapobiegania degradacji społecznej.

 

Śląskie Centrum Kreatywności i Przedsiębiorczości

Śląskie Centrum Kreatywności i Przedsiębiorczości

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej. Stawiamy na praktyczny charakter przekazywanej wiedzy i umiejętności.

Organizowanym przez nas szkoleniom przyświeca idea podmiotowego rozwoju człowieka. Dodatkowo uczestnicy szkoleń mają okazję nabyć umiejętności innowacyjnego i kreatywnego podejścia do wyzwań życia codziennego oraz zawodowego, dostrzegania i wykorzystywania szans i zagrożeń, umiejętnego wykorzystywania nadarzających się okazji, wcielania w życie nowatorskich metod i pomysłów.

Nasza oferta szkoleniowa stale ewoluuje i poszerza swój wachlarz propozycji, każde szkolenie możemy dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzymuje certyfikat uczestnictwa wystawiony przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną z Łodzi.

Certyfikat jest dokumentem, na jakim znajdują się informacje odnośnie tematu prowadzonych zajęć oraz planu szkolenia. Jest przyznawany w formie imiennej, z konkretną datą i nazwą instytucji, która go wystawiła. Starając się o pracę, nasz potencjalny pracodawca może zweryfikować wszelkie dane, dzięki którym będzie miał jasną i klarowną odpowiedź, czy dana wiedza i konkretna placówka, pomogła nam tak rozwinąć skrzydła, byśmy mogli spełnić się w konkretnej firmie, na konkretnym stanowisku, czy też nie.

Cennik :
45 zł - studenci/absolwenci AHE
65 zł - pozostałe osoby

 

Kontakt:
os. 1 Maja 23b pok. 107
44-304 Wodzisław Śląski
tel. 32 661 11 44
e-mail: akademiapedagoga@ahe.lodz.pl

 
Do pobrania
Dodane przez admin_ahe -
Pliki do pobrania

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 'Centrum' jest jednostką budżetową Urzędu Miasta. Propaguje, koordynuje i wspiera działalność sportowo-rekreacyjną na terenie naszego miasta. Zajmuje się organizacją 5 sekcji sportowych: piłki nożnej, pływania, tenisa ziemnego, jazdy konnej i koszykówki dziewczyn. Mosir organizuje również wiele imprez sportowych ,cyklicznych zawodów międzyszkolnych i rozgrywek międzynarodowych.

Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim AHE w Łodzi rozpoczął współpracę z MOSIR-em w Wodzisławiu Śląskim współfinansując międzynarodowe zawody rowerów MTB, mistrzostwa śląska w siatkówce plażowej, oraz wiele międzyszkolnych rozgrywek w piłkę nożną, siatkówkę i unihokeja.

 

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zostało powołane do życia 1 stycznia 1971 r. uchwałą Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Wodzisławiu Śląskim oraz decyzją Ministra Kultury i Sztuki. Na siedzibę nowo otwartej placówki obrano XVIII wieczny pałac fundacji rodu Dietrichstein. Powstanie Muzeum było ukoronowaniem wieloletniej pracy, intensywnej działalności kolekcjonerskiej miejscowej ludności, a przede wszystkim zbiorów Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej, które przez szereg lat pozyskiwało zabytki jak również eksponaty obrazujące dorobek kulturowy całego regionu.

Od 2006 roku Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim AHE w Łodzi rozpoczął współpracę z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim organizując wspólnie cykl imprez kulturalnych pod nazwą „Dni kultury”, podczas których mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość lepszego poznania odległych kultur (m.in. Japonia, Indie). Podczas „Dni kultury” prezentowane były wystawy eksponatów z danego kraju, wystawy fotograficzne, filmy tematyczne o historii i tradycjach regionalnych. Ponadto w ramach spotkań z kulturą wspólnie organizowane były różnego typu warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania z podróżnikami, pokazy slajdów itp.

 

Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu

Współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Jastrzębiu Wydział Zamiejscowy
w Wodzisławiu Śląskim AHE w Łodzi rozpoczął przy okazji realizacji projektu EU „ Nowy zawód dla Ciebie” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kolejnym etapem współpracy była organizacja „Jastrzębskich drogowskazów kariery”.
Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspomagania drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Wodzisławski Wydział Zamiejscowy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi włączył się w tegoroczny OTK.
W ramach jastrzębskiej edycji OTK 22 października odbyła się konferencja podsumowująca akcję pt. „Od przedszkola do Uniwersytetu Trzeciego Wieku- poradnictwo zawodowe w Jastrzębiu Zdroju”. Konferencję zakończyło podpisanie przez dziekana Wydziału Zamiejscowego W Wodzisławiu Śląskim AHE porozumienia pt. „Jastrzębskie Drogowskazy Kariery”. Dotyczy ono utworzenia i funkcjonowania lokalnej sieci współpracy praktyków poradnictwa zawodowego.

Porozumienie zostało podpisane również przez strony:

  • Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju
  • Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju
  • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jastrzębiu-Zdroju
  • Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Szkolny Ośrodek Kariery
  • Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach – Młodzieżowe Biuro Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Jastrzębiu-Zdroju
  • Fundacja Jastrzębski Inkubator Przedsiębiorczości

Dodatkowymi akcentami były wystąpienia prelegentów reprezentujących AHE, tj. dr Antoniego Augustyna (dziekan WZ w Wodzisławiu Śl. AHE w Łodzi) oraz dr Norberta Niestolika. AHE promowana była także poprzez materiały informacyjne dostępne na stoisku.

Trenerzy Centrum Kreatywności i Przedsiębiorczości przeprowadzili także cykl warsztatów psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży biorących udział w OTK.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Powstało na mocy decyzji Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej
z przekształcenia, działających na terenie Raciborza i Rybnika, Rejonowych Stacji Krwiodawstwa. Siedziba Centrum mieści się w Raciborzu, natomiast w Jastrzębiu-Zdroju, Pszowie i Rybniku funkcjonują jego 3 oddziały terenowe.

Raciborskie Centrum Krwiodawstwa obejmuje swym działaniem powiat raciborski, rybnicki i wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Żory i Rybnik. Jednakże dystrybucja krwi i preparatów krwiopochodnych odbywa się na terenie całego kraju.

Podstawowym zadaniem Regionalnego Centrum jest organizowanie i prowadzenie działalności w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa, a w szczególności wykonywanie zadań w zakresie pobierania krwi i oddzielania jej składników oraz zaopatrzenia w krew i jej składniki.

Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim AHE w Łodzi szerzy idee honorowego dawstwa krwi wśród młodzieży i studentów z naszego regionu, oraz bierze udział w rajdach organizowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Wodzisławskie Centrum Kultury

Współpraca pomiędzy Wydziałem Zamiejscowym w Wodzisławiu Śląskim AHE w Łodzi
a Wodzisłaskim Centrum Kultury rozpoczęła się w 2007r. przy okazji organizacji cyklicznej imprezy p.t. Letnia Akademia Filmowa. Była to inicjatywa kulturalno – edukacyjna mająca na celu dotarcie do mieszkańców naszego regionu z ambitnym kinem na najwyższym poziomie, poruszającym wiele problemów społecznych, niejednokrotnie wzruszającym i dającym do myślenia. Wspólnie chcieliśmy pokazać, że kultura może nieść ze sobą radość obcowania ze sztuką, w tym wypadku z obrazem filmowym. Przyjęło się oglądać projekcje filmowe w salach kinowych bądź też w pomieszczeniach specjalnie do tego zaadoptowanych. Naszym celem było „wyciągnięcie” odbiorcy na świeże powietrze.

Kolejną wspólną inicjatywą WCK I AHE była organizacja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa człowieka w filmie. Festiwal ten jest organizowany w Polsce od 2003 r. Tworzą go Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Społeczny Instytut Filmowy wraz z partnerami z całej Polski organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi. Co roku wspólnie z WCK wybieramy filmy z repertuaru Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS, który jest jednym z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach Człowieka, tworząc w ten sposób program festiwalu dla mieszkańców naszego regionu. Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, nieustannie zwiększa swój zasięg, odwiedzając coraz więcej polskich miast. Do udziału w festiwalu zaangażowaliśmy młodzież z całego regionu proponując projekcje filmowe dla Szkół w godzinach porannych. Podczas projekcji młodzież ma możliwość zobaczyć wiele interesujących filmów dokumentalnych poruszających ważne tematy dotyczące łamania praw człowieka.

SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO, s.r.o.

SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO, s.r.o.
PRYWATNA WYŻSZA SZKOŁA EKONOMICZNA ZNOJMO


Współpraca z czeską uczelnią 28 września 2009 roku Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim AHE w Łodzi gościł delegację z Uczelni czeskiej: Soukromá vysoká škola ekonomická ze Znojma. Do Wodzisławia przyjechali: Prorektor do spraw rozwoju studiów Ing. Pavel Štohl oraz Koordynator ds. zagranicznych Pani PhDr. Júlia Nielsen.
Z władzami czeskiej Uczelni spotkali się, z ramienia AHE: Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Wodzisławiu Śląskim dr Antoni Augustyn, Dyrektor Regionalny mgr Elżbieta Trojniar, Z-ca Dyrektora Regionalnego mgr Beata Baszczok oraz koordynator ds. zagranicznych Joanna Czogała.

Na spotkaniu omówiono kwestie współpracy pomiędzy Uczelniami, wiążącą się m.in. z wzajemną organizacją staży dla studentów, gościnną wymianą wykładowców, wspólnym pisaniem projektów unijnych oraz organizacją międzynarodowych konferencji naukowych.

Spotkanie zostało uwieńczone podpisaniem umowy o współpracy pomiędzy obiema stronami.

Po spotkaniu w siedzibie Wydziału Zamiejscowego delegacja z Czech spotkała się z Z-cą Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Panią dr Aleksandrą Chudzik.

Więcej informacji o Uczelni można uzyskać na stronie www.svse.cz


W dniach 19. – 20. 11. 2009 roku odbyła się konferencja międzynarodowa organizowana przez współpracująca z naszą placówką SVŠE Znojmo.
Tematem przewodnim konferencji były „ Nowe pomysły – Nowe trendy”.
W konferencji wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Zamiejscowego w Wodzisławiu Śląskim Akademii Humanistyczno -Ekonomicznej w Łodzi oraz licznie zgromadzeni naukowcy z dziedzin ekonomii, marketingu, zarządzania

W dniach 19. – 20. 11. 2009 roku odbyła się konferencja międzynarodowa organizowana przez współpracująca z naszą placówką SVŠE Znojmo.
Tematem przewodnim konferencji były „ Nowe pomysły – Nowe trendy”.
W konferencji wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Zamiejscowego w Wodzisławiu Śląskim Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz licznie zgromadzeni naukowcy z dziedzin ekonomii, marketingu, zarządzania.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj