Wybierz miasto:

24 maja spotkaliśmy się po raz drugi na naszym Kole Arteterapeutycznym. Tym razem wykonywaliśmy ćwiczenie pt. Narrative box.

Narrative box, to ćwiczenie z grupy „koń trojański”, gdzie pod powierzchnią dekoracyjną ukrywa się świat, którego nie chcemy pokazać, albo nie zdajemy sobie z niego sprawy. Inne ćwiczenia z tej grupy, to: powieść wizualna, dialog obrazkowy, czy wieżowiec, gdzie w każdym z okien rozgrywa się inna historia.

Poprzez konwersację, komunikację pomiędzy poszczególnymi częściami w ćwiczeniu– mamy możliwość uporządkowania swoich spraw, odbudowania relacje, lub swojego wewnętrznego świata.

Do skomponowania historii Uczestnicy mają do dyspozycji kwadratowe obrazki, przedstawiające reprodukcje malarstwa realistycznego. Zadaniem każdego z Uczestników jest wybranie 18 obrazów: 9 opowiadających historię związaną z własnym światem wewnętrznym oraz 9 ze światem zewnętrznym.

Co Uczestnicy mogli opowiedzieć o swoim świecie wewnętrznym? Zewnętrznym? Co chcieli pokazać? Co mogło być niespodzianką? Co zobaczyli po złożeniu swojej historii w sześcian i zamknięciu jej w pudełku-kontenerze?

Nie każdy chciał podzielić się swoją opowieścią z innymi Uczestnikami, co naturalnie rozumiemy i szanujemy. Jesteśmy mocno poruszone faktem, że przemyślenia i prace osiągnęły taki poziom intymności.

Bardzo dziękujemy Uczestniczkom piątkowego spotkania za zaufanie i udział w Kole. Serdecznie zapraszamy na następne, kontynuujące technikę Narrative Box, i do zobaczenia już niebawem!

 

Dr Anna Breś i mgr Agnieszka Wójcik

Spotkanie Koła 24.05.24 r.
Spotkanie Koła 24.05.24 r.
Spotkanie Koła 24.05.24 r.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj