Rok akademicki 2018/2019
Katedra Pedagogiki i Problemów Społecznych
Katedra Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego
Rada Programowa Kierunku
Kompetencje: celem jest wspieranie Dziekana kierunku w zapewnieniu wysokiej jakości kształcenia, Rada Programowa bierze aktywny udział w opiniowaniu promotorów i tematów prac dyplomowych. Ponadto, członkowie Rady Programowej, przygotowują zagadnienia na egzamin dyplomowy oraz pełnią funkcję ciała konsultacyjnego w przypadku tworzenia, rozwijania lub wygaszania istniejących na kierunkach programów specjalności. Rada Programowa bierze również udział w ocenie programu kształcenia na danym kierunku studiów i proponuje ewentualne zmiany lub uzupełnienia, uwzględniając przy tym wyniki badań monitorujących kariery absolwentów oraz opinie pracodawców.
Komisja ds. jakości kształcenia
Kompetencje: celem prac niniejszej komisji jest wyrażanie opinii na temat planów nauczania i programów kształcenia oraz zakładanych efektów kształcenia zgodnie z PRK. Ponadto Komisja skupia się na rozwoju i upowszechnianiu różnych form kształcenia przez całe życie. Wspiera, monitoruje i analizuje jakość kształcenia na kierunku.
Komisja ds. związanych z procesem dyplomowania
Kompetencje: celem prac niniejszej komisji jest ocena zarówno samej pracy dyplomowej, jak również recenzji promotora i recenzenta wraz ze wskazaniem zaleceń dla poprawy jakości prac dyplomowych na Wydziale.
Rada Ekspertów
Kompetencje: do zadań Rady Ekspertów należy opiniowanie programów kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów, w szczególności w odniesieniu do efektów kształcenia, planów studiów, metod, form i treści kształcenia, sylwetki absolwenta, dopasowania programów kształcenia do potrzeb rynku pracy. Członkami Rady Ekspertów kierunku są przedstawicielami różnych instytucji związanych z ofertą kształcenia tego kierunku.
Komisja plagiatowa
Kompetencje: celem jest analiza sprawdzająca samodzielność przygotowania prac (semestralnej, dyplomowej).
Komisja ewaluacyjna
Kompetencje: celem jest analiza sprawdzająca samodzielność przygotowania prac (semestralnej, dyplomowej), a także przygotowanie, przeprowadzenie i analizowanie ankiet ewaluacyjnych, które mają za zadanie weryfikowanie wiedzy, umiejętności, kompetencji, nie tylko kadry naukowo – dydaktycznej, ale również pracowników administracyjnych.
Praktyki:
Kompetencje: celem jest nawiązywanie ścisłej współpracy z pracodawcami działającymi w obszarze środowiska lokalnego, którzy mają pełnić rolę doradców w obszarze jakości, specyfiki i drożności w kształceniu naszych studentów. Zadaniem Rady jest informowanie władz Wydziału o potrzebach lokalnego rynku pracy.
infolinia: 800 080 888 | e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl |