Wybierz miasto:
Dodane przez Anonim (niezweryfikowany) -

W dniu 3 lipca 2012 roku odbyła się uroczystość uhonorowania studentów Akademii realizujących ideę studiowania z pasją. 29 laureatów odebrało wyróżnienia z rąk Rektora Akademii Pana prof. dr hab. inż. Andrzeja Lecha Koszmidera za twórcze podejście do nauki, zaangażowanie w działalność na rzecz Uczelni i rozwijanie swoich zainteresowań, które przyczyniają się do wzrostu prestiżu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.


Wśród wyróżnionych studentów nie zabrakło również studentów kierunku Kulturoznawstwo:


Justyna ( Matczak) Kubasiewicz
Pasją Justyny jest fotografia portretowa i grafika komputerowa o charakterze użytkowym.  Jest autorką stron internetowych w zakresie: grafiki, reklamy, zdjęcia.  Przez pół roku odbywała staż w ogólnopolskiej sieci portali Twoje - Miasto.pl, które w jej mieście wydawało również gazetę. Justyna może się pochwalić publikacjami swoich grafik (szczególnie reklam, ale i grafik do artykułów oraz zdjęć w gazecie, a także na stronie internetowej). Zaprojektowała również kilka stron www, z których 2 funkcjonują w sieci.


Krzysztof Zięba
Krzysztof Zięba w środowisku tanecznym znany pod pseudonimem „Fabian”- tancerz, instruktor.   
Przygodę z tańcem zaczął na początku 2003 roku. Obecnie reprezentant czołowych grup tanecznych w technice Break Dance w naszym kraju.
Od 3 lat pracuje w łódzkiej szkole tańca Lilla Mouse, gdzie z sukcesem prowadzi 3 grupy taneczne w różnym przedziale wiekowym, od 5 lat współpracuje z Łódzkim Towarzystwem Muzycznym, z którym prowadzi spotkania taneczne dla dzieci i młodzieży z regionu łódzkiego zarażając pasją do tańca .
Od 2 lat organizuje warsztaty sprowadzając do Łodzi najlepszych tancerzy z całego kraju, by przekazywali wiedzę i doświadczenia młodzieży, z którą pracują, a wszystko po to, by zapewnić im jeszcze większe możliwości rozwoju.
W 2012 roku Fabian był współorganizatorem Festiwalu tańca Break Dance, który został bardzo pozytywnie odebrany w środowisku tanecznym, tym samym wpisując się w kalendarz wydarzeń tanecznych w naszym kraju.
Brał również udział w pokazach dla: Radia Zet, telewizji TVN, Radia Eska, Orkiestry Świątecznej pomocy, od niedawna współpracuje również z Teatrem tańca V6.
Uczestniczył w wielu warsztatach prowadzonych przez jednych z najlepszych tancerzy z całego świata.
Obecnie za swój największy sukces uważa pracę z młodzieżą. A o tym, że jest to sukces, może świadczyć jeden z wpisów na stronie internetowej szkoły tańca Lilla House :   
„Fabian to tytan pracy, zaraził wszystkich pasją do break’a, osiąga coraz więcej sukcesów…Uwielbiamy go za tony pomysłów i energię …” (Gosia)

Andrzej Lewandowski
Pasją Andrzeja Lewandowskiego jest muzyka, którą interesuje się od najmłodszych lat, w przyszłości chciałby próbować swoich sił jako wokalista. Śpiew jest dla niego formą wyrażania emocji, kontaktu z publicznością, daje mu chęć do działania, rozwijania się, tworzenia.
Od kilku lat zdobywa pierwsze miejsca, a zarazem główne nagrody w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach wokalnych.
Szczególnie lubi muzykę poetycką, piosenki o pięknych literackich tekstach, stąd jego udział w koncertach poświęconych piosenkom: Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty oraz w koncertach muzyki żydowskiej.
Po studiach w AHE planuje dalszą edukację muzyczną, bo marzy o wydaniu własnej płyty.
W ramach pracy dyplomowej zrealizował w łódzkiej piwnicy artystycznej “Przechowalnia” koncert piosenki kabaretowej i poezji śpiewanej. Koncert poświęcony był przede wszystkim artystom, których nie ma już z nami, tych którzy pozostawili po sobie piękne piosenki:  Jeremiemu Przyborze, Jerzemu Wasowskiemu, Czesławowi Niemenowi, Agnieszce Osieckiej, Markowi Grechucie.
Sam Andrzej opisuje to wydarzenie jak na wrażliwego artystę przystało słowami, które mogłyby być treścią pięknego wiersza lub wspaniałą recenzją: „Było to ponad godzinne muzyczne spotkanie w czasie, którego słowo i melodia przeniknęły publiczność i skłoniły do refleksyjnego spojrzenia na życie i naszą codzienność.
Głównym celem występujących była próba dotarcia do widza i zwrócenia jego uwagi na teksty piosenek, zawierające istotne treści i bogactwo znaczeń. W tekstach należy docenić kunszt pióra piszącego tak lekko, niebanalnie, z liryzmem lub z zadumą, a co za tym idzie w nienagannym guście i na wysokim poziomie literackim. Dla słuchaczy koncert był niewątpliwie wielką przyjemnością i pozytywnym doznaniem obcowania z piękną muzyką i wspaniałymi niebanalnymi tekstami, które mimo upływu wielu lat od ich powstania nie tracą nic ze swej świeżości i uroku”.


Mariusz Janiak
Mariusz Janiak jest pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach. Ośrodek jest mały, jednak dzięki świetnym pomysłom i doskonałej organizacji realizuje ciekawe lokalne imprezy, takie jak: dożynki Gminne czy obecnie realizowany projekt: Wędrująca Galeria – promująca artystyczną działalność artystów amatorów, Festyn “Szczytnickie lato” - propagujący talenty dzieci i młodzieży oraz duży edukacyjno - artystyczny projekt poświęcony pamięci ks. Klemensa Augustyna Kordeckiego, legendarnego obrońcy klasztoru  na Jasnej Górze.
Pragnąc przybliżyć  lokalnej społeczności oraz mieszkańcom regionu życie i działalność słynnego paulina, planowana jest realizacja na przestrzeni kilku miesięcy od listopada 2012 roku do sierpnia 2013 roku działań o charakterze integracyjnym i intermedialnym w dziedzinie kultury, edukacji i dziedzictwa kulturowego. W realizację zadania zostaną włączone różne środowiska lokalne, rada parafialna, uczniowie szkół, organizacje i stowarzyszenia oraz amatorski ruch artystyczny: lokalne chóry, orkiestry dęte oraz grup teatralne, taneczne, wokalne i plastyczne z ośrodka kultury. Mariusz Janiak jak widać jest świetnym, kreatywnym organizatorem, propagatorem kultury regionalnej, animatorem kultury potrafiącym ożywiać różnorodnymi projektami artystyczno - kulturalnymi lokalną społeczność, budować jej odrębność i  kulturową tożsamość, a także integrować mieszkańców.


 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj