Wybierz miasto:
Dodane przez Anonim (niezweryfikowany) -
W związku ze zbliżającym się terminem II edycji Konferencji Naukowej Profesjonalizacja kreatywności "Kreatywne myślenie - kreatywne działanie" pragniemy przekazać kolejne informacje organizacyjne związane z jej przygotowaniem. 
 
Organizowana przez nas konferencja nie jest typową konferencją, w której większość czasu jest przeznaczona na referaty. Podczas „Profesjonalizacji Kreatywności” będziemy się przyglądać, jak niektóre osoby zapewniły sobie dostatek finansowy za pomocą kreatywnych pomysłów. Oznacza to, że mając ciekawy pomysł, założyli firmę oraz z powodzeniem i łatwością sprzedają swoje pomysły. Tradycyjnie, jak podczas wielu konferencji, planujemy blok poświęcony referatom. Wiele czasu spędzimy w firmach, które osiągnęły sukces. Uczestnicząc w warsztatach, będziemy mogli doskonalić własny potencjał kreatywny. 
 
Profejsonalizacja Kreatywności w AHE w Łodzi
 
Z przyjemnością informujemy, że w naszej konferencji wezmą udział czołowi eksperci z dziedziny kreatywności z całej Polski, między innymi: 
 
Prof. dr hab. Zdzisław Czarnecki (WSPA w Lublinie) Idea kreatywności,
Prof. dr hab. Bohdan Dziemidok (SWPS w Lublinie) O granicach kreatywności,
Prof. dr hab. Teresa Pękala (UMCS w Lublinie) Twórczość i mistrzostwo w sztuce nowoczesnej,
Prof. dr hab. Irena Pufal-Struzik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) Sektor twórczy – nierówny udział kobiet i mężczyzn,
Prof. dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach (WSPA w Lublinie) Kreacja przestrzeni – przestrzeń kreacji. Od Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego do Szucha Premium Offices w Warszawie,
Dr hab. Paweł Gondek (KUL) Rola retoryki w procesach doskonalenia kreatywności.
 
Ponadto wystąpią osoby, które reprezentują firmy zajmujące się profesjonalnie kreatywnością, są mecenasami w zakresie tworzenia warunków i klimatu dla rozwoju osób działających i myślących niestandardowo. 
 
W czasie konferencji będzie można wziąć udział w certyfikowanych warsztatach
 
Dr Kamila Lasocińska (AHE w Łodzi) Storytelling jako metoda wspomagająca rozwój osobisty 
Storytelling to sztuka używania słów i metafor w celu zobrazowania innym ludziom pewnej idei czy zamysłu, w sposób pobudzający ich wyobraźnię i poruszający emocje. Opowiadanie historii jest przekazywaniem zdarzeń poprzez słowa, obrazy, dźwięki często też improwizację. Jest środkiem wymiany i interpretacji doświadczenia. Storytelling ukazuje nowe perspektywy i rozwiązania, aktywuje wiedzę – pozwala uczyć się, obserwować, słuchać, uczestniczyć, tworzyć innowacyjne rozwiązania. W takim ujęciu metoda ma zastosowanie zarówno w edukacji, jak i w obszarze rozwoju twórczego. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z zasadami prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metody storytelling jak i autorskimi ćwiczeniami odwołującymi się do metody.
 
Dr Kamila Witerska (AHE w Łodzi) Wyobrażenia i próby. Drama i wizualizacja – twórcze metody rozwoju osobistego
Drama i wizualizacja to metody wykorzystujące wyobraźnię i twórcze myślenie. Dzięki tym metodom można osiągnąć różne ważne cele, między innymi umiejętność antycypowania, tworzenia opcji, wielu rozwiązań jednego problemu, ale także, szczególnie dzięki dramie, możliwość odczucia wymyślonych sytuacji, zweryfikowania wyobrażeń z rzeczywistością. Wyobrażenia i próby to kolejne kroki w rozwoju osobistym, swego rodzaju dynamizacja, uruchomienie do kolejnych działań.
 
Mgr Monika Wendorff (AHE w Łodzi) Misterium głosu
Warsztat przedstawia wpływ prawidłowej artykulacji i emisji głosu na werbalną i emocjonalną czytelność przekazu głosowego. Wskazuje na związek dźwięku i artykulacji z czytelnością przekazu głosowego. Udział w warsztacie daje możliwość wzbogacenia i rozbudowy instrumentu głosowego. Pozwala także nauczyć się posługiwania głosem i oddechem w sposób naturalny, oparty na odruchach bezwarunkowych. Metoda prowadzi do wykorzystania organizmu w celu wytworzenia głosu w sposób naturalny i oparty o odruchy bezwarunkowe! Uczy perfekcyjnej artykulacji i emisji dźwięku, w postaci czystych samogłosek emitowanych w całej skali głosu ustami, bez śladu manieryzmów. Metoda ta pozwala pracować głosem wiele godzin dziennie, bez śladu chrypy.
 
Dr Elżbieta Dul-Ledwosińska (AHE w Łodzi) Design Thinking – jak to działa? 
Celem warsztatu jest pobudzenie kreatywności oraz prezentacja metody tworzenia rozwiązań z udziałem pracowników i klientów. Myślenie projektowe zastosowane w biznesie lub edukacji daje możliwość używania własnych zasobów przy tworzeniu produktów i rozwiązywaniu problemów. W czasie warsztatu poznasz metodę design thinking w pracy zespołowej.
 
Dr Grażyna Leśniewska (Uniwersytet Szczeciński), mgr Karina Sokolińska (dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Małe Talenty”) Grywalizacja w szkolnej ławce
Co to jest grywalizacja w szkolnej ławce? Grywalizacja to użycie mechanizmów znanych z gier (planszowych, symulacyjnych, edukacyjnych) do zmiany wiedzy, postaw, zachowań ucznia. To także dobra zabawa podczas tworzenia i grania w te gry. Nie trzeba kupować gotowych gier. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i rozwinąć skrzydła kreatywności.
 
Dr Anna Fadecka, mgr Dominika Grzelak (AHE w Łodzi) Webwriting 3.0. Jak pisać interesująco i skutecznie 
Warsztat jest praktyczną nauką pisania kreatywnych, skutecznych tekstów. Pokaże, jak czytają internauci i jak napisać tekst, żeby przykuć ich uwagę. Przedstawi, jaką moc mają słowa. Zaprezentuje elementy komunikatu, jego budowę, zasady pisania tekstów pod kątem SEO.
 
 
A może już czas na własny, kreatywny biznes?
W ramach konferencji zaplanowane są także wizyty w czołowych lubelskich instytucjach, które wspierają działania kreatywne i wpisują się w markę „Lublin – miasto inspiracji”, m.in. w Centrum Spotkania Kultur, Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym SA.
 
Termin zgłoszenia uczestnictwa w konferencji – 31 stycznia 2017 r.
Termin uiszczenia opłaty konferencyjnej – 28 lutego 2017 r. 
 
Wszelkie informacje dotyczące konferencji, w tym cennik, formularz zgłoszeniowy, opis warsztatów, są dostępne na stronie http://profesjonalizacjakreatywnosci.pl/
 
Opłata konferencyjna wynosi:
udział czynny – 500 zł*
udział czynny dla doktorantów i studentów – 300 zł*
udział bierny – 280 zł**
 
* Opłata obejmuje: pełny udział w konferencji i towarzyszących jej warsztatach, materiały konferencyjne, publikację recenzowaną (po uzyskaniu pozytywnych recenzji wydawniczych), przerwy kawowe, obiady i uroczystą kolację. 
** Opłata obejmuje: pełny udział w konferencji i towarzyszących jej warsztatach, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiady i uroczystą kolację.
 
Pracownikom Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przysługuje 50% zniżki od ustalonych cen. 
 
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty do 28 lutego 2017
 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj