Wybierz miasto:
Dodane przez jborowska -

Kierunki pedagogika i pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna AHE w Łodzi zapraszają na bezpłatny webinar studencki Różne spojrzenia na wychowanie przedszkolne na świecie – doświadczenia studentów pedagogiki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Kiedy? 15 czerwca 2022 r. godz. 17:00
Gdzie? Platforma Clickmeeting

ZAPISZ SIĘ!

Różne spojrzenia na wychowanie przedszkolne na świecie - webinar

Plan spotkania

  • 17:00–17:10 – przywitanie uczestników, dr Agnieszka Leszcz-Krysiak, prodziekan ds. studenckich kierunku pedagogika, dr Daria Modrzejewska, dziekan kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
  • 17:10–17:40 – Jak wygląda kanadyjskie przedszkole?, studentka pedagogiki AHE w Łodzi Monika Krasna
  • 17:40–18:10 – Bezstresowe wychowanie przedszkolne na Islandii, absolwentka pedagogiki AHE w Łodzi Katarzyna Ciechanowska
  • 18:10–18:30    – dyskusja.

Prowadzące:

Monika Krasna – studentka kierunku pedagogika na specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.
Mieszka w Kanadzie od pięciu lat na obrzeżach Toronto, gdzie uczy w Polskiej Szkole Polonijnej. Od dwóch lat pracuje również w przedszkolu kanadyjskim, gdzie zaczynała jako asystentka nauczyciela i szybko otrzymała wychowawstwo.
Obecnie należy do Polskiego Związku Nauczycielstwa w Toronto.
Jej kontakt z opieką nad dziećmi miał początek 14 lat temu, kiedy przyjechała do USA z programu au pair.
W Kanadzie nie obowiązują studia pedagogiczne. Chcąc pracować
w przedszkolu lub szkolnictwie wczesnoszkolnym, można ukończyć dwuletni college z przygotowania pedagogicznego, i już można podjąć pracę.  

Katarzyna Ciechanowska – absolwentka kierunku pedagogika w AHE w Łodzi, specjalność pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.
Na Islandii mieszka od 15 lat i od 13 lat pracuje jako nauczyciel w przedszkolu. Jest również w trakcie studiów podyplomowych, bo chciałaby pracować jako kurator w opiece społecznej.
Należy do grupy zajmującej się wielokulturowością, tzn. organizuje spotkania, pomaga w nauce osobom obcego pochodzenia oraz wspiera islandzkich nauczycieli w prowadzeniu dodatkowych zajęć dla Polaków.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj