Wybierz miasto:
Cel studiów
  • celem studiów jest wypromowanie zrozumienia edukacji zintegrowanej, której podstawowym zadaniem jest stwarzanie warunków wszechstronnego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Program studiów umożliwia merytoryczne i metodyczne przygotowanie nauczycieli do pracy na poziomie wychowania przedszkolnego oraz klas I-III w systemie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych zgodnie z zakresem podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół
  • w trakcie trzysemestralnych studiów realizowane są zajęcia umożliwiające zdobycie wiedzy m.in.
    z zakresu dydaktyki i metodyki przedmiotowej, współczesnych koncepcji zintegrowanej edukacji, podstaw prawnych funkcjonowania systemu oświaty w Polsce, czy psychologicznych zagadnień rozwoju, kształcenia i wychowania. Studia umożliwiają poznanie zasad metodyki nauczania, problematyki oceniania, diagnozowania oraz realizacji programu dydaktycznego.
  • wzbogacenie programu o zajęcia prowadzone metodą warsztatową pozwala na kształtowanie kompetencji kluczowych niezbędnych w procesie budowania relacji z uczniem, a także efektywnym działaniu, czy twórczym przezwyciężaniu sytuacji trudnych.
Adresaci

Studia podyplomowe w zakresie Administracji samorządowej kierujemy do osób posiadających wykształcenie wyższe na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim, pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania instytucji publicznych, jak również do osób pragnących związać swoją przyszłość zawodową ze sferą administracji samorządowej.

W programie
 
Ewolucja modeli samorządu w Polsce i w Europie
KPA jako narzędzie petenta i pracownika samorządowego
Komunikacja i negocjacje
Budowanie zespołu i kierowanie kapitałem ludzkim
Zarządzanie finansami w JST
Stosunki pracy w urzędzie samorządowym
Zamówienia publiczne
Cyfryzacja urzędu lokalnego
Budżet partycypacyjny i techniki prowadzenia konsultacji społecznych
Programowanie rozwoju lokalnego
Zarządzanie kryzysowe
Partnerstwo publiczno-prywatne
Marketing terytorialny
Zarządzanie oświatą w gminach
Tworzenie wniosków o dotacje
Polityka zrównoważonego rozwoju
Praca socjalna i opieka zdrowotna
Nowoczesny public relations  
Nadzór nad samorządem terytorialnym
 
Korzyści

Słuchacze studiów podyplomowych, poza standardowa wiedzą, uzyskają szereg kontaktów z ekspertami tworzącymi dokumenty i narzędzia wykorzystywane przez wiele jednostek samorządu terytorialnego. W szczególności absolwenci Administracji samorządowej będą posiadali kompetencje w takich tematach jak: tworzenie lokalnej strategii rozwoju, promocja gminy, zamówienia publiczne, cyfryzacja urzędu, opracowanie wniosków o dotacje, zarządzanie kryzysowe.

Wymagane dokumenty

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj