Wybierz miasto:
Dodane przez kskowronska -

W imieniu Dziekanów kierunków Politologia i Political Science na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w debacie dotyczącej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej współczesnej Turcji. Wydarzenie, zatytułowane Turcja jako mocarstwo regionalne: perspektywy i wyzwania w roku 100-lecia Republiki, odbędzie się już 26 stycznia (czwartek), w godz. 11:00–12:30 w Studio Arterion w Łodzi (ul. Pomorska 69/71).

Debata będzie również transmitowana na żywo w Internecie i zostanie udostępniona na wszystkich kanałach AHE w Łodzi - w wydarzeniu, na fanpage AHE w Łodzi, stronie internetowej Akademii oraz YouTube.

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele świata nauki, środowiska analitycznego i dyplomacji:

Debata w Turcji

  • Marcin Krzyżanowski – iranista-afganolog, przedsiębiorca, były konsul RP w Afganistanie,
  • dr Karolina Wanda Olszowska – historyczka i turkolożka, popularyzatorka wiedzy o Turcji,
  • Aleksandra Maria Spancerska – politolożka i kulturoznawczyni, analityczka w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Debatę poprowadzą wykładowcy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi:

Turcja jako mocarstwo regionalne: perspektywy i wyzwania w roku 100-lecia Republiki

  • Oktawia Ewa Braniewicz, Dziekan ds. studiów anglojęzycznych i Rzecznik Akademicki,
  • Michał Dahl, Dziekan kierunku politologia.

Debata jest wydarzeniem towarzyszącym X Międzynarodowemu Kongresowi Azjatyckiemu (Toruń, 17–19 maja 2023 r.).

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w debacie oraz zadawania pytań prelegentom. Pytania opublikowane na czacie zostaną odczytane przez moderatorów w drugiej części spotkania.

Informacje o panelistach i moderatorach:
Marcin Krzyżanowski – orientalista (iranista-afganolog), przedsiębiorca, wykładowca akademicki oraz były dyplomata. Absolwent m.in. kulturoznawstwa bliskowschodniego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Szkoły Języka Arabskiego dla Obcokrajowców w Damaszku. W latach 2007–2008 ekspert ds. Afganistanu w Departamencie Azji i Pacyfiku MSZ. W latach 2008–2011 Konsul RP w Kabulu oraz kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP w Kabulu. Jego zakres zainteresowań naukowych obejmuje gospodarkę i politykę państw Bliskiego Wschodu i Azji Południowej oraz konflikty asymetryczne, bezpieczeństwo regionalne i terroryzm w kontekście strategicznym i politycznym. Ważne miejsce w jego działalności naukowej zajmują również powszechne prawa człowieka, jako pole konfliktu ideowo-kulturowego.

Karolina Wanda Olszowska – historyczka, turkolożka, doktor nauk humanistycznych. Analityczka ds. Turcji, autorka podcastu o Turcji „W szpilkach dookoła świata”.

Aleksandra Maria Spancerska jest analityczką ds. Turcji w programie Bliski Wschód i Afryka w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Absolwentka międzynarodowych studiów kulturowych i stosunków międzynarodowych ze specjalnością orientalną oraz doktorantka w dyscyplinie nauki o polityce i administracji na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi badania naukowe w zakresie tureckiej polityki wewnętrznej i zagranicznej.

Oktawia Ewa Braniewicz – wykładowczyni Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Sekretarz Centrum Studiów Migracyjnych UŁ i współpracowniczka Komitetu Badań nad Migracjami PAN – Sekcji badań nad imigracją do Polski. Uczestniczka ponad 70 konferencji naukowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, autorka licznych publikacji z zakresu Praw Człowieka, prawa międzynarodowego, politologii oraz stosunków międzynarodowych.

Michał Dahl – politolog i azjoznawca, dziekan kierunku politologia na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół rywalizacji mocarstw na obszarze Azji i Pacyfiku, Azji Południowo-Wschodniej w stosunkach międzynarodowych oraz polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych, Chin i Filipin.

 

 

 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj