Wybierz miasto:
Galeria Kontakt zaprezentowała wystawę studentów grafiki „KULT"

15 czerwca Galeria Kontakt w AHE w Łodzi otworzyła wystawę studentów kierunku grafika.
Tematem wystawy był szeroko pojęty KULT.

Wystawa obejmowała prace przedstawiające bardzo różne podejścia młodych artystów do tematu.
Prace niektórych studentów ukazywały wyobrażenia związane z kultem chrześcijańskiej religijności.
Inni pochylili się nad kultem kobiecego ciała, a jeszcze inni nad kultem współczesnego hedonizmu.
Są dzieła które prezentowały dobry dizajn, są i takie, które ukazywały symbole powiązane z kultem
pogańskich bogów czy też UFO.

Galeria Kontakt prezentuje wystawę studentów grafiki „KULT", Galeria Kontakt prezentuje wystawę studentów grafiki „KULT", Galeria Kontakt prezentuje wystawę studentów grafiki „KULT", Galeria Kontakt prezentuje wystawę studentów grafiki „KULT", Galeria Kontakt prezentuje wystawę studentów grafiki „KULT", Galeria Kontakt prezentuje wystawę studentów grafiki „KULT", Galeria Kontakt prezentuje wystawę studentów grafiki „KULT"
Ogromny sukces studentki grafiki Magdaleny Madoń

II miejsce na Międzynarodowym Biennale Plakatu Lublin 2019 w kategorii „Clean Air” zdobyła Magdalena Madoń, studentka I roku studiów magisterskich na kierunku grafika AHE w Łodzi, a także absolwentka studiów licencjackich.

Biennale Plakatu organizowane jest przez Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia w Lublinie.

Prace do konkursu zgłaszali zarówno profesjonaliści jak i studenci.
http://poster.co.pl

Magda Madoń zaprezentowała plakat „AIRCREAM"



 

Ogromny sukces studentki grafiki Magdaleny Madoń
Sukces dyplomanta kierunku grafika

Praca dyplomowa autorstwa Grzegorza Królikowskiego przygotowana pod opieką dr hab. Michała Kacperczyka (dyplom licencjacki na kierunku grafika) została zakwalifikowana do drugiego etapu Międzynarodowego Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej Agrafa’19 w Katowicach.

Gratulujemy!

https://www.facebook.com/192823754087338/posts/2087585084611186?sfns=mo
 

Sukces dyplomanta kierunku grafika, Sukces dyplomanta kierunku grafika
Wystawa grafik absolwentki kierunku grafika na Piotrkowskiej

Magdy Stanczew – absolwentka kierunku grafika Wydziału Artystycznego AHE w Łodzi prezentuje swoje prace w Łódzkiej Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28.

Grafiki do wystawy zostały stworzone w ramach praktycznej części pracy magisterskiej pt. Łódź w grafikach Magdy Stanczew pod opieką promotora prof. zw. Stanisława Łabęckiego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Przy tworzeniu prac autorka połączyła kilka technik. Podstawą każdej z nich była odpowiednio zmodyfikowana fotografia. Kolejnym etapem było naniesienie na fotografię barwnych plam, czyli zastosowanie techniki imitującej akwarelę. Ostateczny wyraz i niepowtarzalny charakter każdej pracy nadał odręczny i jakby od niechcenia naniesiony szkic.
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

 

Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej, Absolwentak kierunku grafika z wystawą na ul. Piotrkowskiej
Obrony plac dyplomowych na kierunku grafika

Dyplomy na Grafice! Diploma works at the Graphic faculty!
video clip: Timo Rinker

Dyplomanci / Graduates:

Monday, October 29,
Magisterski / Master
Monika Kwiatkowska
promotor / under the supervision of prof. Sławomir Iwański

Saturday, October 27,
Magisterski / Master
Konrad Ciężki
promotor / under the supervision of prof.Leokadia Bartoszko
Patrycja Biergiel
promotor / under the supervision of dr hab. Aleksandra Chrapowicka

Licencjat / Bachelor
Łukasz Muraszka
promotor / under the supervision of dr hab. Aleksandra Chrapowicka

Timo Rinker is a 3rd year bachelor student in Germany, studying media production and technology (B.E.) with a keen interest in music and film production. Currently he is taking part in the Erasmus+ program, working as an intern for the AHE where he is responsible for going to events, supporting different departments in media production and preparing content for social media involving video clips and designs/workart

Wystaw absolwentki kierunku grafika w MCK w Bełchatowie

Barbara Florczyk – absolwentka kierunku grafika AHE w Łodzi gościła z wystawą fotografii i grafik „Kalejdoskop” w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

Nasza absolwentka od kilku lat zawodowo fotografuje oraz projektuje okładki płyt muzycznych i książek dla artystów z całego świata. O swojej pracy mówi: „Mało kto zwraca uwagę na barwy, które nas otaczają. Często wydają się stłumione, zgaszone, prawie nieobecne. Moją intencją jest wydobycie ich i zaostrzenie. Pokazanie pełnej palety kolorów, feeri barw, różnorodności, zwrócenie na nią uwagi. Kolor nadaje klimat, dyktuje nastrój, czasem opowiada jakąś historię. Wyblakły świat pozbawiony kolorów byłby nudny, być może nie do zniesienia.”

Wystaw absolwentki kierunku grafika w MCK w Bełchatowie, Wystaw absolwentki kierunku grafika w MCK w Bełchatowie, Wystaw absolwentki kierunku grafika w MCK w Bełchatowie
Dziekan Wydziału Artystycznego, dr Krzysztof Jurecki kuratorem wystawy

Dziekan Wydziału Artystycznego, dr Krzysztof Jurecki był kuratorem wystawy „Negocjowanie tożsamości. Między realnym a wirtualnym w fotografii XXI wieku”, która zorganizowana została w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu.

Wystawa składała się z ok. 70 prac wykonanych przy pomocy fotomontażu, fotokolażu, fotografii analogowej i panoram fotograficznych podejmujących temat tożsamości artystycznej i jej aspektów.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem wystawy  oraz obejrzenia filmu dokumentującego wernisaż.

https://bit.ly/2QVGgwq

https://bit.ly/2yOLiDD

Wystawa Dziekana Wydziału Artystycznego dr. Krzysztofa Jureckiego, Wystawa Dziekana Wydziału Artystycznego dr. Krzysztofa Jureckiego, Wystawa Dziekana Wydziału Artystycznego dr. Krzysztofa Jureckiego
Kierunek grafika partnerem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi została sponsorem nagrody w trakcie trwającego Game Jamu podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-16 września 2018 r. w Atlas Arenie w Łodzi. W jury konkursowym zasiadła mgr Joanna Strzelecka- Tazbir, która jest wykładowcą na specjalności grafika 3D i game-art. Nagrodę w kategorii „Najlepsza oprawa graficzna” wręczyła dr Elżbieta Dul-Ledwosińska, prodziekan kierunku.

Laureatem został zespół „To-pory”.

AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, AHE w Łodzi parterem Gama Jame na 29. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier
Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty.

Galeria studencka "Kontakt" Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52. otworzyła wystawę fotografii autorstwa Adama Wojcika, podczas której można było zobaczyć zdjęcia nieodwiedzanych przez turystów miejsc, a mających ogromne znaczenie dla Popkultury.

Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty., Wystawa fotografii autorstwa Adama Wojcika - Londyn ukryty.
Wystawa studentów w Galerii „Kontakt"

Galeria studencka „Kontakt" Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52 zaprezentowała wystawę prac studentów kierunku grafika.
Studenci sami dokonali selekcji prac i przygotowali wystawę. 
Każdy student kierunku grafika AHE w Łodzi może zostać kuratorem i zaproponować temat wystawy oraz jej uczestników.
Zapraszamy kreatywnych pasjonatów!

Wystawa studentów w Galerii „Kontakt", Wystawa studentów w Galerii „Kontakt", Wystawa studentów w Galerii „Kontakt", Wystawa studentów w Galerii „Kontakt", Wystawa studentów w Galerii „Kontakt", Wystawa studentów w Galerii „Kontakt", Wystawa studentów w Galerii „Kontakt", Wystawa studentów w Galerii „Kontakt"
Kierunek grafika po raz kolejny z prestiżowym Certyfikatem „Studia z przyszłości”

Prodziekan kierunku grafika dr Elżbieta Dul-Ledwosińska odebrała certyfikat z rąk prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jednego z najwybitniejszych polskich specjalistów w dziedzinie jakości kształcenia, oraz Grażyny Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikat uzyskują te kierunki studiów, które – w opinii ekspertów – należą do grona akademickiej elity.
To kierunki przygotowane według oryginalnych, autorskich pomysłów akademickich, zaprojektowane z ogromnym szacunkiem dla rynku pracy i występujących na nim tendencji.

Dołącz do nas i studiuj wedle najwyższych standardów edukacyjnych.

Kierunek grafika po raz kolejny z prestiżowym Certyfikatem „Studia z przyszłości”, Kierunek grafika po raz kolejny z prestiżowym Certyfikatem „Studia z przyszłości”, Kierunek grafika po raz kolejny z prestiżowym Certyfikatem „Studia z przyszłości”, Kierunek grafika po raz kolejny z prestiżowym Certyfikatem „Studia z przyszłości”
Student grafiki Mohamed Nabaoui autorem wystawy w Szwalni Smaków
  • SAVE WATER
  • SAVE NATURE
  • SAVE ENERGY
  • SAY NO TO WAR
  • STOP HIV/AIDS
  • EDUCATION FOR ALL
  • ABOLISH DEATH PENALTY
  • SAY NO TO XENOPHOBIA

To myśl przewodnia wystawy zaprezentowanej w Szwalni Smaków przy ul. Piotrkowskiej 217.

Autorem prac jest student kierunku grafika Mohamed Nabaoui.

Praca dyplomowa i wystawa przygotowana pod opieką dr. Michała Kacperczyka.

Zapraszamy na pyszne jedzenie w artystycznej oprawie.
 

Student grafiki Mohamed Nabaoui autorem wystawy w Szwalni Smaków, Student grafiki Mohamed Nabaoui autorem wystawy w Szwalni Smaków, Student grafiki Mohamed Nabaoui autorem wystawy w Szwalni Smaków, Student grafiki Mohamed Nabaoui autorem wystawy w Szwalni Smaków, Student grafiki Mohamed Nabaoui autorem wystawy w Szwalni Smaków, Student grafiki Mohamed Nabaoui autorem wystawy w Szwalni Smaków
Kierunek grafika partnerem Game Jam 5

Łódzki Game Jam to już piąta edycja corocznej imprezy odbywającej się w Łodzi wraz z setkami innych tego typu wydarzeń na świecie w ramach międzynarodowej inicjatywy Global Game Jam.
Wydarzenie, którego partnerem był kierunek grafika AHE w Łodzi, polegało na stworzeniu gry w ciągu 48 godzin na temat podany przez organizatorów przy rozpoczęciu jamu.

Dla wielu młodych twórców była to szansa na podjęcie pierwszych kroków w tworzeniu gier, nauczenie się nowych technologii, sprawdzenie własnych możliwości i poznanie pasjonatów tworzenia gier.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 26–28 stycznia 2018 r. w Brukowa Business Center przy ul. Brukowej 12 w Łodzi.

Relacja w TVP3
https://www.facebook.com/TVPLWD/videos/1822874864411851/?fref=mentions

Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5, Kierunek grafika partnerem Game Jam 5
Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP

Studenci, wykładowcy, przyjaciele i zaproszeni goście zgromadzili się w Galerii LOOK w Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, aby uczestniczyć w wyjątkowym wernisażu wystawy „Quadratum Grafika Cyfrowa” autorstwa prodziekan kierunku grafika AHE w Łodzi dr Elżbiety Dul-Ledwosińskiej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Ekspozycja potrwa do 4 lutego 2018 r.

Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP, Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP, Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP, Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP, Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP, Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP, Elżbieta Dul-Ledwosińska z wystawą "Quadratum Grafika Cyfrowa" w ASP
Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych

Galeria 144 Grafiki w Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zaprezentowała wystawę grafik dydaktyka kierunku grafika AHE w Łodzi prof. zw. Jerzego Trelińskiego.

Profesor Treliński do 2017 r. wziął udział w 481 wystawach, pokazach, sympozjach, w tym na jego koncie jest:

  • 50 wystaw indywidualnych,
  • 185 wystaw zbiorowych, pokazów krajowych,
  • 199 wystaw zbiorowych z udziałem twórców zagranicznych,
  • 47 wystaw zbiorowych sztuki polskiej za granicą.


Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w ASP przy ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, piętro III. Ekspozycja potrwa do 20 lutego 2018 r.

Jest nam niezmiernie miło, że naszą kadrę tworzą tak utalentowani profesorowie, którzy swoją pasją i talentem dzielą się ze studentami Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.

Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych, Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych, Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych, Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych, Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych, Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych, Wystawa grafik prof. zw. Jerzego Trelińskiego w Akademii Sztuk Pięknych
Wystawa studentów kierunku grafika w Szwalni smaków

Pyszne jedzenie w artystycznej oprawie to coś, czego nigdy nie należy sobie odmawiać! Zwłaszcza w czasie aktualnie trwającego Restaurant Week Polska!

Już teraz serdecznie zapraszamy na wystawę prac naszych studentów, przygotowanych pod opieką dydaktyczną Profesora Stanisława Łabęckiego. Motywem przewodnim jest Jesień.

Autorzy plakatów:
Marcin Abramczyk
Anna Kędzior
Ewa Bruś
Marta Gliniak
Natalia Sobecka

Wystawę można podziwiać przy ul. Piotrkowskiej 217.

Wystawa studentów kierunku grafika w Szwalni smaków, Wystawa studentów kierunku grafika w Szwalni smaków
dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi

Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka, grafika
galeria 144 Grafiki
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, budynek główny, III piętro
wernisaż 18 października o 13.00, wystawa potrwa do 14 listopada 2017

Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka studiowała w latach 1965 – 1971 w PWSSP w Łodzi. Aktualnie zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, gdzie prowadzi przedmiot struktury wizualne na Wydziale Artystycznym na kierunku Grafika.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
Zajmuje się problematyką związaną z przestrzenią i grafiką.
Uczestniczy w wystawach sztuki abstrakcyjnej, konstruktywistycznej i konkretnej oraz w wystawach grafiki.
Prace w zbiorach: Mondriaanhuis Museum voor Constructieve en Concrete Kunst w Amersfoort w Holandii, Museum Modern Art w Hünfeld w Niemczech, Center of Study for Constructive Art w Calgary w Kanadzie, Museo Civico Ala Ponzone w Cremonie we Włoszech, Vilnius Graphic Art Center w Wilnie na Litwie, Splitgraphic Collection w Splicie w Chorwacji, w kolekcji Tama Art University Museum w Japonii, w Kolekcji Grafiki Współczesnej Imprint w Warszawie, w Kolekcji Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, w kolekcji Accademia d’ Arte di Pisa we Włoszech.


https://www.facebook.com/1404230483124072/videos/1955427614671020/
 

dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi, dr hab. prof. AHE Elżbiety Gawlikowskiej-Łabęckiej z wystawą w ASP w Łodzi
Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie

Kierunek grafika AHE w Łodzi wspiera młodych graczy, pasjonatów gier i komiksów. Prowadząc specjalność Game Art 3D tworzymy przyjazne im środowisko i społeczność! Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi ufundowała nagrodę - profesjonalny tablet graficzny za najlepszą oprawę wizualną gry, która powstała w ciągu 45 godzin pracy podczas 4 Game Jam!

https://www.youtube.com/watch?v=O7p6AxQQkdE&t=5s

Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie , Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie
Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017

Na wystawie eksponowane są prace studentów z PRZEDMIOTU FOTOGRAFIA prowadzonego przez prof. Leokadię Bartoszko.
Jest to wybór prac ze studiów dziennych, niestacjonarnych i e-learningowych.

  • W każdym semestrze bez względu na rodzaj studiów równoległe roczniki miały za zadanie rozwiązywać te same problemy zawarte w treściach ćwiczeń zadanych do wykonania.

Wystawa pokazuje, że rodzaj studiów nie przesądza o poziomie i jakości prac.

  • Z każdego kursu bez trudu można było wybrać prace godne pokazania. Najważniejsze kryteria zastosowane przy wyborze zdjęć do wystawy to indywidualność, własna interpretacja treści ćwiczenia, wnikliwa obserwacja otaczającej rzeczywistości i świadome decydowanie o najwłaściwszym momencie zapisu zdjęcia.
  • Nie bez znaczenia pozostaje również kompozycja kadru, poszukiwanie podtekstów, skojarzeń i odpowiedniego do treści zdjęcia klimatu, o którym decyduje w dużej mierze rodzaj oświetlenia, dobór najwłaściwszych parametrów ustawień aparatu i najwłaściwszy do danej sytuacji kierunek obserwacji.
  • Nieskazitelna jakość techniczna w obecnej dobie przestała być celem, jest nieraz niezbędna, ale przy dzisiejszej technice i możliwościach aparatów fotograficznych stała się łatwa do osiągnięcia.

Natomiast o prawdziwej wartości obrazu fotograficznego decyduje świadome działanie autora zdjęcia, rozumienie, jakie możliwości zapisu dają zmiany w ustawieniach parametrów ustawień aparatu fotograficznego bez względu na jakość i rodzaj sprzętu, oraz przede wszystkim umiejętność zawarcia w kadrze indywidualnych potrzeb twórczych i przekazywania odbiorcy interesujących treści i znaczeń.
W tym kierunku zmierza kształcenie na zajęciach z FOTOGRAFII na GRAFICE Wydziału ARTYSTYCZNEGO Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – aby pomóc słuchaczom rozwijać umiejętność obserwacji i wrażliwość twórczą.

http://www.ahe.lodz.pl/grafika/specjalnosci/II-stopien

Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017 , Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017 , Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017 , Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017 , Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017 , Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017 , Wystawa fotografii studentów grafiki w PATIO2 bar – 2017
Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land

Agata i Dominik, studenci kierunku grafika AHE na festiwalu Promised Land!!!
Byliśmy na Dniu Otwartym i było to fantastyczne spotkanie z twórcami i producentami grafiki 3D i animacji do gier komputerowych w futurystycznych wnętrzach EC1 - wykłady w salach Machine Hall i Control Room, prezentacja malarskiej animacji, najnowsza technologia w Motion Capture Vicon Shogun, komunikacja wizualna w Concept Art, grafika i animacja w AfterEffects. Drukarki 3D, stanowiska do pracy z modelowaniem 3D i konsultacje portfolio 2D/3D/Animacji.
Jesteśmy pod wrażeniem.
 

https://www.facebook.com/grafikaAHE/videos/1751122484920828/

Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land, Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land, Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land, Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land, Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land, Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land, Studenci kierunku grafika na festiwalu Promised Land
Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek

Studencka Galeria Kontakt Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zaprasza na pierwszą indywidualą wystawę, zawierającą serię grafik autorstwa studenta Bernarda Mailera, która nosi tytuł - pierwszy pocałunek.

Inspiracją do powstania tych prac był motyw twarzy przedstawiany w sposób geometryczny przez reprezentantów niemieckiej szkoły Bauhaus z lat 20-tych XX wieku. Artyści używali tego motywu jako symbolu człowieka. Zazwyczaj był on ukazywany samodzielnie, sporadycznie jako część całości, np. trybik w maszynie. Ja, kontynuując myśl George Orwella zawartą w "Roku 1984", chciałem zwrócić uwagę na inny aspekt.

U Orwella główni bohaterowie, pomimo, że byli wtłoczeni w system i żyli jak reszta społeczeństwa, poszukiwali
intymności, uczucia (czegoś, czego sami nie potrafili dookreślić). Sama geometryczna forma twarzy, pozbawiona cech charakterystycznych konkretnej osoby,pozwoliła mi nie tylko ukazać uniwersalność postaci, ale też ułatwiła uchwycenie niezdarności sytuacji, jaką jest ulotny i jednorazowy pierwszy pocałunek. Ponadto dla mnie prywatnie szkoła Bauhaus jest symbolem połączenia pracy rzemieślniczej i artystycznej. Do tej pory projektowałem biżuterię i jest to dla mnie symboliczne
ukazanie mojej osobistej historii jako artysty.

Galeria Kontakt
ul. Rewolucji 1905 r. nr 52

Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek, Bernard Mailer – Pierwszy Pocałunek
Wystawa prac studentów kierunku grafika w Art_Inkubatorze

Wydział Artystyczny Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy studentów kierunku grafika, która odbędzie się w przestrzeni wystawienniczej Art_Inkubatora: Tektura – Antresola.

W Art_Inkubatorze zostaną zaprezentowane studenckie plakaty wykonane pod opieką dydaktyczną uznanych mistrzów projektantów:

* prof. zw. Stanisława Łabęckiego – pracownia komunikatu wizualnego,
* prof. zw. Jerzego Trelińskiego – pracownia systemów identyfikacji wizualnej,
* dr. Michała Kacperczyka – pracownia typografii.

Studenci kierunku grafika prezentują swoje prace w wielu artystycznych przestrzeniach. Stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, pokazują swoją twórczość i nawiązują kontakty z przyszłymi pracodawcami. Rozwijają swoje pasje artystyczne i poznają praktyczną stronę pracy grafika. Wyposażeni w wiedzę i praktyczne umiejętności mogą szukać miejsca dla siebie w świecie projektowania graficznego: wydawnictw, reklamy, multimediów czy Internetu.

Swoje prace pokażą:

Adrian Czech
Adam Grabowski
Aleksandra Drozd
Anita Szymankiewicz
Anna Kędzior
Grzegorz Królikowski
Kristina Chebykina
Łukasz Hoppe
Magdalena Madoń
Marcin Abramczyk
Patryk Jedynak
Paulina Kulik
Wojciech Bugno

 

Menadżer projektu - mgr Joanna Borowska-Kośka

 

Wystawa prac studentów kierunku grafika w Art_Inkubatorze, Wystawa prac studentów kierunku grafika w Art_Inkubatorze, Wystawa prac studentów kierunku grafika w Art_Inkubatorze, Wystawa prac studentów kierunku grafika w Art_Inkubatorze, Wystawa prac studentów kierunku grafika w Art_Inkubatorze
Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury

Po raz kolejny, dzięki współpracy działu edukacji Domu Literatury oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, studenci Wydziału Artystycznego AHE mogą zaprezentować na wystawie prace wykonane w pracowni grafiki warsztatowej.
Akwafortę, akwatintę, linoryt, techniki łączone - twórczo wykorzystane przez młodych artystów - można będzie oglądać od 22 kwietnia w galerii L.
Tradycyjnie, razem ze studentami, swoje prace pokażą dydaktycy z Katedry Sztuk Pięknych.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace STUDENTÓW oraz DYDAKTYKÓW.

Studenci:
Anna Hejnar,
Paulina Kulik,
Magdalena Madońd
Agnieszka Ochocińska,
Karolina Rogut,
Klaudia Sus,
===============================================
Dydaktycy:
Andrzej Bartczak, Elżbieta Dul-Ledwosińska, Joanna Niekraszewicz, Wojciech Pilarski, Włodzimierz Stelmaszczyk

Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury, Studenci kierunku grafika z wystawą w Domu Literatury
Kierunek grafika - Lider Jakości Kształcenia

Z dumą informujemy, że kierunek grafika studia II stopnia uzyskał prestiżowy certyfikat STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, oprócz Certyfikatu i Znaku Jakości "Studia z Przyszłością" kierunek GRAFIKA otrzymał Certyfikat Nadzwyczajny "Lider Jakości Kształcenia"

Uroczystość wręczenia odbyła się w Pałacu Tyszkiewiczów w Warszawie.
 

http://www.ahe.lodz.pl/news/11559/taniec-grafika-i-dziennikarstwo-z-cer…

Kierunek grafika - Lider Jakości Kształcenia , Kierunek grafika - Lider Jakości Kształcenia , Kierunek grafika - Lider Jakości Kształcenia , Kierunek grafika - Lider Jakości Kształcenia
Sukces Daniela Kruszyńskiego absolwenta kierunku grafika

Grafika "Silent 01" Daniela Kruszyńskiego, absolwenta kierunku grafika AHE w Łodzi, po przejściu dwóch etapów konkursu została zakwalifikowana na wystawę 5. Jubileuszowego Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni. Grafikę tę można oglądać na wystawie pokonkursowej, która otwarta jest od 10 października do 20 listopada 2016 roku w Galerii Centrum Designu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Nasz absolwent już po raz drugi wziął udział w bardzo ważnej międzynarodowej wystawie.

Daniel Kruszyński w 2015 roku uzyskał tytuł magistra sztuki z wyróżnieniem w Pracowni Komunikatu Wizualnego (promotorem pracy magisterskiej był prof. Stanisław Łabęcki) i bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu został zaproszony do uczestnictwa w Międzynarodowym Triennale KOLOR W GRAFICE – DUETY w Toruniu, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

Życzymy następnych wystaw i dalszych sukcesów!

 

Sukces Daniela Kruszyńskiego absolwenta kierunku grafika, Sukces Daniela Kruszyńskiego absolwenta kierunku grafika, Sukces Daniela Kruszyńskiego absolwenta kierunku grafika, Sukces Daniela Kruszyńskiego absolwenta kierunku grafika, Sukces Daniela Kruszyńskiego absolwenta kierunku grafika, Sukces Daniela Kruszyńskiego absolwenta kierunku grafika
Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka

24 października prof. zw. Andrzej Marian Bartczak zaprezentuje swoją twórczość na wystawie „Obraz i księga” w Galerii Biblio-Art. w Bibliotece Politechniki Łódzkiej.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 13.00 przy ul. Wólczańskiej 223
(I piętro).

Serdecznie zapraszamy!

Wystawę można zwiedzać do 21 listopada 2016 r.

Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka, Wernisaż prof. zw. Andrzeja Mariana Bartczaka
Grafiki dr Elżbiety Dul-Ledwosińskiej w Poleskim Ośrodku Sztuki

Od 7 lipca w Galerii 526 w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2A możemy oglądać wystawę grafik w technice druku cyfrowego dr Elżbiety Dul-Ledwosińskiej - adiunkta na kierunku grafika Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Słowo od Autorki:

„Praca twórcza jest dla mnie drogą do poznawania otaczającego mnie świata, tworzących go industrialnych i naturalnych struktur, które pozostają do siebie w kontraście, lub nawzajem się uzupełniają oraz relacji pomiędzy człowiekiem i tymi strukturami."

Pani doktor prowadzi zajęcia z grafiki warsztatowej oraz warsztaty kreacji wizualnej dla studentów kierunków humanistycznych. Jako e-teacher pracuje również na platformie e-learningowej Polski Uniwersytet Wirtualny.


Wystawa można zwiedzać do 31 sierpnia br. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 19.00

Zapraszamy do zwiedzania.

Grafiki dr Elżbiety Dul-Ledwosińskiej w Poleskim Ośrodku Sztuki
Distance w Galerii AHE- PATIO2

Ekspozycja ma odkryć często bardzo bliskie lecz zapomniane i pomijane „niewidzialnością” rejony fizycznych miejsc, lub też trudno dostępne przestrzenie penetracji intelektualnej. DYSTANS bardzo bliski, lub niezmiernie daleki, wyjaśnia Prof. AHE dr hab. Leokadia Bartoszko Prezes Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików.
 

18 czerwca 2016 r.

Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2, Distance w Galerii AHE- PATIO2
Porządek i przypadek – wystawa zbiorowa

Porządek i przypadek – wystawa zbiorowa
Dom Literatury w Łodzi
Roosevelta 17, 90-056 Łódź

Kuratorzy: prof. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, prof. Andrzej Gieraga

Kolejna wystawa na której artyści zaprezentują dwie prace małego formatu (30 x 30cm), który to format okazał się atutem w pokazach zbiorowych.

Porządek i przypadek – wystawa zbiorowa, Porządek i przypadek – wystawa zbiorowa
Wystawa plakatów studentów kierunku grafika w AOIA

Wystawa plakatów studentów kierunku grafika Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, prezentowana jest w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.
Prace powstały pod opieką profesora Stanisława Łabęckiego - Komunikat Wizualny, profesora Jerzego Trelińskiego -
Projektowanie Systemów Komunikacji Wizualnej, doktora Michała Kacperczyka - Projektowanie Grafiki Reklamowej.
Aneksem do wystawy są fotografie wykonane pod opieką profesor Leokadii Bartoszko.

Wystawa jest prezentacją różnorodnych rozwiązań plastycznych, użytych w celu przekazania konkretnych treści.

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
ul. Zachodnia 54/56, Łódź

http://www.aoia.pl/galeria/galeria-baszta

Wystawa plakatów kierunku grafika w AOIA, Wystawa plakatów kierunku grafika w AOIA, Wystawa plakatów studentów kierunku grafika w AOIA, Wystawa plakatów studentów kierunku grafika w AOIA, Wystawa plakatów studentów kierunku grafika w AOIA, Wystawa plakatów studentów kierunku grafika w AOIA
Dr Michał Kacperczyk zaprasza na wystawę Alfabeton

Zapraszamy na wernisaż wystawy dr Michała Kacperczyka Alfabeton [wybrane plakaty z lat 2011-2016]

Wernisaż: piątek 8 kwietnia 2016, godz. 18.00
Łódź Art Center, Galeria Fabryki Sztuki w Łodzi
ul. Tymienieckiego 3

http://lodz.tvp.pl/24859210/11042016-2145
[minuta: 00:14:25]

Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, dr Michał Kacperczyk [fot. Piotr Tomczyk], Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton, Wystawa dr Michała Kacperczyka Alfabeton

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj