Wybierz miasto:
Dodane przez Anonim (niezweryfikowany) -
Organizatorzy konferencji
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Termin konferencji

Certyfikowana konferencja metodyczna

O młodzieży – optymistycznie(j) – podstawy profilaktyki pozytywnej

W dniu 13 września 2016 r. odbyła się pierwsza, powakacyjna certyfikowana konferencja metodyczna O młodzieży – optymistycznie(j) – podstawy profilaktyki pozytywnej, zorganizowana przez Łódzką Akademię Profilaktyki Społecznej działającą przy kierunku Pedagogika Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Naszym gościem był prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski.

Spotkanie było poświęcone propagowaniu idei profilaktyki pozytywnej, zakładającej pracę na potencjale i możliwościach ucznia. Konferencja była także okazją do szerszej dyskusji o konstruktywnym, prospołecznym zaangażowaniu młodych ludzi.

Konferencją zainaugurowaliśmy drugi już rok działania Łódzkiej Akademii Profilaktyki Społecznej.

Głównym założeniem Łódzkiej Akademii Profilaktyki Społecznej jest wspieranie szkół, instytucji oświaty, pedagogów, psychologów, kuratorów, policjantów oraz rodziców w formułowaniu skuteczniejszych działań mających na celu ochronę dzieci i młodzieży przed współczesnymi zagrożeniami społecznymi. Formuła warsztatów oraz spotkań z ekspertami zakłada nie tylko wyposażanie w wiedzę, ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności społecznych i wzmacnianie tych postaw, które w przyszłości będą pomocne w podejmowaniu przez uczniów samodzielnych, autonomicznych i przemyślanych decyzji i kreowaniu w nich takich postaw.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w listopadzie. Szczegóły będą zamieszczane na www.laps.ahe.lodz.pl

PROWADZĄCY
Prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski - doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu oraz jest adiunktem w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi – w Krajowym Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Mediator sądowy, autor licznych publikacji, trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej. Członek Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Autor pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży”. Autor, współwykonawca i wykonawca ponad czterdziestu projektów, kierownik kilkunastu projektów krajowych i międzynarodowych m. in.: ACERISH2 (Adult Mentoring, Dragon Fly, ROBUSD). Reprezentant Polski z nominacji MNiSW w Europejskiej Fundacji Nauki COST IS 0801 [European Cooperation in the field of Scientific and Technical Research] Action IS0801: Cyberbullying: coping with negative and enhancing positive uses of new technologies, in relationships in educational settings oraz aktualnie - COST IS 1210 Appearance Matters.
Najnowsza książka będąca zarazem monografią habilitacyjną ukazała się w marcu 2012 r. - "Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży".

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego konferencję.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj