Wybierz miasto:
Dodane przez jborowska -

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi kolejny raz z rzędu otrzymała prestiżowy certyfikat „Uczelnia Liderów”, przyznany za wyróżniające się działania zorientowane na kształcenie liderów społecznych oraz efektywną edukację praktyczną studentów. To właśnie nasi absolwenci wyposażeni są w wiedzę, umiejętności i kompetencje liderskie szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Otrzymany certyfikat potwierdza, że Akademia prowadzi studia w taki sposób, by kształtować u studentów postawy innowacyjne, uczyć ich kreatywnego myślenia i twórczego działania, a także umiejętności elastycznego reagowania na zmiany.


Wyróżnienie nadzwyczajne „Aurea Praxis” otrzymał również prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba, Rektor Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania w swojej uczelni idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej.

Finałowa Gala w Patio
Certyfikaty i wyróżnienia zostały wręczone podczas jubileuszowej X Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, która odbyła się 29 czerwca 2020 roku w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Znak Jakości Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego odebrało poza tym blisko 30 rektorów, dziekanów, menedżerów nauki, reprezentujących uczelnie z całej Polski.
Z okazji 10. rocznicy uruchomienia Programu „Uczelnia Liderów” Fundacja przyznała również wyróżnienia dodatkowe „Akademickie Oscary”, które trafiły do wybranych uczelni najwyżej ocenionych w dotychczasowych edycjach Konkursu.

Promocja najlepszych uczelni
Misją Programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich podstawowych jednostek organizacyjnych, kształcących absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. W ramach Programu „Uczelnia Liderów” Fundacja akredytuje szkoły wyższe i ich jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy.
Galę Finałowa Konkursu „Uczelnia Liderów” otworzył prof. ucz dr hab. Michał Kaczmarczyk, ekspert Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, a następnie wszystkich zebranych w murach naszej uczelni przywitał prof. AHE dr Makary K. Stasiak, prezydent AHE w Łodzi.
Podczas gali głos również zabrali: Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji oraz prof. Dariusz Rott, przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat uczelni wyróżnionych w tegorocznej edycji Konkursu oraz uwagami dotyczącymi roli innowacyjnego kształcenia w szkolnictwie wyższym.
- Epidemia koronawirusa uświadomiła nam, że świat, który znamy może w jednej chwili przeistoczyć się nie do poznania. I że w tym nowym świecie musimy umieć się odnaleźć, dostosować do nowych warunków pod względem gospodarczym, kulturowym, społecznym. Tak jak uczelnie musiały nauczyć się kształcenia w inny sposób, tak i absolwenci uczelni musieli nauczyć się radzić sobie z pracą, z prowadzeniem biznesów - pod presją turbulentnej zmiany: z wykorzystaniem nowych modeli gospodarczych, nowych metod zarządzania, sprzedaży, marketingu, z wykorzystaniem nowych źródeł finansowania. Pandemia pokazała, jak cenna jest umiejętność elastycznego reagowania na zmiany w otoczeniu. Jak ważna jest zdolność do bycia liderem zmiany, jak ważne są umiejętności zarządzania dynamicznego, postawy kreatywne, innowacyjne, twórcze, przedsiębiorcze. Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że elementem misji uczelni XXI wieku musi być takie kształcenie studentów, by te umiejętności i kompetencje w nich kształtować – mówiła w trakcie swojego wystąpienia Grażyna Kaczmarczyk, prezes Fundacji.
Najważniejszym elementem uroczystości było wręczenie certyfikatów „Uczelnia Liderów 2020” oraz wyróżnień nadzwyczajnych przyznanych m.in. za wysoką jakość studiów, nowatorskie działania w dziedzinie budowania kooperacji uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz najwyższą liczbę punktów rankingowych uzyskanych w tegorocznej edycji Konkursu. Reprezentanci nagrodzonych uczelni – oprócz pamiątkowych certyfikatów – otrzymali również dokumenty zawierające uzasadnienie przyznania wyróżnień, sporządzone na podstawie opinii ekspertów, zasiadających w Komisji Certyfikacyjnej. 
Uroczystości wręczenia Certyfikatów „Uczelnia Liderów” towarzyszył koncert Macieja Zadykowicza. 
 

 

Obrazy galerii
Prestiżowy certyfikat i wyróżnienie dla AHE
Prestiżowy certyfikat i wyróżnienie dla AHE
Prestiżowy certyfikat i wyróżnienie dla AHE
Prestiżowy certyfikat i wyróżnienie dla AHE
Prestiżowy certyfikat i wyróżnienie dla AHE

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj