8 stycznia 2016 r. odbył się w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Koncert Galowy II Konkursowych Prezentacji Kolęd i Pastorałek dla szkół i placówek oświatowych województwa łódzkiego „Kolędujemy razem”.
Nasze kolędowanie uświetniły swoją obecnością władze Akademii, przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi i Filharmonii Łódzkiej. Obecni byli także dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie biorący udział w festiwalu.
W przeglądzie uczestniczyło 917 uczniów i nauczycieli województwa łódzkiego z 87 szkół i placówek oświatowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedszkoli, zespołów szkół specjalnych oraz młodzieżowych domów kultury.
Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom wykonawców, bardzo ciekawe aranżacje, akompaniamenty na żywo, doskonałą emisję, dobór repertuaru do możliwości głosowych uczniów. Podczas koncertu występowali soliści oraz zespoły, które zajęły I miejsca w poszczególnych kategoriach.
Liczba nagrodzonych uczestników przeglądu świadczy o doskonałym przygotowaniu uczniów przez nauczycieli, dyrygentów, instruktorów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za tak fantastyczne przygotowanie.
WYNIKI PRZEGLĄDU - WERDYKT JURY
Jury w składzie:
Pani prof. dr hab. Anna Domańska – Przewodnicząca, Pani Joanna Kucharska, Pani Emilia Jurczak, Pani dr Elżbieta Woźnicka, Pani dr Kamila Witerska, Pani Halina Kowalczuk, Pani Dorota Zając, przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach następującym wykonawcom:
CHÓRY
Licea:
I miejsce
VI LO w Łodzi, opiekun p. Maria Hubluk-Kaszuba
Gimnazja:
I miejsce
Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, opiekun p. Małgorzata Ciechańska
Zespół Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim, opiekun p. Bożena Komorowska
II miejsce
Miejski Zespół Szkół w Aleksandrowie Łódzkim, opiekun p. Ewa Kolasa
III miejsce
Gimnazjum nr 21 im Marii Skłodowskiej- Curie w Łodzi, opiekun p. Dorota Wróblewska
Gimnazjum nr 1 w Łasku, opiekun p. Bożena Kluch
Wyróżnienie:
Gimnazjum w Kurowicach, opiekun p. Magdalena Przybylska
Gimnazjum nr 31 w Łodzi, opiekun p. Dorota Antos
Szkoły Podstawowe:
I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi, opiekun p. Izabela Muszyńska
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 202 w Łodzi, opiekun p. Dorota Smolarek-Dąbrowska
Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, opiekun p. Piotr Kilański
ZESPOŁY WOKALNE – PONADGIMNAZJALNE I GIMNAZJUM
Licea
I miejsce
XXI LO im. Bolesława Prusa w Łodzi, opiekun p. Aleksandra Jawis – Polanowska
Gimnazja
III miejsce
Gimnazjum im. Św. Jadwigi Polski w Witoni, opiekun p. Wioletta Olesińska
ZESPOŁY WOKALNE - SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 12 w Łodzi, Zespół „Tuzinki”, opiekun p. Izabela Muszyńska
Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim, Zespół „Humorki”, opiekun p. Małgorzata Domeradzka
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 48 w Łodzi, opiekun p. Ewa Jóźwiak
Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi, opiekun p. Maria Sosnowska
III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 189 w Łodzi, zespół„Ćwierćnuty” opiekun p. Anna Drajling
Szkoła Podstawowa w Bedoniu, „Kolorowe Nutki” , opiekun p. Elżbieta Sobczyńska
Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 189, „Ćwierćnutki”, opiekun p. Anna Drajling
ZESPOŁY WOKALNO – INSTRUMENTALNE GIMNAZJA
I miejsce
Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi, opiekun p. Dorota Smolarek-Dąbrowska
Wyróżnienie
Gimnazjum w Lutomiersku, Zespół „Taka historia” , opiekun p. Sławomir Kułak
Gimnazjum nr 3 w Łodzi, opiekun p. Alicja Szymańska
ZESPOŁY WOKLANO INSTRUMENTALNE – SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 2, zespół „Szafa gra”, opiekunowie p. Katarzyna Gronkiewicz, p. Krzysztof Słomczyński
Szkoła Podstawowa w Niesułkowie, Zespół „Od dzwonka do dzwonka”, opiekun p. Bożena Urquidi
Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Oświatowego, opiekun p. Joanna Sztendel
Szkoła Podstawowa 113 w Łodzi, Zespół „Bum Bum Rurki”, opiekun p. Jadwiga Prószyńska
DUETY
I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi - Zuzanna Rudecka, Marek Grądzki, opiekun p. Anna Jeżyńska
II miejsce
Publiczne Gimnazjum im. gen. Józefa Lipskiego w Błaszkach, Zespół „Twins”, opiekun p. Wanda Socha
Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa w Rzgowie, Duet Promyki, opiekun s. Asumpta Janik
ZESPOŁY SZKÓŁ SPECJALNYCH
II miejsce
Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi, Zespół „Iskierki” , opiekun p. Jolanta Saciuk, p. Wojciech Matusiak
III miejsce
Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Łodzi, duet Aneta Miękus i Arkadiusz Soliński, opiekun p. Tomasz Krupa
Wyróżnienie
Zespół Szkół Specjalnych nr 7, Zespół Wokalno-instrumentalny KRIM, opiekun p. Zbigniew Tomczak
Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi, Zespół „Aniołkowe nutki” , opiekun p. Iwona Kaftan
NAGRODY SPECJALNE
Przedszkole w Kurowicach, Sandra Paluch, Miłosz Sabanty, opiekun p. Magdalena Pawlik
Zespół Szkół Poligraficznych Zespół Wokalno –Instrumentalny, opiekun p. Agnieszka Szymańska
SOLIŚCI
Licea
I miejsce
Liceum Ogólnokształcące w Żychlinie im Adama Mickiewicza, Angelika Kubica, opiekun p. Agnieszka Wawrzyniak
III miejsce
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie, Aleksandra Sobczyk , opiekun p. Katarzyna Szczepaniak
Wyróżnienie
II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, Sara Organka, opiekun p. Anna Dobrowolska
Gimnazja
I miejsce
Gimnazjum w Leśmierzu, Patrycja Olczak, opiekun p. Monika Kryszkiewicz
Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym, Wiktoria Lauks, opiekun p. Adam Woźnicki
II miejsce
Gimnazjum Ojców Bernardynów w Łodzi, Juliana Górecka, opiekun p. Piotr Jedlina
III miejsce
Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi, Karolina Królasik, opiekun p. Izabela Sulima
Wyróżnienie
Gimnazjum w Żychlinie, Wiktoria Żernicka, opiekun p. Agnieszka Wawrzyniak
Studium Piosenki Magdaleny Szukalskiej, Lara Hidane, opiekun p. Magdalena Szukalska
Studio Piosenki przy Społecznej Szkole Muzycznej im. Szpilmana w Łodzi, Magdalena Barszczewska, opiekun p. Marlena Barszczewska
Szkoły Podstawowe
I miejsce
Młodzieżowy Dom Kultury, Zuzanna Papis, opiekun p. Bożena Komorowska
II miejsce
Szkoła Podstawowa 172 w Łodzi, Emanuel Tomaszewski, opiekun p. Teresa Jedlina
III miejsce
Szkoła Podstawowa Abis w Łodzi, Oliwia Tomczak, opiekun p. Anna Lewandowic
Szkoła Podstawowa nr 19 w Łodzi , Julia Michalik, opiekun p. Dorota Krych
Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi, Wiktoria Kowalska , opiekun p. Magdalena Przybylska
Szkoła Podstawowa nr 125 w Łodzi Marcelina Miller, opiekun p. Wiktoria Kawa
Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa w Witoni, Anna Pałczyńska, opiekun p. Violetta Olesińska
Szkoła Podstawowa 164 w Łodzi, Hanna Chaber, opiekun p. Ewa Woźniak
Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie, Amelia Jaworowska, opiekun p. Dorota Chmielecka
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu, Igor Górniak , opiekun p. Aneta Kuczkowska
Szkoła Podstawowa nr 1 w Poddębicach, Aleksandra Nowak, opiekun p. Agnieszka Kapituła
Zespół Szkół Specjalnych nr 5w Łodzi, Zuzanna Szepietowska opiekun p. Jolanta Saciuk
Koordynator merytoryczny Przeglądu Pani Halina Kowalczuk
Menedżer projektu Joanna Borowska-Kośka