Wybierz miasto:
CESSITLifelong Learning – Leonardo da Vinci Partnerships

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi wraz z sześcioma innymi partnerskimi instytucjami z Europy realizuje 2-letni projekt CESSIT - Creativity and Entrepreneurship Seeds for Social Inclusion Trainers (Podstawy kreatywności i przedsiębiorczości dla trenerów integracji społecznej) nr 503718-LLP-1-2009-1-PT-GRUNDTVIG-GMP.

Celem projektu jest dostarczenie trenerom osób dorosłych niezbędnych narzędzi do rozwijania innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości wśród ludzi, którzy przedwcześnie opuścili szkołę (ESL). W ten sposób trenerzy będą mogli poprawić swoje pedagogiczne kompetencje oraz podnieść atrakcyjność i efektywność szkolenia dorosłych.

Jednym z założeń projektu CESSIT jest promocja DARMOWYCH praktycznych warsztatów na szczeblu narodowym, organizowanych po to, aby trenerzy mieli możliwość wymiany doświadczeń, przedyskutowania wpływu kreatywności i przedsiębiorczości na szkolenia oraz rozwój kompetencji.

W każdym kraju będą zorganizowane 2-dniowe warsztaty, aby przetestować i przedyskutować określone treści i struktury wypracowane na podstawie rezultatów analiz potrzeb i zbioru dobrych praktyk.

  1. Warsztat 1 - Rola kreatywności
  2. Warsztat 2 - Duch przedsiębiorczości
  3. Warsztat 3 - Działania na przyszłość (2 części)
  • Część I - Rozwijanie kreatywności poprzez szkolenia
  • Część II - Rozwijanie przedsiębiorczości wśród osób przedwcześnie porzucających naukę

Warsztaty są adresowane do nauczycieli osób dorosłych, a w szczególności do tych, którzy mają kontakt z osobami przedwcześnie opuszczającymi szkoły, jak również do nauczycieli i trenerów pracujących z grupami ryzyka. Warsztat 1 i 2 są zorganizowane w ramach "trenuj trenera", natomiast warsztat 3 jest dodatkowo zaadresowany do instytucji szkoleniowych, menadżerów szkoleń, decydentów pracowników socjalnych, konsultantów i doradców zawodowych, którzy mają styczność z grupą docelową ESL lub z tym tematem w szerszym sensie.

Jednym z głównych zamierzeń projektu jest pomóc trenerom, nauczycielom i wychowawcom poprawić ich metody dydaktyczne, aby zwiększyć atrakcyjność i skuteczność szkoleń dla osób dorosłych. Ma to być osiągnięte poprzez przeprowadzenie cyklu warsztatów krajowych oraz seminarium europejskiego w Rydze (Łotwa, wrzesień 2011).

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj